search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 24th, 2012, 02:43 AM   #41
ursusso
Registered User

ursusso's Avatar

Likes (Received): 52

Quote:
Originally Posted by zonc View Post
Zrozum, że secesja też kiedyś była nowoczesna. Renesans był... i jakoś potrafili dodbudowywać w aktualnym stylu. Gdyby wszyscy myśleli tak krótkowzrocznie jak część ludzi teraz, to nadal siedzielibyśmy w słomianych szałasach.
tak jak napisałem:

Quote:
modernizm, w odróżnieniu od wspomnianych, radykalnie zerwał ze spuścizną architektoniczną stylów minionych, otwierając furtkę różnym awangardowym trendom z wesołym dekonstruktywizmem na czele.
Z całą pokorą, wydaję mi się, że nie ja jestem tym, który czegoś nie rozumie.
Z chrześcijańskim serdecznym pozdrowieniem .

PS. Już nie chodzi o to, co kto uważa za ładniejsze. Chodzi o to, żeby budować w kontekście. Na okładce "Wrzasku w przestrzeni" ładnie pokazano, czego unikać, a co u nas jest na porządku dziennym.
ursusso no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 24th, 2012, 05:56 AM   #42
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2255

Quote:
Chodzi o to, żeby budować w kontekście
Projekt tego biurowca jest w sumie w kontekście.

Quote:
A co to za Stare Miasto Plac Kościeleckich? Kiedyś była tam fosa. O ile jeszcze rozumiem zapędy do rekonstrukcji Zachodniej Pierzei na Rynku, to przecież tutaj nie ma nic do odbudowy. Fragment miasta, który powstał 100 lat temu, do dziś nie doczekał się porządnej zabudowy. Nagle mamy go obstawić pseudokamieniczkami i udawać, że w średniowieczu handlowali tam zbożem?

Że niby jeśli obok jest kościoł i szkoła z cegły, to nowe trzeba choćby obłożyć klinkierem? Bo inaczej nie pasuje?
I można kończyć wątek pt. "pasuje/nie pasuje".
Proponuję dyskusję przenieść do nowego ("martwego" ) tematu.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 10:41 AM   #43
.V.
arch

.V.'s Avatar

Likes (Received): 407

to jeszcze taki widok:

.V. no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 02:10 PM   #44
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 762

Projekt budynku na Placu Kościeleckich z grubsza mi się podoba i cieszę się, że ta działka w końcu (oby!) zostanie sensownie zabudowana. Natomiast nie podoba mi się to:

Abstrahując już od tego, że to zdaje się nie jest działka inwestora od Placu Kościeleckich, to strasznie mi się nie podoba pomysł ze "szkleniem" parteru. Sphinxa można by nadbudować i fajnie to może wyglądać, ale po co chować za szkłem elewację istniejącego budynku? Czyżby chodziło tylko o zyskanie dodatkowych m2 powierzchni użytkowej w porównaniu do zabudowy z cofniętymi kondygnacjami? :/ W tym kontekście zoncowa wersja jest lepsza.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 03:08 PM   #45
danthebest
Metropolia Bydgoska

danthebest's Avatar

Likes (Received): 482

del

Last edited by danthebest; November 15th, 2017 at 12:52 PM.
danthebest no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 03:54 PM   #46
pawkot
?

pawkot's Avatar

Likes (Received): 0

Serio wierzycie, że to powstanie czy powstała cicha szydera na forum?
Old April 24th, 2012, 04:20 PM   #47
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Quote:
Originally Posted by danthebest View Post
Nawet nie wiedziałem, że to sfinks jest wewnątrz budynku. Myślałem, że to hala się odbija
A to swoją drogą Hala się odbija, ale w środku jest obecny budynek Sphinxa.

Quote:
Originally Posted by pawkot View Post
Serio wierzycie, że to powstanie czy powstała cicha szydera na forum?
Ja oceniam sam projekt. Szans na realizację nie oceniam, bo nie wiem czy są duże czy nie.
Old April 24th, 2012, 04:21 PM   #48
aleksjej
Registered User

Likes (Received): 79

Czy to są jedyne wizualizacje? Nie ma np. od strony pl. Kościeleckich?
aleksjej no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 04:29 PM   #49
jamnik szorstkowłosy
Registered User

jamnik szorstkowłosy's Avatar

Likes (Received): 32

Jezeli za ta inwestycja stoi P Jerzy - ten co mial dolozyc do rewatalizacji mostu Sulimy- Kaminskiego, ten co zapewnial ze zaklad Markum pozostanie Bydgoszczy a tym czasem wyprowadzil zaklad z miasta i che zarobic na sprzedazy terenu to mozecie przestac sie łudzic!

Ile razy P Jerzy musi Wasz jeszcze oszukac abyscie przestali wierzyc w jego bajki!?
jamnik szorstkowłosy no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 04:47 PM   #50
aleksjej
Registered User

Likes (Received): 79

Ogólnie przyzwoity koncept. Ale jeśli miałoby to w ogóle powstać, to wymaga znaczących poprawek. Przede wszystkim fasada od strony placu.

To szare wygląda jak nowoczesna adaptacja klocka z wielkiej płyty.
aleksjej no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 04:54 PM   #51
Arte
Registered User

Likes (Received): 451

Jak ja kocham takie gadanie @jamniku szorstkowłosy! grrr

Quote:
Originally Posted by jamnik szorstkowłosy View Post
Jezeli za ta inwestycja stoi P Jerzy - ten co mial dolozyc do rewatalizacji mostu Sulimy- Kaminskiego,
Ani ty ani ja nie wiemy czy i w jakiej formie miał dołożyć, może jeszcze dołoży przy rozliczaniu inwestycji.

Quote:
ten co zapewnial ze zaklad Markum pozostanie Bydgoszczy a tym czasem wyprowadzil zaklad z miasta
Przecież Makrum nadal pozostaje w Bydgoszczy! Przenoszona jest tylko produkcja przecież. Miasto to nie miejsce na produkcję, tu trzeba przede wszystkim pracy umysłowej i tak też jest w przypadku Makrum - produkcja za miasto a biura, konstruktorzy i adres firmy w Bydgoszczy.

Quote:
i che zarobic na sprzedazy terenu to mozecie przestac sie łudzic!
A co złego w tym, że chce zarobić?

Quote:
Ile razy P Jerzy musi Wasz jeszcze oszukac abyscie przestali wierzyc w jego bajki!?
Nikt w bajki nie wierzy, pan Jerzy jest biznesmenem i robi to co trzeba by pomnażać zyski. Jeśli środkiem do tego jest wybudowanie biurowca, to go wybuduje. I raczej jest duże prawdopodobieństwo, że wybuduje, wszak chce mieć swój biurowiec na ekipę konstrukcyjną dla Makrum.
Arte no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 05:24 PM   #52
marboro
marboro

Likes (Received): 2720

Mam nadzieje ze to powstanie i plac nie bedzie straszyl przez nastepne 10 lat.
Quote:
łaściciel Makrum chce zbudować elegancki biurowiec przy placu Kościeleckich. Powstał projekt, władze miasta są przychylne. To pierwszy tak duży krok przy rewitalizacji Śródmieścia.

image

image

Tak będzie wyglądał budynek Makrum Office przy placu Kościeleckich. Architekci po zaprezentowaniu wizualizacji obiektu przystępują do prac nad projektem budowlanym, który ma być gotowy za 4-5 miesięcy. Wizualizacja: Agencja CDF

Obiekt ma powstać między ulicami Podwale, Magdzińskiego, Przy Zamczysku i Kościeleckich. Inwestorem jest Makrum. Pojektantem - poznański architekt Karol Fiedor.

W miniony piątek Karol Fiedor spotkał się z władzami Bydgoszczy, żeby przedstawić wizualizację obiektu.

- Oficjalna koncepcja została przyjęta z zainteresowaniem i została zaakceptowana - mówi „Expressowi” architekt. - Pozostaje zabrać się za projekt budowlany...
Reklama

Budynek, nieoficjalnie zwany Makrum Office, to niezbyt wysoki oszklony obiekt. W szkle będą się odbijać okoliczne zabytki. - Jako pracownia skupiamy się na działaniach rewitalizujących centra miast - mówi Karol Fiedor. - Chcieliśmy pokazać, że szanujemy historię architektury bydgoskiego Śródmieścia. Obiekt nie mógł być zbyt krzykliwy, żeby nie przyćmił piękna pobliskiego kościoła, zadrzewionego placu Kościeleckich i hali targowej. Nie mogły zniknąć także oficynowe części okolicznych kamienic. To było najtrudniejsze zadanie przy projektowaniu kształtu obiektu.

Czterokondygnacyjny budynek Makrum Office będzie przeznaczony w większości na biura. - Filozofia naszego działania jest taka: dziś w większości przypadków jest tak, że pracuje się w mieście, a mieszka na peryferiach - mówi architekt. - Chcemy dzięki naszym obiektom stworzyć klimat sprzyjający temu, żeby w mieście przebywać i do niego częściej wracać. Mam nadzieję, że nasz projekt będzie początkiem, impulsem, który będzie oddziaływać na sąsiednie kwartały zabudowy.

Agencja CDF Karola Fiedora zaprojektowała już jeden obiekt dla Bydgoszczy - to hotel „Holiday Inn”. Budynki zaprojektowane przez nią stoją także w Poznaniu i Włocławku.

- W tej chwili pozostało nam przystąpienie do prac nad projektem budowlanym - mówi architekt. - Jest już miejscowy plan zagospodarowania Śródmieścia, musimy więc przeprowadzić wszystkie standardowe procedury, łącznie z uzyskaniem opinii konserwatora zabytków. Myślę, że projekt powinien być gotowy za 4-5 miesięcy.

Karol Fiedor podkreśla, że przed rozpoczęciem budowy na miejsce przy placu powinni wkroczyć archeolodzy. - Wiemy, że w tym miejscu była miejska fosa, którą bezwzględnie należy zbadać - mówi. - Zawsze można liczyć na niespodzianki. Tak było przy budowie „Holiday Inn”, kiedy ze starego koryta Brdy wyciągnęliśmy łódź.

Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła kompleksowy plan zagospodarowania ścisłego centrum Bydgoszczy. Plan zakłada uporządkowanie wyglądu i określa przeznaczenie miejskiej zabudowy. Przewiduje, między innymi, połączenie ulicy Przy Zamczysku z Wałami Jagiellońskimi. Daje także zielone światło inwestorom na budowę nowych obiektów. Makrum Office to pierwsza tak duża inwestycja w Śródmieściu w ostatnich latach.
Old April 24th, 2012, 05:40 PM   #53
low1
Registered User

Likes (Received): 5309

Ale rzeczywiście, nazwa Makrum nie wróży dobrze
low1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 08:48 PM   #54
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 732

No super...w końcu coś co można pokazywać na forum bez wstydu. Mam nadzieję, że powstanie, a Pan Marcysiak nie przekształci tego w kamieniczki a'la Sowa tudzież inne w stylu "pod Blankami".

PS. Ja bym "klepnął" elewacje tak jak są...tylko ten fragment, który w swoim poście skrytykował aleksjej boję się że w realu może wyglądać słabo (zależy od materiałów).
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 08:52 PM   #55
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 555

Marcysiaka interwencji trochę bym się obawiał...
Old April 24th, 2012, 08:54 PM   #56
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 732

Quote:
Originally Posted by ethanak View Post
Marcysiaka interwencji trochę bym się obawiał...
o to to...
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2012, 09:57 PM   #57
Maciej_Bydgoszcz
BANNED

Likes (Received): 27

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
No super...w końcu coś co można pokazywać na forum bez wstydu. Mam nadzieję, że powstanie, a Pan Marcysiak nie przekształci tego w kamieniczki a'la Sowa tudzież inne w stylu "pod Blankami".

PS. Ja bym "klepnął" elewacje tak jak są...tylko ten fragment, który w swoim poście skrytykował aleksjej boję się że w realu może wyglądać słabo (zależy od materiałów).
Może tak trochę o kamieniczkach Pana Sowy, niestety projekt był bardziej ambitny, wykonanie z lepszych materiałów. Niestety Pan Sowa zadecydował, że na takie pieniądze jego nie stać i mamy to co mamy.
Maciej_Bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2012, 12:34 AM   #58
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Quote:
Originally Posted by jamnik szorstkowłosy View Post
Jezeli za ta inwestycja stoi P Jerzy - ten co mial dolozyc do rewatalizacji mostu Sulimy- Kaminskiego,
Quote:
Originally Posted by Arte View Post
Ani ty ani ja nie wiemy czy i w jakiej formie miał dołożyć, może jeszcze dołoży przy rozliczaniu inwestycji.
No to CZY miał dołożyć, to akurat wiemy...

Quote:
We wrześniu ubiegłego roku bydgoszczan zelektryzowała wiadomość, że na dawnym moście Staromiejskim zostanie zamontowana stylowa, kuta balustrada. Rafał Jerzy, prezes firmy "Makrum” zobowiązał się wtedy wyłożyć pieniądze na odtworzenie ozdobnych barierek.
i dalej
Quote:
- Prace na moście Sulimy-Kamińskiego nie są uwzględnione w harmonogramie remontów przewidzianych na ten rok - tłumaczy Magdalena Kaczmarek, rzecznik ZDMiKP.

Te informacje dementuje jednak sam inwestor: - Zapewniam, że modernizacja przeprawy ruszy jeszcze w tym roku. W równym stopniu zależy na tym mnie, ratuszowi, jak i mieszkańcom Bydgoszczy. Poza tym jestem w porozumieniu z miastem - tłumaczy Rafał Jerzy. - Zrekonstruowanie stylowej balustrady to jednak dość złożona sprawa. Z tego względu trudno jeszcze mówić o konkretnych terminach.
info stąd

Także to, że prezes Makrum zobowiązał się dołożyć do rewitalizacji mostu jest faktem. Sam Rafał Jerzy kilkukrotnie o tym mówił, więc proszę nie rozmywaj problemu, pisząc że nie wiadomo, czy prezes Makrum miał dołożyć do rewitalizacji mostu. Bo ta akurat wiadomo.

BTW, wiecie co tu jest najsmutniejsze? Że tak długo nie możemy się doczekać obiecywanego remontu mostu Sulimy-Kamińskiego. Ciekaw jestem, ilu z Was odgadłoby, choćby w przybliżeniu, datę artykułu, z którego wkleiłem fragmenty... 10 kwietnia 2009! Sorry za OT.
Old April 25th, 2012, 11:45 AM   #59
ka__zet
yet another transit geek

Likes (Received): 599

Quote:
Originally Posted by Arte View Post
Miasto to nie miejsce na produkcję
Ta, a potem się okazuje że nikt w nim nie mieszka.
ka__zet no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2012, 12:18 PM   #60
Arte
Registered User

Likes (Received): 451

@ka_zecie, Duża produkcja, bo o taką mi chodziło, wyposażona w wielkie hale produkcyjne, to zdecydowanie powinna być na obrzeżu lub poza granicami miasta. Takie fabryki zajmują wielkie obszary terenu i zdecydowanie nie mają miejskiego charakteru. Gdy w samym mieście będzie miejsce na dużą ilość pracy umysłowej, oraz na usługi (drobna produkcja jak najbardziej), to mieszkańcy będą zamożniejsi i miasto bogatsze. A jak bogatsze, to będzie w nim mieszkać więcej ludzi.
Arte no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
biurowiec, bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules