search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 9 votes, 5.00 average.
Old May 11th, 2011, 09:12 AM   #1
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3067

[Bydgoszcz] Nordic Haven [55m]

Autor: Nizio Design International
Wysokość: 15 pięter

Quote:
Originally Posted by www.enjoybydgoszcz.pl
15-piętrowy wieżowiec nad Brdą
Naszej redakcji udało się odnaleźć projekt wieżowca, który firma Nordic Development postawi w Bydgoszczy nieopodal mostów Solidarności. Więcej o projekcie, lokalizacji oraz architekcie…

Autorem koncepcji budynku składającego się z trzech połączonych ze sobą brył jest pracownia Nizio Design International. Trzon budynku stanowi wieża – od strony Brdy jednolita, od strony ulicy królowej Jadwigi natomiast przypominająca dwa, połączone ze sobą, wysokościowce. Arkadowe budynki mają od 9 do 15 pięter wysokości. Trzeci z budynków wchodzącym w kompleks Marina Riverside Apartments ma niespełna 4 kondygnacje i usytuowany jest równolegle do ul. Grottgera.

Pracownia Nizio Design International założona została w roku 1996 w Nowym Yorku. Kilka lat później jej siedzibą była już kamienica na warszawskiej Pradze. Pracownia wygrała, m.in. konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej nowego Muzeum Współczesnego we Wrocławiu.
Link do info: http://www.enjoybydgoszcz.pl/bydgosz...-u-nas-zdjecia

Wieść niesie, że zapłacili za to tyle, że żal byłoby nie realizować. Podobno na dniach coś sami mają o tym mówić...

Last edited by zonc; May 11th, 2011 at 08:55 PM.
zonc no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 11th, 2011, 09:35 AM   #2
Morpheius
Registered User

Morpheius's Avatar

Likes (Received): 235

Czy mógłbyś z łaski swojej jakąś mapkę wrzucić, gdzie to miało by stać? Ja ze swojej strony powiem, że...cóż, projekt na pewno nietuzinkowy w skali regionu, a może wręcz kraju. Tyle że jakoś kompletnie nie potrafię go sobie wyobrazić w panoramie Bydgoszczy. No i trochę dziwi mnie kształt budynku, a dokładniej chałupinka stojąca między dwoma skrzydłami. Chyba nawet gdyby mi dopłacili to nie chciałbym w niej potem mieszkać.
Morpheius no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 10:30 AM   #3
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Chałupinka tam zostać musi, zawsze może być tam bank. Mieszkać raczej nikt tam nie będzie. Przyjrzyj się ostatniej wizualizacji: widać katedrę, młyny na Wyspie...

Old May 11th, 2011, 12:20 PM   #4
obywatel_Kane
Registered User

obywatel_Kane's Avatar

Likes (Received): 10

Super ten projekt, światowa klasa. Gdyby tak jeszcze ECE pokusiło się o coś więcej niż blaszany prostopadłościan po drugiej stronie Brdy mógłby powstać kawał niezłego waterfrontu
obywatel_Kane no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 12:33 PM   #5
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3575

Mnie się podoba, pytanie, jakie są szanse realizacji...
A na tej działce WSG nie ma niczego?

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 12:36 PM   #6
WZZ048
Autopilot

WZZ048's Avatar

Likes (Received): 359

O ja pier***! Zdemolował skalę!!! Za szybkie rozpoczęcie prac!
Old May 11th, 2011, 12:40 PM   #7
ursusso
Registered User

ursusso's Avatar

Likes (Received): 49

Zoncu, a co dokładnie sprawia, że akurat ta inwestycja Nordica ma jakiekolwiek szanse na realizację i zasługuje na oddzielny wątek? W przytoczonej notce konkretów właściwie nie ma: "(...) Nordic Development postawi w Bydgoszczy..." - ile to już takich "postawi" i "zbuduje" czytaliśmy?

Oczywiście chciałbym okazać się w przyszłości malkontentem pesymistą, bo projekt na mój gust jest świetny (prawdopodobnie najlepszy przedstawiony w ostatnich latach w Bydgoszczy w ogóle). Tyle że przedstawione wizki są raczej z gatunku tych, które giną potem gdzieś w wątku o inwestycjach.

PS. A jednak mamy świetne miejsca na świetną nowoczesną architekturę. Nie trzeba pakować wielkich akwariów na Stary Rynek.

Last edited by ursusso; May 11th, 2011 at 01:08 PM.
ursusso no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 01:20 PM   #8
Asta8
Registered User

Asta8's Avatar

Likes (Received): 16

Po otworzeniu wątku najpierw zobaczyłem wizualizację i naprawdę muszę powiedzieć, że projekt robi ogromne wrażenie. Niestety, potem doczytałem, że to jest projekt Nordica i niestety mój entuzjazm mocno spadł... Ale miejmy nadzieję, że tym razem jednak się uda, bo projekt doskonały.
Old May 11th, 2011, 01:23 PM   #9
thekarun
Registered User

thekarun's Avatar

Likes (Received): 699

to żeś teraz Dawidzie dowalil !!! najs, wrecz powiem zajebisty projekt, i cos mnie tu zastanawia, gdyby to nie mialo jakiejs wiekszej szansy na powstanie bys nie zakladal oddzielnego watku . oby to powstalo,a moze inne budynki zaczna sie na nim wzorowac, najs
thekarun está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 01:50 PM   #10
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 762

Projekt bardzo ciekawy i efektowny. Naprawdę mi się podoba. Jednak póki co traktuję go jako ciekawostkę, a nie jako coś, co ma realne szanse na powstanie. Tak jak piszą poprzednicy - Nordic Development już nie raz nas raczył mniej lub bardziej udanymi wizualizacjami, które pozostały tylko na papierze.

Quote:
Originally Posted by thekarun View Post
to żeś teraz Dawidzie dowalil !!! najs, wrecz powiem zajebisty projekt, i cos mnie tu zastanawia, gdyby to nie mialo jakiejs wiekszej szansy na powstanie bys nie zakladal oddzielnego watku .
Dobre! Na serio to piszesz, czy sobie żartujesz? Jeśli to żart, to Ci się udał, ale jeśli napisałeś to na poważnie, to chyba nie poznałeś jeszcze zonca. Takich super-newsów z "wiarygodnych" źródeł było już mnóstwo, a kończyło się zawsze tak samo.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 01:57 PM   #11
Żółff
Żółw miejski

Żółff's Avatar

Likes (Received): 0

jeszcze tej wizki nikt nie wkleił:

Dokładnie tak jak pisze Obywatel Kane gdyby koło opery stanął równie imponujący budynek ECE to byłby niezły kawałek miasta w tym rejonie.

Lokalizacja to taka mała "zatoczka" rzeki z lewym dolnym rogu
Żółff no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 02:14 PM   #12
cichy87
No more half measures

cichy87's Avatar

Likes (Received): 1199

Quote:
Originally Posted by zonc View Post

Super! Choć tych białych szczytów od tej strony mogłoby nie być
cichy87 no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 02:17 PM   #13
thekarun
Registered User

thekarun's Avatar

Likes (Received): 699

@Phelocie a jak myslisz jestem tu juz z Wami od lat więc wiesz :P ale co do projektu fajnie by bylo
thekarun está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 02:18 PM   #14
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Info wykryłem przypadkowo: odwiedzam co pewien czas kilkaset stron, które mam dodane do ulubionych. Wszedłem na Nizio akurat dzisiaj bo GW napisała dzisiaj, że jego projekt wyspy będzie dostępny do oglądania podczas debaty o planie zagospodarowania Starego Miasta. Wchodzę i jest.

W necie da się wiele spraw wywęszyć. Tym bardziej, że na targach udało mi się powyciągać trochę info... w tym sensie, że to ma być pierwsza inwestycja do realizacji po tej w Osielsku.

PS Trochę na luz Panowie, bez kompleksów. Jesteśmy dużym miastem i stać nas na takie inwestycje (zasługujemy na nie). W Wawie mają pełno wątków o inwestycjach, które realizowane są po latach np. Hines, czy drapacz Zahy. W dobie internetu szybko się ludzie dowiadują o takich rzeczach, co nie oznacza że realizacja jest i szybka.

PS2 Nie jestem w pracy dzisiaj...
Old May 11th, 2011, 02:49 PM   #15
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 97

Fajnie gdyby powstało ale wątpie..bo to Nordic w koncu
Old May 11th, 2011, 03:00 PM   #16
obywatel_Kane
Registered User

obywatel_Kane's Avatar

Likes (Received): 10

Inwestycja ma pochłonąć ok. 45 mln zł. W sytuacji, gdy ND ładuje 100 mln w osiedle w Fordonie, to chyba ten projekt przy Grottgera byłby dla nich do udźwignięcia. Zapowiadają też, że cena 1 m kw nie przekroczy 8 tys. zł. Nie jest to mało, ale raczej nie byłoby kłopotów ze znalezieniem nabywców
obywatel_Kane no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 03:40 PM   #17
johny..byd
Registered User

johny..byd's Avatar

Likes (Received): 1955

Zauważcie, że pierwsze 4 kondygnacje to biura A wyżej apartamenty. Projekt cieszy. Teraz tylko wywalić WSG (obecna lokalizacja to pomyłka) i pobudować jakieś 5-6 piętrowe biurowce, hotele i apartamentowce i mamy kawał miasta.
johny..byd no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 03:44 PM   #18
low1
Registered User

Likes (Received): 4990

Takie inwestycje są potrzebne Bydgoszczy, byle tylko nie pozostały w sferze wizualizacji. Ale to Nordic - pytanie jak wyglądają dziś młyny Rothera?
low1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 04:05 PM   #19
MrShab
Registered User

MrShab's Avatar

Likes (Received): 101

Nordica mając na myśli Młyny można trochę usprawiedliwić faktem, że sami zapominają się co na tych młynach mają zrobić, po prostu hotel im jakoś przestał pasić A projekt ciekawy, tylko nie wiem czy artykuł nie mówi przypadkiem "znaleźliśmy wizkę obiektu, który Nordic chciał kiedyś wybudować".
MrShab no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 04:10 PM   #20
Sobol (Miki)
Urodzony bydgoszczanin

Sobol (Miki)'s Avatar

Likes (Received): 2334

Nareszcie ktoś chce budować w Bydgoszczy wyżej niż 3 piętra, projekt jest świetny, szkoda, że to plany Nordica, ale jesli jakimś cudem to powstanie to naprawdę super!
Sobol (Miki) no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
brda, bydgoszcz, mieszkaniówka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules