search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 13th, 2010, 06:02 PM   #81
danthebest
Metropolia Bydgoska

danthebest's Avatar

Likes (Received): 452

Nie przywiązujmy się do konkursów. Mieliśmy konkurs na Zachodnią Pierzeję, z którego i tak trzeba było wybierać mniejsze zło.
danthebest está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 13th, 2010, 06:39 PM   #82
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 1396

Konkurs na pierzeje był tak obwarowany założeniami, że trudno było zrobić coś lepszego.

Nasz nowy, czerwony most projektował nam Gdańsk. Nie wiem z jakiego powodu na ładniejszy most mielibyśmy czekać dłużej lub wydać znacząco większą sumę pieniędzy. Wyjątkowość nie połączona z pięknem ma nikłą wartość, bo nasza Kaskada też jest wyjątkowa. Żeby tak jeszcze był cały czerwony...
Bakos no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 10:23 PM   #83
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Likes (Received): 15

Quote:
Originally Posted by lotkaaa View Post
Minimalistycznie? Jakby było minimalistycznie to most byłby belkowy, z paroma podporami w wodzie, byle szedł na drugą stronę... tu (nie wnikając czy projekt ładny czy brzydki) mamy nieszablonową konstrukcję której nigdzie nie ma.
(...)
jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Mając do wyboru: całkiem przyjemny most ( a jak dla kogoś nieprzyjemny, to przynajmniej nieszablonowy) lub czekanie na niego kolejne 5-10-15 lat żeby dołożyć drugie tyle i mieć most "wspaniały" (też rzecz gustu...) to dla mnie odpowiedź jest oczywista...

pozdrawiam
Minimalistycznie, czyli bez ambicji. Nie pamiętam czy nie pisałem tego w poście, którego fragmenty cytujesz. Natomiast wyobrażam sobie, że jeśli miasto wydaje tak duże środki na inwestycję która zdominuje fragment w pobliżu centrum miasta, zdominuje Brdę, która ma być tego miasta symbolem, to powinno się założyć i zadbać o walor estetyczny. Nawet nie walor estetyczny, to małe słowo, powiedzieć sobie: a niech to, zrobimy coś przepięknego, wydamy kilka milionów więcej na projekt, ale efekt będzie tego warty. Będą go pokazywać w gazetach i na pocztówkach. Pary będą robiły sobie na nim zdjęcia, a może i trafi się kilka ujęć popularnego filmu.

Takiego myślenia w mojej ocenie zabrakło i takie myślenie nazywam minimalistycznym.
Łucznik z Bydgoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 10:28 PM   #84
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 752

Quote:
Originally Posted by danthebest View Post
Nie przywiązujmy się do konkursów. Mieliśmy konkurs na Zachodnią Pierzeję, z którego i tak trzeba było wybierać mniejsze zło.
Z drugiej strony można powiedzieć, że konkurs na marinę na Wyspie Młyńskiej zdaniem wielu się udał. Z kilku ciekawych projektów wybrano jeden, zdaniem jury najlepszy. Z zachodnią pierzeją nie wyszło, bo zdecydowana większość prac olewała kontekst otoczenia, a to nie mogło zyskać przychylności mieszkańców.

W przypadku mostu nad Brdą nie ma za bardzo do czego nawiązywać, a przez to łatwiej jest zaprojektować ciekawy wizualnie obiekt. Sądzę że przynajmniej kilka ciekawych pomysłów by się pojawiło. Śmiem twierdzić, że ciekawszych od tego co ostatecznie ma powstać. No ale tego nie zweryfikujemy, bo już dawno "pozamiatane". Jedyne co można zrobić, to zastanawiać się nad kolorem pylonu i nazwą mostu
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old January 13th, 2010, 10:33 PM   #85
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Kolor pylonu będzie czerwony. Teraz trzeba tylko zrobić coś by reszta nie była żółta!
Old January 13th, 2010, 10:41 PM   #86
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Bakos View Post
Kolor pylonu będzie czerwony. Teraz trzeba tylko zrobić coś by reszta nie była żółta!
Ja ze dwa wiaderka mam..
Old January 14th, 2010, 12:18 AM   #87
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 2880

Quote:
Originally Posted by Bakos View Post
To masz kumpla do walki (ew. szare te liny).

Quote:
Originally Posted by Łucznik z Bydgoszczy View Post
Minimalistycznie, czyli bez ambicji. .
Moim zdaniem źle piszesz: właśnie miasto miało ambicję i wybrało kształt mostu, który jest niespotykany w skali kraju, a nawet Europy. Może ci się on nie podoba - to rozumiem. Stwierdzenie o braku ambicji jest jednak krzywdzące.

Brda jest na tyle wąska, że ze zwykłymi podporami też udałoby się most zbudować.
Old January 14th, 2010, 04:25 AM   #88
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Moim zdaniem źle piszesz: właśnie miasto miało ambicję i wybrało kształt mostu, który jest niespotykany w skali kraju, a nawet Europy.
Śmiało, nie krępuj się, na świecie pewnie też podobnego nie ma

Quote:
Może ci się on nie podoba - to rozumiem.
Nigdzie nie napisałem, że on mi się nie podoba. Niestety daje on Bydgoszczy zero do lansu. Za taką kasę i w takim miejscu, powinien dawać + 12

Quote:
Stwierdzenie o braku ambicji jest jednak krzywdzące.
Nie pytam czy się nim zachwycasz, powiedz mi tylko czy uważasz, że ten most jest ładny?
Old January 14th, 2010, 05:59 PM   #89
podlogi_i_powietrza
Registered User

Likes (Received): 0

...

Last edited by podlogi_i_powietrza; September 7th, 2012 at 08:49 AM.
podlogi_i_powietrza no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2010, 08:25 PM   #90
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Quote:
Originally Posted by podlogi_i_powietrza View Post
Za jaką kasę? Te 175 milionów to jest jak na razie kwota przewidywana, która zawiera część drogową! Drogówka będzie z 2-3 razy droższa od samego mostu.

Ja widzę, że niektórym już się w d...ach poprzewracało i wymagają nie wiadomo czego... Ludzie, my nie jesteśmy Berlinem czy Londynem
Powiem Ci lepiej. Nie jesteśmy Bilbao, Liverpoolem, Porto, Sieną, Lwowem ani Wrocławiem. Jesteśmy za to dużym miastem w Polsce i niewielkim w skali europejskiej, które ma wielki potencjał i ambicje. Ma też wielkie możliwości. Dlatego nie powinniśmy marnować takich okazji. Londyn, Berlin, Porto czy Wrocław mają ich więcej, niż my.
Old January 14th, 2010, 11:24 PM   #91
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Originally Posted by Łucznik z Bydgoszczy View Post
Śmiało, nie krępuj się, na świecie pewnie też podobnego nie ma
Było sprawdzone i na 99% w Europie nie ma mostu o takiej konstrukcji.

Quote:
Nigdzie nie napisałem, że on mi się nie podoba. Niestety daje on Bydgoszczy zero do lansu. Za taką kasę i w takim miejscu, powinien dawać + 12
Da sporo do lansu. Zobaczysz.

Quote:
Nie pytam czy się nim zachwycasz, powiedz mi tylko czy uważasz, że ten most jest ładny?
Tak! Podoba mi się. Nie podobają mi się natomiast wizualizacje. Lata oglądania ich nauczyły mnie jednak odpowiedniego ich czytania. Uważam, że będzie dobrze o ile kolor będzie dobry wybrany.
Old January 15th, 2010, 12:10 AM   #92
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Quote:
Było sprawdzone i na 99% w Europie nie ma mostu o takiej konstrukcji.
Wyjątkowość bez jakości nie ma wartości. Myślę, że chodzi o to.
Old January 15th, 2010, 12:23 PM   #93
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Quote:
Ja widzę, że niektórym już się w d...ach poprzewracało i wymagają nie wiadomo czego...
Proponuję bardziej uważać na słownictwo... Za takie teksty łatwo można zarobić briga.
Old January 15th, 2010, 02:40 PM   #94
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Quote:
Originally Posted by Phelot View Post
Proponuję bardziej uważać na słownictwo... Za takie teksty łatwo można zarobić briga.
Niby tak, bo kultura tu jest wymagana, szczególnie, że kulturą nasze miasto stoi. A tak poważnie, to przyznaj Phelot, nie przewraca Ci się wszystko wszędzie jak widzisz ten rozmach inwestycyjny? Mnie się na ten przykład przewraca w głowie, w brzuchu, w rencach mnie się przewraca wszystko, nogi mi się przewracają, no i tam w .... też mi się już poprzewracało

Jedna strona http://www.bydgoszcz.pl/apps/inwestycje2010/index.html i tyle przewrotów
Old January 15th, 2010, 04:44 PM   #95
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Dobre Widzę że humor dopisuje, ale wiadomo - piątek
Old January 16th, 2010, 11:14 AM   #96
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Quote:
Originally Posted by GW
Kto wybuduje nam Trasę Nowoogińskiego?
Najpóźniej za miesiąc zostaną ogłoszone przetargi na budowę Trasy Nowoogińskiego i linii tramwajowej do dworca kolejowego. Ratusz powołał specjalny zespół, który ma dbać o dotrzymanie wszystkich terminów.
Na razie drogowcy czekają na pozwolenie realizacji inwestycji. Na ukończeniu są procedury przejęcia gruntów i nieruchomości niezbędnych do rozpoczęcia budowy, a także uzgodnienia z telekomunikacją, energetykami i ciepłownikami. Według urzędników na razie nie ma opóźnień. Żeby upłynnić przepływ dokumentów, powołany został specjalny zespół, na czele którego stoi zastępca prezydenta Bydgoszczy Lucyna Kojder-Szweda.

Obie inwestycje mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Trasa Nowoogińskiego wraz z estakadą nad dworcem PKS, Brdą i ul. Toruńską połączy ul. Ogińskiego ze Wzgórzem Wolności. Natomiast nowa linia tramwajowa skierowana będzie od ul. Focha przez ul. Naruszewicza, nowym mostem przez Brdę, Dworcową i dworzec PKP. Budowy powinny zakończyć na przełomie 2012 i 2013 roku.
Kryzys trwa, więc oby zaproponowane ceny były niskie.
Old January 18th, 2010, 01:08 PM   #97
lotkaaa
Registered User

Quote:
Za jaką kasę? Te 175 milionów to jest jak na razie kwota przewidywana, która zawiera część drogową! Drogówka będzie z 2-3 razy droższa od samego mostu.
nie wiem skąd tą informację wziąłeś, ale nie ma w niej krzty prawdy- część drogowa jest duuużo tańsza niż sam most.

pozdrawiam
lotkaaa no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2010, 04:30 PM   #98
podlogi_i_powietrza
Registered User

...

Last edited by podlogi_i_powietrza; September 7th, 2012 at 08:49 AM.
podlogi_i_powietrza no está en línea   Reply With Quote
Old January 19th, 2010, 05:51 PM   #99
lotkaaa
Registered User

Quote:
Widziałeś kosztorys inwestorski? A może go sporządzałeś?
Sporządzałem niejeden kosztorys, i widziałem przynajmniej kilka razy tyle. Inwestycji bardzo podobnych, jak i zupełnie różniących się od tej. I wierz mi, część drogowa w tym przypadku jest z pewnością duuużo mniejsza od mostowej...
lotkaaa no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2010, 06:02 PM   #100
MrShab
Registered User

MrShab's Avatar

Likes (Received): 101

Mnie ciekawi to, czy zmienią skryżowanie z Wojska Polskiego, czy będzie zejście dla pieszych przy Toruńskiej i jak będzie wyglądało dwu-poziomowe skrzyżowanie z Jagiellońską.
MrShab no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
brda, bridge, bydgoszcz, drogi miejskie, mosty

Thread Tools

Posting Rules