daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 28th, 2015, 02:13 PM   #101
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Likes (Received): 771

Człowieku. Poczytaj wątki w których Energopol jest głównym wykonawcą to zrozumiesz.
irokalisz no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 28th, 2015, 02:15 PM   #102
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Mogli nie otwierać.

bem, namslau, Rublik, obserwator16, irokalisz and 2 others liked this post
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2015, 02:36 PM   #103
walcz
Registered User

walcz's Avatar

Likes (Received): 136

Nie przesadzajcie.
Jak to odnaleźć na GDDKiA ?

Piękne miasto
Inwestycje
Inwestycje drogowe
Infrastruktura Kolejowa
walcz no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2015, 02:40 PM   #104
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Czego nie przesadzajcie?
Jest to kiepska firma. Gdzie nie robią to są opóźnienia, prośby o przedłużenie terminu, wymyślane problemy itp.
A no i 100% prac wykonują przy pomocy podwykonawców.
Old August 28th, 2015, 02:54 PM   #105
kormikez
Rockford

kormikez's Avatar

Likes (Received): 304

A może są jakieś chlubne wyjątki pośród ich realizacji? Tak żeby chociaż ziarenko optymizmu tutaj zasiać
kormikez no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2015, 02:57 PM   #106
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Nie, no ogólnie oni kończą swoje realizacje ale chyba wszystkie z problemami i dużymi opóźnieniami.

Często nawet na temat "działalności" tej firmy były audycje w Radio Szczecin :-) .
Old August 28th, 2015, 03:04 PM   #107
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by irokalisz View Post
A no i 100% prac wykonują przy pomocy podwykonawców.
Wykonywanie prac przy pomocy podwykonawców nie jest zabronione.

Problemem jest to, o czym pisałeś wcześniej - mała mobilizacja podczas budowy i poszukiwanie powodów dla przedłużenia terminów.

Miasto Szczecin na takie postępowanie się godzi, zostało to sprawdzone na kilku miejskich inwestycjach.

Gdaka póki co powierzyła im dwie budowy: S51 Olsztyn - Olsztynek, gdzie na razie mało co się dzieje pod pozorem prac archeologicznych i S12 Puławy - Kurów, gdzie trudno się wypowiadać o zaangażowaniu w budowę, bo na razie trwa projektowanie. W tym drugim wypadku jest mała nadzieja na sprawne prowadzenie budowy, bo konsorcjantem Energopolu jest PRD Zwoleń, czyli wykonawca zza miedzy.
Old August 28th, 2015, 03:10 PM   #108
irokalisz
Registered User

irokalisz's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Wykonywanie prac przy pomocy podwykonawców nie jest zabronione.
Ja wiem - tylko , ze taki Energopol już wcześniej miał problemy z podwykonawcami. Po pierwsze długo ich szukał (w czasie gdy dana inwestycja już powinna trwać) a po drugie - gdy już ich znalazł to im nie płacił i często schodzili z budowy.
Inaczej się patrzy na firmy typu Budimex , Strabag itp. które mają jakiś sprzęt i ludzi niż na Energopol , który nie ma własnej taczki.
Old August 28th, 2015, 05:11 PM   #109
tomasz777
Registered User

Likes (Received): 170

Całe szczęście, że rzadko korzystam z S10 ;-) Jakby wygrali coś na S6 to chyba bym się popłakał.
tomasz777 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 12:06 AM   #110
bolsta
Registered User

Likes (Received): 28

A moze jest jeszcze jakas szansa? Nic nie piszecie o pozostałych ofertach. Moze ktos się odwoła? Jakby to zielonogórska GDAKA prowadziła przetarg w tempie jak na S3 Sulechów -Nowa Sól, to może Energopol sam by zrezygnował?
bolsta no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 01:00 AM   #111
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Likes (Received): 3275

Sallini jest nieco ponad 2,5 bańki droższe.
Zresztą dlaczego nie klikniesz w link z mojego dzisiejszego wpisu na poprzedniej stronie. Otworzy się Tobie dokument/protokół z otwarcia ofert, gdzie znajdziesz spis wszystkich ofert z cenami.
SRC_100 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 02:34 AM   #112
SSC Fan
Kibic z dala

SSC Fan's Avatar

Likes (Received): 49

Przeczytałem w wiadomości dnia. Ucieszyłem się a potem zobaczyłem wykonawcę. I humor mi się popsuł. Idę spać w nadziei że jutro będzie lepszy dzień i ktoś złoży odwołanie ;
SSC Fan no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 10:08 AM   #113
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by irokalisz View Post
Ja wiem - tylko , ze taki Energopol już wcześniej miał problemy z podwykonawcami. Po pierwsze długo ich szukał (w czasie gdy dana inwestycja już powinna trwać) a po drugie - gdy już ich znalazł to im nie płacił i często schodzili z budowy.
Ale to jest sprawa mobilizacji wykonawcy (i podwykonawców przez wykonawcę), a nie tego, że się robi podwykonawcami.

Quote:
Originally Posted by bolsta View Post
A moze jest jeszcze jakas szansa? Nic nie piszecie o pozostałych ofertach. Moze ktos się odwoła?
No ale kto i z jakiego powodu? Droższe o 3 mln Salini, bo Energopol złożył rażąco niską ofertę (89% budżetu)?
a za oknem słonko świeci.
Old August 29th, 2015, 11:57 AM   #114
realwoodland
Registered User

Likes (Received): 14

Spokojnie panowie, na oceny firmy ENERGOPOL będzie czas po rozpoczęciu robót...

Jak dla mnie plusem jest to, że jest to firma polska z polskim kapitałem [chyba że się mylę - proszę o sprostowanie] - czyli zysk firmy nie wyplynie za granicę, jak byłoby to w przypadku firm z kapitałem obcym.

Casandra liked this post
realwoodland no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 12:01 PM   #115
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
No ale kto i z jakiego powodu? Droższe o 3 mln Salini, bo Energopol złożył rażąco niską ofertę (89% budżetu)?
Przyczyną odwołań innych oferentów i/lub odrzucenia oferty przez inwestora, mogłoby być spowodowane np. dużymi błędami formalnymi i/lub w części technicznej oferty.

Quote:
Originally Posted by realwoodland View Post
Jak dla mnie plusem jest to, że jest to firma polska z polskim kapitałem, czyli zysk firmy nie wyplynie za granicę, jak byłoby to w przypadku firm z kapitałem obcym.
Myślenie średniowieczne. I tak, niezależnie kto wygrałby przetarg, będzie robił polskimi podwykonawcami i wszelkie przychody z tytułu kontaktu z inwestorem w 95-99% zostają w Polsce, nawet jak robi to firma zarejestrowana abroad. Z tym, że większość dużych zagranicznych graczy na polskim rynku budowlanym i tak jest zarejestrowana w Polsce, tu płaci podatki i zatrudnia w dominującej części Polaków. A że czasami jest transfer pieniędzy z tytułu np. dywidendy to inna sprawa. Np. takie KGHM też ciągnie kasę ze swoich spółek w Chile i Kanadzie, a Unimil z Niemiec

Last edited by SRC_100; August 29th, 2015 at 12:06 PM.
Old August 29th, 2015, 01:05 PM   #116
kilimand123
Registered User

Likes (Received): 787

A może w Zachodniopomorskim jest mało firm budowlano drogowych z doświadczeniem, że mają problem z podwykonawcami.Albo po prostu mało im płacą.Opóźnienia opóźnieniami ale najważniejsze, że do przodu.Powoli szykujmy się do relacji z budowy.
kilimand123 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 05:02 PM   #117
rafi22
Registered User

Likes (Received): 32

Quote:
Originally Posted by SRC_100 View Post
Przyczyną odwołań innych oferentów i/lub odrzucenia oferty przez inwestora, mogłoby być spowodowane np. dużymi błędami formalnymi i/lub w części technicznej oferty.

Myślenie średniowieczne. I tak, niezależnie kto wygrałby przetarg, będzie robił polskimi podwykonawcami i wszelkie przychody z tytułu kontaktu z inwestorem w 95-99% zostają w Polsce, nawet jak robi to firma zarejestrowana abroad. Z tym, że większość dużych zagranicznych graczy na polskim rynku budowlanym i tak jest zarejestrowana w Polsce, tu płaci podatki i zatrudnia w dominującej części Polaków. A że czasami jest transfer pieniędzy z tytułu np. dywidendy to inna sprawa. Np. takie KGHM też ciągnie kasę ze swoich spółek w Chile i Kanadzie, a Unimil z Niemiec
Tylko, że firmy zachodnie cały zysk wyprowadzają z Polski, które wyrobią polskie firmy podwykonawcze. Jak później polskie firmy mają konkurować w przetargach??? To jest celowe działanie, aby żadna Polska firma się nie rozwinęła.
rafi22 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 05:27 PM   #118
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6702

Quote:
Originally Posted by rafi22 View Post
Tylko, że firmy zachodnie cały zysk wyprowadzają z Polski, które wyrobią polskie firmy podwykonawcze. Jak później polskie firmy mają konkurować w przetargach??? To jest celowe działanie, aby żadna Polska firma się nie rozwinęła.
Tak samo jak polskie firmy pracujące na zachodzie transferują swoje zyski do Polski. No dosłownie spisek dziejowy...

irokalisz, SRC_100 liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old August 29th, 2015, 10:51 PM   #119
SRC_100
Registered User

SRC_100's Avatar

Quote:
Tylko, że firmy zachodnie cały zysk wyprowadzają z Polski, które wyrobią polskie firmy podwykonawcze.
Możesz mi powiedzieć jak firmy zachodnie wyprowadzają zysk wypracowany przez polskich podwykonawców?
Może przyjeżdżają panowie z abs`em* wysłanie przez złe zachodnie firmy i ściągają haracz pod groźbą utraty palca tudzież innego członka?

Poza tym wiesz jaka jest rentowność netto projektów drogowych dla GW?

*ABS - absolutny brak szyi

Last edited by SRC_100; August 29th, 2015 at 11:47 PM.
Old August 29th, 2015, 11:01 PM   #120
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 31138

Quote:
Tylko, że firmy zachodnie cały zysk wyprowadzają z Polski, które wyrobią polskie firmy podwykonawcze.
Biorąc owy zysk GW jaki "wypracują" dla niego podwykonawcy, to sorry, ale to, co GW z nim zrobi (gdzie wyda, ulokuje) jest jego sprawą, bez względu na jego narodowość. Równie dobrze polski GW może cały swój udział w zysku wyprowadzić poza granice Polski i nikt mu tego nie może zabronić
Kazusik no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
obwodnica, wałcz, zachodniopomorskie

Thread Tools

Posting Rules