SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.

[Protest] Lublin

158K views 2K replies 174 participants last post by  PLH 
#1 ·
#205 ·
Chyba nie było...
Radni za ekspresówką

Sejmik przyjął też wczoraj stanowisko opozycyjnego klubu SLD, zgłoszone przez radnego Jacka Czerniaka a dotyczące strategicznej części drogi ekspresowej S-17 między Kurowem a Lublinem wraz z obwodnicą miasta. Niedawno pisaliśmy, że budowa tej trasy nie musi, a tylko "może" rozpocząć się przed 2013 r. Pierwotnie plan zakładał, że prace ruszą w kończącym się roku. Powodem opóźnień są pieniądze. W przyszłorocznym budżecie państwa brakuje 14 mld zł na inwestycje, więc część zadań może zostać przesunięta na później. Radni zwrócili się z apelem do ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, aby inwestycję jednak realizować do roku 2012.
źródło: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,8830221,W_sejmiku_powstalo_kolo_kobiet__Po_raz_pierwszy.html
 
#208 ·
Pierwsze medialne newsy

Happening pod dyrekcją dróg. Gdzie ta obwodnica i S17?
md2010-12-17, ostatnia aktualizacja 2010-12-17 15:20

Zimne ognie, szampan i odśpiewane sto lat dla prezesa lubelskiego oddziału - tak w piątek grupa osób skupiona wokół internetowego forum skyscrapercity manifestowała swoje niezadowolenie z powodu opóźnienia budowy S17, w tym obwodnicy Lublina

- Domagamy się żeby nas połączyć z resztą kraju przez drogę ekspresową lub kolej. Chodzi nam przede wszystkim o dojazd do Warszawy, ale nie tylko, bo też do Rzeszowa, Krakowa czy Kielc - mówił Krzysztof Kowalik, student budownictwa na Politechnice Lubelskiej. W piątek, razem z innymi osobami skupionymi wokół internetowego forum skyscrapercity przyszedł na ul. Ogrodową pod siedzibę lubelskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Wszystko przez to, że na drogi w 2011 r. brakuje w budżecie państwa pieniędzy. Właśnie dlatego niektóre z planowanych inwestycji muszą poczekać. Rząd wybrał te, na które nie ma podpisanych umów na budowę. Wśród nich znalazła się droga S-17 wraz z obwodnicą Lublina.

W piątek na Ogrodowej były sztuczne ognie, bezalkoholowy szampan, odśpiewane sto lat za prezesa i tort z jedną świeczką, bo jak podkreślali manifestujący moglibyśmy świętować już pierwszą rocznicę budowy obwodnicy, gdyby GDDKiA szybciej przygotowała niezbędne dokumenty. Potem gmach Dyrekcji otoczony został czerwoną taśmą, na której zawisła kartką:"Przejścia nie ma. Zamknięte do czasu rozpoczęcia budowy obwodnicy". Na koniec na tablicy informującej, że w budynku mieści się GDDKiA pojawiła się nową nazwą instytucji - Drogowi Urzędnicy Publicznej Administracji. Wisiała ona jednak zaledwie kilka sekund, bo jej zdjęcia zażądał obecny na happeningu rzecznik prasowy lubelskiego GDDKiA Krzysztof Nalewajko. Całe zajście komentował jako nietrafione. Jak tłumaczył to nie Dyrekcja odpowiada za porażkę inwestycji - bo ani nie decyduje o przyznawaniu pieniądzy na budowę ani nie ustala procedur, które wydłużają przygotowanie dokumentacji.

Na naszej stronie internetowej lublin.gazeta.pl można podpisać petycję do Ministra Infrastruktury Cezarego Grabarczyka, w której domagamy się budowy drogi S17.


Źródło: Gazeta Wyborcza Lublin
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35..._pod_dyrekcja_drog__Gdzie_ta_obwodnica_i.html
 
#215 · (Edited)
Było trochę dziennikarzy, z tego co widziałem tylko lokalnych, ale w sile kilku, do dziesięciu osób. ;) Uczestników było kilkunastu, może dwudziestu. Najpierw zimne ognie, później sto lat i tort i piccolo. Przez megafonek kilka słów o co w ogóle chodzi wygłosił khan jak mniemam po rowerze wnioskując. Później symbolicznie zaznaczono plac budowy, biało czerwona taśmą z informacj na kartce. Na koniec pojawił się finezyjny rebus literowy na tablicy gdaki. Studenci politechniki w podstoliku też chcieli coś ugrac dla siebie.

W tłumku był człowiek gdaki, nie wiem kto to, prawdopodobnie rzecznik który starał się, doceniam, wyjaśnić to i owo. Sprowadzało się to do tego że: a) przepisy są fatalne, b) o kasie decyduje rząd a nie oni.

Kiedy wydarzenie przygasło, po ok. 30 minutach, rzecznik został pogadać, a na koniec zaprosił pozostałych do siebie. nie wiem czy wyszli cało czy wzięto ich w jasyr. Niech potwierdzą czy żyją. :D

Z ciekawostek, z ust rzecznika, to Mełgiewska prawdopodobnie zakończy się "skocznią narciarską" i będzie ślepa, ponieważ powinna być zintegrowana z węzłem Witosa, a tego jak wiemy ani widu ani słychu. Bo, jak zrozumiałem, obecny odcinek witosa-piaski nie obejmuje węzła.

Wydarzenie pozytywne, fakt że w wąskim gronie, ale uważam że efekt nagłośnienia problemu będzie osiągnięty.


Całe zajście komentował jako nietrafione.
Brałem udział w "zajściu", to prawie jak zamieszki :D:D:D



DW

Happening przed GDDKiA: Szyld protestujących uraził rzecznika (wideo)

Marcin Mykietyn

"Drogowi Urzędnicy Publicznej Administracji" w skrócie D.U.P.A – taki napis wywiesili dzisiaj manifestujący przy wejściu do siedziby Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie. Czteroliterowy skrót nie spodobał się rzecznikowi urzędu.
Manifestacja przed GDDKiA w Lublinie

Manifestacja przed GDDKiA w Lublinie

(Fot. Marcin Mykietyn)

Kilkanaście osób zebrało się w piątek po południu przed siedzibą GDDKiA przy ul. Ogrodowej w Lublinie. Chcieli w ten sposób zaprotestować przeciw opóźniającej się budowie lubelskiej obwodnicy.

- Naszym zdaniem winę za to ponosi Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - mówił Aleksander Wiącek, jeden z organizatorów happeningu. - Mieszkańcy miasta są zwodzeni.

Siedziba dyrekcji została otoczona czerwoną taśmą. Manifestujący zaśpiewali sto lat i zdmuchnęli symboliczną świeczkę na torcie. – Dzisiaj mija rok od momentu, kiedy można było rozpocząć procedurę przetargową – tłumaczył Wiącek. Nie zabrakło też szampana.

Wszystkiemu przyglądał się rzecznik prasowy GDDKiA Krzysztof Nalewajko. - Cieszy nas zainteresowanie młodych ludzi obwodnicą – mówił. – Myślę, że protest nie jest skierowany do odpowiedniej instytucji – stwierdził Nalewajko.

Na koniec uczestnicy happeningu umieścili na budynku kartkę z dwuznacznym napisem. Skrót od "Drogowi Urzędnicy Publicznej Administracji" nie spodobał się rzecznikowi. Nakazał usunąć obraźliwy jego zdaniem napis.

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?aid=/20101217/lublin/510563426
Z PRowskiego punktu widzenia zabieg skuteczny.
 
#219 ·
Super wyszło, również dziękuję wszystkim za przybycie. Teraz wiadomo, lubelski oddział niewiele może zrobic, ale gdyby nie wcześniejsza opieszałośc to środki pewnie byłyby już bezpieczne i wszystkie etapy byłyby równie zaawansowane jak ten Witosa-Piaski.

A tak to D.U.P.A. nie gdaka.

 
#221 ·
Impreza udana, jakie są losy tych co weszli do środka nie wiem ale mam nadzieję, że wyszli z tylko drobnymi obrażeniami ;) Nie ma to jak KL- musiałem wyjść na alkoholika... Tylko mnie uwiecznili jak pociągam z butelki :lol: Jaki będzie skutek? Zobaczymy za kilka dni, a jak nie będzie to trzeba będzie pomyśleć o czymś innym.
 
#224 ·
Naprawdê piêknie wam to wysz³o Panowie :applause:, ja niestety nie mog³em uczestniczyæ :cry:
Nie wiem o co chodzi³o panu Nalewajce z "obraŸliwym" napisem - wszystkie lokalne media chêtnie prezentuj¹ foty z tym napisem.
A co dalej? Kolejna rocznica dopiero za rok, a ¿eby animusz nie os³ab³ moze wzi¹æ przyk³ad z PIS-u i wprowadziæ piêkn¹ tradycjê miesiêcznicy, znaczy siê 17 styczeñ kolejna ods³ona - tym razem mo¿e kondukt ¿a³obny - ma³a trumienka z tabliczk¹ GDDKiA lub S17.
 
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top