SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[S17] Warszawa (węzeł Lubelska) - Kurów

6M views 15K replies 827 participants last post by  Kemo 
#1 · (Edited)
Link do starego wątku: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=477311

Istniejący odcinek:


S-17 Miętne - Sulbiny Górne (obw. Garwolina) 11,8 km
Lata budowy: 2005-2007
Data otwarcia: 26 września 2007
Wykonawca: Herman Kirchner & Mosty-Łódź


Aktualny stan prac:

S17 w. Lubelska (A2) - Garwolin z obwodnicą Kołbieli - 35,7 km
Termin złożenia wniosku o DŚU: 25.09.09
Prognozowany czas uzyskania DŚU: październik 2010

S17 Garwolin (w.Sulbiny) - gr.woj lubelskiego - 24,7 km
Termin złożenia wniosku o DŚU: 25.09.09
Prognozowany czas uzyskania DŚU: październik 2010

Planowane lata rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych:

* odc. węzeł „Lubelska"-Garwolin: III kw.2013r. - III kw. 2015r.
* odc. Garwolin-gr.woj.lubelskiego: III kw. 2013r. - III kw. 2015r.

Mapy orientacyjne wariantów inwestycji:
http://www.drogi.waw.pl/index.php?nr=43

S17 gr.woj -w."Moszczanka" - 12,4 km
Termin złożenia wniosku o DŚU: 24.06.10
Prognozowany czas uzyskania DŚU: grudzień 2010

S17 w."Moszczanka" - Kurów (w."Sielce" S12/S17) - 19,8 km
Termin złożenia wniosku o DŚU: 24.06.10
Prognozowany czas uzyskania DŚU: grudzień 2010
 
See less See more
#24 ·
Entuzjazm jakby normalnie rozpoczęli prace, ale ja delikatny usmiech radości ukaże, jak nie uwalą tej DSU, kolejny uśmiech będzie jak ogłoszą przetarg na budowe (bo domniemam ze projekt jest). Radość będzie gdy prace będą zawansowane w 25% na całym odcinku
 
#27 ·
Najpierw zaczekajmy na uprawomocnienie się DŚU. Odwołania (pisane przez prawników) będą na pewno, ponieważ niemała część odcinka przebiega na terenie aglomeracji warszawskiej. Taka specyfika ;).

Jak DŚU się uprawomocni, to GDDKiA ogłosi przetarg na dokumentację projektową. Zrobienie dokumentacji, wraz z uzyskaniem ZRID - minimum rok.

W międzyczasie GDDKiA ogłosi przetarg budowlany - przeciętnie trwa rok. Budowa będzie "pod ruchem", czyli potrwa minimum 2,5 roku.

W optymistycznym wariancie pojedziemy S17 do Garwolina w na gwiazdkę 2014 roku. Pomijam już taki drobiazg jak szczupłość środków publicznych.
 
#30 · (Edited)
Najpierw zaczekajmy na uprawomocnienie się DŚU.
No właśnie. Przypomnę tylko, że S17 w. Marki - w. Zakręt miało wydaną DŚU w dniu 19.10.2007. Jak wiemy część decyzji została uchylona przez WSA w tym miesiącu, a więc po ponad 3 (trzech) latach... A nie jestem wcale pewien, czy wyrok WSA kończy kwestię prawomocności DŚU na odcinki Marki - Rembertów i Zakręt - Lubelska...
 
#33 · (Edited)
Sączers;67640099 said:
to na ile km zostało wydane to DUS ?
O ile dobrze rozumiem, to decyzja jest na dwa odcinki:
w. Lubelska (A2) -Garwolin z obwodnicą Kołbieli 37,5 km i
Garwolin (w.Sulbiny) - gr.woj lubelskiego 24,7 km
razem 62,2 km według Standii
 
#35 ·
W międzyczasie GDDKiA ogłosi przetarg budowlany - przeciętnie trwa rok. Budowa będzie "pod ruchem", czyli potrwa minimum 2,5 roku.
Na dwoje babka wróżyła... są przykłady że takie drogi wykonano w mniej niż 2 lata.
 
#36 ·
http://siskom.waw.pl/s17-lubelska.htm z tego co widać to już sporo zostało ustalone, teraz czekać na przetarg... dla ludzi z okolic Garwolina, Ryk dojeżdzających do pracy w okolice Warszawy przebudowa tej drogi jest zbawieniem. Miejmy nadzieję, że powoli potoczy to się w dobrym kierunku i ta droga powstanie gdzies do 2015 roku, dobrze że coś się zaczyna dziać :) Swoją drogą miło będzie zobaczyć chociaż niebieski kolorek na mapach ze statystyk na tej trasie
 
#37 ·
No właśnie. Przypomnę tylko, że S17 w. Marki - w. Zakręt miało wydaną DŚU w dniu 19.10.2007. Jak wiemy część decyzji została uchylona przez WSA w tym miesiącu, a więc po ponad 3 (trzech) latach... A nie jestem wcale pewien, czy wyrok WSA kończy kwestię prawomocności DŚU na odcinki Marki - Rembertów i Zakręt - Lubelska...
część decyzji sąd uwalił ale nie jestem pewny czy mozna sobie wydzielic fragment dśu a reszte uznac za prawidłową skoro dla całej wschodniej obw warszawy była jedną dsu-skoro to jest jeden dokument to kwestionujac dowolny jego fragment trzeba od początku zrobić wszystko-ja tak to rozumiem
 
#39 ·
#40 ·
wiem czytałem to w odpiwednim wątku ,ale ja wcale nie jestem przekonany czy
ludzie tworzący tamtą stronę prawidłowo interpretuja prawo- jakis prawnik albo ktos znajacy tajniki proceduralne przy dsu mógłby się wypowiedzieć(może ktoś z siskomu orientuje się jaki jest obecnie status WOW)
Czy sąd może wydzielić z jednej DŚU jakiś fragment który unieważni a reszte uzna za prawidłową? czy z automatu cała decyzja musi byc rozpatrywana od nowa. Taki sam problem jest na s19 w podkarpackim
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top