search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 30th, 2011, 06:07 PM   #81
C.S.
Registered User

C.S.'s Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
Originally Posted by ReefGear View Post
Zaskakujący jest brak połączenia Warszawy z Rzeszowem.
nic zaskakującego tu nie widzę, na tej trasie śmiga NeoBus i to kilka razy dziennie, obłożenia stu procentowego nie ma. PB pewnie też to wie i charytatywnie powietrza wozić mu nie w smak.
C.S. no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 30th, 2011, 06:10 PM   #82
nierobca
Registered User

Likes (Received): 1

od razu przepraszam za OT, ale mógłby ktoś z was podać mi wątek lub strony przewoźników bus/autokar na trasie Warszawa-Trójmiasto, bo nic nie mogę za bardzo znaleźć oprócz Polskiego Busa i Kewina
nierobca no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 06:15 PM   #83
nsolak
xxxxxxxxxxx

nsolak's Avatar

www.rozklady.com.pl GDA-WAW: PKS w Mławie, Elblągu, Radomiu, Kielcach, Brodnicy, PPKS Warszawa
nsolak no está en línea   Reply With Quote
Old August 30th, 2011, 10:46 PM   #84
Grzesiek R.
Registered User

Likes (Received): 148

PKS Warszawa, PKS Elbląg, w sezonie PKS Mława.
Połączenia z Dworca Zachodniego w Wawie będą widoczne na www.pksbilety.pl .

Trochę inna półka cenowa: www.kolejnabusa.pl
Grzesiek R. no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 12:11 AM   #85
nierobca
Registered User

Likes (Received): 1

te PKSy widziałem, ale dużo osób strasznie trąbi, że przez tą modernizację E 65 to na pęczki połączeń ta tej trasie więc myślalem, że troche większy wybór jest

Grzesiek R. - właśnie tego typu rzeczy szukałem! I wcale cena nie jest wygórowana według mnie
nierobca no está en línea   Reply With Quote
Old August 31st, 2011, 05:15 AM   #86
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1300

Quote:
Originally Posted by C.S. View Post
nic zaskakującego tu nie widzę, na tej trasie śmiga NeoBus i to kilka razy dziennie, obłożenia stu procentowego nie ma. PB pewnie też to wie i charytatywnie powietrza wozić mu nie w smak.
śmiga i od września zwiększa liczbę kursów dziennie do nawet 8, więc musi wozić nie tylko powietrze. W tym roku Neobus zakupił dwa nowe autokary, czyżby jednak się opłacało
Old August 31st, 2011, 02:42 PM   #87
JuriQ
Registered User

JuriQ's Avatar

Likes (Received): 33

Quote:
Originally Posted by letowniak View Post
śmiga i od września zwiększa liczbę kursów dziennie do nawet 8, więc musi wozić nie tylko powietrze. W tym roku Neobus zakupił dwa nowe autokary, czyżby jednak się opłacało
Tak tylko jest już najdroższym przewoźnikiem kursującym na trasie Podkarpacie - Warszawa.
JuriQ no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2011, 01:10 PM   #88
leemc12
feel the force

leemc12's Avatar

Likes (Received): 569

Quote:
Originally Posted by Grzesiek R. View Post
Trochę inna półka cenowa: www.kolejnabusa.pl
4h z Gdańska do Warszawy? Wychodzi przynajmniej 1,5h mniej niż PKS. Toć to istny pirat drogowy, a nie przewoźnik. W reklamach powinni podpisywać: "linia polecana przez samobójców".
leemc12 no está en línea   Reply With Quote
Old September 1st, 2011, 03:54 PM   #89
Grzesiek R.
Registered User

Likes (Received): 148

Ich mniejszy pojazd z punktu widzenia prawa to osobówka.
BTW, gdy Sprintery KEWINa nie miały tacho to czysta jazda nocą, nawet w deszczu, zajmowała poniżej 3,5 h. A to, podobnie jak rajdy po uliczkach miasteczek, w których oficjalnie nie mieli przystanków, nie było już miłe.

Last edited by Grzesiek R.; September 1st, 2011 at 05:04 PM.
Grzesiek R. no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2011, 10:39 PM   #90
el_bartez
PB RWD jest wysoko

el_bartez's Avatar

Likes (Received): 7662

Ostatnio miałem okazję przejechać się na trasie Szczecin-Warszawa i z powrotem. Podróż ok, tylko ludzi w sumie niewiele, może jakieś 15 osób. No i za bilet zapłaciłem 2zł w obie strony, ale rezerwacja na początku lipca. Wie ktoś kiedy wrzucą bilety na grudzień?

el_bartez no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2011, 02:36 PM   #91
|b0br
Registered User

|b0br's Avatar

Likes (Received): 0

Byłem z polskibusem w Wiedniu: LBN - WAW - WIEN - WAW - LBN za 15zł i w Pradze: LBN - WAW - PRG - WAW - LBN za 62zł. Także mogę wszystkim polecić, za małe pieniądze można spędzić fajny weekend (:

Na moim blogu napisałem relację z tego wyjazdu do Wiednia jakby ktoś był zainteresowany -> Relacja z podróży Polskimbusem
|b0br no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2011, 01:36 PM   #92
Maciek97
Registered User

Likes (Received): 1917

Wybieram się za jakieś 2 tygodnie PB do Wiednia i mam pytanie do tych co tam już byli. Autobus przyjeżdża o 4:50 (czyli realnie pewnie parę minut po 4) Co tam można robić w okolicy dworca do jakiejś normalnej godziny? Czy mozna gdzies tam o tej porze kupić bilet dobowy i czy w ogóle jeździ tam jakas nocna komunikacja?
Maciek97 no está en línea   Reply With Quote
Old September 12th, 2011, 02:34 PM   #93
Tonic
Registered User

Likes (Received): 29

Quote:
Originally Posted by Maciek97 View Post
Wybieram się za jakieś 2 tygodnie PB do Wiednia i mam pytanie do tych co tam już byli. Autobus przyjeżdża o 4:50 (czyli realnie pewnie parę minut po 4) Co tam można robić w okolicy dworca do jakiejś normalnej godziny? Czy mozna gdzies tam o tej porze kupić bilet dobowy i czy w ogóle jeździ tam jakas nocna komunikacja?
Autobus zatrzymuje się w okolicy budowanego właśnie nowego dworca głównego, na "dworcu" autobusowym, z którego odjeżdżają chyba głównie autobusy regionalne. Tak poza tym to nic ciekawego w okolicy nie zauważyłem. Może komuś przyda się taka informacja, ale z tego co udało mi się ustalić, w pobliżu nie ma żadnej przechowalni bagażu (nawet na stacji s-bahn). Przynajmniej pod koniec lipca nie było.
Po sąsiedzku znajduje się natomiast stacji linii metra U1 (od razu zauważysz) - Sueditorel Platz. Jeśli przyjeżdżasz w sobotę lub w niedziele to nie masz najmniejszego problemu, bo w weekendy metro jeździ całą dobę. Jeśli w tygodniu to pierwsze metro jedzie kilka minut po 5, więc też nieźle. Na plac przy katedrze dostaniesz się jadąc cztery przystanki w kierunku Leopoldau (jakieś 5 minut). Bilet kupisz w automacie na stacji metra (można płacić kartą).
Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pytania to w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.
Tonic no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2011, 10:22 AM   #94
Laskowski
Registered User

Laskowski's Avatar

Likes (Received): 426

PolskiBus zaliczony na trasach Ostróda - Warszawa, Warszawa - Praga - Warszawa i Warszawa - Ostróda.

Wyjazd z Ostródy o czasie. Do Warszawy przyjazd około 20 minut szybciej.

Kurs do Pragi z trzema przerwami po drodze. Można było rozprostować trochę kości i skoczyć do WC bo to chyba nie działało na pokładzie autobusu. Przyjazd na Florenc też przed czasem.

Powrót również z dodatkowymi postojami i też przed czasem w Warszawie.

Ostatni kurs Warszawa - Ostróda. Kibelek sprawny. Kierowca trochę szalał po drodze ale nie było aż tak źle. Przyjazd przed czasem.

Autobusy jak wiadomo nówki. Czysto w środku. Brak zastrzeżeń do pracy kierowców jeśli chodzi o jazdę jak i obsługę podróżnych. Sporo miejsca na nogi. Fotele wygodne.

Jedyny minus jak dla mnie to brak numeracji miejsc. Wsiadałem z dziewczyną w Ostródzie. Ja na początku autobusu ona gdzieś dalej. Wszyscy porozsiadani, inni śpią, itp, itd. Trzeba szukać miejsc.

Z tego co podsłuchałem rozmowę kierowców to szefostwo niezbyt przychylnie patrzy na dodatkowe postoje oraz przyjazd przed czasem na poszczególne przystanki. Na to kierowca z Wawa - Praga - Wawa odpowiedział, że by musiał jechać 60km/h żeby trafić w rozkład.

Last edited by Laskowski; September 16th, 2011 at 10:28 AM.
Laskowski no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2011, 01:24 PM   #95
Bomirek
Registered User

Likes (Received): 35

Czasy przejazdów

Jeszcze nie miałem okazji skorzystać z usług nowego przewodnika ale już krótka analiza rozkładu powoduje u mnie złe skojarzenia z PKS-em.
Czyż nie jest dziwne, że autobus z Białegostoku do Warszawy ma zaplanowany czas przejazdu 3 godziny 20 minut bez względu na to czy wyjeżdża o 1.50 czy 13.50. W nocy pewnie przyjeżdża do celu przed czasem ale jadąc po południu kierowca musi nieźle kombinować, aby na trasie nadrobić czas na warszawskie popołudniowe korki, wcześniej stojąc w korkach na budowanej S-8.
Nie rozumiem takiego "zarządzania transportem". Myślałem, że takie metody odeszły już do przeszłości.
Bomirek no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2011, 05:42 PM   #96
apa-sf
Registered User

Likes (Received): 33

Relacja "z drugiej ręki" ;-) Dziewczyna jechała z Trójmiasta do Warszawy i była przerażona, gdy w kasie PKP IC usłyszała >stówkę za prawie 9h jazdy (tyle co kiedyś do Krakowa). Strasznie się ucieszyła, gdy dowiedziała się o polskim busie, kupiła bilety w dwie strony za 70? pln, dojechała zadowolona, zero uwag ;-)
apa-sf no está en línea   Reply With Quote
Old September 16th, 2011, 06:00 PM   #97
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8881

Ostatnio zrobione WWA-GDN-WWA w obie strony niecałe 6 godzin( przy 10 minutowym postoju w Ostródzie w jedną stronę i 20 minutowym w drugą).Wyjazd z Wawy 7:30 ,z Gdańska 14:30. Po raz pierwszy nie bolały mnie plecy w autobusie obsługa miła, bilety 30-35 zł. jak dla mnie strzał w dziesiątke.

Last edited by Strzala; September 16th, 2011 at 06:11 PM.
Strzala no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 01:53 PM   #98
michastrain1
Registered User

michastrain1's Avatar

Likes (Received): 2618

Ostatni weekend to trasa PolskimBusem Wawa-Wiedeń-Wawa. Moje oczekiwania były może trochę za mocno rozbudzone, jednak ostro roztrzaskały się o rzeczywistość.

Negatywy:
- myślałem, że jest nieco więcej miejsca na nogi (mam 1,90m) - tragedii jednak nie było
- do Wiednia zero przystanków na siku (może jeden, jak spałem i przebudził mnie głos kierowcy, ale przez sen nie wiem o co chodziło), a w kiblu, jak podniosłem klapę jeszcze przed Częstochową pływało wielkie, żółte, śmierdzące coś (po samą deskę!), na myśl o czym nawet teraz chce mi się wymiotować
- w stronę do Warszawy kibel w ogóle zamknięty (kierowcy zachęcali, że korzystać z WC na 3 postojach)
- autobus w Wiedniu podjechał na 3 min. przed odjazdem - zachęcają, żeby przyjść 15 min. przed. Niezły stresor był, czy nie pomyliłem godzin, miejsca, itp.
- Internet? Jaki Internet?! Jak już cudem załapał, to otwierała się jedna strona i przez godzinę nic innego - w Polsce. Za granicą nic mi się nie odpaliło.

Zalety:
- cena
- wygodne fotele - to trzeba przyznać!
- mimo przebudowy gierkówki dojechaliśmy na czas w obie strony (do Wiednia nawet 30 min. przed)
- obłożenie na poziomie 80% (WAW-Częstochowa), potem ok. 50%, na powrocie max. 20% - można zająć 2 fotele.
- gniazdka z prądem

Szczerze powiedziawszy, to na takie długie trasy spodziewałem się czegoś lepszego, choć wiem, że nie ma cudów za tanie bilety. Na trasy po Polsce byłoby super, ale na podróż 12h, fajnie by było mieć coś lepszego.

W Ameryce Południowej jeździłem rewelacyjnymi busami (zdjęcie poniżej), w których wszystko działało, a wolny kierowca rozdawał jedzenie jak w samolocie i rozkręcał gry, np. bingo, w których nagrodami były drobne upominki, a czasem darmowe przejazdy! Może nie potrzeba nam aż takich luksusów, ale działający kibelek i więcej miejsca na nogi na trasach zagranicznych by nie zaszkodziło. Dla mnie absolutnym liderem w Europie w kwestii busów jest Lux Express z Estonii.

michastrain1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 08:39 PM   #99
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 1495

Jechałem na tej trasie. Dla mnie (189cm) miejsca na nogi było wystarczająco. Generalnie rozmiarowo standard autobusowy. To nigdy nie miała być luksusowa linia. Ja usiadłem w tylnej części więc i tak miałem leżankę na 4 miejsca. Ja i pół autobusu. Zrobiłem z tą linią kilkadziesiąt kursów, w 99% przypadków kibel działa. Może się wyczerpać woda/przepełnić na długiej trasie, po drodze tego nie zmienia. Czasami ludzie też nie naciskają magicznego guzika i nieprzyjemne substancje zamiast zostać zassane w czeluści machiny, pływają swobodnie. Tfu, koniec o tym. Internet prawie zawsze działa, także za granicą - zmieniają karty na zagranicznych operatorów (na roamingu by poszli z torbami).

PS. Przed Wiedniem oprócz rozkładowego postoju w Bratysławie jest jeszcze koło polskiej granicy na stacji. Czasem także jeszcze gdzieś na Słowacji.
PS.2. Ja bym takiego kierowcę który "rozkręca zabawę" chyba pogonił, wolę coś poczytać, czego posłuchać, pospać.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 09:24 PM   #100
khan_tengri
Дружба Народов

khan_tengri's Avatar

Likes (Received): 8826

Quote:
Originally Posted by michastrain1 View Post
Dla mnie absolutnym liderem w Europie w kwestii busów jest Lux Express z Estonii.
Zgadzam się. Jechałem ich Scanią z Rygi do Wilna i byłem zachwycony wygodą.
khan_tengri no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, autobusy, białystok, bydgoszcz, gdańsk, gorzów, katowice, kraków, lublin, ostrowiec świętokrzyski, poznań, rzeszów, sieradz, toruń, warszawa, wrocław

Thread Tools

Posting Rules