search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old April 25th, 2012, 11:33 AM   #61
Arte
Registered User

Likes (Received): 449

Quote:
Originally Posted by Phelot View Post
No to CZY miał dołożyć, to akurat wiemy...

OK. Wiemy, że tak napisali w gazecie. Natomiast jak wyglądały rzeczywiste ustalenia do tego "CZY", to już nie. Nie wiemy przykładowo, czy np. "dołożenie" nie było obwarowane jakimś warunkiem do spełnienia przez miasto, nie wiemy na jakim etapie miał się dołożyć, nie wiemy w jakiej formie, itd.

Ale oczywiście masz rację, że trwa to wszystko bardzo długo, ale dopóki nie będzie wykonany remont i rozliczony, to nie można powiedzieć "sprawdzam". Można najwyżej snuć spekulacje graniczące z pomówieniem. Ja nie wiem jak jest. Jeśli się ostatecznie prezes Makrum nie wywiąże z sugerowanych deklaracji, albo nie poda przyczyny wycofania się niej, to wtedy dopiero będzie można wieszać na nim psy, ale wcześniej, to tylko niepotrzebne bicie piany. Piany w stosunku do człowieka, który zarobione pieniądze chce inwestować w nasze miasto - przecież biurowiec najprawdopodobniej zostanie sfinansowany z zapłaty jaką Makrum otrzymało za sprzedaż terenu po fabryce.
Arte está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 25th, 2012, 03:44 PM   #62
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 757

Quote:
Originally Posted by Arte View Post
OK. Wiemy, że tak napisali w gazecie. Natomiast jak wyglądały rzeczywiste ustalenia do tego "CZY", to już nie.
Ja wiem, że można próbować zanegować wszystko co piszą gazety, ale nie popadajmy w paranoję... Jeśli gazety cytują Jerzego, który mówi że sfinansuje nowe balustrady na moście, to raczej nie wzięły tego z księżyca, prawda? Zwłaszcza, że jakoś nie było słychać o dementi ze strony prezesa Makrum. A może to jakiś ogólnobydgoski spisek i wszystkie media na złość Jerzemu twierdzą, że obiecał coś, czego tak naprawdę nigdy nie obiecywał? Bądźmy poważni...

Quote:
Nie wiemy przykładowo, czy np. "dołożenie" nie było obwarowane jakimś warunkiem do spełnienia przez miasto, nie wiemy na jakim etapie miał się dołożyć, nie wiemy w jakiej formie, itd.
Nie wiadomo, bo te informacje nie przedostały się do opinii publicznej, przez co ludzie dopowiadają sobie różne rzeczy. Jeśli nie ma oficjalnych informacji o tym, czemu obiecanych balustrad jeszcze nie ma, to taki właśnie jest rezultat. Nie będę oceniał czy to dobrze, czy źle. Tak to już działa i tyle. Prezes Makrum mógłby przecież poinformować opinię publiczną co dalej w kwestii balustrad. Że nie ma ich jeszcze z powodu takiego a takiego, ale nadal podtrzymuje swoją deklarację i balustrady się pojawią. Słyszałeś coś takiego? Ja nie.

Quote:
Ale oczywiście masz rację, że trwa to wszystko bardzo długo, ale dopóki nie będzie wykonany remont i rozliczony, to nie można powiedzieć "sprawdzam". Można najwyżej snuć spekulacje graniczące z pomówieniem. Ja nie wiem jak jest. Jeśli się ostatecznie prezes Makrum nie wywiąże z sugerowanych deklaracji, albo nie poda przyczyny wycofania się niej, to wtedy dopiero będzie można wieszać na nim psy, ale wcześniej, to tylko niepotrzebne bicie piany.
Most i kute balustrady miały już dawno być, a ciągle ich nie ma - to nie jest bicie piany tylko stwierdzenie faktów. Zgadzam się, że niektórzy przesadzają w pretensjach pod adresem prezesa Makrum, ale przecież nie wzięły się one z niczego.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2012, 10:38 AM   #63
monarda
Registered User

monarda's Avatar

Likes (Received): 0

Idż do Urzędu Miasta Bydgoszczy i powiedz:

- Dzień Dobry, mam wolne 100 000 zł i chciałbym, żeby miasto było piękniejsze

lub

- Jestem ślusarzem - kowalem i miłośnikiem Bydgoszczy, mam w zakładzie wierną replikę balustrad, które kułem w wolnych chwilach, realizując pasję. Proszę po nie przyjechać i zamontować, oddaję je za darmo.

Mówię na serio, zrób taki eksperyment sobie i opisz co usłyszałeś, zobaczyłeś

Ja nic nie mówię, trzeba samemu doświadczyć kontaktu z bydgoskim UM.
monarda no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2012, 05:03 PM   #64
zonc
Homo Skyscraperus

zonc's Avatar

Likes (Received): 2980

Monarda lvl up!
Old May 9th, 2012, 11:15 PM   #65
arafat11
Registered User

Likes (Received): 5579

budynek niezly...pytanie czy powstanie..
co do balustrad: w jednym z wywiadow prezes podkreslal, ze robi to dla miasta, a nie za cos...po drugie wszyscy wiemy, ze dostal co chcial:pozwolenie na molocha i jeszcze miasto dolozylo polowe kasy na przebudowe drog...
a balustrad nie ma i sprawa przycichla...
arafat11 no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2012, 02:24 PM   #66
Davideck
Registered User

Davideck's Avatar

Likes (Received): 503

rewitalizacja uliczek rynku wraz z mostami idze zdaje się z kasy unijnej więc nie ma mowy o 'dofinansowaniu' balustrad z prywatnej kieszeni.
Davideck no está en línea   Reply With Quote
Old May 10th, 2012, 02:40 PM   #67
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 276

Narzekacie. Przecież wymiana balustrad ma sen po remoncie mostu. Wcześniej - tylko naraziłoby balustrady na zniszczenie. Poza tym mają one pasować do odnowionej przeprawy - nie do starej.
Old June 18th, 2012, 09:52 AM   #68
.V.
arch

.V.'s Avatar

Likes (Received): 385

Quote:
Architekci poprawili projekt biurowca przy pl. Kościeleckich

Projekt biurowca, który ma stanąć przy placu Kościeleckich jest już po liftingu. Zachodnia pierzeja budynku zyskała nową fasadę. Poprawek domagał się miejski konserwator zabytków

Budynek zaprojektowany przez poznańską firmę CDF Architekci ma stanąć w miejscu dawnej pętli autobusowej przy placu Kościeleckich. Czteropiętrowy gmach będzie przeznaczony przede wszystkim na biura, a także lokale handlowe i gastronomiczne, które zajmą cały parter. Na dwóch kondygnacjach podziemnych znajdzie się parking na 75 miejsc.

Architekci zdecydowali się na użycie trzech rodzajów materiału: barwionego szkła, płyt betonowych wzmocnionych włóknem szklanym i blachy.

Żeby budowa mogła ruszyć, potrzebna jest pozytywna opinia miejskiego konserwatora zabytków. Ten miał jednak zastrzeżenia co do wyglądu zachodniej pierzei biurowca od strony placu Kościeleckich. - Ta elewacja jest zbyt monotonna i monolityczna jak na stare miasto - uważa Sławomir Marcysiak, miejski konserwator zabytków. - Jest także zbyt dużo horyzontalnych linii.

Projektanci przerobili projekt - zachodnia pierzeja zyskała pośrodku wnękę. - Tym samym bryła budynku została podzielona, wyraźnie zaznaczono także artykulację wertykalną elementów fasadowych - tłumaczy Karol Fiedor z CDF Architekci.

Konserwatorowi zabytków nie za bardzo spodobał się też kolor materiału wykończeniowego. - Ta kolorystyka tutaj nie pasuje - mówi. - Jest za jasna i zbytnio kontrastuje z czerwonymi ceglanymi elewacjami budynków z sąsiedztwa.

Architekci CDF nie do końca zgadzają się z tą opinią konserwatora.

- Budynek ma tworzyć odpowiednie tło, a nie konkurencję dla zabytkowych obiektów w tym kwartale - wyjaśnia zamysł projektu Fiedor. - Kolor elewacji jest spójny kolorystycznie z budynkami mieszkalno-usługowymi w sąsiedztwie, które utrzymane są w tonacjach bieli, jasnych pasteli i odcieniach szarości.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy zapadnie ostateczna decyzja konserwatora w sprawie nowego projektu. - To dobra, współczesna architektura, której Bydgoszcz potrzebuje - uważa Marcysiak. - Jestem przekonany, że po wprowadzeniu kosmetycznych poprawek ta koncepcja uzyska naszą aprobatę.

Konserwator, mimo uwag, kibicuje inwestycji. - Biurowiec w tym miejscu to strzał w dziesiątkę - mówi. - To ściągnie na Starówkę nowych ludzi, którzy będą tam przyjeżdżać do pracy. Poza tym koncepcja architektów w sposób całościowy zapełnia ten kwartał. A tak powinno się dziś rewitalizować miasto.
źródło: gazeta.pl

i jeszcze aktualny widok od placu Kościeleckich:

.V. no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 12:20 PM   #69
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 754

Wczoraj wieczorem akurat przeglądałem ten wątek w poszukiwaniu ew. terminu przygotowania wersji poprawionej. I chyba myślami ściągnąłem postęp Muszę tak częściej myśleć o innych inwestycjach może dziś zajrzę do wątku o F262?

truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 04:39 PM   #70
danthebest
Metropolia Bydgoska

danthebest's Avatar

Likes (Received): 462

Dla mnie nowa elewacja też jest ok. Przypomina odrobinę Platinium Business Park w Warszawie:

http://www.google.pl/imgres?q=platin...shqzqDQ&zoom=1
danthebest no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 07:21 PM   #71
Jankiel
Registered User

Jankiel's Avatar

O niedowiary, co wy widzicie w tej architekturze, że chcecie ją wciskać w rewir starego miasta. Dla mnie to rzecz niepojęta. Zgadzam się całkowicie z kilkoma przedmówcami, że tego typu zabudowa nie pasuje w tym miejscu. "Tego" miejsca mamy naprawde niewiele i powinniśmy o nie zadbać bo będzie ono naszą wizytówką w przyszłości.
Nastawiacie klocków lego wogół historycznych obiektów i wymieniacie potem, że zaletą tego będzie ich lustrzane odbicie okolicy... parodia.
Oczywiście nie mam nic przeciwko rozbudowy architektury nowoczesnej ale nie w STARYM MIEŚCIE ! To nie miejsce na takie eksperymenty.

Dojdzie oczywiście to do niektórych kiedy owe budynki stracą swój blask nowości i będą się "gryść" ze starymi kamienicami. Znam temat, bo mieszkałem w Hiszpanii i dokładnie tego typu budynki starszej daty naprawde szpecą okolice. Bądź, że choć raz mądry Polaku przed szkodą...
Jankiel no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 08:32 PM   #72
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Likes (Received): 285

Szkło wystarczy umyć
Old June 18th, 2012, 10:49 PM   #73
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Jankiel, wolisz głupawy historyzm spod znaku Sowy, Wolnikowskiego, czy Jurka?

Old June 18th, 2012, 11:04 PM   #74
medyk
Registered User

medyk's Avatar

Likes (Received): 1879

Dla mnie projekt przyzwoity. Nie jakieś cudo, ale nic, czego będziemy się wstydzić. Widziałem znacznie gorsze projekty, typu tafla szkła o wymiarach 50x10m. Albo co gorsza tafla szkła w kolorze zgniłej zieleni (Centrum Dydaktyczne WUMu) czy tetrisowy koszmar w kolorze wściekło niebieskim - Biblioteka UŁ.

Najbardziej interesuje mnie, czy zrobili coś z elewacją od strony skrzyżowania Długiej z Pod Blankami. Fasada zaprezentowana na pierwszych wizkach, w zestawieniu z sąsiednią kamienicą to po prostu makabra...
medyk no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 11:16 PM   #75
Jankiel
Registered User

Jankiel's Avatar

Tego nie powiedziałem, też według mnie są to złe projekty ale Sowa chociaż łapie idee starego miasta tylko pomysły kiczowe wybiera. Wolnikowskiego nie skomentuje, te "kamienice" śnią mi się po nocach.

Te wszystkie projekty które miałem okazje ostatnio zobaczyć (dotyczące starego miasta) to eksperymenty, a stare miasto to nie miejsce na eksperymenty... Wole żeby poczekali z ostatecznymi projektami i dobrze sprawe przemyśleli zanim wybudują kloca, który może potem wyjść na drugą kaskade.

vaqurelotirie ale przyznasz racje że lepiej wygląda szyściutki garbusik, niż szyściutki duży fiat... ;p
KIEDYŚ to były bryki, teraz to raczej poruta jeździć fiatem chyba 0o
Tylko nie czepiajcie się porównania, wiecie o co chodzi XD
Jankiel no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 11:37 PM   #76
MrShab
Registered User

MrShab's Avatar

Likes (Received): 101

Plac Kościeleckich to nie jest ścisłe Stare Miasto (ani Śródmieście), wręcz jego granica.
MrShab no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 11:42 PM   #77
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Co innego jeździć Seicento, a co innego 500 Poza tym mnie się Fiat 125 jakieś 100x bardziej podoba niż Garbus, ale to kwestia gustu.

Sowa nie łapie idei starego miasta, skoro nie dość, że wybiera kiczowate pomysły, to jeszcze serwuje skośne ściany na historycznej ulicy, a od tyłu przeszklenia z wybrzuszeniami made in Arus. Swoją drogą te wybrzuszenia to istna plaga w Bydgoszczy w ostatnich latach.

Dlatego wolę tę realizację, bo ona niczego nie udaje. Pokazuje, że idziemy do przodu, a nie wciska kit, że w miejscu, gdzie nigdy nie stała żadna kamienica, nagle się wyczarował neo-neoklasycystyczny kwartał. Biurowiec typu "stare miasto" właśnie funduje nam pan Jurek i jest on zachwycony geniuszem swojego intelektu, że wpadł na coś tak dobrego, jak "neohistoryzm" (z wybrzuszeniami, ofc) pośród modernizmu. Całe szczęście, że ukryty za drzewami.

Old June 18th, 2012, 11:48 PM   #78
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 674

Jak czytam Pana Marcysiaka to aż nie chce mi się wierzyć że jest konserwatorem zabytków. Przecież przy renowacjach, restauracjach zabytkowych budynków także NALEŻY wyraźnie odznaczać elemnty nowe oraz te które są oryginalne. To samo tyczy się uzupełnień zabudowy w tkance historycznej. Pozatym szkło jest świetnym tłem dla zabytkowej zabudowy, która staje się jeszcze bardziej wyeksponowana nawet w niecodzienny sposób, choćby odbijając się w szklanej fasadzie...

CDF'y nie dajcie się ukulać w klinkier czasami bo Marcysiak włączył sobie misję "Kazimierza Wielkiego" i w sposób dosłowny wziął słowa o pozostawieniu Bydgoszczy (wiem wiem w oryginale było o Polsce ) murowanej.
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 11:49 PM   #79
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3569

Ale o którym biurowcu mówisz? Chyba się pogubiłam :P

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old June 18th, 2012, 11:58 PM   #80
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Jeśli pytanie było do mnie, to jestem pro Makrum i contra Logon.

Reply

Tags
biurowiec, bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules