SkyscraperCity Forum banner

[S17] Obwodnica Garwolina

240K views 728 replies 134 participants last post by  Rysse 
#1 ·
S-17 Miętne-Sulbiny (obwodnica Garwolina), 17 sierpnia 2005


Zestawienie ofert na budowę dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości 12,8 km

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
Kirchner (D), Mosty Łódź (PL)
183 439 939 100%

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
Budimex Dromex (PL)
187 513 988 102,2%

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
WPRD (PL), PBDiM Mińsk Maz. (PL), PPRM (PL)
190 460 777 103,8%

Firma (kraj) Cena (w złotych) Stosunek cen
Strabag (PL), Mota-Engil (P)
211 202 948 115,1%

zrodlo:http://www.nowedrogi.pl


"Walczyli o nią od 25 lat, teraz wreszcie ją dostaną. We wrześniu powinna się zacząć budowa obwodnicy Garwolina. Po niej będą kolejne

To miasteczko 60 km od Warszawy jest zmorą kierowców jeżdżących w stronę Lublina. - W piątek po południu korek tworzy się już cztery kilometry przed miastem. To samo jest w sobotę rano. Pod koniec weekendu sytuacja się powtarza, tyle że w drugą stronę - opowiada Maria Perek, wiceburmistrz Garwolina. - Wreszcie się to skończy - dodaje z ulgą. - Będzie spokojniej, luźniej, bezpieczniej i bez spalin. Po ponad 20 latach zabiegów - dodaje Stefan Gora, starosta garwoliński.

Wojewoda mazowiecki wydał już pozwolenie na budowę obwodnicy. - Wykonawcę wybierzemy spośród siedmiu firm. Do 18 sierpnia każda ma złożyć oferty cenowe - usłyszeliśmy od Wojciecha Dąbrowskiego, szefa generalnej dyrekcji dróg na Mazowszu. Dyrektor liczy, że pod koniec września będzie mógł podpisać umowę z wybranym wykonawcą, a ten natychmiast zacznie budowę.

Na wykonanie 12,8 km obwodnicy o parametrach drogi ekspresowej (po dwie jezdnie w każdą stronę) wykonawca będzie miał dwa i pół roku. Koszt? Starosta garwoliński szacuje, że trasa pochłonie ok. 230 mln zł. W Michałówce trzeba zbudować wiadukt nad skrzyżowaniem z drogą do Miętnego. Dalej nowa droga odbije na zachód od Garwolina, w odległości ok. 500 m minie wielkie zakłady amerykańskiej firmy Avon, otrze się o sąsiadujący z Garwolinem Łaskarzew, a skończy w miejscowości Sulbiny. Oprócz obwodnicy wykonawca będzie musiał wybudować ok. 20 km dróg dojazdowych, pięć wiaduktów, most na Wildze i dwa przejścia gospodarcze.

Choć rozpoczęcie inwestycji jest już postanowione, kilka osób nadal próbuje ją wstrzymać. - Właściciel stawów koło Garwolina zamierza zaskarżyć pozwolenie na budowę. To człowiek, który od lat kłóci się o wszystko i ze wszystkimi. Skarżyć będzie i tym razem, ale nic nie wskóra, bo decyzja wojewody ma klauzulę natychmiastowej wykonalności - uspokoił nas jeden z jego dyrektorów.

Oprócz Garwolina o obwodnice zabiega jeszcze kilkanaście mazowieckich miast. Jesienią mają się zacząć budowy koło Wyszkowa na trasie białostockiej (12 km) i Jabłonny na drodze 61 nad Zalew Zegrzyński i Mazury (3 km). Za rok wszystko powinno być gotowe. Wtedy podobne inwestycje zaczną się w Gostyninie, Płońsku, Raciążu i Żyrardowie. Za to Mińsk Maz. będzie musiał poczekać na obwodnicę do 2007 r."

zrodlo:gazeta.pl
 
See less See more
#165 ·
Witam. Rozpoczęto prace na drogami dojazdowymi do WD11 od strony stacji benzynowej od strony Lublina. Wszystko skrywają ciemności jak tamtędy przejeżdżam, więc fotek brak. Obowiązuje ograniczenie do 50km na godzinę i zniknęło pobocze zostały tylko pasy do ruchu i podwójna ciągła.
 
#166 ·
Witam ponownie. Wczoraj po południu zastałem zrobione podłoże do wjazdu na nasypa. Dziś rano już była ułożona pierwsza warstwa asfaltu.


Od strony Garwolina ustawianie rusztowań "koryta"



Byłem w okolicach PG-8.



Widok od PG-8 w stonę WD-7



Widok na PG-8



Widok z PG-8 w stronę WD-9

Z moich obserwacji wynika że ułożono już nawierzchnię miedzy KP2 a przez WD-3 i WD-4 do WD5, i od WD-7 do WD-9. Nie byłem na odcinku WD-5, przez MS-5 do WD-7, możliwe że i tam jest zrobiona nawierzchnia. Tuż przy WD-9 w stronę WS-10 jest dziewiczo. Widać natomiast że na północ od WS-10 w jego okolich i wstronę PG10a i dalej trwają prace nad podłożem. Intensywne prace nad nasypami do WD-11 i drogami dojazdowymi w jego okolicach.
 
#167 ·
Przejeżdżałem w poniedziałek przez Garwolin, niestety ciemno już było i niewiele mogłem zobaczyć. Ważne jest to, że pracuje sporo sprzętu sporo ludzi i efekty są już widoczne. Na szczęście pogoda sprzyja.
 
#168 ·
Witam. Posuwają się prace w okolicach WS1, chyba niebawem będziemy musieli jeździć w górę i w dół. Wczoraj skończono nawierzchnię na nasypie obok.



Skończono już obydwa filary wiaduktu wschodniej wstążki obwodnicy na WS-1. Trwają intensywne nad pozostałymi filarami.



Jesteśmy bliżej końca sypania nasypów wjazdowo-zjazdowych na WD-11.

 
#170 ·
Dobra robota Skrzacie, ja co jakiś czas przejeżdżam, ale niestety panuje już ciemnica i ciężko cokolwiek obczaić. Nie wiesz przypadkiem jak posuwają się roboty koło Avonu?
 
#171 ·
Witam. Wzmożony ruch przedświąteczny więc wczoraj pojechałem przez Rębków. Objazdem od wiaduktu WS1 do świateł na ul Wiejskiej zajeło to 11 minut. Już inaczej wjeżdża się od strony Rębkowa, fot poniżej.



WD-4 objeżdża sie bocznymi drogami dojadowymi bez "esa" pod wiaduktem tylko po jego bokach.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2007. Oby ziściły się obietnice skończenia obwodnicy w roku 2007.
 
#172 ·
Faktycznie tempo prac robi wrazenie. Jechalem tamtedy w nocy z wtorku na srode i rzeczywiscie troche ludu tam pracowalo. Oby jak najszybciej skonczyli, bo to chyba najgorsze do rpzejechania miejsce na trasie Lublin Wawa.
 
#173 ·
Przed Świętami korek

Przejeżdżałem przez Garwolin 23 grudnia, powinno być pusto, ale większość Warszawiaków chyba doszła do podobnego wniosku i było ciasno (korek) już na kilometr od WS1.
Fotek nie zamieszczam, bo w zasadzie powtarzałyby się z tymi ci wkleił Skrzat. Poza tym, to na budowie było brak ruchu - chłopaki mają przerwę:)
K.
 
#174 ·
Mały update z dzisiejszej wycieczki:

okolice wezla "avon" - duze zmiany w stosunku do mojej poprzedniej wizyty, nasypy i podjazdy gotowe, blotko w ktore ostatnio wpadlem teraz zamienilo sie w elegancke serwisowki



tak tak, wjechalem sobie;-)



i okolice wezla kolo miejscowosci czyszkowek
tutaj takze duze postepy - tam gdzie w czasie poprzedniej wizyty (w strone Lublina) trwaly roboty ziemne, teraz jest juz praktycznie gotowa jezdnia

wiadukt takze w zasadzie prawie gotowy, ale ciagle trwaja prace na malym wiadukcie w strone Wawy (w ciagu obwodnicy) i tam urywa sie takze ciaglosc jezdni (co widac na dwcch ostatnich zdjeciach - ostatnie zrobione praktycznie z pasa rozdzielajacego w strone Wawy)












Pozdrawiam
 
#176 ·
Kurier z 23.01.2007
Z REGIONU: Obwodnice coraz dłuższe


[Planowane obwodnice Puław i Garwolina] SAMOCHODY MAJĄ OMIJAĆ GARWOLIN JUŻ W POŁOWIE TEGO ROKU

Dzięki łagodnej zimie udało się nadrobić zaległości przy budowie najważniejszych dróg dla regionu. Obwodnica Puław wraz z mostem osiągnęły właśnie półmetek. Jeszcze szybciej powstaje droga przyspieszająca dojazd z Lublina do Warszawy. Należąca do mazowieckiego regionu obwodnica Garwolina jest wykonana w 80 procentach.

– Aura nam sprzyja – mówi Jerzy Kasperek, kierownik prac przy puławskiej obwodnicy. – Można powiedzieć, że tempo robót zwiększyło się dwukrotnie. Obecnie są już wykonane podpory i 70 proc. konstrukcji mostu. Rozpoczęliśmy także montaż podstawowego łuku o rozpiętości 212 metrów.
Termin wykonania obwodnicy Puław (kwiecień 2008) jest na tyle krótki, że harmonogram nie zakładał nawet przerwania robót. – Nawet gdyby było bardzo zimno, nie moglibyśmy sobie pozwolić na wstrzymanie prac – dodaje inż. Kasperek. – Ale dzięki temu, że aura jest łągodna, możemy pracować na pełnych obrotach.
Na koniec lipca br. wyznaczony jest natomiast termin oddania do użytku obwodnicy Garwolina. Dzięki niej czas podróży samochodem z Lublina do Warszawy może być krótszy nawet o kilkadziesiat minut.
– Koncepcji przebiegu obwodnicy było kilka – mówi Andrzej Podemski, naczelnik warszawskiego oddziału GDDKiA. – Ostatecznie odcinek będzie liczył 14 kilometrów. Droga przebiegnie po zachodniej stronie obecnej drogi nr 17. Będzie miała standard ekspresówki, czyli dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Koszt inwestycji szacuje się na 240 mln zł.
Naczelnik podkreśla, że łagodna zima jest zbawienna dla budowlańców. – Dzięki pogodzie mogliśmy nadrobić zaległości z jesieni – dodaje Andrzej Podemski. – Teraz jestem już spokojny o termin oddania drogi, nawet jak lada dzień zaatakuje ostra zima. Zakres wykonania obwodnicy Garwolina określiłbym na 80 procent.
 
#179 ·
ponoć zima ze śniegiem ma trwać do końca marca, więc ciężko im będzie się wyrobić. przejeżdżałem kilkakrotnie (niestety zawsze ciemno już było) i zawsze w ciemnościach działali i to chyba nawet w dużej ilości przy sztucznym oświetleniu.

pożyjom uwidzim
 
#180 ·
Witam. troche mnie nie było ale to wina wirusów, które mnie zatakowały. Widok na WD-4 z poniedziałku 22 stycznia od strony wjazdu z Rębkowa, tuż przed nastaniem zimy.



Niestety od poniedziałkowego wieczoru wszystko przykryte śniegiem i tempo prac niestety spadnie. Byle do końca zimy (końca marca).
 
#182 ·
Powoli!Nie da sie wszystkiego naraz zbudować,Garwolin to jednak o wiele węższe gardło niż Kołbiel i dobrze,że w koncu się za to wzięli.Czekam na budowe pierwszych odcinków S17na terenie województwa lubelskiego:cheers:
 
#183 ·
Nie mogę się doczekać

Z NML:

Wąskie gardło po drodze do Warszawy zniknie w wakacje

Kiedy ominiemy Garwolin?

Wszystko wskazuje na to, że w połowie tego roku, zgodnie z planem i bez opóźnień, rozszerzy się bodaj najwęższe gardło na samochodowej trasie z Lublina do stolicy. Jest nim przeklęty przez kierowców przejazd przez Garwolin. Teraz jazda przez miasteczko po drodze usłanej sygnalizatorami świetlnymi zajmuje, w najlepszym wypadku, dodatkowe kilkanaście minut, a w godzinach szczytu można tam stracić pół godziny i dłużej.

Dobre warunki pogodowe sprawiły, że 14-kilometrowa obwodnica jest wykonana już w ok. 80 procentach i jeśli dobrze pójdzie jadąc nią ominiemy Garwolin na przełomie lipca i sierpnia tego roku. (drog)

:banana: :cheers:
 
#184 ·
Kołbiel

Jeżeli chodzi o obwodnicę Kołbieli, to ktoś kiedyś pisał i się zastanawiał (SIMSI?) czy przy jej budowie zostanie wykorzystane naturalne ukształtowanie terenu.
Na stronie Gminy Kołbiel są zdjęcia z jakiejś debaty na ten temat i niestety będzie przebiegała po północnej stronie, czyli bliżej Warszawy. Jak sobie przypomnę link, to zamieszczę.
K.
 
#186 ·
Witam
Byłem na stronie gminy Kołbiel, miałem trochę inne wyobrażenie o przebiegu obwodnicy ale podobno sie na tym jeszcze dyskutuje. Pogoda miesza raz śnieg innym razem błoto. Kilka fotek z ostatnich tygodni.
Zdjęto rusztowania z północnego filara WS1

Tak jak by skończono ściany podjazdu do WS1 od strony Garwolina.

Przy WD3 spokoj

Widok z WS10 w stronę północno zachodnią

Widok z WS10 w stonę południowo-wschodnią (WD11)

WS11 od strony wschodniej, jakieś prace na górze.

Wygląda na to że budowa cierpi na brak kruszywa. Pogoda jest w miarę łaskawa.
 
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.
Top