search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 15th, 2011, 06:11 PM   #61
kerad85
Registered User

Likes (Received): 0

Ja zaliczyłem trasę Warszawa-Berlin-Warszawa.
Podróż była przyjemna i bezproblemowa.
Co do miejsca na nogi to nie jest go aż tak dużo.

Póki co tylko Lux Express wyprzedza Polskiegobusa w moim rankingu.
Tak to moja żona nawet nie dosięgała nogami do podnóżków.
kerad85 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 16th, 2011, 07:07 PM   #62
Misiek__194
Registered User

Polecam Student Agency w Czechach. Częste połączenia międzymiastowe po całym kraju i nie tylko, duże, wygodne autokary, na pokładzie poczęstunek, gazetka, muzyczka, a jaki film puszczą to podają już przy rezerwacji biletów (przy częstotliwości nawet co 30 minut w niektórych relacjach to nawet sobie można wybrać kurs pod kątem tego co się chce obejrzeć). A wszystko w cenach mniej więcej PolskiegoBusa
Misiek__194 no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2011, 02:30 PM   #63
TooTiki
ONA

Likes (Received): 4

Czy za bilety można płacić przelewem w banku?
TooTiki no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2011, 03:39 PM   #64
sztubek
Registered User

Likes (Received): 2

Z tego co pamiętam to chyba nie.
sztubek no está en línea   Reply With Quote
Old August 23rd, 2011, 05:17 PM   #65
hif
Fluorescent Adolescent

hif's Avatar

Likes (Received): 2484

Jechałem trasę Berlin-Poznań-Berlin, wszystko super, martwi tylko niska frekwencja na tym odcinku, może 15-20 osób w autobusie. Dzięki temu jechało się jeszcze przyjemniej, no ale źle to wróży dla przewoźnika. Wydaje mi się, że słabo się on w Pzn reklamuje, moi znajomi w ogóle nie wiedzieli o jego istnieniu.
Poza tym jak otworzą brakujący kawałek autostrady, to do Berlina da się dojechać w 3 godziny, jeśli zrezygnują z postoju po drodze.
Old August 23rd, 2011, 05:20 PM   #66
Kpc21
Registered User

Likes (Received): 5638

W e-podróżniku są. W rozkładach na dworcach podobno też.
Kpc21 está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 23rd, 2011, 05:55 PM   #67
re-drum
Amsterdam/Wawa/Słupsk

re-drum's Avatar

Likes (Received): 61

Jechałem ostatnio Polskim Busem na trasie Gdańsk - Warszawa. Bilet kupiony tego samego dnia rano (przelew internetowy) kosztował 35 PLN. Zapełnienie 100 procent, czas jazdy 6 godzin (do Warszawy przyjechał o pół godziny wcześniej. Niby wszystko w porządku, nowy duży autokar, kibel na pokładzie, wifi itp., ale jak dla mnie jest tak czy inaczej ciasno (porównuje z pociągiem gdzie można wyjść na korytarz rozprostować kości i zaczerpnąć świeżego powietrza). Na plus jest wajcha ,dzięki której można odsunąc fotel od sąsiada przy oknie zabierając tym samym miejsce na przejście. Niestety największym minusem okazała się klimatyzacja (tego się obawiałem), która działała raz na jakiś czas, po czym robiło się nieznośnie duszno i gorąco, że cięzko było usiedzieć, a tym bardziej spać. Na trasie gdzie jedzie się 1-2 godziny to można jeszcze przeżyć, ale na dłuższej 5-6 godzin to już męczarnia jak dla mnie. Nie wiem czy to jednostkowy wybryk czy norma....? żeby jeszcze były jakieś okna które można uchylić...
Gdyby nie cena to wsiadłbym do pociągu np. Słonecznego. Za rok na tej trasie powinny być już przyzwoite czasy dla pociągów więc nie będę już miał dylematu co wybrać
re-drum no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 01:12 AM   #68
nierobca
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by re-drum View Post
Jechałem ostatnio Polskim Busem na trasie Gdańsk - Warszawa. ...
Gdyby nie cena to wsiadłbym do pociągu np. Słonecznego. Za rok na tej trasie powinny być już przyzwoite czasy dla pociągów więc nie będę już miał dylematu co wybrać
haha, poczytaj sobie wątek o modernizacji E 65 to faktycznie nie będziesz miał dylematu, ale na korzyść jednak połączeń autobusowych :P sory za ot
nierobca no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 10:05 AM   #69
punkracy
Tu i Teraz

punkracy's Avatar

Quote:
Originally Posted by re-drum View Post
Jechałem ostatnio Polskim Busem na trasie Gdańsk - Warszawa. Bilet kupiony tego samego dnia rano (przelew internetowy) kosztował 35 PLN. Zapełnienie 100 procent, czas jazdy 6 godzin (do Warszawy przyjechał o pół godziny wcześniej. Niby wszystko w porządku, nowy duży autokar, kibel na pokładzie, wifi itp., ale jak dla mnie jest tak czy inaczej ciasno (porównuje z pociągiem gdzie można wyjść na korytarz rozprostować kości i zaczerpnąć świeżego powietrza). Na plus jest wajcha ,dzięki której można odsunąc fotel od sąsiada przy oknie zabierając tym samym miejsce na przejście. Niestety największym minusem okazała się klimatyzacja (tego się obawiałem), która działała raz na jakiś czas, po czym robiło się nieznośnie duszno i gorąco, że cięzko było usiedzieć, a tym bardziej spać. Na trasie gdzie jedzie się 1-2 godziny to można jeszcze przeżyć, ale na dłuższej 5-6 godzin to już męczarnia jak dla mnie. Nie wiem czy to jednostkowy wybryk czy norma....? żeby jeszcze były jakieś okna które można uchylić...
Moja siostra ostatnio jechała tą trasą, problemów nie było. Wybór padł na PolskiBus nie tylko ze względu na cenę i szybszy niż pociąg czas jazdy, ale także obawę, że korytarz to będzie jej przedział, a kości rozprostowane będzie miała cały czas.

btw fajny awatar
Old August 24th, 2011, 04:28 PM   #70
re-drum
Amsterdam/Wawa/Słupsk

re-drum's Avatar

Likes (Received): 61

Quote:
Originally Posted by nierobca View Post
haha, poczytaj sobie wątek o modernizacji E 65 to faktycznie nie będziesz miał dylematu, ale na korzyść jednak połączeń autobusowych :P sory za ot
Wątek czytam od paru lat codziennie i pociągami na tej trasie jeżdżę od czasu do czasu, więc wiem co tam się dzieje
Na Euro 2012 czas przejazdu ma zostać skrócony do 3,5 godziny (wg PL.2012) czyli realnie pewnie 4 h (oczywiście po mistrzostwach może znowu się wydłużyć. Choć według prognozy kolegi pcrulez2:

"czerwiec 2012
...
czas jazdy ok. 4:30"

Wybiorę więc 4-4,5 h pociągiem niż 6 godzin autobusem, no chyba że PB zacznie jeździć przez DK 10 i nową A1 (około 5 godzin plus postój 20 min) w co raczej nie wierzę,a nawet oddanie fragmentów S7 niewiele przyspieszy podróż
re-drum no está en línea   Reply With Quote
Old August 24th, 2011, 06:28 PM   #71
nierobca
Registered User

@up no na EURO będa jeździć szybciej bo zawieszą wszystkie prace i zejdą poniżej 4 h bo takie wymogi UEFA są, ale po EURO wszyscy robotnicy wracają na tory i te idiotyczne czasy też:/ ja oczywiście też bym wybrał nawet 5h pociągiem (aczkolwiek nawet w tych trudnych chwilach i tak jeżdżę pociągiem na tej trasie), ale w związku z tym burdelem związanym z tym remontem to trochę nie wierzę w czas poniżej 4h przed 2014...
Old August 25th, 2011, 02:46 AM   #72
WanKenobi
Registered User

a czy widzieliście gdzieś info nt. kolejnych tras?
WanKenobi no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 12:46 AM   #73
LaPizza
Registered User

LaPizza's Avatar

Quote:
Originally Posted by WanKenobi View Post
a czy widzieliście gdzieś info nt. kolejnych tras?
...np. połączenie Lublina nie tylko z Warszawą?
LaPizza no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 10:47 AM   #74
nierobca
Registered User

@up ale chyba na razie to wszystko startuje i kończy w Warszawie.
Old August 26th, 2011, 12:08 PM   #75
WanKenobi
Registered User

sam znalazlem co nie co >> w filmie na YT odnosnie prezentacji firmy we Wroclawiu jest mowa o trasach do Berlina, Katowic i Poznania - Termin nieokreslony
WanKenobi no está en línea   Reply With Quote
Old August 26th, 2011, 03:31 PM   #76
Falubaz
Registered User

Falubaz's Avatar

Likes (Received): 2698

Te autobusy nie zatrzymują się po drodze, prawda? Tego właśnie u nas brakowało, bezpośrednich, szybkich połączeń. Szkoda, że tylko są linie do Warszawy.
Co do frekwencji, trzeba trochę czasu dać na rozruszanie i na to, że taka szybka podróż autobusem zaistnieje w powszechnej świadomości. W innych krajach już od dawna istnieją takie systemy i autobusy niemal zawsze są tańszą opcją. Np. w Hiszpanii pociągi mają takie ceny i takie frekwencje na niektórych trasach (nie mówiąc już o gęstości sieci kolejowej), że nie ma co się zastanawiać nad wyborem środka transportu na większe odległości.

₪₪₪Zielona Góra moim okiem₪₪₪ Zielonogórskie autobusy₪₪₪Port Lotniczy ZIElona Góra₪₪₪ BRT₪₪₪ścieżki rowerowe w ZG
₪₪₪Korea/Japonia₪₪₪Moja Ameryka - nie tylko Stany
Falubaz no está en línea   Reply With Quote
Old August 28th, 2011, 05:18 PM   #77
ReefGear
Modern

ReefGear's Avatar

Likes (Received): 1459

Zaskakujący jest brak połączenia Warszawy z Rzeszowem.
Old August 28th, 2011, 08:26 PM   #78
piotre44
Registered User

Quote:
Originally Posted by Falubaz View Post
Te autobusy nie zatrzymują się po drodze, prawda?
To zależy od trasy. Jechałem z Warszawy do Wiednia i z powrotem. W drodze do Austrii oprócz przewidzianych przystanków w Częstochowie, Katowicach i Bratysławie mieliśmy 2 krótkie postoje, ale nic dziwnego czas jazdy ok 12h. Zapełnienie zmieniało się z każdym przystankiem ale sporo miejsc wolnych. Ze znajomymi mogliśmy spokojnie się rozłożyć na dwóch siedzeniach.
W drodze powrotnej nieprzewidzianych przystanków było w sumie chyba 4 może 5 z powodu awarii toalety [została zapchana...] w tym 30min postój zaraz po wjeździe do Polski [nie mogliśmy pojawić się za wcześnie w Katowicach, musieliśmy czekać na bus z Krakowa do Katowic], później w samych Katowicach staliśmy chyba drugie 30min.
Generalnie sympatyczni kierowcy, naprawdę wygodnie się jechało i po 12h jazdy nie było tak źle. No i do tego cena biletu.... 20zł w obie strony
piotre44 no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 02:46 PM   #79
tigerro
Registered User

Likes (Received): 182

Ja dzisiaj testuję PB na nocnym strzale Gdańsk-Warszawa
tigerro no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 04:30 PM   #80
Maciek97
Registered User

Likes (Received): 1980

Quote:
Originally Posted by tigerro View Post
Ja dzisiaj testuję PB na nocnym strzale Gdańsk-Warszawa
Ja wczoraj wyjeżdżałem o 22:50 z Gdańska Oliwy.
Odjazd z Gdanska głównego o 23:30, przyjazd do Warszawy o 4:45, w międzyczasie 30 minut postoju w Ostródzie (z wymianą kierowcy). Niestety autobus był pełen wiec nie mozna się było rozłozyc na 2 siedzeniach.
Maciek97 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, autobusy, białystok, bydgoszcz, gdańsk, gorzów, katowice, kraków, lublin, ostrowiec świętokrzyski, poznań, rzeszów, sieradz, toruń, warszawa, wrocław

Thread Tools

Posting Rules