search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old May 18th, 2017, 10:06 AM   #3401
Martwy_Kogut
Registered User

Likes (Received): 77

Ja wole kupić bilety na BP Tour niż na PB, Mają na swojej stronie wiele zniżek, np. gdy kupuje się za jednym razem bilet w dwie strony.
Martwy_Kogut está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 18th, 2017, 03:30 PM   #3402
michael113
michael112

Likes (Received): 5

Polski Bus na swojej stronie z rozkładami umieścił kursy własne i Polonusa w relacji Warszawa - Lublin w jednej kolumnie (tutaj screen).

Moim zdaniem brakuje tutaj informacji, że w Warszawie autobusy tych przewoźników odjeżdżają z zupełnie innych przystanków.
michael113 no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 02:32 PM   #3403
krassusek12
Czechów Południowy

krassusek12's Avatar

Likes (Received): 180

Rzeczywiście, bo jak szukasz konkretnego rozkładu to szukasz w taki sposób czy normalnie wybierasz trasę dzień i szukaj ? Tam masz wyszczególnione z jakich przystanków odjeżdża.

Tak jak już piszemy o tej trasie czy ktoś wie czy PB łapie jakieś opóźnienia po rozpoczęciu przebudowy S17 ? Zastanawiam się czy po zamknieciu lini kolejowej nie przesiąść się, bo bardziej godziny mi odpowiadają, ale jak mam jechać 3,5h to podziękuje

Last edited by krassusek12; May 20th, 2017 at 02:38 PM.
krassusek12 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 05:58 PM   #3404
rml-
Registered User

rml-'s Avatar

Likes (Received): 1044

Na razie nie łapie, poza godzinami szczytu jedzie czasem i w 2.5h.
rml- no está en línea   Reply With Quote
Old June 7th, 2017, 07:42 PM   #3405
juniorpublic
Registered User

Likes (Received): 330

P14 Rzeszów - Berlin jeździ w miarę punktualnie w piątki? Interesuje mnie odcinek Wrocław (14:30) - Berlin Schonefeld (18:30). Niby mam 2 godziny rezerwy, ale nie chciałbym być później zaskoczony. Czy w razie dużych zatorów (np. na wysokości Legnicy) autokar może zmienić trasę (ominąć korek), czy musi się trzymać tej ustalonej?
juniorpublic no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2017, 12:32 PM   #3406
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 16809

Quote:
Polski Bus przechytrzył busiarzy i rzuca rękawicę PKP Intercity

Polski Bus już zwęszył interes na linii Warszawa – Lublin, gdzie kolejarze rozpoczęli remont linii numer 7. Od końca maja w porozumieniu z Polonusem uruchomił kolejnych 5 autobusów na tej trasie i wprowadza ofensywę cenową.

Liczba połączeń autobusowych na trasie Warszawa – Lublin, dostępnych poprzez stronę www Polskiego Busa, wzrosła o 5 z końcem czerwca i obecnie w systemie rezerwacyjnym PB jest ich aż 13. Do autobusów można wsiąść w dwóch kolejnych lokalizacjach: na Dworcu Zachodnim oraz na Placu Defilad pod Pałacem Kultury, podczas gdy dotąd było to możliwe jedynie przy stacji metra Wilanowska. Skąd wzięły się nowe lokalizacje?

Przewoźnik postanowił dogadać się ze stołecznym PKS Polonus (większość akcji tej firmy należy do Skarbu Państwa) i udostępnił mu swoje autobusy Volvo B11 R Plaxtone Elite a także kierowców. Pojazdy te dobrze sprawdzają się na dystansach do 250 kilometrów, dlatego odcinek Warszawa – Lublin jest dla nich idealny. Co najważniejsze: PKS Polonus, posiadając licencję na trasę lubelską, nie ma problemów z wjazdem do Lublina, w przeciwieństwie do Polskiego Busa, dotąd skutecznie blokowanego przez stowarzyszenia lubelskich busiarzy. Korzystają obaj przewoźnicy, choć finansowe szczegóły współpracy oczywiście nie są jawne. Autobusy są więc teraz biało–czerwone, oznaczone logiem Polonusa, ale też z informacją o współpracy z Polskim Busem.

Modernizacje na sieci PKP = więcej autobusów

Nie trudno skojarzyć fakt wzrostu liczby autobusów z rozpoczętymi przez PKP PLK pracami modernizacyjnymi na głównej magistrali kolejowej między miastami. – Oczywiście, dłuższa podróż pociągiem była dla nas sygnałem, że warto rozszerzyć siatkę połączeń. Z drugiej strony – od dawna dostrzegamy potencjał tej trasy i nie ustajemy w walce o możliwość kursowania między Lublinem a Warszawą, co jest na razie blokowane – mówi Piotr Pogonowski, rzecznik prasowy Polskiego Busa.

Czas podróży pociągiem i autobusem pomiędzy miastami jest podobny i wynosi 3 godziny. Cena przejazdu świadczy jednak na korzyść przewoźników drogowych – na dzień przed odjazdem ceny biletów wahają się między 17 a 26 zł (chociaż PB chwali się, że dostępne są też bilety za 8 zł), podczas gdy bilet na pociąg kosztuje 30,90 zł. Do tego większość nowych wagonów skierowano na inne trasy, a opóźnienia pociągów są częste.

– Z liczby pasażerów kursujących autobusami Warszawa – Lublin, jak na razie jesteśmy zadowoleni – ocenia krótko Pogonowski.

Polski Bus pojedzie bezpośrednio do Poznania?

Można się spodziewać, że w związku z licznymi pracami modernizacyjnymi na kolei, Polski Bus będzie szukał swojej szansy tam gdzie pociągi jeżdżą dłużej. Wszyscy pamiętamy, że czerwone autobusy z logiem bociana pojawiły się w Polsce wtedy, gdy czas przejazdu dramatycznie wzrósł między Trójmiastem a Warszawą, właśnie w związku z wieloletnim remontem magistrali E 65. Ich zapełnienie było wówczas tak duże, że kursy były nawet bisowane. Czy Polski Bus wróci więc do bezpośredniej obsługi Poznania i Warszawy (z pomięciem Łodzi, autostradą A2), gdzie podróż pociągiem znacznie się wydłużyła?

– Analizujemy potencjał tej trasy, wsłuchujemy się w głosy pasażerów, które do nas docierają. Na razie mogę powiedzieć tylko tyle – powiedział rzecznik Polskiego Busa.
http://www.transport-publiczny.pl/wi...ity-55690.html

Ciekawe jak będzie z utrudnieniami jak na dobre rozkręci się przebudowa DK17 do S17...
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

live_evil liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old July 6th, 2017, 06:17 PM   #3407
michael113
michael112

Likes (Received): 5

Tym niemniej, w tej wspólnej ofercie jakoś mi brakuje wspólnego przystanku w Warszawie...

live_evil liked this post
michael113 no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 10:09 AM   #3408
Piottr242
Registered User

Likes (Received): 264

Zdecydowanie. Różne miejsca odjazdów prowadzą do mało zabawnych sytuacji. Moja koleżanka w ten sposób nie pojechała na wakacje, bo przyjechała na Dw. Południowy zamiast na Młociny...
Piottr242 no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 10:28 AM   #3409
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Likes (Received): 6802

Trzeba umieć czytać
Konstruktor no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 10:42 AM   #3410
yvain
tramwajem do nieba

yvain's Avatar

Likes (Received): 647

Trzeba bylo sie ubezpieczyc.
Old July 7th, 2017, 11:07 AM   #3411
BlazD
Registered User

BlazD's Avatar

Likes (Received): 79100

Quote:
Originally Posted by Piottr242 View Post

Zdecydowanie. Różne miejsca odjazdów prowadzą do mało zabawnych sytuacji. Moja koleżanka w ten sposób nie pojechała na wakacje, bo przyjechała na Dw. Południowy zamiast na Młociny...
Przecież na Wilanowską Polski Bus nie jeździ już od pół roku.
Old July 7th, 2017, 11:20 AM   #3412
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Niektóre kursy jeżdżą.
Old July 7th, 2017, 12:15 PM   #3413
dkzg
Trybunał Stanu

dkzg's Avatar

Likes (Received): 9850

Dajcie spokój. FlixBus w Berlinie odjeżdża z ZOB, SXF, TXL (dwa przystanki przy dwóch terminalach), dworca ZOO, Alexanderplatzu i chyba jeszcze z dworca Suedkreutz.
dkzg está en línea ahora   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 12:18 PM   #3414
Barciur
Ambasador Lublina

Barciur's Avatar

Likes (Received): 1423

Quote:
Originally Posted by BlazD View Post
Przecież na Wilanowską Polski Bus nie jeździ już od pół roku.
No właśnie wszystkie macierzyste kursy PB z Lublina jeżdżą. Tylko PKS Polonus i inne, na które PB sprzedaje bilety z Lublina jeżdżą gdzie indziej...
No matter where its going. - Edna St. Vincent Millay
Barciur no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 12:24 PM   #3415
BlazD
Registered User

BlazD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Barciur View Post
No właśnie wszystkie macierzyste kursy PB z Lublina jeżdżą. Tylko PKS Polonus i inne, na które PB sprzedaje bilety z Lublina jeżdżą gdzie indziej...
Ale do Lublina nie jeździ się na wakacje, chyba że o czymś nie wiem.
Old July 7th, 2017, 01:33 PM   #3416
Barciur
Ambasador Lublina

Barciur's Avatar

Likes (Received): 1423

Może i nie, ale na pewno z Lublina jeździ się na wakacje.
No matter where its going. - Edna St. Vincent Millay
Barciur no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 01:44 PM   #3417
Haveblue
Registered User

Haveblue's Avatar

Likes (Received): 2628

W lecie Lublin z całą pewnością jest świetnym miejscem na wypad na imprezkę. W Wa-wie ciężko o równie dobrą zabawę (choć tak naprawdę wszystko zawsze zależy od ludzi)
Haveblue no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2017, 01:50 PM   #3418
yvain
tramwajem do nieba

yvain's Avatar

Likes (Received): 647

Quote:
Ale do Lublina nie jeździ się na wakacje, chyba że o czymś nie wiem.
Wow A dlaczego by nie? Fajne miasto, okolice rowniez ciekawe, mozliwosc szybkiego wypadu gdzies dalej. Slyszalem takze opinie osoby z zagranicy, ze Lublin to najprzyjemniejsze miasto w Polsce.

Chyba, ze zacytowany post byl ironia.
Old July 7th, 2017, 01:53 PM   #3419
BlazD
Registered User

BlazD's Avatar

Quote:
Originally Posted by yvain View Post
Wow A dlaczego by nie? Fajne miasto, okolice rowniez ciekawe, mozliwosc szybkiego wypadu gdzies dalej. Slyszalem takze opinie osoby z zagranicy, ze Lublin to najprzyjemniejsze miasto w Polsce.

Chyba, ze zacytowany post byl ironia.
Wakacje a wypad to dwie różne sprawy. Pierwszego w Lublinie nie widzę, drugie tak. I mówię to jako były współpracownik muzeum w lublińskim zamku, czyli Lublin trochę jednak zwiedzałem..
Old July 7th, 2017, 02:14 PM   #3420
Konstruktor
www.fotoradarmm.pl

Konstruktor's Avatar

Quote:
lublińskim zamku, czyli Lublin trochę jednak zwiedzałem..
O matko! oczy wypaliło! popraw jak najszybciej, i udaj się na ponowne zwiedzanie

Reply

Tags
łódź, autobusy, białystok, bydgoszcz, gdańsk, gorzów, katowice, kraków, lublin, ostrowiec świętokrzyski, poznań, rzeszów, sieradz, toruń, warszawa, wrocław

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules