search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura wodna

Infrastruktura wodna Wszystko, co dotyczy komunikacji wodnej

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old October 15th, 2017, 03:22 PM   #3261
rsp7t1976-8
Registered User

rsp7t1976-8's Avatar

Likes (Received): 64

Tak się zastanawiam nad sensem wymiany maszynowni na promie skoro w przewidywalnym czasie powstanie tunel , który zlikwiduje konieczność utrzymywania tej przeprawy .
Kadłuby są wiekowe i pytanie brzmi co miasto zrobi z jednostkami , wystawi na sprzedaż ?za ile czyli czy się zwróci koszt modernizacji a poza tym czy znajdzie się chętny !
rsp7t1976-8 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 15th, 2017, 06:38 PM   #3262
maluch84
Registered User

maluch84's Avatar

Likes (Received): 448

Nie wiem czy nie zostaną jako rezerwa. Coś kiedyś słyszałem, że mogą wejść zamiast Bielików.
Może Police - Święta (tak wiem, popłynąłem)
maluch84 no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2017, 07:02 PM   #3263
rsp7t1976-8
Registered User

rsp7t1976-8's Avatar

Żeby zastąpić bieliki to muszą być przebudowane przystanie gdyż klapy i system cumowania nie pasuje , do tej pory były używane awaryjnie w sytuacjach kiedy bieliki nie mogły wyrobić kolejek.
A poza tym bieliki wystarczą gdy tunel będzie gotowy gdyż tam będzie tylko ruch pieszo rowerowy , podejrzewam że nawet samochodów nie będzie brał i ci co tylko na warszow to będą klęli , ale mogę się mylić gdyż nie ma żadnych decyzji ani pogłosek. Wychodzi na to że trzeba przebudować karsibory na statki żeglugi wycieczkowej i kasę robić , kiedyś jak były Balladyny i Rozy Wenedy, która notabene pływa do dzisiaj w Świnoujściu jako piratopodobny wycieczkowiec , to te stateczki robiły kasę aż miło łącznie z rejsami do Szczecina i z powrotem
Tylko wtedy w sezonie , mówimy o latach 70 tych, w Świnoujściu i innych miejscowościach nadmorskich nie było wolnego miejsca do spania
Old Today, 01:03 PM   #3264
Bonifacyzp
Registered User

Likes (Received): 2175

Fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych będzie nadal pracować

Sukcesem zakończyły się renegocjacje kontraktów przez szczecińskiego producenta podstaw do morskich elektrowni wiatrowych spółkę ST 3 Offshore. Dzięki temu fabryka może dalej pracować.
Zakład miał trudności finansowe, pensje pracowników były zagrożone. Przejęcie spółki przez polski państwowy fundusz inwestycyjny Mars uratowało spółkę. Dziś praca w ST 3 Offshore nie jest zagrożona - mówi Konrad Konefał, prezes Funduszu Mars.

- Ostatnio udało się nam wynegocjować bardzo dobre porozumienie z konsorcjum niemiecko-szwajcarskich instytucji finansowych i klientami spółki. Zebraliśmy w sumie znaczącą dodatkową kwotę pieniędzy na dokończenie kontraktu dla duńskiej firmy Dong Energy. No i ten kontrakt myślę, że jest niezagrożony - mówi Konefał.

Zarząd Funduszu Mars uważa, że budowa elektrowni wiatrowych to dobry biznes.

- Prognozy są o wiele bardziej optymistyczne. Firma Dong Energy na rok 2019 ma zakontraktowane kilkanaście nowych budów. Pewnie będzie to nasz strategiczny klient jeszcze przez wiele lat - mówi prezes Funduszu Mars.

ST 3 Offshore to fabryka na wyspie Gryfia. Dziś zatrudnia od 500 do 700 osób.

http://radioszczecin.pl/1,361321,fab...&s=1&si=1&sp=1
Bonifacyzp no está en línea   Reply With Quote
Old Today, 02:42 PM   #3265
Wojti
Registered User

Wojti's Avatar

Likes (Received): 3394

Za Portalem Morskim:

Quote:
Originally Posted by PortalMorski.pl
PŻB zleciła Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia wykonanie projektu technicznego promu

16 pażdziernika 2017 | PAP

Polska Żegluga Bałtycka oraz Morska Stocznia Remontowa Gryfia podpisały w poniedziałek w Kołobrzegu zlecenie wykonania projektu technicznego nowego promu. Jednocześnie został odebrany przez armatora projekt kontraktowy jednostki.

„Fakt, że zamówienie składa państwowy armator w państwowej stoczni, nie zwalnia nikogo z reguł biznesu i techniki. Prom ma służyć pasażerom, pływać i zarabiać. Stocznia ma go wybudować i też na tym zarobić” - powiedział podczas konferencji prasowej prezes zarządu Funduszu Inwestycyjnego Mars Konrada Konefał.

Jak podkreślił, budowa promu dla PŻB „jest projektem, którego w Polsce do tej pory w branży stoczniowej nie realizowano”.

Prezes PŻB Piotr Redmerski powiedział, że „koszt budowy promu będzie wynosił tyle, ile wynosi cena rynkowa, czyli w granicach 100 mln euro”. „Taka cena gwarantuje nam stopy zwrotu, które będą akceptowalne przez banki. Ze strony PŻB biznesplan został już złożony. Bank zażądał dodatkowych dwóch elementów: analizy rynku oraz audytu stoczni. W tym miesiącu dostarczymy wszelkie dokumenty, oczekując ostatecznej decyzji banku” - mówił Redmerski.

Prezes Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia Marek Różalski poinformował, że trwają rozmowy z kilkoma biurami projektowymi w Polsce. Dodał, że „jeszcze w tym tygodniu wyjaśni się, czy jedno biuro, czy dwa będą pracowały nad projektem”.

Jednostka będzie promem samochodowo-pasażerskim, czyli typu ro-pax. Według planów długość linii ładunkowej jednostki to ok. 3 tys. m. Na promie zmieści się ok. 165 samochodów ciężarowych oraz 50 samochodów osobowych. Jednostka będzie mogła zabrać 400 pasażerów oraz 71 osób załogi.

Prawdopodobnie prom będzie obsługiwał połączenie Świnoujście – Ystad.

Dyrektor ds. inwestycji tonażowych PŻB Marek Miecznikowski poinformował, że jednostka „będzie posiadała nowoczesne rozwiązania, które pozwolą skrócić czas załadunku i rozładunku”. „Prom jest wyposażony w rampę lądową na poziomie pokładu drugiego, a także będzie przystosowany do położenia rampy lądowej na poziomie trzecim. Pozwoli to na jednoczesne ładowanie na dwóch poziomach. Rampa na pokładzie drugim ma szerokość 15 m co umożliwi na załadunek dwóch zestawów równocześnie” - zaznaczył.

Stępkę pod budowę pierwszego promu ro-pax dla Polskiej Żeglugi Bałtyckiej położono w szczecińskiej stoczni 23 czerwca tego roku.

Według planów inwestycyjnych pierwsze prace związane z budową stocznia rozpocznie na przełomie 2017 i 2018 r. W 2019 r. jednostka będzie gotowa do zwodowania, a na początku 2020 r. do przekazana PŻB.

Polska Żegluga Bałtycka ma w swojej flocie cztery promy pasażersko-samochodowe: m/f Wawel wybudowany w 1980 r., Baltivię z 1981 r., Mazovię zbudowaną w 1996 r. oraz Cracovię z 2002 r. Jednostki te pływają na trasach między portem w Gdańsku i szwedzką miejscowością Nynashamn, oraz Świnoujściem a szwedzkim portem Ystad.

autor: Marta Zabłocka
Źródło: http://www.portalmorski.pl/stocznie-...nicznego-promu

Przepraszam, niech mi ktoś podpowie ile oni będą jeszcze projektowali ten prom ? Ile jeszcze umów zostanie podpisanych ? Pogrubiłem info o sławnej już "stępce" i tam napisali, że do pierwszego promu. No cholera a to dotyczy drugiego ?? Czy tak klepią artykuły aby klepać albo Ja sam już się totalnie pogubiłem i nie wiem ile to nasz narodowy przewoźnik (pod banderą Bahama ) będzie budował tych promów ?
Wojti está en línea ahora   Reply With Quote
Old Today, 03:01 PM   #3266
rsp7t1976-8
Registered User

rsp7t1976-8's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bonifacyzp View Post
Fabryka podstaw do morskich elektrowni wiatrowych będzie nadal pracować

Sukcesem zakończyły się renegocjacje kontraktów przez szczecińskiego producenta podstaw do morskich elektrowni wiatrowych spółkę ST 3 Offshore. Dzięki temu fabryka może dalej pracować.
Zakład miał trudności finansowe, pensje pracowników były zagrożone. Przejęcie spółki przez polski państwowy fundusz inwestycyjny Mars uratowało spółkę. Dziś praca w ST 3 Offshore nie jest zagrożona - mówi Konrad Konefał, prezes Funduszu Mars.

- Ostatnio udało się nam wynegocjować bardzo dobre porozumienie z konsorcjum niemiecko-szwajcarskich instytucji finansowych i klientami spółki. Zebraliśmy w sumie znaczącą dodatkową kwotę pieniędzy na dokończenie kontraktu dla duńskiej firmy Dong Energy. No i ten kontrakt myślę, że jest niezagrożony - mówi Konefał.

Zarząd Funduszu Mars uważa, że budowa elektrowni wiatrowych to dobry biznes.

- Prognozy są o wiele bardziej optymistyczne. Firma Dong Energy na rok 2019 ma zakontraktowane kilkanaście nowych budów. Pewnie będzie to nasz strategiczny klient jeszcze przez wiele lat - mówi prezes Funduszu Mars.

ST 3 Offshore to fabryka na wyspie Gryfia. Dziś zatrudnia od 500 do 700 osób.

http://radioszczecin.pl/1,361321,fab...&s=1&si=1&sp=1
Czyli znów Polska musi dopłacić do interesu , kiedy to się skończy i zaczniemy pracować dla siebie?
A w sumie miała być tam taka nowoczesność i innowacje skoro właśnie na innowacje dostali kupę kasy unijnych i jeżeli komisja się upomni o swoje to myślę że ci co zatwierdzali wypłatę pieniędzy to powinni osobowo odpowiadać z własnej kieszeni mn marszałek województwa.

Reply

Tags
żegluga morska, offshore, stocznia, stocznie, szczecin

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules