search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura kolejowa

Infrastruktura kolejowa Koleje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old May 17th, 2017, 09:40 PM   #23121
DarekP
Registered User

DarekP's Avatar

Likes (Received): 1061

Piwonia liked this post
DarekP no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 18th, 2017, 10:52 AM   #23122
GN
Registered User

Likes (Received): 707

Quote:
Originally Posted by Richard_P View Post
Łącząc to z tym co napisałem mamy już dosyć pełny obraz.W lata 90-te PKP weszło z dużą liczbą przestarzałego technologiczne ale stosunkowo nowego taboru co w połączeniu ze spadkiem liczby pasażerów pozwoliło na skracanie składów (jeden zamiast dwóch czy dwa zamiast trzech ezt) i w efekcie potrzeby zakupów nie było.
Tylko, zebyśmy nie popadlie w skrajności. Teraz zrobiła sie taka sytuacja, ze np. w dużych ośrodkach ma my rózny tabor i pasazer powie, ze jak pojedzie kibel to nie wsiądzie bo coś tam mu zawsze śmierdzi. Pasażerowie zwłaszcza ci co mieszkaja zdala od takich osrodków maja wybór typu kibel, albo nic i to nic oznacza po prostu nic, bo nawet czasem tam autobusy nie jeżdzą...

GN
GN está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 10:44 AM   #23123
mamimar
Registered User

Likes (Received): 12

Gama bum.
Tym razem zaatakowana lodami.
http://www.wydminy.pl/2-pozostale/89...dzie-kolejowym
mamimar no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 01:01 PM   #23124
macrumin
Registered User

Likes (Received): 1042

OK... to tym razem na jak długo odstawienie?
macrumin no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 05:10 PM   #23125
DarekP
Registered User

DarekP's Avatar

Likes (Received): 1061

Żeby nie wpadac w panikę, to to samo wydarzenie, które wstawił Wichura.
DarekP no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 06:01 PM   #23126
xavee
Registered User

Likes (Received): 79

Czy może ktoś napisać do kiedy PKP Intercity mogło/może wykorzystać opcję na Darty? Nie mogę znaleźć daty, a coś mi świta że chyba do początków maja mogli.
xavee no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 06:52 PM   #23127
macrumin
Registered User

Likes (Received): 1042

Quote:
Originally Posted by DarekP View Post
Żeby nie wpadac w panikę, to to samo wydarzenie, które wstawił Wichura.
Wiem. Nie zmienia to faktu, że 10% Gam uległo wypadkowi

macius5991 liked this post
macrumin no está en línea   Reply With Quote
Old May 19th, 2017, 07:11 PM   #23128
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 8667

Quote:
Originally Posted by xavee View Post
Czy może ktoś napisać do kiedy PKP Intercity mogło/może wykorzystać opcję na Darty? Nie mogę znaleźć daty, a coś mi świta że chyba do początków maja mogli.
Podpisanie było około 23 maja 2014. A od podpisania 3 lata.
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 11:19 AM   #23129
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14198

Quote:
PKP Intercity wbija Pesie nóż w plecy. Nie kupi nowych Dartów

Na nic hasła o reindustrializacji i wspieraniu polskich firm. PKP Intercity, które dysponuje miliardem złotych na inwestycje, nie kupi pociągów Dart produkowanych w bydgoskiej Pesie. W fabryce, gdzie jeszcze w czasie kampanii wyborczej tak chętnie pokazywali się politycy.

Sprawa jest już właściwie przesądzona. PKP Intercity nie kupi kolejnych Dartów - mówi money.pl osoba zbliżona do sprawy pragnąca zachować anonimowość. Narodowy kolejowy przewoźnik kupując 20 takich składów od Pesy w 2014 r. miał w umowie opcję zamówienia kolejnych dziesięciu pociągów. Zdecydować miał się w ciągu trzech lat. Termin upływa w maju tego roku.

Członkowie zarządu przewoźnika kluczyli w tej sprawie od dawna. Pytani przez dziennikarzy, czy spółka kupi pociągi odpowiadali, że analizy wciąż trwają i niczego nie można wykluczyć. Jednak jak donosi nasze źródło, decyzja zapadła już kilka miesięcy temu. I jest to decyzja "nie kupujemy".

Mowa tu o producencie, który jest stawiany jako przykład polskiej przedsiębiorczości i myśli technicznej. W fabryce Pesy fotografował się Bronisław Komorowski, a przed zakładem - Jarosław Kaczyński. Teraz okazuje się, że jej pociągów nie chce przewoźnik należący do państwa.
http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2322235.html

Słaby tydzień dla Pesy. W Warszawie cenowo polegli, DARTów nie będzie, ale mści się słaba jakość i awaryjność(chociaż coraz mniejsza).
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

noah_pl, bprog, BR232, wrona_siwa, Janek675 and 1 others liked this post
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 11:28 AM   #23130
Kozioł
Registered User

Likes (Received): 38

A tak na poważne, to obowiązkiem IC jest dbanie o interes pasażerów i swój przy okazji. Szanuję Pesę i kibicuję jej z całego serca, jednak co jak co - ale z Dartami dali plamę, podobnie jak z Gammami. Kto im bronił dopracować, no kto?

Teraz krótka przypowieść:

Niedawno jechałem EIC. Dworzec centralny, jacyś pasażerowie zbierają się do wyjścia. Przy drzwiach stoi kierpoć, jeden z ludzi pyta "Panie kierowniku, czy tam przy drugim peronie to Pendolino stoi?" "Tak" - odpowiada kierownik, "oryginalne włoskie Pendolino" dodał.
Jeden z pasażerów "Aaa to chyba te co się ciągle psuje, opóźnień dostaje... Nie to co nasze polskie Pendolino z Pesy". Po czym cała grupka pasażerów z kierownikiem na czele zaczęła się głośno śmiać...

Last edited by ps-man; May 20th, 2017 at 08:26 PM.
Kozioł no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 03:23 PM   #23131
mlodyy1985
Registered User

Pesa zawaliła w EZT-ach -Darty, spalinówkach-Gamy, czyli pora spie....ć w innym typie mianowicie w składach metra
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

dkzg, bprog, BR232, ZygJe liked this post
Old May 20th, 2017, 04:10 PM   #23132
Kozioł
Registered User

Likes (Received): 38

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
pora spie....ć w innym typie
Jest iskierka nadziei, że pan Zaboklicki wyciągnął lekcję na przyszłość. Nie bierze się wszystkich możliwych zamówień jak się nie ma wystarczających mocy produkcyjnych, bo są opóźnienia i kary (2015 i 2016) i nie wypuszcza się nadzwyczaj awaryjnych produktów, bo rośnie niechęć do producenta ze strony pasażerów i przewoźników.
Old May 20th, 2017, 04:31 PM   #23133
mlodyy1985
Registered User

To mówił w tamtym roku, jak już podsumowywano rok 2015. Póki co nie widać, żeby brali wszystko za wszelką cenę i nadmiernej kumulacji nie ma. Jeśli wezmą metro to niejako skompensuje finansowo ich przegraną w Warszawie w tramach.

Za to opozycja będzie mogła wyciągnąć jak PiS wspiera polski kapitał i budowanie narodowego czempiona bo nieliczni wiedzą jaka jest sprawność Darta czy Gamy a jaka ED250
Old May 20th, 2017, 04:33 PM   #23134
potwo-or
Registered User

potwo-or's Avatar

Likes (Received): 8667

Czasem lepiej zarobić x na obrocie y dzięki wyższej marży nic zarobić x na obrocie 5 y. Zwłaszcza że potem kary, wady i inne historie.

krystiand, skejl liked this post
potwo-or no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 08:44 PM   #23135
mamimar
Registered User

Likes (Received): 12

A kto sksował mój post? Polityczny był czy zbyt prawdziwy?
mamimar no está en línea   Reply With Quote
Old May 20th, 2017, 11:34 PM   #23136
ps-man
Unregistered User

ps-man's Avatar

Likes (Received): 49385

Polska trudny jezyk

Quote:
Originally Posted by mamimar View Post
A kto sksował mój post? Polityczny był czy zbyt prawdziwy?
Polityczny, z nieakceptowalnym słownictwem, a przede wszystkim w nieznanym języku.
ps-man no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2017, 09:41 AM   #23137
polischmen
Registered User

polischmen's Avatar

Likes (Received): 735

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
http://www.money.pl/gospodarka/wiado...0,2322235.html

Słaby tydzień dla Pesy. W Warszawie cenowo polegli, DARTów nie będzie, ale mści się słaba jakość i awaryjność(chociaż coraz mniejsza).
Quote:
PKP Intercity wbija Pesie nóż w plecy. Nie kupi nowych Dartów

Na nic hasła o reindustrializacji i wspieraniu polskich firm. PKP Intercity, które dysponuje miliardem złotych na inwestycje, nie kupi pociągów Dart produkowanych w bydgoskiej Pesie. W fabryce, gdzie jeszcze w czasie kampanii wyborczej tak chętnie pokazywali się politycy.

[...]

Mowa tu o producencie, który jest stawiany jako przykład polskiej przedsiębiorczości i myśli technicznej. W fabryce Pesy fotografował się Bronisław Komorowski, a przed zakładem - Jarosław Kaczyński. Teraz okazuje się, że jej pociągów nie chce przewoźnik należący do państwa.
Cóż za kretyński i polityczny artykuł... Wychodzi z niego, że to IC jest winne, że jest to sprawa polityczna, że IC powinno za wszelką cenę wspierać polskie podmioty. A o tym, że składy są słabe jakościowo i przewoźnik chce zarabiać na przewozach, a nie zyski przelewać na konto komunikacji zastępczej, to nie wspomnieli dziwnym trafem

EDIT: jednak w treści wspomnieli o "przyczynach" czyli słabej niezawodności, co nie zmienia faktu, że artykuł cienki jak naleśnik
polischmen no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2017, 10:29 AM   #23138
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1332

Czy ktos ma informacje czy i w jakim tempie poprawia się niezawodność DARTów?
bewu1 no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2017, 11:09 AM   #23139
BR232
Czytam PHP dla beki

BR232's Avatar

Likes (Received): 1356

Najlepiej szukać tutaj:

https://www.intercity.pl/pl/site/o-n...wy/komunikaty/
BR232 no está en línea   Reply With Quote
Old May 21st, 2017, 09:32 PM   #23140
ET42
Registered User

Likes (Received): 891

Niestety tam wszystkiego nie ma. Wczoraj i dzisiaj na Wicie Stwoszu zastępczy skład wagonowy z EP09 zamiast ED74. Komunikatu na stronie PKP IC brak.

Reply

Tags
bydgoszcz, pesa

Thread Tools

Posting Rules