daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old November 21st, 2006, 02:59 AM   #21
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

Odcinek Piaski- Chełm ma w 90% super nawierzchnie,Niedźwiadek jak masz więcej zdjęc to wrzucaj!

Sponsored Links
Old November 21st, 2006, 10:23 AM   #22
Niedzwiadek
Registered User

Niedzwiadek's Avatar

Likes (Received): 0

Zgadzam się bo jechałem ostatnio tamtędy na Ukrainę, do Chełma super wypas, potem przed granicą jest odcinek po którym się jedzie jak po ekspresówce. Niestety aktualnie jestem bez cyfrówki bo minoltę szlag trafił (matryca poszła) i zdjęć nie będzie
OT: Mogę dodać, że u naszych wschodnich sąsiadów znajduje kilka kilometrów dwupasmówki coś przy niej grzebali, a potem chyba to już "betonówka" przykryta warstwą chropowatego asfaltu. Drogi główne mi mają wielkich dziur ale trafiają się takie "niespodzianki" jak wiadukt na jednego TIR-a.

Last edited by Niedzwiadek; November 21st, 2006 at 10:46 AM.
Niedzwiadek no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2006, 08:59 PM   #23
Białostoczanin
Registered User

Białostoczanin's Avatar

Likes (Received): 1016

Z DK12 pomiędzy Lublinem, a Piaskami.

http://video.google.pl/*********?doc...1127&q=Polonez
Białostoczanin no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 02:08 AM   #24
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1477

świetny fimik a ten odcinek powinni już dziś na S-kę przerabiać

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 05:33 PM   #25
reig
FRL

reig's Avatar

Likes (Received): 778

Na tym odcinku sa przejscia dla pieszych, co zreszta widac na tym filmiku. Jest kilka dosyc duzych zjazdow na inne drogi (ale ani jednego wiaduktu). Wiec troche pracy by bylo z dostosowaniem do ekspresowki. Nawierzchnia tez nie jest dobra. Ale mimo wszystko i tak jedzie sie tam jak po ekspresowce. Byly juz kiedys gotowe plany przebudowy ale odsunieto na pozniejszy termin. Obecnie jest to 2009-2010.
reig no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2006, 05:50 PM   #26
SIMSI
Registered User

SIMSI's Avatar

Likes (Received): 1428

Quote:
Drogę ekspresową z prawdziwego zdarzenia dyrektor Wójtowicz obiecuje… w miejscu obecnej drogi dwujezdniowej Lublin-Piaski. Pieniędzy na tę inwestycję GDDKiA zamierza szukać w kolejnym budżecie Unii Europejskiej, który zacznie obowiązywać w roku 2007. Jeśli znajdą się, to przebudowa i rozbudowa trasy powstałej w latach 70 ubiegłego wieku miałaby nastąpić do roku 2010. Obejmie odcinek długości 12,3 km od wspomnianego już Kalinówka, gdzie w przyszłości znajdzie się krańcowy węzeł lubelskiej obwodnicy do początku otwartej w październiku obwodnicy Piasków. Nowoczesną arterię samochodową projektuje biuro Trakt z Siemianowic Śląskich. Ma na to czas do 30 września 2005 r. – Będzie wygodnie i bezpiecznie. Planujemy poszerzenie pasa drogowego, budowę pięciu wiaduktów, w tym dla węzła Świdnik, czterech kładek dla pieszych, przejść dla zwierząt, ekranów akustycznych i dróg serwisowych – wymienia jednym tchem dyrektor Grzegorz Nowaczyk z Traktu. W grę nie wchodzą żadne odstępstwa od standardu drogi ekspresowej. To zaś oznacza, że dostęp do przebudowanego odcinka z dróg bocznych będzie możliwy wyłącznie poprzez węzły odległe o kilkanaście kilometrów – jeden obok Świdnika, drugi obok Piasków. Obecnie wjazd na trasę ma każda sąsiadująca z nią posesja.
Tekst pochodzi z portalu www.nowedrogi.pl

http://www.trakt.pl/w_realizacji/dk12_piaski/index.htm
SIMSI está en línea ahora   Reply With Quote
Old December 27th, 2006, 07:27 PM   #27
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8884

DK 12 na odcinku Chełm- Lublin -chciałem wrzucic do osobnego threada,ale z racji kiepskiej pogody i niezbyt wprawnych reporterek (Moja Mama i Siostra które z tego miejsca pozdrawiam) dużo zdjęć zostało kompletnie zarwanych-oto to co nadaje się do publikacji (odcinek około 70 Km stan nawierzchni oceniam na 4+):

Wyjeżdzamy z Chełma:

GP w pełnej krasie

Zwróćcie uwagę na miejscowość na samym dole tablicy informacyjnej

Droga ma bardzo ładnie wydzielone lewoskręty:

Zbliżamy się do dwujezdniowej obwodnicy Piask:

Pozdrawiam pana w czerwonym Audi dla którego cruising 80km/h lewym pasem to sens życia:

Koniec dobrej nawierzchnii,dalej mamy około 20 km 2x2 do Lublina:

Droge przez 1 minute "czyścił" mi nowiutki CLS a potem zniknął w otchłani:

W prawo na Świdnik,prosto na Lublin:

I koniec fotorelacji w oddali widac bloki lubelskiego Felina i Aleje Witosa a ja skręcam w lewo na Męczenników Majdanka.Pozdro!

Last edited by Strzala; December 27th, 2006 at 07:45 PM.
Strzala no está en línea   Reply With Quote
Old December 27th, 2006, 10:05 PM   #28
fairhair26
S19 na wschodzie

fairhair26's Avatar

Likes (Received): 1477

całkiem niezłe foty. Widzę że ten fragment DK12 jest wyremontowany

www.mycharts.pl
www.lighting-gallery.pl
www.oprawy24.pl
fairhair26 no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2006, 12:12 PM   #29
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 560

Quote:
Originally Posted by SIMSI View Post
Tekst pochodzi z portalu www.nowedrogi.pl
Drogę ekspresową z prawdziwego zdarzenia dyrektor Wójtowicz obiecuje… w miejscu obecnej drogi dwujezdniowej Lublin-Piaski. Pieniędzy na tę inwestycję GDDKiA zamierza szukać w kolejnym budżecie Unii Europejskiej, który zacznie obowiązywać w roku 2007. Jeśli znajdą się, to przebudowa i rozbudowa trasy powstałej w latach 70 ubiegłego wieku miałaby nastąpić do roku 2010. Obejmie odcinek długości 12,3 km od wspomnianego już Kalinówka, gdzie w przyszłości znajdzie się krańcowy węzeł lubelskiej obwodnicy do początku otwartej w październiku obwodnicy Piasków. Nowoczesną arterię samochodową projektuje biuro Trakt z Siemianowic Śląskich. Ma na to czas do 30 września 2005 r. – Będzie wygodnie i bezpiecznie. Planujemy poszerzenie pasa drogowego, budowę pięciu wiaduktów, w tym dla węzła Świdnik, czterech kładek dla pieszych, przejść dla zwierząt, ekranów akustycznych i dróg serwisowych – wymienia jednym tchem dyrektor Grzegorz Nowaczyk z Traktu. W grę nie wchodzą żadne odstępstwa od standardu drogi ekspresowej. To zaś oznacza, że dostęp do przebudowanego odcinka z dróg bocznych będzie możliwy wyłącznie poprzez węzły odległe o kilkanaście kilometrów – jeden obok Świdnika, drugi obok Piasków. Obecnie wjazd na trasę ma każda sąsiadująca z nią posesja.
http://www.trakt.pl/w_realizacji/dk12_piaski/index.htm
Jezu! Kto to pisał! W ostatecznosci mogę odpuścić odmianę "Piasków" - bo to sprawa lokalna - ktoś z zewnątrz moze nie wiedzieć, że u nas odmienia się do Piask, a nie do Piasków, gorzej jeśli to miejscowy, ale co to za miejscowosc "Kalinówek"? To jest Kalinówka, a nie Kalinówek, wiec nie "od wspomnanego jużKalinówka" ale "od wspomianej już Kalinówki".
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old December 28th, 2006, 12:18 PM   #30
hubertkm
Człowiek Wschodu:-)

hubertkm's Avatar

Likes (Received): 560

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
Po lewej majaczy we mgle stołpijska wieża, dawny klastzor eremitów, z pocz. XIII wieku, po prawej osiemnastowieczny zajazd.

Nawierzchnia między Piaskami a Chełmem jest naprawdę dobra i równa - jakiś czas temu jechałem tamtędy UAZem, z przeciętną prędkością ok. 75-80, a to, uwierzcie, naprawdę dużo, jak na ten samochód
I na tej nawierzchni spokojnie, bez problemów.
hubertkm no está en línea   Reply With Quote
Old February 22nd, 2007, 10:56 PM   #31
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

Będą walczyć o S12

GAZETA WYBORCZA - 2007-02-21, ostatnia aktualizacja 2007-02-21 18:37

Pierwsze zgromadzenie członków Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego na rzecz Budowy Drogi Ekspresowej S12 odbyło się wczoraj w urzędzie miejskim w Radomiu.

W trakcie spotkania wybrano władze stowarzyszenia. Prezesem został prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak, członkami zarządu Włodzimierz Kabus, wiceburmistrz Zwolenia i Paweł Czajka dyrektor Pracowni Planowania Przestrzennego w Urzędzie Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Siedzibą stowarzyszenia będzie właśnie Radom, tu będzie się mieściło jego biuro.

Członkami organizacji są: gmina i powiat Radom, Piotrków Trybunalski, Pionki, a także gminy Zwoleń, Opoczno, Przysucha, Wieniawa, Gózd, Gielniów, Wolanów, Orońsko, oraz powiaty radomski, zwoleński i przysuski. Stowarzyszenie będzie działało na rzecz budowy trasy ekspresowej S12.

Last edited by loan; February 23rd, 2007 at 09:32 AM.
loan no está en línea   Reply With Quote
Old February 24th, 2007, 11:53 PM   #32
matist
Registered User

Likes (Received): 120

Dlaczego S12 do Wrocławia, a nie tak jak DK12 obecnie do Leszna i dalej?
S12 i tak musiałaby przecinać S8 (nieważne czy przez Łódź czy przez Piotrków) i dojazd do Wrocławia by był, a tak byłoby lepsze połączenie z Poznaniem w Pleszewie z S11.
matist no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2007, 09:25 AM   #33
Marek Domagala
Registered User

Likes (Received): 6

To jeden z ładniejszych pr.jektów.Sz;laka k12 wykłada się na Piotrków i Wrocław po śladzie K8. W tego K 8 moźe lecieć do Katowic.
Wszystkie te pomysły mają jedną zasadniczą wadę. Są "biurkowe", jakby za biurka, i przypominają trasy sztabowców Uladu Warszawskiego - dla Armii Czerwonej. TYmczasem w POlsce najwaźniejsza jest, takźe gospodarczo Warszawa, i kilka innych aglomeracji np. śląska, i one powinny być węzłamiprjektowanych szos, tras. (i numerowania też).
Marek Domagala no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2007, 11:06 AM   #34
harthausen
Optimist trotzdem

harthausen's Avatar

Likes (Received): 2443

Quote:
Originally Posted by Marek Domagala View Post
To jeden z ładniejszych pr.jektów.Sz;laka k12 wykłada się na Piotrków i Wrocław po śladzie K8. W tego K 8 moźe lecieć do Katowic.
Wszystkie te pomysły mają jedną zasadniczą wadę. Są "biurkowe", jakby za biurka, i przypominają trasy sztabowców Uladu Warszawskiego - dla Armii Czerwonej. TYmczasem w POlsce najwaźniejsza jest, takźe gospodarczo Warszawa, i kilka innych aglomeracji np. śląska, i one powinny być węzłamiprjektowanych szos, tras. (i numerowania też).
to forum chyba po to jest, by powstawało jak najwięcej propozycji czy projektów choćby biurkowych. Dzięku obecności ludzi z najróżniejszych stron Polski a nawet spoza artykułowane są potrzeby całego kraju. Ja sam z zainteresowiem czytam posty ludzi spoza miejsc które znam, dużo ciekawego się już dowiedziałem dzieki temu. A że prawie wszystkie nasze pomysły to najczęściej szuflada? Cóż, życie. To samo można powiedzieć o zainteresowaniu sportem, kulturą czy czymkolwiek innym. W każdej dziedzinie zwykłemu człowiekowi przypada tylko drobne uczestnictwo, ale to nie oznacza, ze nie mam się czymś tam nie interesować , bo mam mały albo żaden wpływ na to

Fakt, że ważna jest Warszawa. Ale idąc Twoim tokiem rozumowania, to za parę lat mielibyśmy tak jak z Moskwą: centrum moloch wspaniały do życia tylko dla najbogatszych elit i wyssana ze wszystkiego w promieniu 200-400 km pustynia. Jakoś sposób rozłożenia infrastruktury w takiej Holandii czy Niemczech daleko bardziej przemawia mi do wyobraźni i ja o takim bardziej zrównoważonym rozwoju dla wszystkich regionów Polski marzę.

Najgorsze dla mnie byłoby, gdyby jedyną szansą życia dla Polaków była Warszawa, jakim takim rozwiązaniem Kraków , Poznań czy Wrocław a reszta kraju to już tylko się pochlastać.
Może do tego nie dojdzie?

mało dzisiaj dobrych ludzi na świecie - Józef Szwejk.
Ale są.
harthausen no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2007, 11:35 AM   #35
Marek Domagala
Registered User

Likes (Received): 6

Chyba mówimy trochę o innych rzeczach. Napisałem Warszawa, ale też inne miasta. Chdzi mi o to, że o inwestycjach drgowych, i "awansowaniu" dróg nie powinno decydować, że tak ładnie wygkląda na mapie: zatyka się bialą plamę, albo, że jak szosa biegnie przez Wislę (vide K 48 via Dęblin to musi byc krajowka choc ruch tam jest mniejszy niz na wielu powiatowch.
Marek Domagala no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2007, 09:50 PM   #36
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 430

Lublin popiera nas w sprawie trasy S12
2007-04-19,

W sprawie trasy S12 znaleźliśmy sprzymierzeńców w Lublinie. Deklarację przystąpienia do stowarzyszenia złożyli przedstawiciele tamtejszego urzędu marszałkowskiego
To efekt środowego spotkania w Lublinie. Nasz region i stowarzyszenie S12 reprezentowali senator Andrzej Łuczycki, członek zarządu Mazowsza Piotr Szprendałowicz i wiceprezydent Igor Marszałkiewicz.

- Pan Jacek Sobczak, wicemarszałek województwa lubelskiego, wyraził wstępną deklarację przystąpienia województwa lubelskiego do stowarzyszenia S12. Zadeklarował też, że przeprowadzi rozmowy z władzami lubelskich gmin leżących wzdłuż planowanej trasy i przekona je do poparcia - mówi Szprendałowicz. Deklaruje, że będzie chciał przekonać też władze Mazowsza, by przystąpiły do stowarzyszenia. - Im więcej głosów poparcia, tym lepiej. Wybór Polski na współorganizatora Euro 2012, mam nadzieję, daje zielone światło tej inwestycji. Trasa S12 to przecież jedna z głównych dróg na Wschód - mówi Szprendałowicz.

Jak podkreślają członkowie stowarzyszenia, trasa S12 to optymalna alternatywa dla układu autostrad A2 i A4. Trasa ta jako najkrótsze połączenie na linii Berlin - Kijów wzmocni pozycję Polski jako kraju tranzytowego, ułatwi wymianę handlową oraz stworzy nowe możliwości kształtowania stosunków gospodarczych zarówno z Ukrainą, jak i krajami starej Unii.

szybkaosa no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2007, 10:10 PM   #37
miras
Lokalny Puławski Patriota

miras's Avatar

Likes (Received): 4341

Radomianie mają też poparcie Puław!
Warto pamiętać, że S12 po wybudowaniu obwodnicy Puław i drogi ekspresowej S17 z którą S12 biegnie wspólnym śladem będzie biegła od granicy województwa mazowieckiego (to tylko ok 50 km od Radomia) aż za Lublin - a dokładnie za Piaski za Lublinem. To stanie się wkrótce, albowiem S17 ma bezwzględny priorytet, teraz dodatkowo jeszcze umotywowany.
Puławy pozdrawiają Radom - ciągnijcie S12 na zachód!
miras no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2007, 10:57 PM   #38
loan
OP_KR_TK_WR

loan's Avatar

Likes (Received): 103

S12 jest planowana po 2013 i chyba nawet EURO2012 tu nic nie zmieni.

Dalej na długiej prostej Radom - Zwoleń będą ginąć ludzie. Nie bardzo wierzę w nadprzyrodzone zjawiska, ale pomiędzy Radomiem i Zwoleniem jest takie miejsce gdzie często zdażają się takie wypadki.
loan no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2007, 11:49 PM   #39
miras
Lokalny Puławski Patriota

miras's Avatar

Likes (Received): 4341

Quote:
Originally Posted by loan View Post
S12 jest planowana po 2013 i chyba nawet EURO2012 tu nic nie zmieni.
Dalej na długiej prostej Radom - Zwoleń będą ginąć ludzie. Nie bardzo wierzę w nadprzyrodzone zjawiska, ale pomiędzy Radomiem i Zwoleniem jest takie miejsce gdzie często zdażają się takie wypadki.
Faktycznie spojrzałem na mapę i zielony kolor linii wskazuje że ma być budowana w latach 2013-2020, a znając realia to będzie jeszcze później - choć może jednak? - jak będziemy powtarzać jak smerf "Maruda", że "się nie uda", to z pewnością się nie uda
A takie "dziwne miejsca są na każdej drodze, choć czasami jest to wynik jednak jakiś ziemskich sił - na DK12 za Kurowem (patrząc w stronę Puław), na wąskiej jezdni, lekko pagórkowatej jest takie miejsce gdzie ładnie "wychodzi się" na "czołówkę" jadąc niskim samochodem.
Oczywiście oznakowanie poziome jest błędne, ale co roku powtarzane z owym błędem - ciekawe jak będzie w tym roku
miras no está en línea   Reply With Quote
Old April 20th, 2007, 12:16 AM   #40
szybkaosa
88302935

szybkaosa's Avatar

Likes (Received): 430

Quote:
Originally Posted by miras View Post
Faktycznie spojrzałem na mapę i zielony kolor linii wskazuje że ma być budowana w latach 2013-2020, a znając realia to będzie jeszcze później - choć może jednak? - jak będziemy powtarzać jak smerf "Maruda", że "się nie uda", to z pewnością się nie uda
Teraz albo może nigdy Trzeba dużo pisać i głośno mówić o tej drodze, a przede wszystkim cisnąć i lobbować.
Pozdrawiam zielone Puławy
szybkaosa no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódzkie, chełm, dk12, droga ekspresowa, ekspresówka-s12, lubelskie, lublin, opoczno, piotrków trybunalski, radom, s12

Thread Tools

Posting Rules