search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

View Poll Results: Czy jesteś za podziałem wątku?
Tak 34 40.96%
Nie 49 59.04%
Voters: 83. You may not vote on this poll

Closed Thread

Thread Tools Rate Thread
Old October 20th, 2008, 09:04 AM   #2341
GD 2233J
Registered User

GD 2233J's Avatar

Likes (Received): 14456

Numery + nazwa miejscowości.
Taką mamy zasadę w Polsce, w przeciwnym wypadku trzeba by było wymieniać wszystkie mapy- a to nie takie proste.

GTC zarządza opłatami z bramek czy zlecił to podwykonawcy??
(Wiem, że zarządza całą autostradą)

I jeszcze jedno pytanie z tych głupich i powtarzających się.

Jeśli jutro rano o 10 wyjadę z Gdańska to szybciej będę autostradą i DK 10 czy 7?
Będę wdzięczny za pomoc.

Sponsored Links
Old October 20th, 2008, 09:30 AM   #2342
jacek_k
Registered User

jacek_k's Avatar

Likes (Received): 349

Quote:
Originally Posted by GD 2233J View Post
Jeśli chodzi o nazwy zjazdów...
Wydaje mi się, że lepiej Kopytkowo niż zjazd nr 10.
Na dzień dzisiejszy co Polakowi powie 10??
A obcokrajowcowi co powie 10???

Ja na mapie znajdę Kopytkowo a tym bardziej drogę nr.231
Myślę, że i Niemiec znajdzie Kopytkowo na mapie.

I póki jesteśmy w Polsce to nie usuwajmy polskich liter bo nam Znowu wyjdzie "Lech Walesa"- A na zachodzie mają swoje znaki (w swoim języku) i myślicie, że się przejmują nami???

Zjazdy w Niemczech są ponumerowane, ale mają także swoją nazwę o ile pamiętam, a czy te numery zjazdu mają jakąś wspólną cechę z drogą na którą się zjeżdża czy to od tak sobie (zjazdy w kolejności)??
Nr zjazdów powinny być na mapach samochodowych i w nawigacji. Wtedy i tylko wtedy to ma sens. Nr są proste i uniwersalne. Natomiast dziwaczne nazwy niczemu nie służą. Generują jedynie szum informacyjny. Podobnie jak obecne tablice na 3 km przed węzłem z tylko jego nazwą.
W Niemczech są nr i nazwy. Nr używam przy opisie trasy. Na nazwy nawet nie zwracałem uwagi. Zauważyłem jedynie, że węzęł z A9 do Monachium nazywa się 'Potsdam' i jadąc ringiem Berlińskim raczej do Poczdamu się tam nie zjedzie - wręcz przeciwnie.
Jest jeszcze różnica taka, że drogowskazy na węzłach podają więcej miejscowości niż dwie.
I jeszcze jeden kwiatek z oznakowaniem. Jadąc z Gdańska nie sposób się dowiedzieć, że w Swarożynie możemy zjechać do Starogardu Gdańskiego (w końcu nnie takie małe miasto najbliżej węzła).
Podobnie jadąc od południa nie dowiemy się, że tym zjazdem dojedziemy do Elbląga. Na wszystich tablicach jest tylko Malbork, Człuchów (!) i nazwa 'orientacyjna' Swarożyn.
jacek_k no está en línea  
Old October 20th, 2008, 09:31 AM   #2343
wojk
Registered User

wojk's Avatar

Likes (Received): 162

Hej!
Również testowałem A1 wczoraj. Wiele razy jeździłem DK 1 z Torunia do Gdyni. Średni czas - ok. 2,45 h.
Wczoraj - 1 h 38 minut, z tego autostrada A1 102 km w 42 minuty. Jazda w deszczu i przy silnym wietrze bocznym od węzła pelplińskiego do samej Gdyni.
Po prostu pięknie. Ruch taki sobie.
wojk no está en línea  
Old October 20th, 2008, 09:41 AM   #2344
bartosz_berlinka
A1, A6-berlinka muszą być

bartosz_berlinka's Avatar

Likes (Received): 385

Quote:
Originally Posted by QWERTY View Post
Ściągnąłem całość. Filmy (a szczególnie ten HD w siedmiu częściach RARa) pierwsza klasa!
Mi wystarczył ten: http://rapidshare.com/files/15552382...Nowe_Marzy.avi bo czekać 15 minut po każdym pliku to przesada. Ale i tak "buk_pum" zrobił świetną robotę. Dojrzałem też węzeł Warlubie, ale o tym w wątku "[A1] Remonty i infrastruktura".
Old October 20th, 2008, 10:18 AM   #2345
dzejsek
Registered User

dzejsek's Avatar

Likes (Received): 55

No to teraz świetlane perspektywy sie otwieraja przed miastami jak Kwidzyn, Gniew, Świecie. A w szczególności Grudziądz - miasto w połowie drogi między Trójmiastem a Bydgoszczą i Toruniem. Jeszcze jak sie wybuduje DK16 od Grudziądza do granicy z Litwą, to wyjdzie na to, że Grudziądz będzie jednym z lepiej położonych miast w regionie.
dzejsek no está en línea  
Old October 20th, 2008, 11:49 AM   #2346
adas22
BANNED

Likes (Received): 1

Fajne te znaki podswietlane przed wezlem w NM, ciekawe jak dlugo poswiecą, bo u nas jak sie zamontuje kocie oczka to jak sie odkleja to w ogole tego juz sie nie naprawia.
adas22 no está en línea  
Old October 20th, 2008, 01:31 PM   #2347
MarcinN
BANNED

Likes (Received): 268

Wystarczy, że poświecą do 2011. Potem i tak zostaną rozebrane.
MarcinN no está en línea  
Old October 20th, 2008, 02:39 PM   #2348
Torrr
Registered User

Likes (Received): 88

Quote:
Originally Posted by MarcinN View Post
Wystarczy, że poświecą do 2011. Potem i tak zostaną rozebrane.
Dlaczego? Dla tej jednej z Gdańska na SPO zostaną a ta obecna druga na Gdańsk(potem bedzie szła prosto na tunel) i nowa z Łodzi bedą szły razem tunelem pod A1 (nowy wiadukt w ciągu A1 - budowa nie bedzie wiec kolidować za bardzo z obecnym zjazdem) , no i strzałki z tej z obecnej z SPO na Gdańsk (bedzie wyprostowana) przeniosą na kolejną nową : z SPO na Łodz
Torrr no está en línea  
Old October 20th, 2008, 02:51 PM   #2349
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Zgodnie z wczorajszymi ustaleniami - zamykam wątek w związku z zakończeniem budowy tego odcinka
Dla istniejącego odcinka A1 mamy wątek
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=566757

Closed Thread

Tags
a-1, autostrada-a1, gdańsk, grudziądz, trójmiasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules