search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 30th, 2011, 01:40 PM   #21
bestomowiec
Registered User

bestomowiec's Avatar

Likes (Received): 0

Wrocław - Praga była jedna przerwa na granicy i właśnie chyba na fajka. Najlepiej jakby ktoś się wypowiedział na jakiejś dłuższej trasie bo tu raptem niecałe 5 godzin jazdy.
Ja tam palę ale te kilka godzin spokojnie wytrzymam więc dla mnie przy działającym kibelku to strata czasu.
bestomowiec no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 2nd, 2011, 02:23 AM   #22
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 2466

Jeej! 41 plnów i na dwa weekendy bilety Berlin-Poznań-Berlin zarezerwowane! 3 kursy dziennie, bajka! Fakt, że na ostatnią chwilę bilety kosztują koło stówy, ale to i tak taniej niż bezpośredni IC od nas.
Old July 2nd, 2011, 07:12 AM   #23
PIKeRs
Registered User

PIKeRs's Avatar

Likes (Received): 407

Nie ma postojów, na przykład z Gdańska do Warszawy postój przewidziano tylko w Ostródzie. Więc nie jest źle.

EDIT: Ups, nie doczytałem, że już odpowiedzieliście :/
PIKeRs no está en línea   Reply With Quote
Old July 2nd, 2011, 08:37 PM   #24
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 1621

Jechałem, polecam. Sam kupiłem sobie sporo biletów na trasie na której jeżdżę regularnie, plus zaplanowałem sobie kilka weekendowych wycieczek. Za prawie 20 biletów zapłaciłem niecałe 40 złotych.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 09:50 AM   #25
Scizoid.Trans.Prog.
In the brig

Scizoid.Trans.Prog.'s Avatar

Likes (Received): 308

Te bilety za złotówkę to jeszcze się trafiają? Teraz jak tak patrzę na ceny na wrzesień do Wiednia np. to jest 20zł tam i 40 spowrotem.
Scizoid.Trans.Prog. no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 12:01 PM   #26
Usama05
Registered User

Usama05's Avatar

Likes (Received): 18

Wczoraj upolowałem 2 x Warszawa - Lublin za 5 zł każdy i Lublin-Warszawa za 1zł każdy na środek sierpnia :]
Usama05 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 02:35 PM   #27
m76
Registered User

Likes (Received): 120

Quote:
Originally Posted by hif View Post
Jeej! 41 plnów i na dwa weekendy bilety Berlin-Poznań-Berlin zarezerwowane! 3 kursy dziennie, bajka! Fakt, że na ostatnią chwilę bilety kosztują koło stówy, ale to i tak taniej niż bezpośredni IC od nas.
Bezpośredni EC z wyprzedzeniem od 60-ciu do 3 dni przed wyjazdem (jeśli zostaną bilety) kosztuje 19 euro
m76 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 04:53 PM   #28
Maciek97
Registered User

Likes (Received): 1948

Quote:
Originally Posted by Scizoid.Trans.Prog. View Post
Te bilety za złotówkę to jeszcze się trafiają? Teraz jak tak patrzę na ceny na wrzesień do Wiednia np. to jest 20zł tam i 40 spowrotem.
Dzisiaj dali pule na koniec września i poczatek października i dzięki temu udało mi się zdobyć Wiedeń na 2 ,3 października za 2 zł
Maciek97 no está en línea   Reply With Quote
Old July 5th, 2011, 05:01 PM   #29
konsumpcjonista
Registered User

Likes (Received): 67

Quote:
Originally Posted by ChrisPL View Post
Sprawa potrzeb fizjologicznych Zatrzymuje się po drodze gdzieś czy jest [sprawny] kibelek na pokładzie?
Jest sprawny kibelek na pokładzie.
konsumpcjonista no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2011, 12:56 AM   #30
MasterTM
Registered User

Likes (Received): 0

Mam okazję pracować w firmie, która myje autokary firmy PolskiBus, więc przyjrzałem im się trochę bliżej, tak samo jeśli chodzi o funkcjonowanie firmy. Fakt, godziny są dość tragiczne, jeśli chodzi o odjazdy (nie wiem jak z przyjazdami), ceny biletów bardzo niskie, komfort jazdy prawie stuprocentowy (denerwowałby mnie brak zasłon), wi-fi działa bardzo ładnie.
Jeśli chodzi o przystanki, to faktycznie do Gdańska jest tylko jeden w Ostródzie (nie lubimy tego autokaru, zawsze przyjeżdża najbardziej upaprany ze wszystkich), natomiast do Szczecina są 3. Nie pamiętam tylko gdzie. Ktoś napisał, że autokar zabiera ludzi w Warszawie przy stacji metra. Dowiedziałem się od kierowcy, że wszystkie autokary prosto z myjni jadą na Dworzec Wileński, gdzie zabierają ludzi w trasę.
Co do samych autokarów, to sam bym się takimi przejechał Z tego co wiem, to silnik pochodzi z MANa, zawieszenie i elektronika pochodzi z DAF'a (co do elektroniki nie jestem pewien, czy nie z Solarisa), a przyciski kierowcy bardzo podobne do tych spotykanych w Mercedesach. Jedyne wady są takie, że przy wsiadaniu z przodu półka jest dość nisko i bardzo łatwo o siniaka.
Autokary są dokładnie myte i sprzątane po każdym rejsie, wszystko, co potrzebne jest uzupełniane, więc nie musicie się martwić o komfort

P.S. Mój pierwszy post, więc witam wszystkich
MasterTM no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2011, 01:17 AM   #31
Han Solo
Jestę Solo tej ziemi !

Han Solo's Avatar

Likes (Received): 24171

Witamy

Jechałem już Polskim Busem i jestem pewien, że startuje w Wawie spod metra Wilanowska

I dzięki za info.

Super, że tak dbają o te autokary. Oby klientów im nie brakowało.

Pamiętaj!!! Za młodu koniecznie zrywaj … [Nielegalne reklamy] Zróbmy zabiorom!
Potem możesz wyruszyć w długą podróż … [Święty UrbanGraal] W poszukiwaniu Idealnego Miasta
…….....……………… ... po drodze rozwiązując … Grawitacja i inne zagadki wszechświata
A na sam koniec nie zapomnij zobaczyć … [Wątek Włóczykija] Must see - 1000 miejsc do zobaczenia zanim stąd odejdziemy
Han Solo no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2011, 12:00 PM   #32
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 15124

Jadę w sobotę przez Warszawę do Białegostoku, zdam relację jak wrażenia. Kilku moich znajomych już przesiadło się z pociągów czy jazdy autem na PB bo wychodzi znacznie taniej, wygodniej i często niemal tyle co samochodem a do tego jest internet i gniazdka, więc podróż mija na pracy czy surfowaniu w sieci. Wybór w stylu IC z Wrocka do Warszawy za 120 zł 6h jazdy i często bez neta a 7h PB z netem , komfortowo za 30zł jest oczywisty...
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old July 21st, 2011, 12:35 PM   #33
Han Solo
Jestę Solo tej ziemi !

Han Solo's Avatar

Ja jechałem z i do Poznania i bez zarzutu powiem. Miła obsługa, punktualni (mają spory zapas czasu na każdym przystanku). Fotele wygodne.

Jeśli sieć dróg jeszcze się poprawi i pozwoli nieco skrócić czas przejazdu to będzie super. No i może wymusi jakieś zmiany na kolei np cen biletów.

Potem możesz wyruszyć w długą podróż … [Święty UrbanGraal] W poszukiwaniu Idealnego Miasta
…….....……………… ... po drodze rozwiązując … Grawitacja i inne zagadki wszechświata
A na sam koniec nie zapomnij zobaczyć … [Wątek Włóczykija] Must see - 1000 miejsc do zobaczenia zanim stąd odejdziemy
Old July 21st, 2011, 01:53 PM   #34
jozeck
Just user

jozeck's Avatar

Likes (Received): 734

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Jadę w sobotę przez Warszawę do Białegostoku, zdam relację jak wrażenia. Kilku moich znajomych już przesiadło się z pociągów czy jazdy autem na PB bo wychodzi znacznie taniej, wygodniej i często niemal tyle co samochodem a do tego jest internet i gniazdka, więc podróż mija na pracy czy surfowaniu w sieci. Wybór w stylu IC z Wrocka do Warszawy za 120 zł 6h jazdy i często bez neta a 7h PB z netem , komfortowo za 30zł jest oczywisty...
Jak ten internet zmienia swiat
Old July 21st, 2011, 02:32 PM   #35
Han Solo
Jestę Solo tej ziemi !

Han Solo's Avatar

Internet to raz, ale proste gniazdko to wielki plus (np ładowanie aparatów).

Old July 21st, 2011, 06:55 PM   #36
Lukaszszsz
Lucky Luke

Lukaszszsz's Avatar

Dzisiaj miałem okazję zobaczyć autokar na żywo, ale tylko przejazdem przez Lublin. Była to linia P7, prezentuje się wyśmienicie Może pojadę sobię podobnym, ale z Warszawy do Szczecina
Old July 21st, 2011, 11:31 PM   #37
apa-sf
Registered User

Likes (Received): 33

szkoda, że na trasie z Gdańska po drodze nie ma żadnej opcji z przystankiem w Toruniu - z chęcią bym potestował te busy
apa-sf no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2011, 01:55 AM   #38
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 1621

Quote:
Originally Posted by MasterTM View Post
Jeśli chodzi o przystanki, to faktycznie do Gdańska jest tylko jeden w Ostródzie (nie lubimy tego autokaru, zawsze przyjeżdża najbardziej upaprany ze wszystkich),
Podobno na tej trasie mają regularnie komplety, na innych zdarza się że jedzie kilka osób. Wasza firma zajmuje się też pokładowymi kibelkami (wylewanie hmm... tego co do wylania, nalanie wody itd.)?
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2011, 08:23 PM   #39
frees
Prymityw

frees's Avatar

Likes (Received): 36

Mam nadzieję że będą rozwijać ofertę, przydałoby się połączenie relacji Lublin - Kielce - Częstochowa - Opole - Wrocław które jest jednym z najgorszych w swej kolejowej wersji.

Zobacz jak zmieniają się Kłobuck, Krzepice i okolice
frees no está en línea   Reply With Quote
Old July 22nd, 2011, 09:44 PM   #40
Laskowski
Registered User

Laskowski's Avatar

Likes (Received): 435

Na trasie Warszawa - Gdańsk łapią spóźnienia. Dziś z Ostródy zamiast 19:10 wyjechał 19:40.

Pytanie techniczne do osób które jeździły już PB. Mam bilety na 4 kursy i to wszystko w jednym e-mailu. Wydrukować jako całość czy rozcinać na paski ?
Laskowski no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, autobusy, białystok, bydgoszcz, gdańsk, gorzów, katowice, kraków, lublin, ostrowiec świętokrzyski, poznań, rzeszów, sieradz, toruń, warszawa, wrocław

Thread Tools

Posting Rules