daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 3 votes, 5.00 average.
Old March 31st, 2008, 10:49 AM   #681
bebe.2006
Ekspert

bebe.2006's Avatar

Likes (Received): 423

Ja nie rozumiem po co w Polsce maluje sie podwojna ciagla linie pod samochodami?
bebe.2006 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old March 31st, 2008, 10:58 AM   #682
pietreck
Registered User

Likes (Received): 26

Quote:
Originally Posted by bebe.2006 View Post
Ja nie rozumiem po co w Polsce maluje sie podwojna ciagla linie pod samochodami?
pietreck no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2008, 10:44 AM   #683
skrzat
Registered User

Likes (Received): 6

Ale jaja

Witam. Zamurowało mnie już drugi raz widziałem jak osoba jadąca z Garwolina wracała na 17 w stronę Lublina pokonując pod prąd odcinek między wiaduktem a wylotem wschodnią nitką obwodnicy. Tak dosłownie to po przekroczeniu ronda osobnik nie skręcał w prawo na wiadukt ale jechał tak jak by udawał się na obwodnicę do Warszawy, tu przed rozwidleniem się na pas z Lublina i wyjazd na obwodnicę w stronę Warszawy zmieniał pas na lewy i dalej pod prąd aż do wylotu. Po przeciwnej stronie obwodnicy jakiś gość z firmy kuierskiej wjeżdżał na obwodnicę zjazdem do Miętnego również pod prąd a nie pod wiaduktem i potem równolegle do obwodnicy aż do drugiego wiaduktu. Fotek nie ma bo mnie zamurowało, szczęka mi opadła.
skrzat no está en línea   Reply With Quote
Old April 30th, 2008, 10:52 AM   #684
eljoth
Semper Fidelis

eljoth's Avatar

Likes (Received): 8

Quote:
Originally Posted by skrzat View Post
Witam. Zamurowało mnie już drugi raz widziałem jak osoba jadąca z Garwolina wracała na 17 w stronę Lublina pokonując pod prąd odcinek między wiaduktem a wylotem wschodnią nitką obwodnicy. Tak dosłownie to po przekroczeniu ronda osobnik nie skręcał w prawo na wiadukt ale jechał tak jak by udawał się na obwodnicę do Warszawy, tu przed rozwidleniem się na pas z Lublina i wyjazd na obwodnicę w stronę Warszawy zmieniał pas na lewy i dalej pod prąd aż do wylotu. Po przeciwnej stronie obwodnicy jakiś gość z firmy kuierskiej wjeżdżał na obwodnicę zjazdem do Miętnego również pod prąd a nie pod wiaduktem i potem równolegle do obwodnicy aż do drugiego wiaduktu. Fotek nie ma bo mnie zamurowało, szczęka mi opadła.
Prowincja nie dorosła do nowoczesnych arterii, ot co.
eljoth no está en línea   Reply With Quote
Old May 3rd, 2008, 05:40 PM   #685
ElSuru
Lublin

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by eljoth View Post
Prowincja nie dorosła do nowoczesnych arterii, ot co.
Żebyś kurde wiedział, parę razy w miesiącu wracam 17-stka i zawsze ten sam widok, osobniki (często w firmowych autach) jadą jak debile (nie bójmy się użyć tego słowa) a ich rejestracje zaczynają się od WG...vide choćby zdjęcie z dzieciakiem.

P.S. Jeśli któryś z posiadaczy auta o numerze rejestracyjnym zaczynającym się od WG poczuł się urażony, to z góry przepraszam, ale to co na 17-stce wyczyniają garwolińscy autochtoni woła o pomstę do nieba.
ElSuru no está en línea   Reply With Quote
Old May 28th, 2008, 08:16 AM   #686
skrzat
Registered User

Witam.

Wczoraj los rzucił mnie tak, że musiałem pokonać "nowe rondo" w Żyrzynie.
Nie wiem, co jest grane, ale podobnie jak w Kołbieli rondo zamiast upłynniać ruch blokuje go i to bardzo skutecznie. Żadnej płynności, nawet kilka aut potrafi skutecznie ograniczyć przepustowość. Może to brak umiejętności pokonywania ronda przez niektórych kierowców, ale cierpią wszyscy. Dopóki w Kołbieli była poprzednia wersja ronda to tak długich korków nie było. Czy można gdzieś to zaskarżyć? Kto jest winny zamawiający czy projektant? Jeśli winni są kierowcy to, dlaczego w poprzedniej wersji ronda w Kobieli nie było korków a teraz są?
Być może to nie jest miejsce na to pytanie, gdzie je można zadać? Przypuszczam, że "Drogi krajowe" gdyby przyznały mi rację to i tak nic nie zrobią ani w Kołbieli ani w Żyrzynie tłumacząc przyszłą przebudową 17 na drogę ekspresową. Moim zdaniem przy tej budowie też będzie wielkie topienie pieniędzy. Może za zaoszczędzone środki dałoby się poprawić „nadwiślankę”, ktoś powie, że i na to da się wydoić "Unię". Żeby takie dojenie się udało i tak trzeba mieć część swoich środków a gdzie one?
Old June 10th, 2008, 10:54 AM   #687
skrzat
Registered User

Temperówka

Witam. Wczoraj spotkałem "temperówkę" w akcji na obwodnicy. Ma to raczej parę, pojawiła się w mgnieniu oka. Vectra V6

Old June 16th, 2008, 05:19 PM   #688
sosna119
Registered User

Likes (Received): 64

No w końcu 2,8T 240KM... musi iść
sosna119 no está en línea   Reply With Quote
Old June 16th, 2008, 11:20 PM   #689
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

rozumiem ze masz na mysli nieoznakowany radiowoz........jesli tak to po cholere zaslaniasz tablice
Old June 16th, 2008, 11:47 PM   #690
ebveyrona

ebveyrona's Avatar

Likes (Received): 1228

Quote:
Originally Posted by Matz32Z View Post
rozumiem ze masz na mysli nieoznakowany radiowoz........jesli tak to po cholere zaslaniasz tablice
WG 25123 To chyba raczej nielegalne...
http://forumsamochodowe.com/nieoznakowane.php

Last edited by ebveyrona; June 16th, 2008 at 11:53 PM.
ebveyrona no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 09:40 AM   #691
skrzat
Registered User

Strona podana powyżej podaje fałszywe dane, druga cyfra jest inna.
Moim zdaniem jeśli ktoś widzi, czyta, rozumie i stosuje się do znaków, nie musi się obawiać kontaktów z tym i innymi podobnymi do tego pojazdami i ich obsługą. Jeśli interpretuje to inaczej lub je ignoruje musi być przygotowany na możliwe konsekwencje w postaci punktów i mandatu karnego.Strona podana powyżej podaje fałszywe dane, druga cyfra jest inna.
Moim zdaniem, jeśli ktoś widzi, czyta, rozumie i stosuje się do znaków, nie musi się obawiać kontaktów z tym i innymi podobnymi do tego pojazdami i ich obsługą. Jeśli interpretuje to inaczej lub je ignoruje musi być przygotowany na możliwe konsekwencje w postaci punktów i mandatu karnego.
Old June 17th, 2008, 09:41 AM   #692
skrzat
Registered User

Jakiś chochlik, ale sensu to nie zmienia.
Old June 17th, 2008, 10:30 AM   #693
adamkr
Registered User

Likes (Received): 21

Skrzacie, jak przypadkiem napiszesz coś jak powyżej, nie pisz drugiej wiadomości. Po prostu naciśnij przycisk Edit i zmień treść wiadomości pierwotnej. Jako jej twórca zawsze masz do tego prawo. Jeśli z tego prawa skorzystasz, czytanie będzie łatwiejsze, a nie będziesz musiał tworzyć wiadomości wyjaśniających.
adamkr no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 12:30 PM   #694
pete2
Registered User

Skrzacie, ta vectra zasadziła się na tego merca z prawej?
pete2 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 01:44 PM   #695
skrzat
Registered User

Poprawię się na przyszłość. Miało być krótko a nie wyszło. Jak wklejałem wcześniej fotki to był podgląd. Przy krótkich odpowiedział tego nie ma, brak praktyki z mojej strony.
Co do aut to jechały zdrowo, na ostatniej prostej, przed wylotem nie było za mną żadnego auta, nawet jak dojeżdżałem do zwężenia, też nic nie było. W momencie jak wyjechałem za obwodnicę wyprzedził mnie nawet przed stacją benzynową Mercedes a jak był już przede mną usłyszałem sygnał z tyłu i pojawił się Opel. Między obwodnicą a stacją jest raptem 300 metrów. Fotka zrobiona została zrobiona na wysokości wjazdu na stację od strony Lublina. Od wylotu z obwodnicy i jeszcze 200 metrów dalej jest podwójna ciągła. Moim zdaniem Mercedes był na "oku" już przed obwodnicą a Oplowi trochę się zeszło, chyba że liczył na większe żniwo. Podwójna ciągła to raptem 200 złotych i 5 punktów, plus coś tam.
Old June 17th, 2008, 04:58 PM   #696
pete2
Registered User

Fajna fotka, udało Ci sie ustrzelić...
pete2 no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2008, 07:14 PM   #697
Matz32Z
Obserwator

Likes (Received): 273

a masz moze fote w wiekszym rozmiarze skrzat bo by mi sie przydaly i czy moglbys mi ja na PM poslacc ??
Old July 8th, 2008, 08:58 AM   #698
skrzat
Registered User

Witam. Oto fotka z wczorajszego dnia. Jadący od Garwolina Golf znalazł się w rowie na przeciw zjazdu do BP od strony Garwolina przed Kołbielą. Tam jest linia ciągłą, chyba nie spodziewał się, że będzie coś jechało od strony Warszawy i uciekł do rowu. Kiepsko wygląda ta ucieczka.

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=166&i=golfyp3.jpg][IMG]http://img166.imageshack.us/img166/4

Mam ładną fotkę za 5 punktów i 200 złotych, czy znajdzie się jakiś klient?

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=413&i=okkx4.jpg][IMG]http://img413.imagesha
Old September 17th, 2008, 02:53 PM   #699
skrzat
Registered User

Modernizacja czy poprawki?

Witam. Od kilku dni po "lubelskiej" stronie obwodnicy pojawiły się zaporowe bandy i ograniczenie prędkości. Wewnątrz bandy maszyny wykuwają podłoże. Minął rok od otwarcia obwodnicy, czy to jest modernizacja czy poprawki tego, o czym ktoś zapomniał. Na początku pracowały dwie maszyny, wczoraj była już tylko jedna.

Jeszcze dodatkowa obserwacja z Puznówki. Już kilkakrotnie byłem świadkiem, że późne hamowanie przed fotoradarem wielu osobom się nie udaje i zostają uwiecznione na fotce. Wcześniej tego nie obserwowałem, być może, dlatego że w świetle dziennym wystarczało światła do zrobienia fotki. Teraz poranki są już znacznie ciemniejsze i "automat" musi się wspomagać lampą błyskową. Chyba żeby obniżono próg działania tego mechanizmu, kto to wie?
Old September 17th, 2008, 03:14 PM   #700
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16885

Podejrzewam, że montują barierki na dalszych kilkunastu metrach gdyż kierowcy mogą mieć zwyczaj zawracania, z łącznicy z prawej strony jezdni.
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
ekspresówka-s17, mazowieckie, obwodnica, s17

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules