daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Klub Forum [powyżej 100 postów] > Gry i programy komputerowe

Gry i programy komputerowe Sim City i inne gry oraz software wszelaki

Reply

Thread Tools
Old June 15th, 2017, 03:20 PM   #6641
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 459

Ja miałem nieco większy budżet i dojrzałem do ekranu 5,5 cala, wieć wybrałem Xiaomi Redmi Note 4X (wersja ze Snapdragonem 625). Po trzech Lumiach (800, 920 i 650) w przeciągu ostatnich kilku lat jestem oczarowany Androidem - zarówno jego możliwościami i płynnością.
Sam telefon jest bardzo ładny i świetnie działa, bardzo polecam! Wg. mnie to żaden "biedafon", po prostu nie płacisz za markę - miałem do wyboru P9 Lite, ale nie dość, że jednak był trochę słabszy i mniejszy, to kosztował 150-200zł więcej. A średniaki Samsunga czy Sony to już znacznie większa cenowa różnica. A teraz, kiedy pojawiła się oficjalna polska dystrybucja wybór stał się znacznie łatwiejszy.

Beniasty liked this post
Michalus no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 08:37 PM   #6642
Curz
que conoce muchos idiomas

Curz's Avatar

Likes (Received): 1340

Jak od dzisiaj są naliczane rozmowy telefoniczne gdy np. dzwonię z Polski do Niemiec?
No existe ningśn ser supremo. Cuando te mueres, te mueres y ya, listo, se acabó.
Curz no está en línea   Reply With Quote
Old June 15th, 2017, 08:49 PM   #6643
krkseg1ops
Registered User

krkseg1ops's Avatar

Likes (Received): 1153

Tak samo, ale taniej niz wczoraj.
krkseg1ops no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2017, 10:22 AM   #6644
krzys78
Zrób mi selfie

krzys78's Avatar

Likes (Received): 834

Quote:
Originally Posted by krzys78 View Post
Quote:
Originally Posted by krzys78 View Post
Mam abonament w Oranż,Orange BIZ Vip, a w nim 20GB krajowego i 1 GB w UE. Hmm... czyli wymienne jest to na 21 GB w UE? No to popłynęli i w końcu będę płacił nominalną kwotę

Edyty: Popatrzyłem w tabelki. Czyli w przypadku mojego abonamentu, też należałoby spodziewać się limitów. Mam jeszcze Play, ale tam całkiem lipa z tego co czytam.
Że tak sam siebie zacytuję. Dzisiaj dostałem sms z Orange. Miesięczny limit na internet w roamingu 6,79 GB.
Znowu siebie cytuje. Ja to muszę pisać mądrości same Dzisiaj dostałem wiadomość od Orange, że mam przeszło 11,4GB w roamingu. Pienknie.
krzys78 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2017, 10:53 AM   #6645
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Likes (Received): 6570

Quote:
Originally Posted by Curz View Post
Jak od dzisiaj są naliczane rozmowy telefoniczne gdy np. dzwonię z Polski do Niemiec?

Od 15 wprowadzono zmiany w ROAMINGU, a nie w rozmowach międzynarodowych. Z Polski do Niemiec nadal najkorzystniej dzwonić przez hangouta, messengera, whatsappa czy skype'a. Jak będziesz w Niemczech to wtedy możesz dzwonić miejscowo oraz do Polski według nowych stawek
misioho no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2017, 11:29 AM   #6646
asfarasurizcanc
Sum

asfarasurizcanc's Avatar

Likes (Received): 4556

Tak jak się spodziewałem po tym jak Orange ogłosiło zniesienie opłat w roamingu kwestią czasu będzie zniesienie opłat przez innych operatorów. Spodziewałem się jednak, że poczekają parę tygodni a tu wszyscy czterej główni operatorzy znieśli opłaty i wprowadzili znaczne pakiety neta już od pierwszego dnia.

Quote:
Originally Posted by asfarasurizcanc View Post
Pakiety internetowe za granicą są ograniczone, ale i tak spore:
http://www.telepolis.pl/grafika/news...aming-ue-1.pdf
Rok temu kupiłem sobie pakiet 300 MB, włączyłem w telefonie ograniczenie danych w tle i wracając z Budapesztu siedziałem sobie w necie w autobusie, bo nie zużyłem nawet 100 MB. Pół roku temu nawet nie kupowałem pakietu, ograniczyłem dane w tle i włączałem neta tylko jak coś potrzebowałem, wrzucałem pojedyncze zdjęcia na fb, zużyłem może ze 30 MB. Tak więc jak pakiety są takie duże to wystarczy ograniczenie danych w tle i można Internetu nie wyłączać.

Zastanawia mnie tylko jedno. Mam abonament Smart Plan Główny 115,98, czyli wg tej rozpiski mam 5,57 GB. W kraju mam 15 GB. Okres rozliczeniowy od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca. Załóżmy, że wyjadę za granicę 15 czerwca i będę miał do tego momentu zużyte 12 GB. Ile będę mógł zużyć za granicą?
a) 5,57 GB
b) 3 GB
c) 1 GB (ok 1/3 tego co mi zostało analogicznie do stosunku 5,57 do 15 GB).
Orange namieszało w ostatniej chwili i zrobiło dwie rzeczy - po pierwsze wykreśliło z tabelki parę abonamentów, w których w roamingu wychodziło więcej neta niż w kraju i zastąpiło zapisem, że jeżeli nie ma na liście abonamentu to w UE obowiązuje pakiet krajowy. Druga - mniej korzystna dla mnie rzecz to zmiana zasad abonamentu Smart Plan Dodatkowy. Do tej pory było tak, że mam abonament wspólny, czyli 3 numery korzystające ze wspólnego pakietu - SP Główny i 2x dodatkowy. W roamingu postanowiono zmienić tę zasadę i SP Główny ma 5,57 GB a dodatkowe po 1 GB (w kraju 15 GB na wszystkie numery). Mi akurat przypada dodatkowy, w momencie podpisywania umowy nie robiło to różnicy a tu taka niespodzianka. Wyjechałem na dwa dni więc luz, ale jak będę chciał gdzieś wyjechać na tydzień to już może nie wystarczyć

Miałem zaplanowany wyjazd do Pragi na 15 czerwca, znajomi się wysypali, ale miałem niby świętować pierwszy dzień z bezpłatnym roamingiem w kraju? Nie ma mowy, zgarnąłem kumpla i pojechaliśmy na dwa dni do Berlina. A tu niespodzianka. Najpierw jakieś problemy z zasięgiem - koło hotelu w paru miejscach albo 3G albo tylko połączenia alarmowe (ciekawe na jakiej zasadzie skoro mogłem zalogować się do każdej sieci ręcznie) i Internet chodzi jakby chciał a nie mógł. A potem już w środku miasta nawet jak był zasięg LTE to prędkości rzędu pół megabita, ping dochodzący do 200 ms i brak możliwości normalnego korzystania z neta. Raz był raz nie było, rzadko z na tyle akceptowalną prędkością, żeby korzystać normalnie z neta. Zmieniane sieci, technologii, różne urządzenia - wciąż to samo. Kumpel prowadził z nimi wojnę na FB, oczywiście Orange się wszystkiego wypiera, oni nic nie ograniczają, nawet doradzali w pewnym momencie zgłoszenie usterki u operatora zagranicznego (!), piszą też inne osoby z UE, że jest to samo. Warto dodać, że w zeszłym roku korzystałem za granicą z pakietu 300 MB w UE i Internet chodził jak w kraju. Po północy Internet przyspieszył, ale w dzień było to samo, choć momentami były przebłyski, ale głównie na telefonie kumpla, który robił wojnę Na drugi dzień dodzwoniłem się do opiekuna, żeby na telefonie służbowym (Play) włączyć roaming i okazało się, że tam Internet działa tak jak w kraju (jakichś super testów nie robiłem, bo ten telefon nie ma nawet LTE), po wrzuceniu zrzutu ekranu na fejsa Orange przez chwilę dalej marudzili a potem łaskawie kazali zrobić zgłoszenie przez panel na stronie
Old June 17th, 2017, 12:14 PM   #6647
krzys78
Zrób mi selfie

krzys78's Avatar

Potwierdzić muszę. Niemcy to trzeci świat. Tam zawsze miałem problem z internatem w telefonie. Co ciekawe też w Niemczech dziwne rzeczy dzieją się w bankomacie. Karta polskiego banku, wypłaty z bankomatów na całym świecie bez prowizji, a jednak. Kurs zawsze jakiś kosmiczny. Nawet w krajach gdzie nie ma erło, mimo przeliczania z waluty lokalnej na euro, a z euro na złotówki wychodzi toczka w toczkę kurs danej waluty do pln.
Old June 17th, 2017, 12:25 PM   #6648
asfarasurizcanc
Sum

asfarasurizcanc's Avatar

Likes (Received): 4556

No ale to nie jest kwestia Niemiec - bo problemy z netem w roamingu zgłaszały osoby siedzące we Francji, Hiszpanii i w Grecji. To raz a dwa że na telefonie z Playa Internet chodził dobrze.
Old June 17th, 2017, 12:41 PM   #6649
misioho
Registered User

misioho's Avatar

U mnie Orange PL nie chciał złapać LTE w Rumunii, w Bułgarii złapał bez problemu. Jeszcze przed reformą roamingową, w kwietniu.

A na telepolis też ludzie zgłaszali problemy z orendżowym internetem na nowych warunkach.

W sprawie kart płatniczych i przeliczania wypłat z bankomatów to lepiej uderzaj do swojego banku, a nie niemieckiego operatora bankomatów.
Old June 17th, 2017, 01:32 PM   #6650
krzys78
Zrób mi selfie

krzys78's Avatar

Biorąc pieniądze z bankomatu wyświetla mi kurs po jakim kupuje euro. Zagwozdką dla mnie jest tylko ten jednak wyższy kurs. No nie ważne. W sumie to jeszcze musiałbym sprawdzić jaki kurs stosują przy płaceniu kartą, bo w Szwecji i Norwegii jest ten sam co przy wypłacie z bankomatu.
A wracając do roamingowego internetu. Niemcy mogę porównać tylko ze Szwecją i Norwegią. W tych krajach internety mi śmigają w LTE bez problemów.
Old June 17th, 2017, 02:57 PM   #6651
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Banki robią wszystko, żeby zaciemnić obraz i żeby nikt nie wiedział ile dokładnie płaci za konwersje walutowe. Na przykład trzeba się głęboko przekopywać przez rozmaite tabele opłat, żeby znaleźć wysokość prowizji za przewalutowanie. Swoje kursy mają organizacje kartowe, swoje kursy mają banki, do tego bank jeszcze pobiera prowizje itd. Burdel na kółkach
Old June 17th, 2017, 03:56 PM   #6652
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie

Czifo's Avatar

Likes (Received): 10456

Duża różnica między andkiem 6.1 i 7.0 dla niewymagającego użytkownika? Nadszedł kres mojej wytrzymałości z obecnym hujawejowym złomem i zaczynam risercz...
Czifo no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2017, 03:56 PM   #6653
krzys78
Zrób mi selfie

krzys78's Avatar

Mam konto firmowe z subkontem w walucie. Tu wszystko jasne. Chco piniendzy ode mnie za byle pierdnięcie i jestem tego świadom. Konta prywatnego tyczy się moje rozmyślanie. Konta, które nie jest za 0pln, konta za które płacę jakieś tam pieniądze. W historii widzę wszystko, a że wybieram z bankomatu raczej sumy okrągłe, łatwo to przeliczyć na "cenę" jednostkową. Jak wspomniałem wcześniej, w Szwecji i Norwegii wychodzi po kursie z tabeli(+/- prawie nic). Przy wybieraniu euro w DE jest więcej. Dla przykładu. Euro kupione swego czasu w kantorze niecałe 4,20. Tego samego dnia euro z bankomatu w Niemczech - 4,68. Kurs bankowy był troszkę wyższy od kantorowego. Jestem świadom, że banki są od tego, żeby strzyc barany, ale dlaczego w SE i w N jest po kursie, a w NRD - nie. W lipcu będę w Czechosłowacji to tam sprawdzę.
Old June 17th, 2017, 04:40 PM   #6654
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Likes (Received): 18905

Ma ktoś telefon 5,5 cala i trzyma go w kieszeni spodni na codzień?
Tym razem poważnie myślę nad zakupem telefonu i nie wiem, czy to:

https://www.aliexpress.com/store/pro...8355.36.cXb1Te

Nie będzie jednak zbyt duże.

Bo gdzie byś nie był i jak by cię nie przyjęli
Nigdy nie będziesz się czuł jak na Obiecanej Ziemi

Łódź - Remonty kamienic i zabytków - 2010, 2011, 2012
Łódzkie absurdy drogowe - ŁAD na Facebooku!

NYC & EastCoast USA!
dexter2 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2017, 05:06 PM   #6655
phantom23
Registered User

phantom23's Avatar

Likes (Received): 2676

To jest kwestia gustu oraz wielkości rąk i kieszeni. Dla jednych 5,5 cala to poręczny rozmiar i nie wyobrażają sobie nic mniejszego, a ja mam 5,2 cala i wiem że nie wyrobił bym z niczym choćby odrobinę większym.
phantom23 no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 07:28 PM   #6656
SebastianNS
---

SebastianNS's Avatar

Likes (Received): 175

Ja swój noszę w tylnej kieszeni lub w ręce W przedniej nie za bardzo wygodnie.
Ale i tak mam zamiar zmienić na większy
SebastianNS no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2017, 08:40 PM   #6657
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Ja już zdecydowałem, że nie chcę Note'a. Niestety, na Goldway'u nie ma Redmi w wersji Globalnej z LTE Mhz.

NYC & EastCoast USA!
Old June 19th, 2017, 12:07 AM   #6658
Michalus
Tak, to ja!

Michalus's Avatar

Likes (Received): 459

Po kolejnych kilku dniach używania Redmi Note 4 jestem jeszcze bardziej zadowolony. Rekomendację utrzymuję.
Też się martwiłem, że 5,5 cala nie wejdzie mi do kieszeni a wszystkie moje długie spodnie to rurki skinny albo super skinny, lecz okazało się, że nawet z etui flip nie ma większego problemu, ani przy siadaniu ani przy np. jeździe na rowerze.
Kupiłem w bardzo dobrym sklepie z telefonami w Krakowie (https://artikom.pl/pl/p/Xiaomi-Redmi...ro-Czarny/3370), jak pisałem wcześniej - wersja ze Snapdragonem 625, naklejkami CE, ładowarką europejską CE i naklejką "Global version" na opakowaniu, więc obsługuje pasmo LTE 800. O tyle wygodnie, że gwarancja 24 miesiące realizowana przez rzeczony sklep. Gdybyś jednak się decydował na tego Note'a to warto dokonać zakupu un ich, tylko wcześniej przedzwonić i zapytać jakie warianty mają dostępne (mnie się udało szary z czatnym frontem), bo schodzą jak ciepłe bułeczki.

dexter2, skansen, Beniasty liked this post

Last edited by Michalus; June 19th, 2017 at 12:13 AM.
Michalus no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 09:28 PM   #6659
lith
Registered User

lith's Avatar

Likes (Received): 3343

Waham się między Redmi 4A, a 4X i sie zastanawiam czy warto dopłacać. Z jednej strony to tylko ok 150 zł różnicy. Z drugiej czy jak nie gram w jakieś rozbudowane gierki to zauważę różnicę? Bo jak tak patrzę po necie to większa różnica jest chyba tylko przy grafice 3D. Ekran mają chyba taki sam, nie? BO do lepszego obrazu np. w słońcu bym dopłacił.
lith no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2017, 10:19 PM   #6660
dexter2
Pijcie portera z BŁ!

dexter2's Avatar

Nie bierz telefonu z mniejszą ilością ramu niż 3GB. I nie chodzi tutaj o gry a codzienne użytkowanie.

NYC & EastCoast USA!
Reply

Thread Tools

Posting Rules