search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 121 votes, 5.00 average.
Old January 23rd, 2015, 08:33 AM   #5521
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Likes (Received): 5924

OK, zobaczę co się da zrobić. Może w weekend
misioho no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 6th, 2015, 10:18 PM   #5522
S_Janyszek
Registered User

Likes (Received): 2

Pan Piotr Ćwiertnia a Radio Erewań

Witam Państwa

To ja jestem człowiekiem, którego p. Ćwiertnia oskarża o wszelkie zło tego świata i którym (jak zaznaczał kilkukrotnie) gardzi.

Proszę Pana - z tym, co Pan pisze jest dokładnie tak, jak z kwestia samochodów w znanym niegdyś dowcipie o Radio Erewań:

"Pytanie: czy to prawda, ze w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody?
Odpowiedź Radio Erewań - Prawda, z tym że nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, tylko na Newskim Prospekcie, nie samochody, lecz rowery, i nie rozdają, ale kradną".

Gdyby ktoś z Państwa chciał naprawdę się dowiedzieć, jak to z poczwarówkami, tajemniczymi podpisami, KOPI-ami i innymi zabawami dużych chłopców 600-tysiecznym miastem było - zapraszam na moją prywatną skrzynkę (sjan1966 'at' gmail.com) Chętnie podzielę się cała wiedzą, którą wolno mi upublicznić, pod warunkiem możliwości rozmowy z konkretnym człowiekiem i w normalnie przyjętych warunkach.

Nie ma w tym jednak żadnych sensacji - ot, po prostu komedia omyłek nałożona na typowo polski zlepek niedociągnięć, pieniactwa i skłonności każdego z uczestników zabawy do chodzenia "na skróty".

To, co pisze p. Ćwiertnia proszę traktować z dużym dystansem - ot, chociażby ze względu na takie uproszczenia:

" Ponieważ [p. dr U. - SJ] chciała sprawę zrobić rzetelnie poprosiła mnie abym wskazał jej miejsce [występowania poczwarówki]. Szukaliśmy razem pół dnia i nie znaleźliśmy ani jednej (Trzeba umieć ją szukać). Gdyby GDDKiA nie rozwiązała umowy to pewnie Pani URB napisałaby, że nie ma poczwarówki. Najzabawniejsze, że osoba, która nawet nie umiała jej znaleźć, później nadzorowała zabijanie poczwarówek".

Słowem, wygląda na to, że poza oświadczeniem p. Arkadiusza Gawrońskiego nadal nie ma żadnych dowodów na to, ze poczwarówka jajowata kiedykolwiek na drodze ZOP występowała. Wręcz przeciwnie - są poważne poszlaki żeby w to wątpić. W końcu dr malakologii od małych ślimaczków wraz z facetem najbardziej ze wszystkich zainteresowanym występowaniem ślimaka, ba - powołującym sie od dawna na jego obecnośc, szukali pol dnia i... nie znalezli :-)

Co do "nadzorowania zabijania poczwarówek" - jak wiemy, istnieją i działają egzorcyści, ale to jeszcze nie jest dowód na istnienie diabla.

Jesli chodzi o pogardę , jaka spotyka mnie ze strony p. Ćwiertni, muszę przyznać, że (parafrazując Trurla z Klapaucjuszem) "szacunek takiego męża byłby mi całkiem na nic". Szczerze mówiąc cieszę się nawet, że nie muszę się z czegoś takiego tłumaczyć znajomym.

Cała ta historia jest banalna; na styku "ekolodzy/inwestorzy/GDDKiA" zdarzało mi się obserwować rzeczy o wiele ciekawsze.

Na przykład ekologa, który znalazł rzadkiego motyla na rzadkiej roślinie i zaproponował GDDKiA, ze za dwa czy trzy wagony złota przeniesie robala wraz z rośliną na łączkę obok (skąd my to znamy), ale potem z jakiejś przyczyny napisał dokument, z którego wynikało, że motyla w tym wyjściowym miejscu nie ma.

Tak się złożyło, ze chwile potem ekologa "pogonili" a po roku ja - kontynuując prace w tym miejscu, niezależnie znalazłem tego samego motyla w tym samym punkcie, zaś GDDKiA oskarżyło mnie o nierzetelność bo... miało w papierach, ze robaka NIE MA.

Przysłali nawet panią inspektor z centrali z Wawy na wizję lokalną. Mam śliczne zdjęcia - pani inspektor, pani dyrektor lokalna i jeden miły profesor entomologii na łące czerwonej od tych rzadkich kwiatków i pośród latających rzadkich motylków. W kadrze GPS – odczyt dokładnie w osi drogi.

Życzę wszystkim Państwu wszystkiego dobrego. Przykro mi, ale w dyskusję w tym miejscu nie zamierzam się wdawać ze względu na brak czasu. Ze wszystkimi konkretnymi pytaniami serdecznie zapraszam natomiast na podany wyżej adres prywatny.

Z pozdrowieniami
S. Janyszek

Alterrego, pasior liked this post

Last edited by S_Janyszek; February 6th, 2015 at 10:25 PM.
S_Janyszek no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2015, 08:31 AM   #5523
Alterrego
Registered User

Likes (Received): 1097

Quote:
Originally Posted by S_Janyszek View Post
Witam Państwa

To ja jestem człowiekiem, którego p. Ćwiertnia oskarża o wszelkie zło tego świata i którym (jak zaznaczał kilkukrotnie) gardzi.

Proszę Pana - z tym, co Pan pisze jest dokładnie tak, jak z kwestia samochodów w znanym niegdyś dowcipie o Radio Erewań:

"Pytanie: czy to prawda, ze w Moskwie na Placu Czerwonym rozdają samochody?
Odpowiedź Radio Erewań - Prawda, z tym że nie w Moskwie, a w Leningradzie, nie na Placu Czerwonym, tylko na Newskim Prospekcie, nie samochody, lecz rowery, i nie rozdają, ale kradną".

A ten motyl to na S11?, czy jak w tym dowcipie

Czy raport ze str 275 to twoje dzieło?, bo tak mi w RDOŚ powiedziano. A jeśli nie to kto to napisał?

Szymek Stw, HiT Transport liked this post
Alterrego no está en línea   Reply With Quote
Old February 8th, 2015, 08:55 AM   #5524
Alterrego
Registered User

Quote:
Originally Posted by S_Janyszek View Post
Gdyby ktoś z Państwa chciał naprawdę się dowiedzieć, jak to z poczwarówkami, tajemniczymi podpisami, KOPI-ami i innymi zabawami dużych chłopców 600-tysiecznym miastem było - zapraszam na moją prywatną skrzynkę (sjan1966 'at' gmail.com) Chętnie podzielę się cała wiedzą, którą wolno mi upublicznić, pod warunkiem możliwości rozmowy z konkretnym człowiekiem i w normalnie przyjętych warunkach.
Wrzucaj tutaj, przecież prawdziwa cnota krytyk się nie boi. W rozmowie w 4 oczy zawsze można coś ukryć, przeinaczyć. Ja chcę się dowiedzieć, choć nie widzę potrzeby spotykania się- wysyłam maila

Ja w 4 oczy mogę powiedzieć o wysokościach łapówek, o których wiem, ale nie mam dowodu.

Old February 16th, 2015, 04:03 PM   #5525
Alterrego
Registered User

Pan Borowczyk ze Skanska dostał nagrodę im Pradzyńskiego.

Gratuluję

Tylko dzięki rozmowom z pracownikami firmy Skanska, nie blokowaliśmy prac budowlanych

Old February 25th, 2015, 01:59 PM   #5526
misioho
Registered User

misioho's Avatar

W porównaniu do "starego" odcinka to ruch dość skromny. Filmowane z wiaduktu koło Kobylnik https://www.google.pl/maps/@52.46067...2551,16z?hl=pl

http://youtu.be/WDZsNydrHhI
Old February 25th, 2015, 02:25 PM   #5527
misiek_z11
Moderator

misiek_z11's Avatar

Likes (Received): 1647

Ciekawe jaki jest ruch dobowy na tym odcinku.
misiek_z11 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 25th, 2015, 03:09 PM   #5528
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Dowiemy się na początku 2016 roku.
Też jestem ciekaw, ile aut jadących od północy zjeżdża na S11, a ile jedzie prosto do Poznania. Z moich obserwacji wynika, że na razie jest to około 40/60%, z przewagą ruchu na Poznań.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old February 25th, 2015, 03:57 PM   #5529
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1225

Na fimiku przez 2min przejechało w obu kierunkach 30 samochodów. Daje to ok 900 samochodów na godzinę. Zakładając ,że średnio ruch jak na filmie jest pomiędzy 7 a 21 , to 14 x 900= 12600. Myślę , że na razie mamy do czynienia z ruchem rżędu 15000 pojazdów na dobę, może trochę mniej.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old February 27th, 2015, 10:31 PM   #5530
Rusonaldo
Autostrady Polska

Rusonaldo's Avatar

Likes (Received): 11945

@ sunsethorn

Myślę że mniej. Oba odcinki "stary" i "nowy" dzieli przepaść jeśli chodzi o SDR. Na południe od DK92 jedzie Tir za tirem a lewym pasem osobówki. Rano i popołudniu przed węzłem Poznań Zachód trzeba trochę zwolnić. A na północy jedzie się spokojnie, bez nerwów, mały ruch. Myślę że bliżej jest do 10K niż do 15K.
Rusonaldo no está en línea   Reply With Quote
Old March 3rd, 2015, 08:03 PM   #5531
Googelek00
Registered User

Googelek00's Avatar

Przez ostatni tydzień jeździłem przez ZOP i chciałbym dorzucić swoje 3 grosze z wrażeń:

- ruch od A2 do węzła z DK92 bardzo duży, bardzo ciężko osiągnąć prędkość prędkość 120 km/h
- ruch na północ od DK92 maleje, wg mnie ok 30% aut jedzie dalej
- ok połowa aut jadących od DK92 na północ zjeżdża na węzłach w Napachaniu i Rokietnicy.
- z tego co zostaje na S11 ok 40% aut zjeżdża na węźle północ w kierunku Suchego Lasu i Poznania

Bardzo podobnie ruch rozkłada sie w drugą stronę.

Podsumowując:
- ruch od A2 do DK92 b.duży, na północnym odcinku mniejszy
- obwodnica służy badziej relacji W-Z i gminom po zachodniej stronie Poznania, a w małym procencie N-S
- ruch osobówek na ZOP to w dużej mierze ruch miejski
-jadąc w stronę A2 ruch rozkłada się b. podobnie

Ciekaw jestem w którym miejscu jest mierzony SDR na północnym odcinku, bo jest duża dysproporcja miedzy tymi co jadą od DK92 na północ, a Tymi co rzeczywiście na węźle północ jadą na północ.
Old March 3rd, 2015, 08:41 PM   #5532
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Pisałem o tym w wątku o GPR, że na DK11 ruch mierzony jest tutaj: https://maps.google.pl/maps?q=52.530...t=h&gl=pl&z=16.
Gdzie na S11 niestety nie wiem.

W Gazecie Sucholeskiej jest artykuł o obwodnicy, o tym, że gmina zleciła prognozy ruchu (jeszcze przed oddaniem do użytku obwodnicy) na terenie gminy Suchy Las (wyszło, że ruch ciężarówek zmniejszy się ok 40%). Dla zainteresowanych strona 15: http://www.suchylas.pl/gazeta/#p=14.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
Old March 4th, 2015, 12:19 AM   #5533
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17107

Pomiary chyba powinny być robione na każdym odcinku międzywęzłowym?
Kemo no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2015, 12:09 AM   #5534
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Całkiem możliwe.

Quote:
Originally Posted by smar
Ludzie, jak można oceniać wpływ otwarcia jakiejkolwiek drogi 5 dni po? Szczególnie w okresie tuż przed Świętami. Tak naprawdę, zanim kierowcy na dobre przyzwyczaja się, osądzą, co się naprawdę opłaca, zaktualizują GPSy, to miną 2-3 miesiące. Tak więc dajmy przyzwyczaić się w styczniu i lutym, wróćmy do oceny w marcu/kwietniu.
Słowo się rzekło, czas przystąpić do czynów.
Film (czas pomyśleć o nowszym rejestratorze...) z przejazdu po ulicy Obornickiej, czyli drodze odciążonej przez ZOP.
Subiektywnie ruch się zmniejszył, szczególnie ciężarowy, jednak zwiększył się w stosunku do stycznia czy lutego (mam nadzieję, że to nie jest tendencja rosnąca).
Przejazd w piątkowy ranek tuż po godzinie 8.00:

zła data, przyspieszenie x2

SRC_100 liked this post
Old April 25th, 2015, 08:05 AM   #5535
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Film prywatny, przepraszają za usterki
Old April 25th, 2015, 08:30 AM   #5536
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

A teraz?
Przydałaby się jeszcze relacja osób, które często jeżdżą ZOP. Z moich obserwacji wynika, że ruch zdecydowanie wzrósł w stosunku do tego, co było na początku roku.
Old April 25th, 2015, 01:38 PM   #5537
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Teraz już nie ma usterek.

Na Obornickiej kibel jak był tak wciąż jest. Ale faktycznie ciężarówki jakby zniknęły. Z pewnością też zatorów weekendowych nie będzie - wtedy, kiedy wszyscy jadą/wracają znad morza, bo teraz sobie pojadą bokiem.

Może uda mi się w ciągu tygodnia wyskoczyć na któryś wiadukt nad nową ostatnim etapem ZOP, to porównamy film ze stycznia z dzisiaj.
Old April 28th, 2015, 07:55 PM   #5538
kwiatos166
Registered User

Likes (Received): 30

Dzisiaj ok 17:30 jechałem trasą z węzła Napachanie do węzła Tarnowo Podgórne i miło się zaskoczyłem bo ruch naprawdę jest już spory na nowym odcinku w porównaniu z tym co było jeszcze z 1-2 miesiące temu. Kierowcy jadący od strony Szamotuł do centrum Poznania coraz częściej wybierają jazdę obwodnicą i zjeżdżają na węźle P-ń Tarnowo, a nie przez Chyby bo można zaoszczędzić kilka minut, a nadrabia się tylko 1 km drogi.
kwiatos166 no está en línea   Reply With Quote
Old April 29th, 2015, 02:10 PM   #5539
misioho
Registered User

misioho's Avatar

Dziś dwie minutki na wiadukcie między Chybami i Sadami

https://www.youtube.com/watch?v=mCerC6VKWHA

sunsethorn, Birdmanek1985, SRC_100, Toye, smar and 1 others liked this post
Old April 29th, 2015, 02:23 PM   #5540
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1225

Jak na przedpołudnie, środek tygodnia , ruch nawet spory. Najważniejsze , że te pojazdy nie jadą już Obornicką.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s11, ekspresówka-s5, obwodnica, poznań, s11, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules