search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old October 6th, 2011, 06:52 PM   #121
low1
Registered User

Likes (Received): 4337

Quote:
Originally Posted by Artek82 View Post
O, nie wiedziałem że na 69 solówki śmigały. Za mojej pamięci zawsze przegubowe Ikarusy, a krótkie to trafiały się wyjątkowo z rezerwy jak się popsuł jakiś długi. Swoją drogą jak byłem mały to do Fordonu sie nie zapuszczałem jeszcze, ale dwie takie wycieczki z rodzicami pamiętam. Raz Ikarusem na linii 104 w roku chyba 1990/91, jechaliśmy do znajomych na Przylesie i wysiadaliśmy na Akademicka-Kaliskiego i szliśmy tam gdzie BLM był, a 104 zaczynał trasę na pl. Kościeleckich i kończył na Bajce, no i oczywiście z pl. Kościeleckich już nabity odjeżdżał. Drugi raz w roku 1991/92 linia 69 długi Ikarus i ruszyć się nie szło, jechaliśmy też do znajomych na Twardzickiego-Kleina. Jeszcze pamiętam że 69 jechał Ujejskiego i zjeżdżał w dół Ujejskiego do r. Toruńskiego. Trasę kończył w miejscu gdzie dziś jest rynek na Twardzickiego przy "elektrowni"
BLM cały czas jest
Moja mama na przełomie lat 80 i 90 przez jakiś czas nie kupowała miesięcznego, kontroler w 69 nie miał szans na nawet na wejście do pojazdu. Brała też udział w wypadku, kiedy to w jakiegoś Ikara (chyba) wbił się dźwig - kojarzy ktoś zdarzenie?
low1 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 6th, 2011, 07:44 PM   #122
Artek82
Registered User

Likes (Received): 5

Quote:
Originally Posted by low1 View Post
BLM cały czas jest
Moja mama na przełomie lat 80 i 90 przez jakiś czas nie kupowała miesięcznego, kontroler w 69 nie miał szans na nawet na wejście do pojazdu. Brała też udział w wypadku, kiedy to w jakiegoś Ikara (chyba) wbił się dźwig - kojarzy ktoś zdarzenie?
No z kanarami to takie akcje tez pamiętam low1 opowiedz coś więcej o tym wypadku, to było na fordonie gdzieś? coś mi świta, ale nie mogę za bardzo skojarzyć, bo coś kiedyś słyszałem o skasowanym Ikarusie z ciężarówką gdzieś w fordonie, dawno temu na Fordońskiej chyba w pobliżu starego fordonu.
Artek82 no está en línea   Reply With Quote
Old October 7th, 2011, 08:52 PM   #123
morus1000
BUS & KM Bydgoszcz

Likes (Received): 207

Słyszał może ktoś plotkę o niby rezygnacji PKS Bydgoszcz/MKA ze startowania w kolejnych przetargach na obsługę linii autobusowych w Bydgoszczy?
morus1000 no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 12:08 AM   #124
o7o
Mariampol my village

Likes (Received): 354

Quote:
Originally Posted by morus1000 View Post
Słyszał może ktoś plotkę o niby rezygnacji PKS Bydgoszcz/MKA ze startowania w kolejnych przetargach na obsługę linii autobusowych w Bydgoszczy?
Nie, słyszałem natomiast, że MZK rezygnuje z linii 72 i zapowiadają się zwolnienia.
Oczywiście nie biurowczyków i innych pomagierów tylko kierowców i pracowników zaplecza technicznego.
Kto przejmie linię, nie wiem. Być może prywatna firma na M.
o7o no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 12:50 AM   #125
trambyd
Registered User

Likes (Received): 0

Linia 69 uruchomiona zostala w listopadzie 82 (Błonie-XXXlecia), rok później na trasie Błonie-Wyścigowa. Do Fordonu od 1990 roku.
trambyd no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 07:15 AM   #126
BYDZIAK 1958
Registered User

BYDZIAK 1958's Avatar

Likes (Received): 684

Trambyd, napisz, jeśli możesz, kiedy to było. Otóż pamiętam taką ciekawostkę, choć z podaniem roku jest już gorzej. Być może był to rok 1982. Otóż wymyślono wtedy niedzielny oszczędnościowy wariant komunikacyjny. Po prostu w niedzielę kursowały tylko tramwaje.Do najbliższego przystanku miałem wtedy prawie kilometr, ale wiadomo, ze inni mieszkańcy mieli o wiele dalej. Nie pamiętam, jak długo trwał ten 'eksperyment oszczędzania paliwa' i czy wtedy Fordon był 'odcięty od świata'... Czy też może puścili tam 'raz na dzień' jakiegoś np 65... Trambyd, masz gdzieś coś o tym,w swych źródłach?
BYDZIAK 1958 no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 09:15 AM   #127
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3566

A ja się wyrwę z pytaniem nie na temat, bo wczoraj doznałam szoku, a z mapki postowanej tutaj to nie wynika - czy przystanek dla A79 przy Sobieskiego jest już na zawsze, czy tymczasowo?

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 10:08 AM   #128
trambyd
Registered User

Tak, w 1981 roku działało w niedziele przez jakiś czas 7 autobusowych linii dowozowych do tramwajów. Łączyły z tramwajami prawie każdą część miasta (oprócz Bartodziejów). Wobec kryzysu chodziło o oszczędność paliwa. Brakowało również części do Berlietów.
trambyd no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 11:49 AM   #129
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2027

Quote:
Originally Posted by trambyd View Post
Linia 69 uruchomiona zostala w listopadzie 82 (Błonie-XXXlecia), rok później na trasie Błonie-Wyścigowa. Do Fordonu od 1990 roku.
Dziekuję za informację.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old October 9th, 2011, 12:06 PM   #130
spooney
Registered User

spooney's Avatar

Likes (Received): 339

Quote:
Originally Posted by partyzantka View Post
A ja się wyrwę z pytaniem nie na temat, bo wczoraj doznałam szoku, a z mapki postowanej tutaj to nie wynika - czy przystanek dla A79 przy Sobieskiego jest już na zawsze, czy tymczasowo?
Tymczasowo w celu ułatwienia przesiadek z 54 do 62 i 79
Komunikat na stronie ZDMiKP wystarczy przeczytać teraz jest dużo zmian więc warto tam zaglądać chociaż raz w tygodniu

Komunikaty ZDMiKP >>> http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/?id=k...cja_komunikaty
spooney no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2011, 09:28 AM   #131
Koooler
Registered User

Koooler's Avatar

Chyba nie widziałem odpowiedzi, więc zadam pytanie jeszcze raz:

Quote:
Originally Posted by Koooler View Post
To i ja zadam pytanko na temat przystanków.
Dlaczego od dłuższego czasu autobus linii 71 jadący w kierunku Osowej Góry zatrzymuje się zarówno na przystanku Grunwaldzka - Chojnicka jak i Grunwaldzka - Filtrowa ?
Dla niezorientowanych dodam, że powyższe przystanki dzieli odległość ok. 150-200 metrów.
Identyczne pytanie zadałem na stronie ZDMiKP, niestety też brak odzewu.

BYDGOSZCZ
Koooler no está en línea   Reply With Quote
Old October 10th, 2011, 11:43 AM   #132
spooney
Registered User

spooney's Avatar

Quote:
Originally Posted by Koooler View Post
Chyba nie widziałem odpowiedzi, więc zadam pytanie jeszcze raz:
Być może sami pasażerowi się upominali o dodatkowy przystanek.
ZDMiKP ostatnio dość często jest bardzo przychylne i spełnia te sensowniejsze prośby/pomysły mieszkańców.
Old October 10th, 2011, 02:58 PM   #133
Nazario-Bydgoszcz
Registered User

71 na terenie Czyżkówka czyli od Grunwaldzka-Koronowska do Grunwaldzka-Filtrowa jest to odcinek 1 kilometra ma aż 4 przystanki! Po za tym powinny być pasy na wysokości przystanku Grunwaldzka-Flisacka naprzeciwko biedronki - ułatwiło by to dojście mieszkańców i studentów na ulice flisacką i mińską.
Inna sprawa, dlaczego linia 35N oprócz dwóch pierwszych kursów odjeżdża inaczej niż inne linie nocne?
Nazario-Bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2011, 08:15 AM   #134
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2027

Zgadzam się, że przystanki na Grunwaldzkiej są za często, ale te na Czyżkówku to nic, jak dla mnie do wywałki jest Grunwaldzka-Las, Przejście jeszcze bym darował nż.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2011, 12:05 PM   #135
Nazario-Bydgoszcz
Registered User

Na przystanku Grunwaldzka-Las też zdarza się, że ludzie wysiadają i wsiadają, ale przystanki ten i przejście powinny być na żądanie. W rzeczywistości to albo kierowca patrzy w lusterka, nikt nie stoi przy drzwiach/przystanku to mija albo staje tylko po to aby powietrze wpuścić.
Nazario-Bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote
Old October 11th, 2011, 05:08 PM   #136
low1
Registered User

Likes (Received): 4337

A 81 to będzie się zatrzymywał przy Rejewskiego-Auchan czy nie, słyszałem o tym pomyśle już z pół roku temu i nadal nic?
low1 no está en línea   Reply With Quote
Old October 14th, 2011, 11:43 PM   #137
morus1000
BUS & KM Bydgoszcz

Likes (Received): 207

77 powinno jeździć cały tydzień z Ronda Grunwaldzkiego przez Flisacką, dolną Osową Górę na Rekinową.
morus1000 no está en línea   Reply With Quote
Old October 15th, 2011, 12:59 AM   #138
spooney
Registered User

spooney's Avatar

Quote:
Originally Posted by low1
A 81 to będzie się zatrzymywał przy Rejewskiego-Auchan czy nie, słyszałem o tym pomyśle już z pół roku temu i nadal nic?
Zajrzyj tutaj >>> http://komunikacja.bydgoszcz.pl/b39-1.html

Quote:
Originally Posted by morus1000
77 powinno jeździć cały tydzień z Ronda Grunwaldzkiego przez Flisacką, dolną Osową Górę na Rekinową.
Nie ma kasy na to w budżecie

Próbowaliśmy >>> http://komunikacja.bydgoszcz.pl/b40-1.html
Old October 15th, 2011, 06:16 AM   #139
BYDZIAK 1958
Registered User

BYDZIAK 1958's Avatar

Likes (Received): 684

Nie bywam w tamtym rejonie, ale jeśli dobrze zrozumiałem to chyba chodzi o coś takiego, jak jak poniżej... Czyli problem jest w postaci białej ciągłej linii na jezdni, którą by musiał 'przeciąć' autobus? Bo jeśli tak, to wystarczy przecież zrobić z niej linię przerywaną.

Uploaded with ImageShack.us

Ta odpowiedź od ZDM-KP przypomina mi stare czasy, gdy po mieście jeździły 'ogórki'.
Na postulaty mieszkańców o zakup przegubowców (chodziło o linię 60) 'mądrale' odpowiadali że nic z tego, bo skrzyżowanie Pomorska - Cieszkowskiego jest za ciasne dla przegubowców. Te odmowy powtarzane były przez kilka lat. A potem się okazało że i ogórki z przyczepami tam dawały sobie radę i Ikarusy. Nie mówiąc już o współczesnych przegubowcach, których trzecia oś nie jest 'skrętna'.
BYDZIAK 1958 no está en línea   Reply With Quote
Old October 18th, 2011, 01:40 PM   #140
spooney
Registered User

spooney's Avatar

Quote:
Originally Posted by BYDZIAK 1958
Czyli problem jest w postaci białej ciągłej linii na jezdni, którą by musiał 'przeciąć' autobus? Bo jeśli tak, to wystarczy przecież zrobić z niej linię przerywaną.
BYDZIAK 1958, ja wiem że wystarczy, Ty wiesz że wystarczy, ZDMiKP wie że... "niedasię"
Ostatnia odpowiedź z zarządu>> http://komunikacja.bydgoszcz.pl/b39-4.pdf

Quote:
Originally Posted by ZDMiKP
FUNKCJONOWANIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ W OKRESIE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Informujemy, że w związku z przewidywanym wzmożonym ruchem pasażerskim w okresie Wszystkich Świętych w dniach 29.10 – 01.11.2011 r. wprowadzone zostaną wzmocnienia i zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W dniu 01.11.2011 r., w godzinach największego natężenia ruchu pasażerskiego, do ruchu zadysponowane zostanie dodatkowo ok. 40 wagonów tramwajowych oraz 80 autobusów. Część linii będzie kursowała częściej niż normalnie, natomiast obsługę innych zabezpieczą wozy o większej pojemności. W związku z powyższym zachęcamy do skorzystania z usług komunikacji miejskiej – pozwoli to uniknąć uciążliwych zatorów drogowych.

Program obsługi komunikacyjnej

29 i 30.10.2011 r. (sobota - niedziela)

• w godz. ok. 09:00 – 17:00 wzmocniona zostanie obsługa linii tramwajowych nr 1 i 2 (każda z linii co ok. 10 minut),

• w godz. 09:00 – 17:00 uruchomiona zostanie linia tramwajowa nr 7 kursująca z częstotliwością co 20 minut,

• w godz. 09:00 – 17:00 wzmocniona zostanie obsługa linii autobusowej nr 93 (kursy co ok. 17 minut).

01.11.2011 r. (wtorek)

• w godz. ok. 09:00 – 17:00 wzmocniona zostanie obsługa linii tramwajowych nr 1, 2, 4 i 8 (kursy co ok. 10 minut) oraz funkcjonować będzie linia tramwajowa nr 7 (kursy co ok. 20 minut),

• w godz. ok. 09:00 – 17:00 wzmocniona zostanie obsługa linii autobusowych:

◦nr 51 - co ok. 16 minut,
◦nr 52 - co ok. 10 minut,
◦nr 53 - co ok. 8 minut,
◦nr 55 - co ok. 10 minut,
◦nr 56 - co ok. 11 minut,
◦nr 62 - co ok. 4 – 5 minut,
◦nr 64 - co ok. 8 minut,
◦nr 65 - co ok. 8 minut,
◦nr 67 - co ok. 10 minut,
◦nr 69 - co ok. 5 minut,
◦nr 71 - dodatkowe kursy na odcinku Rekinowa – Garbary łącznie co ok. 10 minut,
◦nr 79 - dodatkowe kursy przez ul. Piękną – łącznie co ok. 10 minut,
◦nr 80 - dodatkowe kursy na odcinku Rondo Inowrocławskie – Dworzec PKP łącznie co ok. 15 minut,
◦nr 93 - co ok. 6 – 7 minut,
◦nr 94 - co ok. 15 minut,

• obsługę linii nr 54, 65, 70 i 93 zabezpieczą autobusy przegubowe zamiast krótkich,

• w ramach linii nr 73 uruchomione zostaną dodatkowe kursy zapewniające częstotliwość kursów co 45 – 60 minut.

Jednocześnie informujemy, że w dniu 01.11.2011 r. autobusy linii nr 62 nie będą wykonywały kursów do ul. Żeglarskiej. Wszystkie kursy z wyjątkiem pierwszego zaplanowanego do ul. Żeglarskiej (05:30 z Błonia) wykonywane będą do pętli Zaświat. Dojazd do ul. Zaświat zabezpieczą ponadto linie autobusowe nr 80 i 93.

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/?id=k...cja_komunikaty
Czyli z remontem Gdańskiej wyrobią się planowo skoro będzie kursowała 1

Quote:
Originally Posted by ZDMiKP
KOREKTA ROZKŁADU JAZDY LINII AUTOBUSOWEJ NR 80

Informujemy, że od dnia 22.10.2011 r. (sobota) korekcie ulegnie rozkład jazdy linii autobusowej nr 80. Celem zabezpieczenia dojazdu do Portu Lotniczego na pierwszy lot do Warszawy kurs z Dworca PKP w dni powszednie z godz. 04:34 zostanie przyspieszony na godz. 04:20. Przedmiotowy kurs będzie realizowany również w soboty.

http://www.zdmikp.bydgoszcz.pl/?id=k...cja_komunikaty

Last edited by spooney; October 19th, 2011 at 09:24 PM.

Reply

Tags
bydgoszcz, komunikacja miejska, komunikacja zbiorowa

Thread Tools

Posting Rules