daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy (aug.2, 2013) | DMCA policy | flipboard magazine

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Euroscrapers > Local discussions > Albanian Forum > Zhvillimet Urbane > Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Arkitektura dhe Planifikimi Urban Architecture Projects and Urban Development News.
» Tirana | Prishtina

Reply
 
Thread Tools
Old July 27th, 2017, 11:25 AM   #2581
Musachia
Registered User
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 598
Likes (Received): 202

ka rrenje te thella ky babuci
Musachia no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2017, 04:07 PM   #2582
FijuBriju
Registered User
 
FijuBriju's Avatar
 
Join Date: Oct 2010
Location: Zagreb
Posts: 1,332
Likes (Received): 492

Me sakte eshte te themi qe votuesit kane tru te ceket se sa qe ky i ka rrenjet e thella...sidoqofte do i vije edhe ketij dita sikurse atij Gjikes pak me poshte.
__________________
Animal Rights in Albania, NOW!

http://www.wix.com/aranow/aranow

Animal Medical Care Foundation

http://www.animalmedicalcarefoundation.com/kosovo.html

artantirana liked this post
FijuBriju no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2017, 08:51 PM   #2583
Dyrrachium
Registered User
 
Dyrrachium's Avatar
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 8,289
Likes (Received): 5508

Ai projekti me larte eshte prezantuar gjate fushates,xhuxhmaxhuxhi po ben ate qe ka premtuar. Gjelberimi qe do hiqet,do zevendesohet pergjate shetitores. Hsterizmat lerjani Abc'se se me ate pune rron.

Sheshi "Drejtesia"
Gjykata dhe Prokuroria


"Vela"
Dyrrachium no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2017, 09:05 PM   #2584
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,461
Likes (Received): 3776

Durresi ka nevoje si qytet turistik per porte jahtesh dhe velierash por kryebashkiakut nuk i interesojne.
__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2017, 11:01 PM   #2585
DyKikiriki
Registered User
 
Join Date: May 2016
Posts: 121
Likes (Received): 58

Duket interesant ky projekt, por nuk jam optmist qe punet do shkone mire, sepse dihet cfar njeri ka Durresi ne krye. Edhe ne Vlore projekti i Lungomare ke i mire, por sa vite shkuan dhe sa probleme dolen.
Nese don te ecin punet mire, te vyne nje kryetar si ne Tirane apo Fier...
DyKikiriki no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 10:13 AM   #2586
gashi
Registered User
 
Join Date: Jul 2017
Location: Tokyo ( Osaka )
Posts: 200
Likes (Received): 50

https://youtu.be/1GKyBJVNQfI
gashi no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 10:30 AM   #2587
Be5-4rt
3Krisma n'Paris
 
Be5-4rt's Avatar
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 2,885
Likes (Received): 1768

Eshte publikuar tek tema arkeologjise
Be5-4rt no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 02:07 PM   #2588
gashi
Registered User
 
Join Date: Jul 2017
Location: Tokyo ( Osaka )
Posts: 200
Likes (Received): 50

Quote:
Originally Posted by Be5-4rt View Post
Eshte publikuar tek tema arkeologjise
nuk e dija me fal
gashi no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2017, 07:01 PM   #2589
Epidamnus
Registered User
 
Epidamnus's Avatar
 
Join Date: Feb 2016
Posts: 212
Likes (Received): 136

Rendesi ka te fillojne punimet sa me shpejt, te hapen themelet, te hidhet betoni, te ngrihen pilotat e betonit pastaj ska rendesi ku mbaron.
Te gjithe kryebashkiaket e kane ndyre gishtin ne DR por ky pati luksin ti hynte ne te
tera skajet e qytetit. Bravo i qofte gjen e ben. Ne populli i DR meritojme drjetuesit qe
votojme.
__________________
Impossible Is Nothing
Epidamnus no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2017, 03:23 PM   #2590
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,461
Likes (Received): 3776

Shėtitores “Taulantia” i shtohet njė element i ri

__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2017, 04:19 PM   #2591
Korca Forever
Registered User
 
Join Date: Jan 2017
Posts: 1,078
Likes (Received): 334

Uaau ēfarė paske bėrė bashkia! Kryebashkiaku i Durrėsit paska marrė fund!
Korca Forever no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2017, 02:55 PM   #2592
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,461
Likes (Received): 3776

Durrės - Projekti Veliera, ndėrprerja e punimeve ka lėnė kantierin e hapur

__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2017, 03:05 PM   #2593
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,461
Likes (Received): 3776

__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke

Llapi 1 liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2017, 03:38 PM   #2594
Purkalas
Registered User
 
Join Date: May 2012
Posts: 676
Likes (Received): 228

Mbase dikujt i eshte mesuar syri duke kaluar shpesh tek tek shetitorja Taulantia, por une kur e pashe per here te pare ne fund te ketij gushti me pelqeu shume .Det ,shetitore,kafe,restorante dhe panorame e shkelqyer e perendimit te diellit eshte dicka e vecante dhe e mrekullueshme.. Por nga ana tjeter nje ane negative e gjithe punimeve qe jane bere ne Durres eshte se gjithcka eshte lene pa perfunduar si per te lene pershtypjen qe po vazhdojme te ndertojme.Sidomos ato pusetat tek rruga e pavaresise kane rene ne disnivel qe pa mbaruar akoma.Turp.
Purkalas no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2017, 04:05 PM   #2595
Be5-4rt
3Krisma n'Paris
 
Be5-4rt's Avatar
 
Join Date: Oct 2014
Posts: 2,885
Likes (Received): 1768

Puseta qe behen ne mes te rruges ose te pakten te jene lineare, dhe puseta qe shtohen perdite un vetem ne shqiperi kam pare. Rr. Pavarsia eshte cmenduria mbi toke... mund te jene mbi 1000 puseta ne gjith gjatesine e sa
Be5-4rt no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2017, 03:15 PM   #2596
gashi
Registered User
 
Join Date: Jul 2017
Location: Tokyo ( Osaka )
Posts: 200
Likes (Received): 50

Durrės , mėsim me dy turne nėpėr shkolla https://youtu.be/0u5hQk7xtqQ
gashi no está en línea   Reply With Quote
Old September 14th, 2017, 02:38 PM   #2597
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,461
Likes (Received): 3776

SHESHI DREJTESIA

__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke

Epidamnus liked this post
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old September 15th, 2017, 01:06 PM   #2598
Dorado.
Registered User
 
Dorado.'s Avatar
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 6,461
Likes (Received): 3776

Veliera pezull nė Durrės

__________________
“Religion is a by-product of fear. For much of human history it may have been a necessary evil, but why was it more evil than necessary? Isn’t killing people in the name of god a pretty good definition of insanity?”
― Arthur C. Clarke
Dorado. no está en línea   Reply With Quote
Old September 20th, 2017, 11:11 PM   #2599
elidijon
Registered User
 
elidijon's Avatar
 
Join Date: Nov 2013
Location: Boston, MA
Posts: 1,450
Likes (Received): 629

https://www.youtube.com/watch?v=AV8R_q9etrw

Nuk i kuptoj pse nuk i shperngulin keta qe jetojne aty dhe te hapen ato germoja. Gjithe keto pasuri kombetare dhe perseri i lejojne njerezit qe te ndertojne kur e dine qe posht kembeve tona ka histori.
elidijon no está en línea   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is OffAll times are GMT +2. The time now is 08:22 AM. • styleid: 14


Powered by vBulletin® Version 3.8.11 Beta 4
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions Inc.
Feedback Buttons provided by Advanced Post Thanks / Like (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

vBulletin Optimisation provided by vB Optimise (Pro) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2017 DragonByte Technologies Ltd.

SkyscraperCity ☆ In Urbanity We trust ☆ about us | privacy policy | DMCA policy

Hosted by Blacksun, dedicated to this site too!
Forum server management by DaiTengu