search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 9 votes, 5.00 average.
Old May 11th, 2011, 10:50 PM   #41
bartec
Registered User

bartec's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Proponuję czytać uważniej forum, zanim zaczniesz strzelać na oślep.Fordońska - podpisana umowa na generalne wykonastwo. Budowa lata tydzień.
Hilton - kasa z UE.

Może ogólnie zamknijmy bydgoskie wątki i dajmy tylko zdjęcie jedno po ukończeniu. Albo lepiej też nie dawać, a nóż się zawali?
To raczej wątki zakładane są na oślep. Wybacz ale jeżeli chodzi np. o Hiltona to słowa "budowa ma rozpocząć się już latem" oraz "do czerwca powinna powstać umowa na dofinansowanie inwestycji" biorąc pod uwagę bydgoskie realia nie znaczą tak naprawdę nic...

A jak wytłumaczysz ten wątek? Jakieś konkrety jeżeli chodzi o start inwestycji?

Życzę Tobie i wszystkim innym, którym się ten projekt podoba żebym się mylił - póki co dla mnie to podbijanie sobie statystyk i leczenie bydgoskich kompleksów.
bartec no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 11th, 2011, 10:59 PM   #42
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 3069

Musiałem założyć ten wątek, by podbić sobie ilość postów. Za wszelką cenę chce Ciebie wyprzedzić. ;P

PS Kiedyś dawaliśmy tu każde wymienione okno w kamienicy, bo to cieszyło. Teraz dyskusja o efektownym budynku jest niewskazana... masakra.
Old May 11th, 2011, 11:04 PM   #43
IVAZIKOV
made in Poland

IVAZIKOV's Avatar

Likes (Received): 144

no to jedna trochę większa wizka:

Uploaded with ImageShack.us

Zakładające że inwestycja rozpocznie się,
Jaki jest następny ruch Nordica?
albo inaczej - co może potwierdzić że inwestycja realnie się rozpoczyna ?
IVAZIKOV no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 11:05 PM   #44
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3575

Nie chodzi o efektowność czy jej brak, tylko o to, że to na razie jest TYLKO wizualizacja. Tylko artykuł w EnjoyBydgoszcz.pl. NIKT nie powiedział NICZEGO wiążącego ani tym bardziej nie zrobił dziury w ziemi.
Jako poddanie pod dyskusję projektu - okej, ale po co podnieta i osobny wątek?

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 11:10 PM   #45
bartec
Registered User

bartec's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Musiałem założyć ten wątek, by podbić sobie ilość postów. Za wszelką cenę chce Ciebie wyprzedzić. ;P

PS Kiedyś dawaliśmy tu każde wymienione okno w kamienicy, bo to cieszyło. Teraz dyskusja o efektownym budynku jest niewskazana... masakra.
No skąd ja wiedziałem, że nie powstrzymasz się od komentarza na temat ilości postów....ehhh.

Dla Twojej wiedzy - na forum siedzę minimalnie dłużej niż Ty, pamiętam jak zaczynałeś tu pisać. Brak rejestracji wynikał z braku czasu. Ilość postów - nie piszę jak nie mam nic interesującego do napisania, wiedzy fachowej z dziedziny budownictwa również nie posiadam, na robienie fotek brak czasu (kabelki i bluetooth działają na szczęście u mnie bez zarzutu:])

Miejsce na dyskusje o wizualizacji ciekawego budynku jak najbardziej jest. Proponuję tutaj ----> Bydgoszcz - Inwestycje w mieście III
bartec no está en línea   Reply With Quote
Old May 11th, 2011, 11:21 PM   #46
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

To forum jest po to by rozmawiać o rozwoju miast. Zatem rozmawiamy. Firma z kapitałem zleciła projekt znanej pracowni. Ona wydała z siebie coś dobrego.

Enjoy rozpoczął temat. Liczę, żę "GW" lub "EX" pokuszą się o obszerne artykuły z cytatami.
Old May 12th, 2011, 08:28 AM   #47
bilyjwolk
Registered User

bilyjwolk's Avatar

Likes (Received): 19

Quote:
Nordic Development chce zbudować nowoczesny hotel przy ulicy Grottgera, który zmieniłby oblicze tej zaniedbanej części Śródmieścia.

Jest tylko jeden problem - plany zabudowy dla tego terenu nie przewidują powstania tam tak wysokiego obiektu.
Quote:
Dla tego terenu obowiązuje bowiem miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Dopuszcza on powstanie tam hotelu z funkcją gastronomiczną, ale wysokość budynku ustalono maksymalnie na cztery kondygnacje.
Quote:
Plan jednak nie został zmieniony. Dlaczego?
Bo do akcji wkroczył wojewódzki konserwator zabytków
, który nie zgodził się na zwiększenie gabarytów budynku, bo chciał chronić widok na jedną z zabytkowych kamienic stojących w pobliżu. - Ta działka dlatego jest pusta, bo nikt nie chce tam inwestować. Konserwator nie przyjmuje tego do wiadomości - mówią nieoficjalnie w ratuszu.
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...CZ01/371874398

Zasadnicza kwestia to czy od tego czasu opinia konserwatora uległa zmianie, podobnie jak plany zagospodarowania? Ten budynek ma być dwa razy wyższy niż tamten wirtualny hotel.
bilyjwolk no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 08:49 AM   #48
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Likes (Received): 295

Quote:
Floriana to nie idz działka.

Nordic to ten sam inwestor, co stawia prawie 500 mieszkań w Fordonie. Nie demonizujmy. Młyny nie są opłacalne jako hotel... a na to pozwala MPZP.

Nie róbcie z Nordica niedoświadczonej bandy.
Floriana to była ich działka. Wycyganili od urzędu więcej pięter w WZ, podnieśli tym samym wartośc działki, zrobili wizki jaki piękny obiekt może tam powstać i

opchnęli z zyskiem

Czy mi się zdaję, czy sytuacja chce się powtórzyć?
Zonc ochłoń wreszcie. Wtedy też się jarałeś wizkami na Floriana.
Old May 12th, 2011, 02:37 PM   #49
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

No i "GW" dzisiaj o tym pisze...

PS Mam nadzieję, że żaden ze sceptyków nie kupi tam mieszkania. Obiecacie mi to? :P Nie chcę z Wami niedowiarki mieszkać w jednym budynku. :P
Old May 12th, 2011, 03:37 PM   #50
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5794

Quote:

PS Mam nadzieję, że żaden ze sceptyków nie kupi tam mieszkania. Obiecacie mi to? :P Nie chcę z Wami niedowiarki mieszkać w jednym budynku. :P

tak tak..a pamietasz pizze w Rzymie? ile to juz lat czekamy?
arafat11 está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 03:56 PM   #51
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 762

Quote:
A to dobre! Ty się lepiej zastanów czy któryś z forumowiczów chciałby mieszkać z tobą w jednym budynku Jeśli byś zachowywał się tak jak na forum, to wyglądałoby to w ten sposób - najpierw prowokowałbyś wszystkich sąsiadów, a jakby ktoś zareagował, to leciałbyś do administratora obiektu ze skargą. Hmm... To ja chyba podziękuję za takiego sąsiada
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 06:05 PM   #52
Czapka
Registered User

Likes (Received): 180

Oto i wspomniany artykuł z Gazety:
Quote:
Nowoczesny wysokościowiec bramą do centrum
Emilia Iwanciw
12.05.2011 aktualizacja: 2011-05-12 17:21

Nowoczesny wysokościowiec na światowym poziomie zamierza postawić w centrum Bydgoszczy firma Nordic Development. Jeśli powstanie, będzie stanowić niepowtarzalną bramę do Śródmieścia i nowy, efektowny waterfront

Szesnastopiętrowy budynek Marina Riverside Apartments ma stanąć przy ul. Grottgera. To pierwszy tak oryginalny, efektowny i odważny projekt architektoniczny w mieście od lat. Reprezentuje architekturę na światowym poziomie.

Inspiracją w projekcie były spichlerze, geometria form nawiązuje do mariny. - To ma być bryła lekka, przeszklona o bardzo przejrzystym kształcie - opowiada główny architekt i ceniony w Polsce projektant Mirosław Nizio z warszawskiej pracowni Nizio Design International. - Budynek ma sprawiać wrażenie loftowego, dlatego apartamenty są przeszklone. Z balkonów będzie piękny widok na miasto, a z drugiej strony na rzekę.

Dolne kondygnacje pomieszczą przestronny klub fitness i biura. Na samym dole znajdować się ma restauracja. - Struktura części usługowej będzie pokryta materiałem imitującym cegłę - wyjaśnia Nizio. - Nawiąże do zabudowań przy ul. Grottgera.

Cała budowla jest nietypowa, bo górna kondygnacja widoczna od strony wody sprawia wrażenie cięższej niż dolna. To powoduje oryginalny dysonans. Nietypowe w budownictwie mieszkaniowym są także otwory w bryle budynku tworzące punkty widokowe. W tych miejscach staną drzewa, na tarasowych kondygnacjach również pojawi się spływająca w dół jak kaskady roślinność. Innowacją będzie też użycie energooszczędnych i ekologicznych materiałów, a także iluminacja świetlna. Zaprojektowany wysokościowiec idealnie wpisze się w staromiejską tkankę tworząc niepowtarzalną bramę do Śródmieścia. Będzie mógł stanowić nowy efektowny, reprezentacyjny waterfront.

Budynek zamierza postawić firma Nordic Development, która jest właścicielem gruntu. Ma na swoim koncie udane realizacje, jak np. Nordic Tower przy ul. Kaszubskiej, ale też niewykonane, jak np. Młyny Rothera. Jej szef zapewnia jednak, że najnowszy projekt uda się wcielić w życie.

- To, jak szybko rozpocznie się jej realizacja, zależeć będzie głównie od urzędników - mówi dyrektor generalny Nordic Development Piotr Rybojad. - Mamy nadzieję, że nie będą piętrzyć problemów. Budynek był już prezentowany różnym gremiom architektów i konserwatorów, i na razie słyszeliśmy same pozytywne opinie. Zamierzamy go wybudować ze środków własnych.

Wartość inwestycji to 45 mln zł. - To niewiele. Dla porównania nasza nowa inwestycja w Fordonie to koszt 100 mln zł - mówi Rybojad. - Wszystko wskazuje na to, że ten budynek powstanie. Nie był jednak jeszcze konsultowany z miastem.

W apartamentowcu od piątej kondygnacji wzwyż mają znajdować się mieszkania o wymiarach 50, 100 i 130 metrów kwadratowych. Nie wiadomo, ile będą kosztować. - Ceny będą przystępne - bydgoskie, a nie warszawskie - mówi Rybojad. - Na pewno nie przekroczą 8 tys. zł za metr kwadratowy. Nie wątpię, że chętni się znajdą, bo nasz wysokościowiec to zupełnie nowa jakość w bydgoskim budownictwie.

Wokół wieżowca prowadzić będzie ciąg dla pieszych i rowerzystów. Wzdłuż budynku zostaną postawione również ogródki z parasolami, należące do restauracji. - To nie ma być ogrodzone murem zamknięte osiedle - podkreśla Rybojad. - Budowla będzie otwarta na miasto i mieszkańców, zachęcając do spacerów. Projekt uwzględnia naprawdę sporą przestrzeń publiczną.

Ile dokładnie metrów kwadratowych powierzchni będzie miał apartamentowiec, architekci na razie nie chcą zdradzić. Pewne jest, że swoją wysokością będzie nawiązywać do nauczycielskich wieżowców przy ul. Czartoryskiego.

Robert Łucka, architekt miasta, któremu wczoraj pokazaliśmy wizualizacje, odniósł się do nich sceptycznie. - Cieszę się, że taki projekt powstał i bardzo bym chciał, aby został zrealizowany - mówi. - Co do tego mam jednak wątpliwości. Zastanawiam się, czy czasem firma nie wypuściła go tylko po to, by podbić cenę gruntu.

Łucka dostrzega wady koncepcji. - Atutami projektu są na pewno jego wysokość i interesująca forma - mówi. - Autor to znana postać w polskim świecie architektury, która ma na swoim koncie znaczące sukcesy. Mam jednak pewne uwagi. Np. nie podoba mi się sposób, w jaki został potraktowany w projekcie parterowy budynek mieszkalny znajdujący się przy ul. Grottgera. Nie można go wyburzyć, bo to zabytek. Na projekcie wygląda jednak trochę jak buda dla psa. Powinien zostać naturalnie wpisany w nowoczesną bryłę. Mógłby tu znaleźć swoje miejsce np. pub lub restauracja.

Źródło: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz...#ixzz1M9dTiOPM

Nie był konsultowany z miastem, ale powinien powstać. Cóż za powiew optymizmu. Zonc coś czuję, że będziesz miał sporo czasu na zebranie wkładu własnego pod kredyt. Najtańsze mieszkanie ok. 400000 PLN - jestem ciekaw czy w Bydzi faktycznie znajdzie się sporo chętnych.
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 08:22 PM   #53
Davideck
Registered User

Davideck's Avatar

Likes (Received): 507

Quote:

a to jak GW o czym pisze to zawsze jest prawdą? może kolejny artykuł sponsorowany?
Davideck no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 08:36 PM   #54
obywatel_Kane
Registered User

obywatel_Kane's Avatar

Likes (Received): 10

To chyba będzie oferta adresowana do niższych mieszkańców. Skoro 16-piętrowy budynek będzie miał wysokość 10-piętrowych wieżowców w sąsiedztwie, to sufity będą gdzieś tak na wysokości 1,7 m

Last edited by obywatel_Kane; May 12th, 2011 at 08:44 PM.
obywatel_Kane no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 09:15 PM   #55
elayeth
Registered User

Likes (Received): 25

Nie wróżę sukcesu przy cenie na poziomie 8 tys za metr. Tym bardziej ze inwestycja jest podejrzanie tania. Jeśli mamy mieć 10 pięter mieszkań i 5 komercyjnych a całość ma kosztować tylko 45mln zł to podejrzewam ze budowa metra nie będzie wiele droższa niż na ich inwestycji w Fordonie... ;-) Poza tym na razie cala ich inwestycja (poza dzialka) to pewnie ze 30 tys na koncepcje, która jak czytamy nie ma zgody na budowę. Podejrzewam zatem ze chcą bić pianę, a w efekcie za te pieniądze powstanie cóż o wiele gorszego...
elayeth no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 10:26 PM   #56
thekarun
Registered User

thekarun's Avatar

Likes (Received): 699

o ile cos powstanie...
thekarun no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 10:46 PM   #57
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Likes (Received): 295

No ludzie. To szum na sprzedaż. Działki. Nie mieszkań.
Old May 12th, 2011, 10:46 PM   #58
Magog
Registered User

Magog's Avatar

Likes (Received): 67

Quote:
Originally Posted by thekarun View Post
o ile cos powstanie...
ważne są takie punkty odniesienia. nawet jeśli są póki co wirtualne.
życzę realizacji!
Old May 12th, 2011, 11:07 PM   #59
tovan
BANNED

Likes (Received): 0

czyzby juz w 2009 cos tam bylo planowane?

info: http://www.urbanity.pl/budynek3674/m...ide-apartments
tovan no está en línea   Reply With Quote
Old May 12th, 2011, 11:10 PM   #60
tovan
BANNED

Likes (Received): 0

widac, ze nordic chyba jeszcze nie wie, co tam wogole powstanie. jest/bylo kilka konceptow: http://www.nordicdevelopment.pl/proj...partments.aspx
tovan no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
brda, bydgoszcz, mieszkaniówka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules