search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 19th, 2011, 12:20 PM   #101
bista
Registered User

bista's Avatar

Likes (Received): 462

Połączenie WAW-LUB cieszy się chyba dużym powodzeniem bo w ostatnią niedzielę do Lublina o tej samej godzinie odjeżdżały aż 2 autokary.
bista no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 19th, 2011, 10:14 PM   #102
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 1483

Poważnie? Regularnie jeżdżę na tej trasie i nigdy nie widziałem kompletu. Może kwestia dnia tygodnia i godziny.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2011, 04:01 PM   #103
nierobca
Registered User

Likes (Received): 1

Dzisiaj do Gdańska o 15 30 odjechały dwa pełne autokary. Mam zatem pytanie do ludzi w temacie : Skąd oni biorą te dodatkowe autokary ? Myślałem, że kupili na styk lub z lekką rezerwą na linie, które obsługują. A drugie czy ktoś może zauważył spadek pasażerów w pociągach na linii WAW-GDA ? Bo dwa pełne autkoary to sporo osób, a jednak PolskiBus odbiera pasażerów IC niż PKSom.
nierobca no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2011, 12:16 PM   #104
wichura999
Registered User

wichura999's Avatar

Likes (Received): 441

Quote:
PolskiBus.com: nowe autokary, nowe trasy!

Mamy dla was doskonałą wiadomość. Zastanawialiście się, jak tam idzie Polskiemu Busowi i czy się utrzyma na naszym rynku? Otóż idzie na tyle dobrze, że firma zamówiła kolejne 50 autokarów (do tej pory po polskich drogach jeździ 18 busów z bocianem Ziggi) i zapowiada kolejne trasy.

Roger Bowker, Dyrektor Generalny Souter Holdings Poland, właściciela marki PolskiBus.com zdradził nam, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy działalności PB przewiózł 175 tysięcy pasażerów.

Zamówienie na 50 nowych autokarów składa się z 30 pojazdów TD 921 Altano i 20 dwupokładowych TD 927 Astromega, wyprodukowanych przez belgijską firmę Van Hool. PolskiBus.com przewiduje, że nowe autokary zostaną wprowadzone między grudniem 2011 a kwietniem 2012 r. na istniejących trasach (zwiększając częstotliwość połączeń) oraz na nowej, szerszej sieci tras, która ma zostać
wkrótce ogłoszona.

Już niedługo będziemy mieć dla was więcej informacji na ten temat.
fly4free
wichura999 no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2011, 03:09 PM   #105
mappero
Co sie kryje za zakrętem?

mappero's Avatar

Likes (Received): 363

Te same zakupy co ich bazowy angielski oddzial firmy. Pewnie duze znizki maja u Van Hool'a. Ale tak wlasnie wyglada globalizacji i obnizanie kosztow przez konsolidacje

Błędy na mapach w nawigacjach GPS i internecie

Been in: A, B, BIH, BR, C, CH, CZ, D, DK, E, F, FL, GB, GE, GBR, H, HR, I, L, LT, MC, MEX, MNE, N, NL, P, PL, RO, RD, RSM, S, SK, SLO, SRB, TR, UA, USA, V
Driven in: A, B, BIH, BR, CH, CZ, D, DK, E, F, FL, GB, GBR, H, HR, I, L, MC, MNE, N, NL, P, PL, RO, S, SLO, SK, SRB, TR, USA
mappero no está en línea   Reply With Quote
Old October 27th, 2011, 11:35 AM   #106
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 14268

Teraz więcej na temat ekspansji firmy:
Quote:
Polski Bus – autokarowy przewoźnik, który w czerwcu tego roku przebojem wdarł się na Polski rynek rozwija siatkę połączeń. Jak informowaliśmy w poniedziałek, spółka do posiadanych już osiemnastu nowoczesnych i komfortowych autokarów niebawem dołączy kolejnych pięćdziesiąt.

Będą one kursować na dotychczasowych trasach oraz w nowej, bardziej rozbudowanej sieci połączeń. Przyjrzyjmy się więc szerzej planom tej firmy.Obecnie największą popularnością wśród pasażerów cieszą się trasy Warszawa – Gdańsk – Warszawa, Warszawa – Praga – Warszawa oraz Warszawa – Lublin – Warszawa. Przewoźnik odnotowuje tutaj stały wzrost sprzedaży biletów. Z kolei jak wynika z zaprezentowanych statystyk od początku swojej obecności na rynku Polski Bus przewiózł już łącznie ponad 175 tysięcy pasażerów.

Piotr Bezulski, Dyrektor Zarządzający Souter Holding Poland nie ukrywa, że rozwój firmy nastąpił szybciej, niż zakładano. - Polski rynek po prostu pozytywnie nas zaskoczył, zostaliśmy dobrze przyjęci i wypełniliśmy pewną lukę, chcemy więc nadal się rozwijać. Dowodem na to jest zamówienie kolejnych autobusów wysokiej klasy. To znak dla rynku i pasażerów, że polski rynek traktujemy bardzo poważnie i zamierzamy być na nim stale obecni – wyjaśnia Piotr Bezulski.

Berlin początkiem zmian w rozkładzie jazdy

Od 18 października skasowane zostało jedno z trzech połączeń z Warszawy do Berlina. Nie oznacza to, że przewoźnik wycofuje się z połączeń międzynarodowych. Firma za skasowany kurs chce dać pasażerom coś w zamian. Trasa P3 zostanie więc zmodyfikowana.

Już od 2012 roku autobus będzie zatrzymywał się przy berlińskim lotnisku Schönefeld/Brandenburg. Operuje z niego kilkunastu tanich przewoźników lotniczych. – Wraz z otwarciem tego lotniska (Berlin Brandenburg zastąpi lotnisko Schönefeld wraz z początkiem czerwca 2012 roku – przyp. red.) stworzy się tam duży punkt przesiadkowy i chcemy pasażerom dać możliwość dojazdu do niego naszymi autobusami – informuje Piotr Bezulski.

Nie jest wykluczone, że podobnie może być z połączeniem do Wiednia. Autobus również przejeżdża w pobliżu tamtejszego lotniska. Na razie jednak prowadzone są analizy zapotrzebowania na takie połączenie.

Zmiany czekają pasażerów w Kielcach. Tutaj Polski Bus nie będzie już zatrzymywał się na dworcu PKS przy ulicy Czarnowskiej. Nowa lokalizacja jest obecnie ustalana, przewoźnik czeka na odpowiednie pozwolenia. – Chcielibyśmy zatrzymywać się w ścisłym centrum, na przykład przy ulicy Żytniej, gdzie nasi pasażerowie mają możliwość łatwego dotarcia zarówno nocą, jak i w dzień – tłumaczy Piotr Bezulski.

Nowe połączenia już w grudniu

W nowym rozkładzie jazdy, który zmieni się już w grudniu, przeważać będą połączenia dzienne. Oznacza to, że tam, gdzie teraz Polskim Busem podróżujemy nocą będziemy też podróżować w dzień. – W pierwszej kolejności chcemy zwiększyć kursowanie autobusów na obecnych liniach, a w drugiej poszerzyć siatkę połączeń o nowe kierunki – mówi Piotr Bezulski.

Zmiany miałyby rozpocząć się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, kiedy to do Polski dotrzeć mają kolejne autobusy. Nowości będą wprowadzane sukcesywnie, aż do wiosny przyszłego roku, kiedy to we flocie Polskiego Busa znajdzie się łącznie 68 autokarów.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarło F4F – Polski Bus między innymi zmodyfikuje trasę P6, która obecnie łączy Warszawę z Kielcami, Krakowem i Katowicami. W nowym rozkładzie jazdy linia ta kursem dziennym oraz nocnym połączy Warszawę z Zakopanem. Pozostałe trasy z nowej siatki połączeń znane mają być za niespełna dwa tygodnie.

Rozwój siatki połączeń ma nastąpić między innymi na południu kraju. Rozważana jest trasa, która połączyłaby na przykład Lublin z Rzeszowem i dalej z Krakowem, a nawet Katowicami. Być może utworzone zostanie również połączenie obsługujące trasę z Poznania do Wrocławia, Katowic i Krakowa. – Jesteśmy obecnie na etapie uzyskiwania zezwoleń, dlatego teraz nie mogę podać ani też potwierdzić żadnych informacji dotyczących obsługiwanych w przyszłości miast. Nie wykluczamy natomiast, że wraz z ich uruchomieniem zorganizujemy promocję dla pasażerów – dodaje Piotr Bezulski.

Z naszych informacji wynika, że w zmienionym rozkładzie jazdy ma znaleźć się również nowe połączenie obsługujące koleją europejską stolicę. Wszystko wskazuje, że może to być na przykład Budapeszt, choć na razie nikt tego oficjalnie nie potwierdza.

Radomianom nie mówimy nie

Spora grupa mieszkańców Radomia czyni starania, aby Polski Bus zatrzymywał się w ich mieście. – Znam sprawę i wiem o staraniach tych mieszkańców, na razie nie ma takiej możliwości, aby ekspresowe połączenie (P6) z Warszawy do Krakowa i Katowic miało dodatkowy przystanek w Radomiu. Pasażerom z Radomia nie mówimy jednak stanowczego nie, bo firma cały czas rozeznaje rynek. Być może będzie możliwe stworzenie zupełnie nowej extra linii łączącej stolicę z Radomiem. Na razie jednak żadnej deklaracji składać nie chcę – mówi Piotr Bezulski.

Pierwszy stacjonarny punkt sprzedaży biletów

Na dworcu PKS w Gdańsku w punkcie jednego z biur podróży kilka dni temu Polski Bus zdecydował się uruchomić sprzedaż biletów. Podobny jeszcze w tym tygodniu zostanie uruchomiony w Warszawie. – Takie punkty otwieramy w tych miejscach, w których ruch podróżnych jest największy. Pasażerowie pamiętać jednak muszą, że zawsze oferta internetowa będzie dla nich najkorzystniejsza. To dlatego, że tam, gdzie bilety sprzedawane są za gotówkę ich cena będzie o kilka złotych wyższa – dodaje Piotr Bezulski.

Pasażerów ucieszy zapewne fakt, że teraz bilety będzie można kupić nawet do piętnastu minut przed odjazdem. Do tej pory sprzedaż kończyła się na godzinę przed odjazdem. – Zauważyliśmy, że wielu pasażerów przychodzi do miejsc odjazdu naszych autokarów i dopiero wówczas próbuje zakupić bilety. Aby im to umożliwić zdecydowaliśmy, że będą to mogli zrobić nawet tuż przed odjazdem – mówi Piotr Bezulski.

Strategia to niskie ceny i pojemne autobusy

- Nasza strategia to dalsze utrzymanie niskich cen. W przeciwieństwie do innych krajów, to ona rządzi komunikacją w Polsce. Dla pasażerów głównym kryterium nadal jest cena za przejazd – ocenia Piotr Bezulski. W obecnej flocie firma posiada 18 autobusów Van Hool Altano, które mogą zabrać 70 pasażerów. Teraz podpisała umowę na 30 kolejnych takich samych oraz 20 dwupokładowych Van Hool Astromega mogących zabrać 89 pasażerów. - Im większa ilość miejsc w autobusie tym bardziej sprzyja to niskiej cenie za przejazd dla pasażera – zachwala Piotr Bezulski.

Zdradza też, że firma stara się, aby ceny biletów zawsze były konkurencyjne w stosunku do innych przewoźników. Już teraz uważna osoba, która szuka najtańszego połączenia znajdzie w tygodniu od poniedziałku do czwartku przejazd do Berlina, Pragi, Bratysławy, czy Wiednia za nie więcej niż 60 złotych w jedną stronę. To zdecydowanie mniej niż konkurencja, która przy mniejszej pojemności autokarów takiej ceny zaoferować nie może.

Co do samej konkurencji, to jest ona oceniana przez przewoźnika jako pozytywne zjawisko zarówno dla pasażerów jak i dla stałego podwyższania jakości usług. - Nie boimy się konkurencji – mówi otwarcie Piotr Bezulski. - Chcemy konkurować z takim kolejowym przewoźnikiem jak PKP Inter City, czy TLK. Oceniamy ich jako naszych największych konkurentów.

Internet na razie tylko w Polsce

Polski Bus pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym na korzystnie z internetu również poza granicami kraju. Obecnie z darmowego WiFi można korzystać jedynie na terenie Polski. – Mamy problemy z zakupem usług internetowych poza granicami kraju. Przepisy nie pozwalają operatorom zawierać umów z firmami, które nie mają w danym kraju siedziby. Ta niedogodność nie powinna jednak znacząco wpływać na jakość naszych usług zważywszy, że 80 procent usług świadczymy w Polsce. Niemniej jednak cały czas pracujemy nad tym, aby ją jak najszybciej usunąć – wyjaśnia Piotr Bezulski.

Euro 2012 raczej nie przyniesie nowości

Na Euro 2012 Polski Bus nie przewiduje uruchamiania nowych połączeń. – Nasza obecna siatka połączeń obsługuje praktycznie wszystkie miasta, w których będą odbywały się mecze. Dodatkowo wszystkie one mają połączenia z Warszawą. Piotr Bezulski dodaje, że może powstać pytanie, czy oprócz skomunikowania z Warszawą nie należałoby skomunikować tych miast ze sobą np. Wrocław – Poznań – Gdańsk. Ale, jak zastrzegł, jest to przyszłość i być może kolejna faza rozwoju firmy.

Sam zarządzaj rezerwacją

W niedalekiej przyszłości Polski Bus uruchomi internetowy system zarządzania rezerwacją. Można będzie nie tylko zwrócić bilet, ale też zmienić daty wyjazdu – zapewnił Piotr Bezulski.
http://www.fly4free.pl/polskibus-com...-cena-rozmowa/

Czyli mamy 30 nowych 70 miejscowych autobusów i 20 90-osobowych. Nowe autobusy i trasy będą niedługo. Przejazd na Schonefeld to moim zdaniem strzał w dziesiatkę. Bardzo dobrze, że bilet można kupić tuż przed odjazdem(ktoś komórką łączy się i kupuje, nie trzeba nawet lapciaka). Dojazd np. z Poznania do Berlina na pewno poprawi się po otwarciu A2 , podobnie na wielu innych odcinkach po otwarciu będących obecnie w budowie wielu fragmentów autostrad i ekspresówek np. z Wrocka do Warszawy.
mlodyy1985 está en línea ahora   Reply With Quote
Old October 27th, 2011, 03:26 PM   #107
michastrain1
Registered User

michastrain1's Avatar

Likes (Received): 2504

Quote:
Originally Posted by michastrain1 View Post
- Internet? Jaki Internet?! Jak już cudem załapał, to otwierała się jedna strona i przez godzinę nic innego - w Polsce. Za granicą nic mi się nie odpaliło.
Quote:
Originally Posted by Fredi View Post
Internet prawie zawsze działa, także za granicą - zmieniają karty na zagranicznych operatorów (na roamingu by poszli z torbami).
Quote:
Originally Posted by mlodyy1985 View Post
Polski Bus pracuje nad rozwiązaniem pozwalającym na korzystnie z internetu również poza granicami kraju. Obecnie z darmowego WiFi można korzystać jedynie na terenie Polski. – Mamy problemy z zakupem usług internetowych poza granicami kraju. (...) wyjaśnia Piotr Bezulski
Fredi, sprawdzałeś rachunek, czy Ci nie policzyło zdrowo za przesył danych za granicą? Mam nadzieję, że nie poszedłeś z torbami
michastrain1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 11th, 2011, 08:40 PM   #108
Fredi
Registered User

Fredi's Avatar

Likes (Received): 1483

Nie korzystałem, a koleżanki współpasażerki, czytałem też od innych osób na innych forach.
Fredi no está en línea   Reply With Quote
Old November 17th, 2011, 06:31 PM   #109
fotel_prl
Registered User

fotel_prl's Avatar

Likes (Received): 325

wiadomo dokladnie juz kiedy przystanek bedzie przeniesiony na SXF?
fotel_prl no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2011, 10:20 AM   #110
4doniak
Inhabitant Fordonu

4doniak's Avatar

Likes (Received): 54

Ja mam pytanie do osób które już korzystały z PolskiegoBusa. Czy potrzebne są jakieś dane dokumenty osoby kupującej bilet czy wystarczy sam bilet z numerem?? Pytam bo się zgapiłem i zmówiłem dla kumpla bilet na moje dane i nie wiem czy nie będzie jakiegoś ambarasu. Pozdrawiam
4doniak no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2011, 12:40 PM   #111
nierobca
Registered User

wystarczy sam numer, nawet bez biletu. czasem polecam wziąć ze sobą potwierdzenie przelewu jeżeli kupiliśmy bilet w ostatniej chwili, gdyż kierowca może nas nie miećw spisie
Old November 23rd, 2011, 02:02 PM   #112
Czifo
Rzeczpospolita Niedasie

Czifo's Avatar

Likes (Received): 8545

Jechałem z Wiednia do Katowic i po przekroczeniu granicy stwierdziłem, że dokupię jeszcze KTW -> KRK (dla 3 osób) korzystając z Wi-Fi autobusowego Zapłacone kartą, mejl przyszedł szybciutko, odpisałem numery biletów i przy przesiadce powiedziałem kierowcy, że kupiłem przed chwilą i podałem mu numery na kartce. Nie ma żadnego problemu, przecież te numery też mają jakiś sens i będzie widział, że to jest numer kolejny po tym jak mu się kończą na liście.
Czifo está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 23rd, 2011, 06:05 PM   #113
nierobca
Registered User

nie napisałem poprzedniego posta, bo tak sobie wymyśliłem, ale jest to poparte doświadczeniem. a tak w ogóle na takiej samej podstawie można właśnie wcisnąć kierowcy, że się właśnie kupiło bilet i pojechać za darmola, bo przecież to takie logiczne, że numery są po kolei. heh
Old November 25th, 2011, 05:00 PM   #114
Laskowski
Registered User

Laskowski's Avatar

Likes (Received): 410

Jest nowy rozkład od 18.12

Na Warszawa - Gdańsk - Warszawa będzie 9 par kursów.
5:30, 7:30, 9:30, 11:30, 13:30, 15:30, 17:30, 23:30 każdy jedzie 5:45.
W Ostródzie autobus będzie się zatrzymywał przy stacji Shell na DK7.
Laskowski no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2011, 08:05 PM   #115
Strzala
Registered User

Likes (Received): 8880

Quote:
Rozwój siatki połączeń ma nastąpić między innymi na południu kraju. Rozważana jest trasa, która połączyłaby na przykład Lublin z Rzeszowem i dalej z Krakowem, a nawet Katowicami.
Aaach czekam na tą trasę z niecierpliwością. Myślę,że ją odpalą po nowym roku, w wakacje otwarcie dużego kawałka A4,więc pociąg spokojnie wyprzedzą na tej trasie.
Strzala no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2011, 12:41 AM   #116
wocash89
lokalny patriota

wocash89's Avatar

Likes (Received): 28

Zmieniono miejsce odjazdu PolskiegoBusa ze Szczecina, o której PB nie informuje. O zmianie dowiedziałem się przypadkiem i w samą porę bo za 2 tygodnie wybieram się do Warszawy - ale bym miał przejażdżkę Teraz autobusy odjeżdżają z przystanku koło Dworca Głównego PKP (przystanek Dworzec Główny III przy Interglobusie). Na ich stronie jest tylko uaktualniona mapka bez żadnego komunikatu.
Old November 28th, 2011, 10:45 AM   #117
czarny
Mancunian

czarny's Avatar

Likes (Received): 494

Quote:
Originally Posted by Strzala View Post
Aaach czekam na tą trasę z niecierpliwością. Myślę,że ją odpalą po nowym roku, w wakacje otwarcie dużego kawałka A4,więc pociąg spokojnie wyprzedzą na tej trasie.
Mysle ze szybciej i korzystniej byloby zrobic trase przez Kielce do Krakowe i Katowic a nie pchac sie przez Rzeszow.
czarny no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2011, 05:31 PM   #118
leinad
Registered User

Likes (Received): 65

Quote:
Originally Posted by wocash89 View Post
Zmieniono miejsce odjazdu PolskiegoBusa ze Szczecina, o której PB nie informuje. O zmianie dowiedziałem się przypadkiem i w samą porę bo za 2 tygodnie wybieram się do Warszawy - ale bym miał przejażdżkę Teraz autobusy odjeżdżają z przystanku koło Dworca Głównego PKP (przystanek Dworzec Główny III przy Interglobusie). Na ich stronie jest tylko uaktualniona mapka bez żadnego komunikatu.
Oczywiście, że informowali: https://www.facebook.com/PolskiBus/p...87028967984686
leinad no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2011, 11:16 PM   #119
wocash89
lokalny patriota

wocash89's Avatar

Likes (Received): 28

No to na fejsa akurat nie zaglądałem, ale prawdę mówiąc to komunikat powinien pojawić się przede wszystkim na stronie internetowej przewoźnika, która jednak jest głównym źródłem informacji, zwłaszcza w przypadku takiego przewoźnika.
Old November 28th, 2011, 11:39 PM   #120
michal90
Registered User

Likes (Received): 3410

Rozszerzają ilość kursów do 9 (Gda-Wwa), a dalej potężna luka pomiędzy 19:30 a 23:30... De facto ktoś kto kończy zajęcia / spotkanie / whatever np. o godz. 20, jest tak czy siak skazany na 3,5 h czekania na polskiegobusa / pociąg (tutaj "inteligenci" ostatniego IC puszczają o 17, potem jest już tylko nocny o 23...). Osobiście ostatnio 2 razy wracałem tym o 23:30, ale tylko dlatego, że nie miałem wyjścia (wszystkie miejsca sypialne i kuszetki na niedzielę zabookowane 2 dni przed !) - przyjazd do Gdańska jest o 5, więc tak czy siak raczej nikt nie wyjedzie po pasażerów, a taxi to taryfa nocna - to jest jakaś przemyślana taktyka, czy też park maszynowy nie pozwala puścić autobusu np. o 21:30, lub (jak już taka luka jest) np. o 00:30 żeby był na miejscu o 6 (taryfa dzienna) ? Żeby nie było, że się użalam sporo osób ma takie same "żale".
michal90 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
łódź, autobusy, białystok, bydgoszcz, gdańsk, gorzów, katowice, kraków, lublin, ostrowiec świętokrzyski, poznań, rzeszów, sieradz, toruń, warszawa, wrocław

Thread Tools

Posting Rules