search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 34 votes, 5.00 average.
Old April 21st, 2013, 08:23 PM   #1901
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Niestety nie ma żadnych skonkretyzowanych planów (oprócz tych na papierze, które zakładają całość w wersji bezkolizyjnej). Część będzie rozbudowana w ramach dróg dojazdowych do spalarni, część z węzłem Koszlińska jest w planach na dofinansowanie, są także plany węzła z Naramowicką.
Żeby za bardzo nie odchodzić od tematu, to napiszę, że po wybudowaniu m. in. WOP, budowa północnej części III ramy w tak wysokim standardzie trochę straciła sens. Wg mnie wystarczyłby standard odcinka Naramowicka-Serbska: http://d.naszemiasto.pl/k/r/5d/41/4b286efd6ee14_o.jpg.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 22nd, 2013, 09:22 AM   #1902
jacek_
Registered User

Likes (Received): 7

Zakładam że ten temat był poruszany już z 1000 razy, jednak chciałbym do niego wrócić bo mnie strasznie irytuje. Może ktoś zna jakieś racjonalne wytłumaczenie?

Jechałem ostatnio z Poznania do Gniezna. Akurat jechałem z połnocnej dzielnicy. Bardzo fajnie że wybudowano drogę ekspresową S5, jednak moim zdaniem jest ona zaplanowana wręcz absurdalnie. Jeżeli stara piątka łączyła poznań z gnieznem, to S5 również powinna je łączyć. A S5 idzie sobie od południowo-wschodniego poznania do Gniezna i przez to nie łączy moim zdaniem tych dwóch miast, łączy wrocław z bydgoszczą, ale już nie poznań z gnieznem.

Moim zdaniem droga jest zaplanowana jako umożliwienie tranzytu dalekiego, pomijając przy tym aspekt lokalny. Bo jeżeli S5 łączyłaby prawidłowo poznań i gniezno, zwiększyłaby mobilność mieszkańców tych miast, ludzie z gniezna mogliby dojeżdżać szybko do poznania do pracy, dla gospodarki regionu byłoby to korzystne. Powinno się najpierw zaplanować przyszły ring dookoła poznania i od niego po linii niemal prostej prowadzić drogi (Warszawa tak ma prowadzone odnogi od przyszłej obwodnicy, Berlin też). A tu spotykamy się z absurdem, że aby przejechać między dwoma dużymi miastami na trasie S5 (powiedzmy że gniezno jest duże) nie opłaca nam się dojeżdżać do tej trasy. A już odległa przyszłość - północna obwodnica ekspresowa - chyba w ogóle nie była wzięta przy planowaniu tej drogi.
jacek_ no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 09:34 AM   #1903
przemook
Railwayman

Likes (Received): 335

Bo to nie jest połączenie Poznania z Gnieznem, choć oczywiście w znakomity sposób je ułatwia. Jak sam piszesz to jest (ma być) połączenia Wrocławia z Bydgoszczą/Trójmiastem, łaczące Gniezno z Poznaniem przy okazji.
przemook está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 09:38 AM   #1904
Mickey79
Motomaniak

Jako mieszkańcowi okolic Głogowska/Hetmańska WOP stanowi idealne połączenie Poznania i Gniezna!
Za to nie widzę aż tak wielkiego znaczenia dla ZOP.

Jak widać punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia.
Mickey79 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 09:55 AM   #1905
jacek_
Registered User

Dużo jeżdżę po Szwecji i widzę jak duży ruch na autostradach jest ruchem lokalnym - w okolicach 8-9 i 16-17 na autostradach jest ogromny ruch (jest też zdecydowanie więcej zjazdów do małych miejscowości), ludzie dojeżdżają do pracy. Także sieć autostrad w Polsce powinna przyczyniać się nie tylko do ułatwienia przejazdu tirom z Litwy do Niemiec po najkrótszej drodze, ale też ludziom którzy mogą podjąć pracę na przykład 40km od miejsca zamieszkania, bo mają do tego warunki.

Również jak się patrzy na przykład na Niemcy to autostrady prowadzą raczej od miasta do miasta, nie służą tylko tranzytowi z Francji do Polski.

Toteż moim zdaniem z centrum Poznania do gniezna/bydgoszczy najlepszą trasą powinna być S5 a nie stara 5.
Old April 22nd, 2013, 10:33 AM   #1906
MW1217
Registered User

Likes (Received): 3

Quote:
Originally Posted by jacek_ View Post
A już odległa przyszłość - północna obwodnica ekspresowa - chyba w ogóle nie była wzięta przy planowaniu tej drogi.
Nie wiem czy była wzięta przy planowaniu czy nie. Ale myślę, że gdyby północna łączyła się z WOP w okolicach Kostrzyna, byłoby idealnie. Ja dla przykładu mieszkam przy ZOP. Jadąc do Gniezna przez Poznań droga zajmowała mi 1,5 h. Obecnie korzystając z obwodnic i okrążając cały Poznań droga do Gniezna za każdym razem zajmuje mi 35 minut.
MW1217 no está en línea   Reply With Quote
Old April 22nd, 2013, 10:34 AM   #1907
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 4801

Quote:
Originally Posted by jacek_ View Post
Jechałem ostatnio z Poznania do Gniezna. Akurat jechałem z połnocnej dzielnicy. Bardzo fajnie że wybudowano drogę ekspresową S5, jednak moim zdaniem jest ona zaplanowana wręcz absurdalnie. Jeżeli stara piątka łączyła poznań z gnieznem, to S5 również powinna je łączyć. A S5 idzie sobie od południowo-wschodniego poznania do Gniezna i przez to nie łączy moim zdaniem tych dwóch miast, łączy wrocław z bydgoszczą, ale już nie poznań z gnieznem. (...)
Może nie zauważyłeś, że jeśli jedziesz do centrum albo na Winogrady czy Piątkowo, możesz zjechać w Kostrzynie na DK92 i całkiem wygodnym (bo dwupasmowym) wjazdem wjechać do Poznania mniej więcej w tym samym miejscu co dawna trasa DK5.

Jadąc natomiast dalej bardzo dobrze docierasz do takich dzielnic jak Rataje, Wilda, Grunwald poprzez kolejne zjazdy z A2. Także do Tarnowa Podgórnego, o ile ktoś tam dojeżdża z Gniezna warto jechać obwodnicą zamiast przebijać się przez miasto dawnym śladem DK5.
Old April 23rd, 2013, 09:18 AM   #1908
Radzik21
Registered User

Likes (Received): 1241

Mnóstwo osób dojeżdża z Gniezna do pracy do Vw oraz innych firm w Swrzędzu i Antoninku i dla nich S5 po dzisiejszym śladzie jest jak zbawienie.
Radzik21 no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2013, 08:58 AM   #1909
jacek_
Registered User

Quote:
Originally Posted by Radzik21 View Post
Mnóstwo osób dojeżdża z Gniezna do pracy do Vw oraz innych firm w Swrzędzu i Antoninku i dla nich S5 po dzisiejszym śladzie jest jak zbawienie.
Szczerze mówiąc cieszę się że macie inne (pozytywne) zdanie ode mnie - to oznacza że może nie mam racji i że nie jest to wybudowane tak źle jak myślałem

Mickey79 liked this post
Old May 16th, 2013, 09:42 PM   #1910
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Bieżące utrzymanie MOP-ów kategorii I Wagowo PN (Sanniki), Wagowo Pd (Wagowo), Łubowo PN (Łubowo), Łubowo PD (Pierzyska), Czerlejnko PN (Siekierki), Czerlejnko PD (Czerlejno) przy drodze ekspresowej S5 na odcinku od węzła Gniezno Południe do węzła Poznań Wschód
http://www.gddkia.gov.pl/ajax/zamowi...=17583&lang=pl
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
Old May 18th, 2013, 09:44 PM   #1911
przemook
Railwayman

Pojawiły się bramownice z urzadzeniami Viatoll
Old June 10th, 2013, 01:30 PM   #1912
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 15937

Na tym odcinku trwają jeszcze prace wykończeniowe, więc spokojnie
Old June 10th, 2013, 03:43 PM   #1913
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

A jakież to, bo nie zauważyłem?
Old June 10th, 2013, 09:42 PM   #1914
przemook
Railwayman

Dzieje się. Poprawiają skarpy, zieleń, płoty. Na 434 oznakowanie poziome itp
Old August 1st, 2013, 10:04 PM   #1915
przemook
Railwayman

Tragedia na S5. Niestety to są skutki napraw już po otwarciu drogi.

Quote:
Jedna osoba nie żyje, dwie ranne. Auto wjechało w robotników

Do tragicznego wypadku doszło dziś około godz. 17 na trasie S5 na wysokości miejscowości Wierzyce (powiat gnieźnieński).
Kierujący fiatem ducato uderzył w przyczepę ze znakiem "roboty drogowe". W wyniku wypadku obrażenia odniosło trzech pracujących na drodze mężczyzn. Jeden z nich mimo udzielonej pomocy zmarł. Dwaj pozostali trafili do szpitala.

W miejscu wypadku trasa jest wciąż zablokowana. W kierunku Gniezna ruch odbywa się jedną nitką trasy. Jadących z Gniezna do Poznania policja kieruje na objazd.

Old August 5th, 2013, 03:41 PM   #1916
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Wykonanie analizy porealizacyjnej dla oddziaływania na środowisko drogi ekspresowej S5 Poznań – Gniezno od km 0+420 do km 34+615 w zakresie klimatu akustycznego.
http://www.gddkia.gov.pl/ajax/zamowi...=18146&lang=pl
Old August 22nd, 2013, 09:14 PM   #1917
MaciejN
Registered User

MaciejN's Avatar

Likes (Received): 402

Przelot S5 i A2
Old August 22nd, 2013, 09:57 PM   #1918
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17192

Czemu w 1:08 jest tak szeroko?
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 22nd, 2013, 10:07 PM   #1919
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

MD+PZ18 pod spodem, na wierzchu zostawiona rezerwa pod 3 pas
Old August 22nd, 2013, 10:43 PM   #1920
Kemo
Registered User

Likes (Received): 17192

No tak, na innych obiektach to się tak nie rzuciło w oczy i nie skojarzyłem

https://maps.google.pl/?ll=52.396292...29.03,,0,14.02 - to też jest rezerwa czy nie?
Kemo está en línea ahora   Reply With Quote

Reply

Tags
droga ekspresowa, ekspresówka-s5, gniezno, obwodnica, poznań, s-5, wielkopolskie

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules