daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Turystyka miejska i nie tylko

Turystyka miejska i nie tylko Polish tours | Wycieczki forumowe

Reply

Thread Tools
Old May 31st, 2017, 08:14 PM   #41
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Likes (Received): 937

Sorki, że tak odkopię ale muszę się pochwalić, bo zrobiłem to. Rowerkiem wzdłuż Bałtyku. Od Świnoujścia na Hel i do Gdyni, 570km w 7 dni. Może dla tutejszych wyjadaczy to nic, ale dla mnie spełnienie jednego z marzeń

TomekP, .kp, filosss, BARTzZABŁOCIA, ixs liked this post
vorwerk no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 10:10 PM   #42
blysk
Registered User

Likes (Received): 61

A gdzie zdjęcia? Pics or didn't happen
blysk no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2017, 10:25 PM   #43
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Będzie pełna relacja, chwilka. Tylko tak od razu powiem, że oznakowanie szlaku rowerowego R-10, to jest (cytując klasyka) k...a dramat. Raz ( w okolicach np. Białogóry) co kilkaset metrów słupek ze znakiem szlaku, w innych jedziesz przez las, pierdylion leśnych dróżek i brak znaków.

blysk liked this post
Old June 14th, 2017, 01:18 PM   #44
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

No to jedziemy. Świnoujście - Hel - Gdynia, według wskazań licznika ok. 570km. Na ten dystans zalicza się oczywiście wszelkie dojazdy, błądzenie, objazdy itd. Samej odległości do przejechania było pewnie mniej. I zaczęło się jak zwykle z problemami (m.in. z przedłużającym się serwisem roweru) przez co zamiast przyjazdu do Świnoujścia o 16, byłem dopiero o 21. Dlatego odpadło zwiedzanie miasta, jedna fotka i dalej na Międzyzdroje.

Szybkie szukanie miesca na rozbicie namiotu (nie polecam po ciemku i z pierdylionem komarów) ale za to rano taki wschód słońca

Ale dalej już nie było tak ładnie, 5km za Międzyzdrojami, w środku lasu zerwany łańcuch
Wkurw się rodzi, 7 rano, sobota, już chciałem wracać na PKP i do domu. Szybkie szukanie na necie jakiegoś serwisu w Międzyzdrojach i tylko raz zrobię reklamę - Ul. Światowida 14c 4U Sport. Co prawda musiałem czekać 3 godziny aż otworzą, ale szybka, bezproblemowa naprawa i uratowanie tyłka, bezcenne - polecam
Ok, teraz ul. Leśną, zielonym szlakiem przez Woliński Park Narodowy do Warnowa

Stąd do Wisełki i dalej do Międzywodzia DW102 więc przyjemność taka sobie. Dopiero tam zaczyna się wydzielona droga rowerowa.
Dziwnów i most zwodzony

już podniesiony

Droga Dziwnówek-Pobierowo

Przerwa na plaży

Ten słynny Trzęsacz

Za Trzęsaczem ładna droga szczytem klifu

Po dojechaniu do Niechorza trafiamy na świetną drogę rowerową wzdłuż linii kolejowej w stronę Pogorzelicy

Odcinek Pogorzelica - Mrzeżyno od 2012 r. można pokonać krótszą drogą dzięki wojsku. Udostępniło ono trasę wzdłuż wybrzeża biegnącą przez teren jednostki.
Nawierzchnia różna, od w miarę znośnych płyt betonowych po fatalną w jeździe, poniemiecką kostkę brukową.

Punkt widokowy w połowie trasy

I jesteśmy w Mrzeżynie

Szybki dojazd do Rogowa i koniec na dziś. Przejechane 99,6km

Mikserks, blysk, taki_jeden, Czifo, kacpi2532 and 7 others liked this post

Last edited by vorwerk; June 16th, 2017 at 09:33 AM.
Old June 15th, 2017, 11:04 PM   #45
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Dzień drugi nie zapowiadał się dobrze - brzydko, mokro i wietrznie.

wyjazd z Rogowa

Zakazy i nakazy w Dźwirzynie

Port

i plaża

Qnie przed Kołobrzegiem

W Kołobrzegu zrobiło się deszczowo

Ale już wyjeżdżając z miasta zaczęło się poprawiać

I dobrze, bo to chyba najbliżej położony morza fragment szlaku R10 z ładnymi widoczkami

Przed Bagiczem były jakieś roboty i musiałem pocisnąć objazdem bacznie obserwowany przez gęsi

A dalej kilometr na DK11, niby niewiele ale wystarczyło żeby biały VW T3 jechał mi na czołówkę, co skończyło się ucieczką do rowu.
Na ale zaraz ponowny wjazd na spokojny szlak i przy okazji rundka po dawnym radzieckim lotnisku (częściowo wykorzystywane przez aeroklub)

Przed Sianożętami, po prawej pozostałości ogrodzenia dawnego lotniska

W Ustroniu Morskim znów jedziemy klifem

Dalej przed Pleśną ujście rzeki Czerwonej do Bałtyku

Aż dojeżdżamy do latarni morskiej w Gąskach

A niedługo będzie tu miejmy nadzieję elegancka droga rowerowa

Na ul. Fatimskiej Matka Boska Atomska (?)

Przez Sarbinowo trafiam do Chłopów

W lesie głaz wyznaczający 16 południk

I leśną drogą trafiamy do Mielna

A że Mielno niszczy każdego więc szybko uciekamy na Łazy.

I tutaj mała wskazówka. Zamiast odbijać na Koszalin i objeżdżać Jezioro Bukowo do Dąbek (ok. 20km) idziemy na plażę.
Głównym wejściem

Lub ostatnim przy ul. Leśniej (po lewej)

I plażą przechodzimy lub przejeżdżamy ok. 5km do niewielkich Dąbkowic

Stąd już prowadzi asfaltowa droga da Dąbek. Po drodze zjeżdżamy do uścia kanału łączącego Jezioro Bukowo z Bałtykiem (akurat brak połączenia)

I tu podziwiamy zachód słońca

Po zachodzie jeszcze trochę czasu więc jadziem do oporu (czytaj Bobolina), a tam już czekała najgorsza noc w czasie wyprawy.
Tego dnia przejechałem ok. 100km.

Mikserks, Siarkax, TomekP, blysk, lukasz kasz and 7 others liked this post

Last edited by vorwerk; June 16th, 2017 at 10:42 AM.
Old June 16th, 2017, 01:30 AM   #46
paul86
Registered User

Likes (Received): 765

Quote:
Originally Posted by vorwerk View Post
Dziwnówek i most zwodzony
Dziwnów Jedyny raz byłem tu w roku 1993, pamiętam przeprawę tymczasową.

Quote:
Ten słynny Trzęsacz
Od strony plaży jak zabezpieczenie zarosło to wygląda znośnie, ale od frontu tragedia. Swoją drogą, zawsze zastanawiało mnie to podawanie pierwotnej odległości od morza "2 kilometry". Dawałoby to ubytek mniej więcej 4 metrów wybrzeża rocznie a potem nagle się zatrzymał? Kościół stał nad klifem już w 1870 a dopiero 30 lat później spada pierwszy fragment?

Quote:
Przed Bagiczem były jakieś roboty i musiałem pocisnąć objazdem bacznie obserwowany przez kaczki
Gęsi

vorwerk liked this post

Last edited by paul86; June 16th, 2017 at 01:35 AM.
paul86 no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2017, 09:38 AM   #47
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Quote:
Originally Posted by paul86 View Post
Dziwnów

Gęsi
Dziwnów jasne. Za dużo dź w nazwach tamtejszych miejscowości.

A co do gęsi to niestety nastały takie czasy, że wszystko się z jednym kojarzy

Dzieki za poprawki.

Old June 17th, 2017, 04:21 PM   #48
.kp
Registered User

Likes (Received): 5608

Sam jechałeś?
.kp liked this post, cuz its amejzing!
.kp no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 10:58 AM   #49
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Tak, sam. Według mnie tak lepiej. Jedziesz swoimi tempem, nie musisz zwalniać/przyspieszać by jechać równo z innymi. Masz swój dzień to zrobisz 100km, nie masz to po 20 robisz wolne.

.kp liked this post
Old June 18th, 2017, 11:34 PM   #50
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Dzień trzeci. Bobolin-Ustka
Zamiast poszukać wcześniej jakiegoś kempingu czy coś, to kolejny raz poszedłem na żywioł i już po ciemku wziąłem się za rozbijanie namiotu gdzieś po kryjomu w lesie. Noc zimna i do tego jakieś nocne strzelania w (jak się okazało) pobliskiej jednostce wojskowej. W końcu jeszcze przed wschodem się zebrałem i ruszyłem dalej.
Jeszcze tylko jakieś szybkie śniadanie na plaży, a tam parafrazując tekst z "Chłopaki nie płaczą"
Bunkry są, ale wcale nie jest zajebiście

Przy silnym wietrze, niewyspany jadę do Darłowa. Już wiem, że to nie będzie dobry dzień do jazdy więc odpuszczam sobie odbicie (zgodnie z trasą R10) do Jarosławca i jadę prosto DW203 do Postomino. Kawałek dalej w Zaleskich wracam na R10

Dalej jadę na Starkowo i tam zamiast skręcić w stronę Pęplina (m.in.cudowne oznakowanie trasy) jadę prosto i ląduję w środku lasu.

Ratując się mapami w poczciwej nokii trafiam na teren dawnych, tajnych magazynów logistycznych Marynarki Wojennej w Gajkach, gdzie trzymano m.in. pociski do systemu S-2 Sopka.

Teraz jest tutaj Ośrodek resocjalizacji stowarzyszenia "Solidarni-Plus"
Dawne wejście główne do jednostki

Jeden z budynków

W końcu jakoś trafiam do Pęplina i wzdłuż szlaku, boczną drogą przez Wodnicę

trafiam wreszcie do Ustki
Budowa nowego mostu

Latarnia

Kładka obrotowa zamknięta

i otwarta

Dopiero 14, a ja już mam dość. Dziękuję za wszelkie namiotowanie i szukam normalnego noclegu. Przejechane ledwie 6 dyszek.

Mikserks, panwalen, Czifo, filosss, blysk and 3 others liked this post
Old June 19th, 2017, 02:58 PM   #51
filosss
Semper Invicta

filosss's Avatar

Likes (Received): 14471

Yorwerk - trasa marzenie, taka rowerowa "Podróż za jeden uśmiech". Klimatycznie z tymi ciągłymi odbiciami i powrotami nad morze... Człowiek kiedyś w kawalerskich czasach planował podobną eskapadę, ale na planach się skończyło, teraz z małymi dzieciurami na razie odpada, bo jak już człowiek z nimi nad morze dojedzie to sił starcza tylko na posadzenie tyłku na plaży, ale kiedyś... "Muszę się załapać na takie występy".

Najciekawszy będzie chyba hel bo w sumie prawie całą trasę będziesz robił po tym samym szlaku w ta i nazad
filosss no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 07:27 PM   #52
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Co do wypraw z małymi dzieciakami to taki przykład z tej samej trasy wzdłuż Bałtyku Też od zawsze sobie myślałem żeby to zrobić i nie udało się po wojsku, gdy kondychę miałem jak nigdy wcześniej (i później) A pojechałem teraz jak się spasłem osiągając trzycyfrową wagę (a każda cyfra inna), bez żadnego przygotowania, wcześniejszych treningów itd. Na starym góralu, reanimowanym dosłownie tuż przed wyprawą. Z 40l plecakiem i małą torbą podsiodłową a nie z sakwami. Naprawdę, jeśli ja to przejechałem to każdy da radę. Najgorszy to jest limit czasowy, ja miałem max. osiem dni na przejazd. Zmieściłem się w siedmiu ale wiem, że przez to do wielu ciekawych miejsc nie dotarłem.

filosss liked this post
Old June 23rd, 2017, 10:48 PM   #53
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Dzień 4 - część 1

Od Ustki do końca wyprawy pogoda już będzie dopisywać.
Wyjazd leśną drogą przez wieś Zapadłe.

Stacyjka rowerowa w Wytownie

i dalej w stronę Machowinka

Jak teraz poszukałem w necie to trasa R10 na odcinku Ustka-Rowy biegnie w miejscu rozebranej linii kolejowej.

Odcinek Machowinko-Rowy biegnie przez las i tu zaczyna się piach.

Ale od Dębiny trasa prowadzi polnymi drogami s stronę Jeziora Gardno. Wyłożona charakterystycznymi płytami, które o dziwo są w miarę znośne do jazdy

I w końcu Rowy

Oraz wjazd do Słowińskiego Parku Narodowego

Po objechaniu Jeziora Gardno od północy trafiam na rozjazd na Smołdzino

Tam przez las

dojeżdżam do drogi na Smołdziński Las

Przywitany przez boćka startującego z głównej drogi

Zatrzymuję się w tutejszym punkcie rowerowym

Jakiś obelisk (?) i kierunkowskaz na Kluki. W górnej części brak kwadratowej białej tabliczki zielonym oznaczeniem trasy R10 (później dowiedziałem się dlaczego)

część druga wkrótce

Mikserks, .kp, ilidan, lukasz kasz, Kuba85 and 1 others liked this post
Old June 27th, 2017, 06:23 PM   #54
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Dzień 4 - część druga

Droga Łokciowe - Kluki to ładny, równy asfalt.

Tuż przed Klukami stary cmentarz zamknięty w 1975 r. , a w 1987 wpisany do rejestrów zabytków.

Obelisk upamiętniający mieszkańców wsi, którzy polegli w I wojnie światowej.

Kluki - główna droga

Typowa zabudowa

Przed przystanią

Nad brzegiem Jeziora Łebsko jest wieża widokowa, z której można podziwiać panoramę jeziora i Słowińskiego Parku Narodowego.

Ruchome wydmy w parku narodowym

Przystań, do której przybija stateczek relacji Kluki-Rąbka. Myślałem, że przyjanuszę i się załapię, ale nie kursował

Powrót na "szlak R10"

Dlaczego w cudzysłowiu ? Ano dlatego...

Wygląda w miarę znośnie ale to wszystko jest podmokłe

Idąc zapada się w błotko. Można próbować przejechać co może zakończyć się glebą (którą oczywiście zaliczyłem)

Ten najgorszy odcinek ma na szczęście tylko ok. 2km i kończy się mostkiem.

Tuż za nim wszystko staje się jasne (szkoda, że takiej tabliczki nie ma w Klukach)

Dalej to już dobrze znane płyty betonowe w kierunku Główczyc

Przed Skórzynem

Dalej przez Rzuski Las kieruję się na Izbicę

Po drodze pomost widokowy

na torfowisko "Bagna Izbickie"

Za Izbicą droga na Gać, idealna dla chcących zrzucić parę kilo.Wygląda znośnie, ale jedzie się jak po tarce.

Pewnie dlatego, że to lekko przysypana taka kostka brukowa

Potem wjeżdżając do lasu wcale nie jest lepiej. Piach, piach i jeszcze raz piach.

W połowie drogi kolejny pomost widokowy, tym razem na Wielkie Bagno

Część bagna zajmuje torfowisko Krakulice o grubości torfu 3-8m.

W końcu Żarnowska i dojazd do Łeby.

Przejechane ok. 85km

blysk, Mikserks, polac, Przemek G., ilidan and 3 others liked this post
Old July 3rd, 2017, 08:46 PM   #55
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Dzień 5 - część 1

Z Łeby postanowiłem się cofnąć 9km i zobaczyć ruchome wydmy

Przy wjeździe do Słowińskiego Parku Narodowego wieża widokowa.

Pomost

i widoczek

W połowie drogi resztki wyrzutni rakiet

Koniec trasy trzeba zostawić rower

I na wydmy

Tu pochłania las

Dość już piachu więc wracm do Łeby i od południa objeżdżam Jezioro Sarbsko

Przez Sarbsk kieruję się w stronę Stilo. Niestety kawałek dalej, w Ulini znów gubię szlak

filosss, blysk, Kuba85, mamik, ixs liked this post

Last edited by vorwerk; July 31st, 2017 at 12:59 PM. Reason: linki
Old July 3rd, 2017, 08:46 PM   #56
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Dzień 5 - część 2

Takimi leśnymi drogami bardziej dochodzę niż dojeżdżam do Sasina

Stąd na północ już prosto pod latarnię. Tuż przed nią odbijam w prawo, w leśną drogę w stronę Lubiatowa.

Piachu ciąg dalszy więc idzie to wolno

Czasem trafi się lepszy fragment

W Lubiatowie miałem kierować się na Szklaną Hutę i dalej na Białogórę ale znów pogubiłem drogi i wylądowałem w Osiekach Lęborskich (przynajmniej zobaczyłem ładny folwark

Nie chcąc dalej błąkać się po lesie więc dojeżdżam do drogi 213

Kawałek dalej, w Słuchowie w końcu dobijam na Białogórę.
Tam w końcu porządnie oznakowana trasa. Co kilkaset metrów słupki ze znakiem.

Kierując się na Dębki robię krótką przerwę na plaży przy ujściu Piaśnicy do Bałtyku.

Tuż obok mostka nad tą rzeczką

Okazuje się, że przekraczam dawną granicę polsko-niemiecką z 1919 r.

Dalej już elegancką leśną trasą cisnę dalej na wschód.

Przez wsie Karwieńskie Błoto Drugie oraz Pierwsze chcę dojechać do Jastrzębiej Góry.
A że już późno to chcąc przyoszczędzić kilometrów wybieram "skrót" przez Ostrowo.
Droga średniej jakości ale przynajmniej mogłem zobaczyć takie kwiatki.

W końcu trafiam na "autostradę słońca" czyli drogę z bazaltowej kostki, zbudowaną w latach 1929-31 i łączącą Jastrzębią Górę z Władysławowem.

Jeszcze rzut oka na latarnię w Rozewiu (jak idiota nie podjechałem do Gwiazdy Północy).

I do Władysławowa

Przejechane 100 km

Mikserks, Przemek G., filosss, blysk, Raine and 3 others liked this post

Last edited by vorwerk; July 31st, 2017 at 01:04 PM.
Old July 4th, 2017, 08:44 PM   #57
blysk
Registered User

Likes (Received): 61

Quote:
Koniec trasy trzeba zostawić rower
To chyba jakiś żart?

ixs liked this post
blysk no está en línea   Reply With Quote
Old July 4th, 2017, 09:10 PM   #58
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar

Niestety nie. Ciekawe czy chcieliby kasę gdyby zostawić rower np. przy jednym z drzew.
Ja byłem krótko po ósmej i jeszcze przed sezonem więc nikt nie kasował, ale 5 zeta za niestrzeżony stojak ?

Old July 5th, 2017, 12:27 AM   #59
Sponsor
Registered User

Sponsor's Avatar

Ale super relacja
Sponsor está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 9th, 2017, 05:23 PM   #60
vorwerk
Gary muwałt

vorwerk's Avatar