search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old December 20th, 2009, 12:27 AM   #41
Reba
Registered User

Reba's Avatar

Podpisuję się obiema rękami pod postami Fellow_travelera, kładka tak nie razi, ale most...wygląda jak z pracowni Pana Jarząbka.
Reba no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old December 20th, 2009, 11:00 AM   #42
Piczer
Piczer

Piczer's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by Fellow_traveler View Post
TEAGEDIA
To jest wiecej niz nieciekawe, slabe. To jest razaco brzydkie i okropnie ciezkie w odbiorze. Az nie moge w to uwierzyc, ze sa tacy, ktorym sie ten projekt podoba [no dobra, moze poza zoncem...;P].
A ja piszę Tobie; zazdrość Kolego przez Ciebie przemawia, zazdrość...

Quote:
Po co to cale silenie sie na jakas pseudo nowoczesnosc?? Jesli juz ma to miec jakas estetyczna wartosc, to chociaz niech odwoluje sie do udanych wzorcow.
...a jak sie nie ma na to pieniedzy, to buduje sie to, co w jak najmniejszym stopniu bedzie psuc istniejacy krajobraz. Tak jak w Krakowie:
Mostów belkowych mamy w Bydgoszczy pod dostatkiem. Dobrze, że nowe projekty ten trend odwracają.
Old December 20th, 2009, 11:01 AM   #43
Abstynent
Registered User

Chciałbym zwrócić uwagę osobom, którym się ten projekt nie podoba, że ten most ma 2 istotne parametry:
-jezdnia nie nie jest w poziomie, jest znaczna różnica wysokości pomiędzy jej końcami
-jezdnia nie jest prosta, jest łukiem
Te podkowy to nie przypadek z tego co widać na symulacji. Każda z nich utrzymuje inna część łuku.
Mi się wydawało, że to co zostanie zbudowane to będzie kolejna konstrukcja belkowa z wieloma podporami i naprawdę się bałem, że będziemy mieli rzymski akwedukt. Jestem w sumie pozytywnie zaskoczony tym, że ktoś chce ten projekt zrealizować przy pomocy tylko jednej podpory.
Podkowy uważam za ciekawe rozwiązanie, może nie do końca idealne, ale czy w takich warunkach (jezdnia pod górkę i w łuku oraz niechęć do akweduktów) jakie mamy można postawić inna konstrukcję? Znacie może rozwiązania o podobnych parametrach na świecie?
Abstynent no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 12:02 PM   #44
aduis
Register User

aduis's Avatar

Dla mnie akurat nie jest aż tak ważne jak ten most ma wyglądać,dla mnie jest ważne aby go zbudowali jak najszybciej,zeby odkorkować Kujawską i inne główne drogi.No oczywiście wygląd też się liczy,ale nie aż tak
Niech budują
Old December 20th, 2009, 12:10 PM   #45
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 490

Biorąc pod uwagę to że tak naprawdę na każdej wizualizacji ten most ma inne proporcje zarówno względem innych obiektów jak i własne myślę, że nie dopwiemy się tak naprawdę jak będzie wyglądał dopóki nie zostanie zbudowany. Myślę że jest jeszcze odrobina czasu żeby paru zaufanych inżynierów i parę osób z perspektywą w oku usiadło nad tym projektem i spróbowało policzyć takie przęsło w tym kształcie które zadowoli wszystkich - np. przekrój spłaszczony w górnej części , mniejsza średnica , dodatkowe wygięcie przęsła itp...

I tak sobie myślę, że na przykład w stosunku do mostu w Gdańsku czy Warszawie (Siekierkowski?) ten most może ostatecznie być...lżejszy w odbiorze. Tam mamy przecież masywne betonowe podpory które na dobrą sprawę zbiegają się w podobny sposób jak nasze.
Old December 20th, 2009, 12:20 PM   #46
damaged_one
cognosce te ipsum

damaged_one's Avatar

Likes (Received): 36

Quote:
Domyslam sie, ze znajda sie tacy, co nie uwierza, ale moja opnia w sprawie projektu tego mostu naprawde jest obiektywna.

_____ _

Dobrze, że ten projekt budzi emocje. Wizualizacje nie są chyba najszczęśliwsze, rzeczywistość może być zgoła inna... Pożyjemy, zobaczymy.
damaged_one no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 12:25 PM   #47
.:Professor:.
Do roboty za 5 złoty!

.:Professor:.'s Avatar

Też mnie to rozbawiło
Most jest bardzo ciekawy, myslę, że gdy powstanie będzie nowym rozpoznawalnym obiektem w naszym mieście. No i trasa oczywiście ułatwi nieco życie kierowom, rozładuje trochę korki w tym rewirze

Co do koloru, to czerwonemu zdecydowane nie...
.:Professor:. no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 12:26 PM   #48
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 2905

Wizualizacje są mało profesjonalne. Na szkicu, który widziałem wygląda to zgrabniej - postaram się przerobić wizualki.

PS Może wymyślimy jakiś fajny kolor? Obiecuję, że dyrektor Siuda nasz konsensus na piśmie dostanie - osobiście mu go wręczę.
Old December 20th, 2009, 02:27 PM   #49
MrShab
Registered User

MrShab's Avatar

Likes (Received): 101

Mi się kolor Czerwony podoba, na wizualizacji kładki czerwony wspaniale wyszedł, i tak kolor jest jeszcze omawiany. Cały projekt też mi się podoba Jestem ciekaw, jak będzie wyglądało dwu-poziomowe skrzyżowanie ul.Jagielońskiej
MrShab no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 03:07 PM   #50
SKlarz
BYD WAW TOR

SKlarz's Avatar

Likes (Received): 14

na tej wizualce most mi się podoba! wygląda ciekawie! tylko coś z tym kolorem mogliby pokombinować! czerwony nie wygląda źle, ale wszystkie nowe wiadukty nie mogą być malowane na czerwono. Bydgoszcz wciąż czerwonym miastem?
SKlarz no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 03:49 PM   #51
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 1946

Czerwony źle wpływa na psychikę, a kierowcy powinni być spokojni, nie wybuchowi . Co do głosów krytycznych nt. projektu i zachwytów: Most jak most, nie jest nadzwyczajny, ale też nie jest jakiś szpetny, nadaje się i wstydu nie ma. Trochę gorzej wchodzi mi kładka dla pieszych., ta asymetria jakoś mnie nie przekonuje.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia. Jeśli pod tym względem będzie na wyższej pozycji niż 8., to też może być! Za 2 piwa, jestem w stanie to zaakceptować!
STOP MARGINALIZACJI BYDGOSZCZY!
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 04:15 PM   #52
IVAZIKOV
made in Poland

IVAZIKOV's Avatar

Likes (Received): 134

Czy można się spodziewać wizualizacji z perspektywy przyjezdnego tzn przy dworcu PKS i jakiejś wizualizacji z perspektywy przechodnia stojącego gdzieś przy CH Focus Park ?

Przynajmniej dla mnie, takie ujęcia są najbardziej ciekawe.
IVAZIKOV no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 04:31 PM   #53
merdol
hans kloC

merdol's Avatar

Likes (Received): 2

Focus Mall
Old December 20th, 2009, 04:57 PM   #54
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 64

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Może wymyślimy jakiś fajny kolor?
U nas dobierając kolor należy pamiętać, że most nie będzie czyszczony, więc docelowy kolor powinien możliwie dobrze współgrać z brudem. Na dole błotno-brązowy, a u góry bardziej zakurzono-szary?
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 09:59 PM   #55
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 754

POMARAŃCZOWY!!
truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 10:44 PM   #56
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 755

Quote:
Originally Posted by marboro View Post
. Co konkretnie Tobie sie tu nie podoba. Co bys zmienil
Most jak most. Charakterystyczny jest tylko pylon. I właśnie ten pylon mi się nie podoba. Nie przekonuje mnie ta wizja projektanta. Bardziej podoba mi się choćby most Świętokrzyski w Warszawie. Rzecz gustu. Rozumiem, że niektórym przedstawiony projekt może się podobać. Pytasz co bym zmienił... Nie wiem co tu zmieniać, skoro cała koncepcja mi nie odpowiada

Quote:
Originally Posted by aduis View Post
Dla mnie akurat nie jest aż tak ważne jak ten most ma wyglądać,dla mnie jest ważne aby go zbudowali jak najszybciej,zeby odkorkować Kujawską i inne główne drogi.No oczywiście wygląd też się liczy,ale nie aż tak
Nie rozumiem jak można na poważnie pisać takie rzeczy... Sory, ale właśnie przez takie podejście potem narzekamy na to, że jakiś obiekt jest przeciętny, słaby czy beznadziejny. Kilka osób już zauważyło, że ten most może stać się w przyszłości symbolem Bydgoszczy. Tym bardziej więc nie można podchodzi do tematu w sposób: "projekt średni, ale ważne że jakiś jest".

BTW, wiem że to dodatkowe duże koszty, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby wyłożyć więcej kasy i zorganizować konkurs na projekt nowego mostu (czy w ogóle całej Nowoogińskiego). Ilość pasów, liczba zjazdów itp. oczywiście byłaby odgórnie ustalona, ale przy wyglądzie pylonu(bądź pylonów) i kładki architekci mogliby się wykazać. Niechby nawet tych projektów było ledwie kilka, ale to już byłaby jakaś skala porównawcza, a tak..? Moim zdaniem bardzo szkoda, że miasto nie zdecydowało się na konkurs.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old December 20th, 2009, 10:51 PM   #57
.:Professor:.
Do roboty za 5 złoty!

.:Professor:.'s Avatar

Quote:
BTW
A dlaczego entuzjasci projektu jakos tak milkna w watku ogolnopolskim, w ktorym uzytkownicy raczej podzielaja moja opinie? Nawet zonc nie broni, ze ladny?? Zapraszam
Rzeczywiście szalona krytyka w tym ogólnopolskim
.:Professor:. no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2009, 03:56 AM   #58
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Likes (Received): 15

Podobnie do tego co napisał Phelot nie pojmuję dlaczego władze miast podchodzą do takich inwestycji tak minimalistycznie, bez oczekiwań, ambicji.

Można wiele napisać o złożoności tego projektu i utrudnieniach jakie ułożenie terenu stawiało przed projektantami. W mojej ocenie most nie będzie szpecił okolicy. Jednakże wydając tak dużą kasę powinno się sięgnąć wyżej z marzeniami, wyłożyć więcej środków i zrobić taką przeprawę, która byłaby symbolem miasta i pierwszoplanową postacią filmów romantycznych :]

Kwitując:

TO MOST NA MIARĘ NASZYCH MOŻLIWOŚCI
Łucznik z Bydgoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old December 21st, 2009, 09:31 PM   #59
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 2905

Quote:
Originally Posted by Phelot View Post
Most jak most. Charakterystyczny jest tylko pylon. I właśnie ten pylon mi się nie podoba.
A co w moście może być charakterystycznego poza pylonem?

Quote:
Nie rozumiem jak można na poważnie pisać takie rzeczy... Sory, ale właśnie przez takie podejście potem narzekamy na to, że jakiś obiekt jest przeciętny, słaby czy beznadziejny. Kilka osób już zauważyło, że ten most może stać się w przyszłości symbolem Bydgoszczy. Tym bardziej więc nie można podchodzi do tematu w sposób: "projekt średni, ale ważne że jakiś jest".
W przypadku projektów infrastrukturalnych to moim zdaniem zdanie bardzo uzasadnione. Tutaj budujemy akurat w centrum, więc estetyke też jest istotna. Jednak np. most, który powstanie przy budowie tramwaju do Fordonu może być jakikolwiek. Najważniejsze by był.

Quote:
BTW, wiem że to dodatkowe duże koszty, ale zastanawiam się czy nie lepiej byłoby wyłożyć więcej kasy i zorganizować konkurs na projekt nowego mostu (czy w ogóle całej Nowoogińskiego). Ilość pasów, liczba zjazdów itp. oczywiście byłaby odgórnie ustalona, ale przy wyglądzie pylonu(bądź pylonów) i kładki architekci mogliby się wykazać. Niechby nawet tych projektów było ledwie kilka, ale to już byłaby jakaś skala porównawcza, a tak..? Moim zdaniem bardzo szkoda, że miasto nie zdecydowało się na konkurs.
Moim zdaniem miasto właśnie - może nawet wyjątkowo - się postarało. Most Siekierkowski jest zwykły - takich są setki w Europie. U nas natomiast chciano zrobić coś innego i moim zdaniem się udało.

Quote:
Originally Posted by Łucznik z Bydgoszczy View Post
Podobnie do tego co napisał Phelot nie pojmuję dlaczego władze miast podchodzą do takich inwestycji tak minimalistycznie, bez oczekiwań, ambicji.
Czemu bez ambicji? Most jest jakiś tam powyginany itd. Nie musi się Tobie pomagać, ale to nie jest minimalizm. Minimalizm to zbudowanie mostu ze sterczącym na środku pylonem i linami odchodzącymi na boki.

Quote:
Originally Posted by damaged_one View Post
A może ktoś spróbowałby się zmierzyć z pomysłem naszego prezydenta dotyczącym kolorystyki mostu w barwach miasta? :>
Żartujesz? Poważnie tak gdzieś powiedział? Nie wierzę!
Old December 21st, 2009, 09:42 PM   #60
Maciej_Bydgoszcz
BANNED

Likes (Received): 27

OK, niech będzie jakaś prosta konstrukcja. Tylko dlaczego taka kolorystyka? Jak patrzę na budynek dyrekcji to nie wiem kto tu zwariował?
Maciej_Bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
brda, bridge, bydgoszcz, drogi miejskie, mosty

Thread Tools

Posting Rules