daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Hrvatski Forum > Economy and development > Cestovna infrastruktura

Cestovna infrastruktura Motorways, expressways, and other state routes

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 47 votes, 4.72 average.
Old August 11th, 2015, 12:34 PM   #2121
damien37
The Hand of Thoth

damien37's Avatar

Likes (Received): 145

Evo i vizualizacije

Ovaj istočni ulaz u Baumax (označen crvenom punom crtom) je možda tehnički nerealan, čini mi se vjerojatnije da planiraju probit spojnu cestu s južne strane (označena plavom iscrtkanom).

Crvena iscrtkana je logični produžetak nadvožnjaka do spoja sa starom kaštelanskom cestom (naravno, za nju treba još jedan nadvožnjak/tunel preko pruge).

Sponsored Links

Old August 11th, 2015, 02:13 PM   #2122
Llukaa
Registered User

Llukaa's Avatar

Likes (Received): 1034

Quote:
Originally Posted by damien37 View Post
Pa ne treba nikakva crna petlja - jednostavno se ukida raskršće (tj. ukidaju se sva lijeva skretanja) i ostaje ulazi/izlaz na tu gornju cestu iz trake u smjeru Trogira i ulaz/izlaz sa Baumaxovog parkinga u smjeru Splita.

Taj nadvožnjak rješava upravo taj problem, jer ako nemaš lijevih skretanja onda ti ne treba semafor.
e, mislia sam na ulaze izlaze, samo se po sredini stavi ograda i to je to
neznam zašto sam reka petlja

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 10 or greater. You currently have 0 posts.

damien37 liked this post
Llukaa no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2015, 02:19 PM   #2123
Hatikvah1987
Registered User

Likes (Received): 195

U pravu si, ali čini mi se da ništa od toga. Jer na tom križanju već postoju poveče dopunske lijeve trake, a ovaj nadvožnjak je preuzak da bi mogao veliku količinu vozila raznih veličina "trpit". Čak mi se ovaj nadvožnjak čini i preuzak da može podnijeti i poveče kamione koji će ga najviše koristiti.
Osim toga, južna strana Baumaxa ja blaga padina, a kako bi se ta ulica spajala s nadvožnjakom i sa zapada bi došla isto trebalo napraviti mini viadukt,

Treći mogući problem bi bilo spajanje s ovih sporednih cesta na magistralu koje je napravljeno za semafore, a ne na spajanje bez semafora pa bi se uključivali na cestu s glavom u torbi kao što se danas spajamo na Pujakama s mostom na ulicu Domovinskog rata.

Uopće se nije mislilo da se tu napravi čvor i spoj bez semafora jer da jest onda se sigurno ne bi dopustilo ni OMV-u, ni Baumaxu ni Hundayju dopustilo graditi na tom prostoru.
Hatikvah1987 no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2015, 03:04 PM   #2124
damien37
The Hand of Thoth

damien37's Avatar

Likes (Received): 145

Quote:
Originally Posted by Hatikvah1987 View Post
U pravu si, ali čini mi se da ništa od toga. Jer na tom križanju već postoju poveče dopunske lijeve trake, a ovaj nadvožnjak je preuzak da bi mogao veliku količinu vozila raznih veličina "trpit". Čak mi se ovaj nadvožnjak čini i preuzak da može podnijeti i poveče kamione koji će ga najviše koristiti.
Ne vidim u čemu je problem s postojanjem dopunske lijeve trake? Ništa lakše nego stavit par stupića
Po jedna traka u svakom smjeru je sasvim dovoljno za takav nadvoznjak - pa većina čvorova na autocesti isto ima samo jednu traku

Quote:
Osim toga, južna strana Baumaxa ja blaga padina, a kako bi se ta ulica spajala s nadvožnjakom i sa zapada bi došla isto trebalo napraviti mini viadukt,
Pogledaj malo bolje na sadašnji ulaz u Baumax - tamo je vidljivo da cesta po planu treba ić dalje na jug - po mom mišljenju, to može bit jedino u cilju spajanja sa starom kaštelanskom (istočno od željezare, tamo di sam i označia na karti), i/ili spajanja s novom cestom "nadvožnjak - stara kaštelanska".

Quote:
Treći mogući problem bi bilo spajanje s ovih sporednih cesta na magistralu koje je napravljeno za semafore, a ne na spajanje bez semafora pa bi se uključivali na cestu s glavom u torbi kao što se danas spajamo na Pujakama s mostom na ulicu Domovinskog rata.
S kojih sporednih cesta? ako misliš na "Put Kave" i sadašnji ulaz u Baumax, i jedan i drugi imaju izlazne i ulazne rampe, tako da tu nema nikakvog problema. Baš se iz toga vidi da je to napravljeno s planom čvora a ne semafora.

Quote:
Uopće se nije mislilo da se tu napravi čvor i spoj bez semafora jer da jest onda se sigurno ne bi dopustilo ni OMV-u, ni Baumaxu ni Hundayju dopustilo graditi na tom prostoru.
Ne vidim kako ijedna od ovih zgrada smeta mogućnosti postanka ovog čvora

Gogz, darko06, x-type, StipeS, Ballota liked this post
damien37 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2015, 12:08 AM   #2125
x-type
con los terroristas

x-type's Avatar

Likes (Received): 2253

ljudi obično misle da su potrebne drame oko deniveliranih raskršća, a često se to može tako jednostavno izvesti...
već smo raspravljali o ovoj situaciji.

Seagull liked this post
x-type no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2015, 12:53 AM   #2126
Hatikvah1987
Registered User

Likes (Received): 195

Nisam reka da nije to sve izvedivo, dapače, samo mislim da će ipak ostati ovako kako je trenutno stanje, sa semaforom. Poznajem taj teren jako dobro, jer je to nedaleko od mene, ali kakva je konfiguracija terena i sve to skupa, za to bi trebala koja kuna više, a mislim da ako ovo su sada počeli raditi da su išli jer moraju dovršiti taj zaostali projekt, a ne za to jer imaju koju kunu viška. :/
Hatikvah1987 no está en línea   Reply With Quote
Old August 12th, 2015, 01:04 PM   #2127
Llukaa
Registered User

Llukaa's Avatar

Likes (Received): 1034

Možda su tek sad završili sa silnim otkupima zemljišta

Llukaa no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2015, 11:21 AM   #2128
Seagull
Registered User

Seagull's Avatar

Likes (Received): 266

Quote:
Originally Posted by Hatikvah1987 View Post
Taj nadvožnjak ne rješava pitanje semafora kod ex Baumaxa već bi to bio spoj na magistralu od stare Kaštelanske ceste s Magistralom i tako odmaklo teške kamione koji izlaze iz cementare, Željezare i INA-e iz Svetog Kaje i Kaštel Sućurca koji trenutno prolaze kroz samo naselje.
Nadam se da je ovo početak radova na tom spoju. :pray:
Čim postoji nadvožnjak, bez obzira s kojim ciljem, bilo povezivanje sa starom kaštelanskom cestom bilo nešto drugo, semafor više nije potreban.
Ne znam zašto govorite o Baumaxu kao takvom. Koliko je meni poznato, on je zatvoren. Ovo križanje je i napravljeno na traženje Baumaxa, odnosno direktan pristup s brze ceste je bio Baumaxov uvjet da tu gradi.
Sad kad Baumaxa više nema, a nadvožnjak je napravljen, raskrižje bi se moglo i trebalo zatvoriti.

Last edited by Seagull; August 15th, 2015 at 11:28 AM.
Seagull no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2015, 11:37 AM   #2129
eXtreme69
Registered User

Likes (Received): 9

Zar tu na skretanju za Baumax nije trebao doći most Split-Kaštela?
eXtreme69 no está en línea   Reply With Quote
Old August 15th, 2015, 03:32 PM   #2130
Seagull
Registered User

Seagull's Avatar

Likes (Received): 266

Tunel je zapadnije i spušta se na "brzu cestu" kod Kambelovca. Čvor za skretanje na most Split -Kaštela trebao bi biti zaista tu. Ovo što se vidi na satelitskoj slici koju je stavio damien dolje lijevo je parkiralište od Emmezete. Most bi bio desno, to jest u produžetku crvene isprekidane crte.

x-type liked this post

Last edited by Seagull; August 15th, 2015 at 07:14 PM.
Seagull no está en línea   Reply With Quote

Reply

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules