search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 14 votes, 5.00 average.
Old May 13th, 2017, 01:31 AM   #1901
Nial
Registered User

Likes (Received): 34

Quote:
Originally Posted by marboro View Post
No ale czyja to wina ze ludzie wybieraja anglistyke i inne kierunki po ktorych nie ma pracy zamiast tam gdzie jest? Kto za nich ma myslec?
No jak to czyja? No nie wina, oni się poświęcają dla miasta bo miasto ich potrzebuje, nie patrzą na zarobki tylko na to co mogą dla miasta zrobić

Quote:
Originally Posted by marboro View Post
To wszystko sie zgadza. Widze jednak jeszcze jeden problem a mianowicie PR miasta. Opinia o miescie wsrod jego samych mieszkancow. Co prawda poprawia sie to stopniowo ale jeszcze jest duzo do zrobienia w tej materii. Bydgoszczanie czesto szukaja Edenu gdzie indziej nie znajac sytuacji u siebie.
Powinnismy wziac przyklad z tego co zrobil Wroclaw dekade temu. Chodzi o PR.
Opinia mieszkańcĆ³w bierze się z kompleksĆ³w. Bydgoszczanie, obudźcie się! Ja nie stąd, a jeżdżę po całym kraju. Właśnie piszę z arcypaskudnego Szczecina. Masakra, rĆ³wnież jeśli chodzi o ceny vs. jakość, a szczegĆ³lnie mentalność ludzi. Ma-sa-kra. Chyba ma rację mĆ³j kolega, chociaż to bardzo odważna teza, że na ziemiach poniemieckich ludzie nie szanują tego co mają, tylko eksploatują to co im się dostało aż się rozpadnie, dodając tylko ozdoby i świecidełka.

Nie mogę się doczekać powrotu do pięknej Bydgoszczy, niestety dopiero w niedzielę.

P.S. Jak tu można scalić posty?

Last edited by marcin.poznan; May 13th, 2017 at 09:15 AM.
Nial no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 13th, 2017, 09:22 AM   #1902
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 4978

Posty scalone

Oj nieładnie tak brzydko się wyrażać o pięknym Szczecinie, w którym zresztą również często bywam... Tym bardziej, że miasto to jest w dość podobnej sytuacji społeczno-gospodarczej i boryka się z podobnymi problemami. O tyle lepiej z Bydgoszczą, że jest lepiej położona względem reszty Polski i to jest coś, co powoli ale jednak procentuje (logistyka).

Nie wiem co Wy chcecie od tej "kultury jakości" - uważam, że dobra robota tej firmy, która to opracowała. Co do PR-u Wrocławia, wiele razy w różnych wątkach o tym pisałem - to działa jak samosprawdzająca się przepowiednia, bo postrzeganie miasta to w dużej części emocje, jak jest pozytywne nastawienie, to nie przeszkadzają odrapane domy czy dziurawe ulice. Z tego samego powodu masa ludzi starszych świetnie wspomina PRL, bo były to czasy ich młodości i optymizmu.

Bakos, obserwator: liked this post
marcin.poznan no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2017, 10:06 AM   #1903
Czapka
Registered User

Likes (Received): 232

Quote:
Originally Posted by Nial View Post
No jak to czyja? No nie wina, oni się poświęcają dla miasta bo miasto ich potrzebuje, nie patrzą na zarobki tylko na to co mogą dla miasta zrobić

Opinia mieszkańcĆ³w bierze się z kompleksĆ³w. Bydgoszczanie, obudźcie się! Ja nie stąd, a jeżdżę po całym kraju. Właśnie piszę z arcypaskudnego Szczecina. Masakra, rĆ³wnież jeśli chodzi o ceny vs. jakość, a szczegĆ³lnie mentalność ludzi. Ma-sa-kra. Chyba ma rację mĆ³j kolega, chociaż to bardzo odważna teza, że na ziemiach poniemieckich ludzie nie szanują tego co mają, tylko eksploatują to co im się dostało aż się rozpadnie, dodając tylko ozdoby i świecidełka.

Nie mogę się doczekać powrotu do pięknej Bydgoszczy, niestety dopiero w niedzielę.

Także piszę w tej chwili ze Szczecina i zastanawiam się, o czym ty, k...a, wspominasz? Miasto nie jest doskonałe (a które jest?) i na pewno przydałoby się odświeżyć niektóre budynki w śródmieściu, ale użycie epitetu "arcypaskudny" względem tego malowniczo położonego, zielonego i w miarę dobrze utrzymanego miasta wskazuje o skrajnym braku obiektywizmu z twej strony. Mam regularny kontakt z osobami z tego miasta, zarówno starszymi, jak i młodszymi, i nie zauważyłem cech, których wspominasz. Nie wiem, być może spotkało cię coś niemiłego związanego ze Szczecinem (kłopoty z partnerką, niepowodzenie w pracy?), co uzasadnia nacechowanie emocjonalne twej wypowiedzi, ale trudno się zgodzić z twoją opinią.
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2017, 11:09 AM   #1904
Nial
Registered User

Likes (Received): 34

Żadnych kłopotów nie mam, a moja praca ma się doskonale Po prostu mi się tu strasznie nie podoba.
Nial no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2017, 11:29 AM   #1905
marboro
marboro

Likes (Received): 2736

Quote:
Originally Posted by marcin.poznan View Post

Posty scalone

Oj nieładnie tak brzydko się wyrażać o pięknym Szczecinie, w którym zresztą również często bywam... Tym bardziej, że miasto to jest w dość podobnej sytuacji społeczno-gospodarczej i boryka się z podobnymi problemami. O tyle lepiej z Bydgoszczą, że jest lepiej położona względem reszty Polski i to jest coś, co powoli ale jednak procentuje (logistyka).

Nie wiem co Wy chcecie od tej "kultury jakości" - uważam, że dobra robota tej firmy, która to opracowała. Co do PR-u Wrocławia, wiele razy w różnych wątkach o tym pisałem - to działa jak samosprawdzająca się przepowiednia, bo postrzeganie miasta to w dużej części emocje, jak jest pozytywne nastawienie, to nie przeszkadzają odrapane domy czy dziurawe ulice. Z tego samego powodu masa ludzi starszych świetnie wspomina PRL, bo były to czasy ich młodości i optymizmu.
O wlasnie dlatego chodzi o pobudzenie tych pozytywnych emocji wsrod Bydgoszczan a do tego potrzeba miedzy innymi to o czym pisal Bakos.
Old May 13th, 2017, 01:18 PM   #1906
spinacz
Registered User

spinacz's Avatar

Likes (Received): 4304

Quote:
Originally Posted by Nial View Post

M a s k r a
spinacz no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2017, 03:36 PM   #1907
bart1728
Registered User

bart1728's Avatar

Likes (Received): 770

Quote:
Originally Posted by spinacz View Post
M a s k r a
CBY
bart1728 no está en línea   Reply With Quote
Old May 13th, 2017, 11:56 PM   #1908
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 561

Quote:

O tyle lepiej z Bydgoszczą, że jest lepiej położona względem reszty Polski i to jest coś, co powoli ale jednak procentuje (logistyka).
No chyba póki co to Szczecin miał zdecydowanie lepsze położenie blisko granicy z Niemcami co owocowało możliwościami oferowania usług osobom zdecydowanie zamożniejszym i rozwojem całego szeregu usług czy handlu na poziomie niewspółmiernym do popytu generowanego przez mieszkańców. Rzecz o której Bydgoszcz może tylko pomarzyć...
Old May 14th, 2017, 12:55 AM   #1909
marcin.poznan
Moderator

Likes (Received): 4978

Napisałem, że położenie względem reszty Polski...

Natomiast położenie blisko Niemiec niewiele Szczecinowi dało, bo to najbiedniejszy i wyludniający się land, a do tego coraz bardziej zasiedlany przez Polaków. Do Berlina jednak nie tak blisko (160 km) i na turystykę usługową czy handlową już trochę daleko, żeby liczyć na masowe wycieczki.

Generalnie, gdy się czyta wątki szczecińskie widać podobne problemy do bydgoskich.
Old May 14th, 2017, 02:13 PM   #1910
XKF
Registered User

Likes (Received): 5620

Quote:

Generalnie, gdy się czyta wątki szczecińskie widać podobne problemy do bydgoskich.
Wspólnym problemem Bydgoszczy i Szczecina jest... Poznań. I jego silna grawitacja ekonomiczna przyciagajaca ludzi z województw którymi te miasta są stolicami. Przez to zarówno Bydgoszcz jak i Szczecin osłabiane są jako stolice swoich regionów. Myślę, że w podobnym stopniu oddziaływuje 3miasto.
XKF no está en línea   Reply With Quote
Old May 14th, 2017, 02:35 PM   #1911
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 561

Quote:

Napisałem, że położenie względem reszty Polski...

Natomiast położenie blisko Niemiec niewiele Szczecinowi dało, bo to najbiedniejszy i wyludniający się land, a do tego coraz bardziej zasiedlany przez Polaków. Do Berlina jednak nie tak blisko (160 km) i na turystykę usługową czy handlową już trochę daleko, żeby liczyć na masowe wycieczki.

Turystyka medyczna w Szczecinie kwitnie.
Old May 16th, 2017, 04:41 PM   #1912
spinacz
Registered User

spinacz's Avatar

Likes (Received): 4304

Przykro to mówić, ale informacja o targach WOD-KAN 2017 - JEST ŻAŁOSNA.

Quote:
Program XXV Międzynarodowych Targów Maszyn
i Urządzeń dla Wodociągów i Kanalizacji WOD-KAN 2017

16 maja 2017 roku Dzień Pierwszy

10:00 Uroczyste otwarcie Targów
11:00 Uroczyste otwarcie II Międzynarodowego Kongresu ENVICON Water
12:00 Pokaz Tańczących Maszyn JCB - Interhandler Sp. z o.o.
17:00 Zakończenie pierwszego dnia Wystawy

19:30 - 01:00 Gala Kongresu ENVICON Water (Filharmonia Pomorska ul. Andrzeja Szwalbego 6)
20:00 – 04:00 Noc klubowa #Targi nocą (Klub Soda Bydgoszcz, ul. Mostowa 4/ wejście ul. Grodzka)

17 maja 2017 roku Dzień Drugi

09:00 II Międzynarodowy Kongres ENVICON Water
10:00 Rozpoczęcie drugiego dnia Wystawy
13:30 Pokaz Tańczących maszyn JCB - Interhandler Sp. z o.o.
17:00 Zakończenie drugiego dnia Wystawy

19:00 - 24.00 Biesiada Targowa dla Wystawców (Wyspa Młyńska)

18 maja 2017 roku Trzeci Dzień

10:00 Rozpoczęcie trzeciego dnia Wystawy
15:00 Zakończenie Wystawy

Targom towarzyszyć będą:

14.05 Bieg Instalatora http://bieginstalatora.pl/
16 - 17.05 Międzynarodowy Kongres ENVICON Water
16 - 18.05 Konsultacje prawno-ekonomiczne (stoisko IGWP - nr 38)

Arte liked this post
spinacz no está en línea   Reply With Quote
Old May 17th, 2017, 08:31 PM   #1913
kuj-pom
Registered User

Likes (Received): 86

Quote:
masz oczywiscie rację, szkoda słów
kuj-pom no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2017, 08:58 AM   #1914
bart1728
Registered User

bart1728's Avatar

Likes (Received): 770

Quote:
prawda to, myślę, że wynika to z faktu, że targi nie są dla Kowalskiego, a ludzie z branży wszystko wiedzą
przyoszczędzili na promocji bo nie widzieli jej potrzeby
tak więc tego
bart1728 no está en línea   Reply With Quote
Old May 18th, 2017, 09:09 AM   #1915
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 2114

Quote:
Wszystko zależy od punktu widzenia. Ani ja, ani Ty raczej nie czytamy branżowych publikacji z dziedziny kanalizacji, czy budownictwa, jak sądzę, a nikomu innemu nie warto raczej tego za bardzo reklamować. Podejrzewam, że nie ma w Bydgoszczy za wielu kolekcjonerów zaworów ani pasjonatów zbiorników septycznych.
Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 02:59 PM   #1916
success777
Registered User

Likes (Received): 193

Quote:
Originally Posted by bart1728 View Post
prawda to, myślę, że wynika to z faktu, że targi nie są dla Kowalskiego, a ludzie z branży wszystko wiedzą
przyoszczędzili na promocji bo nie widzieli jej potrzeby
tak więc tego
tu się akurat zgadza. Właśnie byłem w miejscowości niedaleko Łodzi i mam informacje z pierwszej ręki tj. osoby pracującej w wodociągach i tam podekscytowani wyjazdem, wszystko wiedzą o targach, mieli pełno ulotek zaproszeń, specjalna delegacja jedzie itd.

Bakos liked this post
success777 no está en línea   Reply With Quote
Old May 23rd, 2017, 07:23 PM   #1917
johny..byd
Registered User

johny..byd's Avatar

Likes (Received): 2216

bydgoszcz.pl
Quote:

Bydgoszcz po raz kolejny doceniona przez przedsiębiorców

Szósty raz z rzędu Bydgoszcz została wybrana przez przedsiębiorców najlepszym samorządem w regionie. To jedno z rozstrzygnięć 21. edycji „Złotej Setki Pomorza i Kujaw”. Organizatorem rankingu jest Gazeta Pomorska.

- Wszystkim nagrodzonym przedsiębiorcom serdecznie gratuluję. Tym, którzy przyczynili się do wyróżnienia miasta, dziękuję. Jako samorząd staramy się budować dobre relacje z przedsiębiorcami, bo wiemy, że ich sukcesy przekładają się na gospodarczy rozwój miasta. Markę w biznesie buduje się powoli i sukcesywnie. Podobnie jak w sporcie: łatwiej jest zdobyć tytuł mistrza niż go obronić. Nam udało się obronić miano najlepszego samorządu w oczach przedsiębiorców. Zapewniam, że mobilizuje nas to do dalszej pracy na rzecz dobrej współpracy z lokalnym biznesem – powiedział po odebraniu statuetki prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

LAUREACI RANKINGU „ZŁOTA SETKA POMORZA I KUJAW 2016”

Filary Regionu – najlepsze duże firmy pod względem wyników finansowych:
1. Dakat Teresa Dróżdż (Toruń), 2. Nova Trading (Toruń), 3. Krajowa Spółka Cukrowa (Toruń)

Najlepsze średnie firmy pod względem wyników finansowych:
1. Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia (Kobylarnia), 2. Polon-Alfa (Bydgoszcz), 3. Abramczyk (Bydgoszcz)

Najlepsze małe firmy pod względem wyników finansowych:
1. MMT (Toruń), 2. Finezja Smaku - Catering (Inowrocław), 3. Kontratech (Osielsko)

Eksporterzy Regionu - najlepsze duże firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach:
1. HSF Logistics Polska (Szubin), 2. Toruńskie Zakłady Urządzeń Okrętowych „Towimor” (Toruń), 3. Sits (Brodnica)

Najlepsze średnie firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy:
1. Cronimet PL (Inowrocław), 2. Hanplast (Bydgoszcz) , 3. Metalbark (Nowa Wieś Wielka)

Najlepsze małe firmy pod względem procentu udziału eksportu w przychodach firmy:
1. Helgesen (Bydgoszcz), 2. Ewa Collection (Bydgoszcz), 3. Nixus Development (Bydgoszcz).

Filary Regionu - duże najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza:
1. Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” (Bydgoszcz), 2. PUH Chemirol (Mogilno), 3. Pesa (Bydgoszcz)

Małe i średnie najbardziej innowacyjne firmy Kujaw i Pomorza:
1. Kolejowe Zakłady Łączności (Bydgoszcz), 2. Klinika Uzdrowiskowa „Pod Tężniami” im. Jana Pawła II (Ciechocinek), 2. Vivid Games (Bydgoszcz), 3. Helgesen (Bydgoszcz)

Najbardziej innowacyjne mikrofirmy Kujaw i Pomorza:
1. SoftBlue (Bydgoszcz), 2. Muzeum Mydła s.c. Daria Kieraszewicz-Adam Bujny (Bydgoszcz), 3. Dobra Oferta Paweł Sikora (Bydgoszcz)

Najlepszy samorząd zdaniem przedsiębiorców:
1. Bydgoszcz, 2. Toruń, 3. Inowrocław.

Nagroda specjalna „Nadzieja biznesu” trafiła do Piotra Merksa (Lekolepki).
johny..byd no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2017, 12:51 AM   #1918
sos3k
Registered User

Likes (Received): 98

Refleksja taka ze pod wzgledem wynikow finansowych to Torun bije nas na glowe. Swoja droga co to za firma Dakat? Jak sie wejdzie na gowork to jakas restauracja sie rysuje. Czy aby to jest napewno duza firma i skad takie wyniki finansowe jak same negatywy w opiniach? Cos mi to nie bangla...
sos3k no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2017, 12:58 AM   #1919
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 1771

Zerknąłbym jeszcze raz. Na głowę to my bijemy Toruń w innowacjach (8-0) i większości pozostałych kategorii (7-3). To nawet dużo lepiej niż różnice ludnościowe. Pod względem finansowym wygrywa, ale nieznacznie (4-2(3)).

Arte, Din Sevenn liked this post
Bakos no está en línea   Reply With Quote
Old May 24th, 2017, 01:38 AM   #1920
BiFi
Registered User

Likes (Received): 17

Quote:
Originally Posted by sos3k View Post
Refleksja taka ze pod wzgledem wynikow finansowych to Torun bije nas na glowe. Swoja droga co to za firma Dakat? Jak sie wejdzie na gowork to jakas restauracja sie rysuje. Czy aby to jest napewno duza firma i skad takie wyniki finansowe jak same negatywy w opiniach? Cos mi to nie bangla...
właściciel wszystkich mcdonaldów w Trn, + tego przy autostradzie w Lubiczu.
BiFi no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules