search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old September 18th, 2017, 10:11 PM   #2801
Darole
Registered User

Darole's Avatar

Quote:
Originally Posted by bobby29 View Post
dlatego napisałem że niczego nie przesądza ale daje nadzieje że odpowiedzialny za edycje sprawdził projekty, zdjęcia lotnicze ps. od czego zależy kolor projektowanej drogi (czerwony, pomarńczowy itd) dlaczego ta droga oznaczona jest w kolorze szarym?
znalazłem coś takiego w przetargach na MOP "zał 6.2_Orientacja Wisznia Mala" i taki wycinek z mapy.

Masz zaznaczone kolorem czerwonym budowane drogi publiczne. Czyli będzie łącznik do DP1343D i dalej jako wewnętrzna i może udostępniona do węzła Trzebnica
Odc.wlkp Pń-Wronczyn,Wronczyn-Radomicko
DDR Pń-Bied.

Magres, bobby29 liked this post
Darole no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 18th, 2017, 10:53 PM   #2802
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Likes (Received): 29637

Kilka fotek od nadzoru z odc. III ubiegły tydzień:

TG km 137+500 wykonanie warstwy ścieralnej na obiekcie WS 28 (jadą z SMA od początku zadania)

TG km 150 - w kierunku Wrocławia, za łukiem w.Kryniczno (prawdopodobnie oznakowanie poziome sięga w.Kryczno, a nawet dalej)

w.Widawa - łącznica W1 zagęszczanie podbudowy z kruszywa łamanego

Za namową Darole wrzucę schemat TG i pociągnę aktualizację do końca kontraktu. Czekam tylko na ostatnie raporty z odc. II i III.

smar, greg_n, Toye, Magres, Darole and 9 others liked this post
Kazusik no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 11:15 PM   #2803
Robgk
Registered User

Likes (Received): 8

Stan robót na MS 36 i węźle Trzebnica nie nastraja optymistycznie. Do wykonania są roboty wymagające dobrej pogody - na przykład izolacje. Obstawiam że na pewńo będzie poślizg 2-3 miesięczny jak zima będzie lekka.
Robgk no está en línea   Reply With Quote
Old September 18th, 2017, 11:30 PM   #2804
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Przecież przez najbliższe 2,5 m-ca pogoda będzie wystarczająca aby wszelkie roboty jakie tam zostały do wykonania mogły być zrealizowane. Nie siej paniki Z końcem października br. zarówno MS-36 jak i caly w.Trzebnica powinny być na ukończeniu (pozostanie ew. wykończeniówka, czyli np. SMA, oznakowanie, bariery, ekrany itp.)

Odil, equest, marrasss, LlucFCB, hansklossj23 and 2 others liked this post

Last edited by Kazusik; September 19th, 2017 at 12:29 AM.
Old September 19th, 2017, 07:34 AM   #2805
LlucFCB
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by Kazusik View Post

Przecież przez najbliższe 2,5 m-ca pogoda będzie wystarczająca aby wszelkie roboty jakie tam zostały do wykonania mogły być zrealizowane. Nie siej paniki Z końcem października br. zarówno MS-36 jak i caly w.Trzebnica powinny być na ukończeniu (pozostanie ew. wykończeniówka, czyli np. SMA, oznakowanie, bariery, ekrany itp.)
Winter is coming
LlucFCB no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 07:39 AM   #2806
forgetit1
Registered User

Likes (Received): 60

Quote:

Bajki dla grzecznych dzieci.
Na MS36 i MS41 nie ma izolacji, dodatkowo na 36 nie ma kap chodnikowych. Faktycznie zapowiadane deszcze to może wystarczająca pogoda, ale namiotów jakoś tam nie widziałem.
forgetit1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 07:59 AM   #2807
equest
Registered User

Likes (Received): 727

Quote:
Originally Posted by LlucFCB View Post
Winter is coming
Quote:
Originally Posted by forgetit1 View Post
Bajki dla grzecznych dzieci.
Na MS36 i MS41 nie ma izolacji, dodatkowo na 36 nie ma kap chodnikowych. Faktycznie zapowiadane deszcze to może wystarczająca pogoda, ale namiotów jakoś tam nie widziałem.

Koledzy mamy dopiero połowę września a reagujecie tak jak by to była połowa listopada.

filippo79, SRC_100 liked this post
equest no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 08:24 AM   #2808
LlucFCB
Registered User

Likes (Received): 81

Quote:
Originally Posted by equest View Post
Koledzy mamy dopiero połowę września a reagujecie tak jak by to była połowa listopada.
Nie wyczułeś ironii w moim komentarzu Słyszałem, że październik ma być przyjemny pod względem pogody, więc szansa na ukończenie kluczowych punktów jest bardzo duża, aczkolwiek nie można zwalniać tempa.
LlucFCB no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 08:30 AM   #2809
michalzbrzezin
Registered User

michalzbrzezin's Avatar

Likes (Received): 12691

Na MS41 nie ma izolacji chyba na jednej stronie( choć nie wiem czy nie zaczeli juz układać papy) bo po drugiej widziałem twardolany na którymś zdjęciu a na MS36 kapy w toku..

Kazusik liked this post
michalzbrzezin no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 12:07 PM   #2810
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

Dokładnie Prawa nikta (na Wrocław) już w sierpniu była cała w twardolanym, natomiast na lewej układali izolację. Obecnie lewa nitka prawie cała jest w izolacji.
Z kolej na MS-36 na lewej nitce realizują kapy chodnikowe (zbrojenie, deskowania montaż gzymsów) Poza tym realizują płyty przejściowe i montują dylatacje.
Quote:
(...)
Na MS36 i MS41 nie ma izolacji, dodatkowo na 36 nie ma kap chodnikowych.
Na jakiej podstawie te stwierdzenia? Pytam raczej z ciekawości, nie z braku wiedzy o obecnym stanie zaawansowania
Quote:
Faktycznie zapowiadane deszcze to może wystarczająca pogoda, ale namiotów jakoś tam nie widziałem.
Tu już tym bardziej, jedynie dowodzisz, że nie wiesz o czym piszesz, a jedynie snujesz czarnowidztwo i bajdurzenie.

smar, Olek_Z liked this post

Last edited by Kazusik; September 19th, 2017 at 12:14 PM.
Old September 19th, 2017, 03:31 PM   #2811
forgetit1
Registered User

Likes (Received): 60

Quote:

Dokładnie Prawa nikta (na Wrocław) już w sierpniu była cała w twardolanym, natomiast na lewej układali izolację. Obecnie lewa nitka prawie cała jest w izolacji.
Z kolej na MS-36 na lewej nitce realizują kapy chodnikowe (zbrojenie, deskowania montaż gzymsów) Poza tym realizują płyty przejściowe i montują dylatacje.

Na jakiej podstawie te stwierdzenia? Pytam raczej z ciekawości, nie z braku wiedzy o obecnym stanie zaawansowania

Tu już tym bardziej, jedynie dowodzisz, że nie wiesz o czym piszesz, a jedynie snujesz czarnowidztwo i bajdurzenie.
Kiedy byłem tam w piątek po południu, to papy na połowie jednej nitki nie było, a z druga połową zastanawiali się co zrobić (jeśli wiesz o czym piszę).
Na MS 36 dylatacje juz dawno są, izolacja była tylko pod dwoma kapami środkowymi, pozostaje jeszcze cała płyta do izolacji.

Ale ja pewnie nie wiem co sie dzieje na budowie, dowiem się jutro o 10:30
forgetit1 no está en línea   Reply With Quote
Old September 19th, 2017, 04:10 PM   #2812
Kazusik
Registered User

Kazusik's Avatar

W przypadku MS-36 to normalne, że wpierw robią izolację pod kapy, aby je właśnie wykonać. Taka kolejność jest na każdym obiekcie mostowym. Izolacja płyty jest realizowana dopiero po wykonaniu kap chodnikowych.
Natomiast w przypadku MS-41, to postęp jaki wspomniałem potwierdzają także w cotygodniowych raportach na stronie nadzoru:
z 25.08.2017
Quote:
MS-41 km 155+668 – przygotowywanie płyty ustroju nośnego na nitce lewej pod układanie izolacji z papy termozgrzewalnej, wykonywano izolację z papy termozgrzewalnej na ustroju nośnym nitka prawa, kontynuacja wykonywania warstwy wiążącej z asfaltu lanego na nitce prawej (...)
z 15.09.2017
Quote:
MS-41 km 155+668 – przygotowywanie płyty ustroju nośnego na nitce lewej pod układanie izolacji z papy termozgrzewalnej (od podpory P-1 do łącznika), wykonywano izolację z papy termozgrzewalnej na ustroju nośnym nitka lewa (od łącznika do podpory P-14), zakończono wykonywanie warstwy wiążącej z asfaltu lanego na nitce prawej (...)
Wychodzi na to, że połowa płyty nikti lewej (na Paznań) jest zaizolowana. Pewnie zaczną od południa układać wiążącą, a izolację ciągnąć na II połowie płyty w kier. płn. do P1
Także nie bardzo wiem o czym piszesz, bo nawet z "frontu" mam doniesienia potwierdzające taki stan postępów
Jeśli masz okazję być na miejscu, to zrób foty potwierdzające to, co stwierdzasz ustalając także, o którą nitkę chodzi.

Last edited by Kazusik; September 19th, 2017 at 04:31 PM.

Reply

Tags
żmigród, dolnośląskie, droga ekspresowa, s-5, trzebnica, wrocław

Thread Tools

Posting Rules