search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rate Thread
Old June 19th, 2012, 12:00 AM   #81
Jankiel
Registered User

Jankiel's Avatar

Likes (Received): 0

MrShab stare miasto to teren który niegdyś był otoczony murem obronnym. Sprawdź prosze dokąd sięga granica... http://pl.wikipedia.org/wiki/Stare_Miasto_w_Bydgoszczy
Wszystkie budynki na tym obszarze powinne obejmować kanon przymiotnika... STARE miasto. Proste... Na nowe architektoniczne idee macie miejsce POZA tą malutką przestrzenia, a jest jej naprawde duuuuużo.
Jankiel no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 19th, 2012, 12:01 AM   #82
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3566

Ach, Logon, dobra. Tylko o to mi chodziło, pro i kontrę zrozumiałam.

@Jankiel - tak, bo na tym terenie mamy tyyyle starych kamienic, gotyckich i renesansowych zabytków.. To nie jest stare miasto wysokiej klasy, umówmy się. Nie ma więc tak wielkiej potrzeby, jak choćby w Toruniu, by tej unikatowej architekturze nie szkodzić. Poza tym, jak myślisz- czy gdyby np. w Krakowie ktoś przejmował się gotycką katedrą i nie stawiał obok niej renesansowych kamieniczek, to teraz mielibyśmy się czym zachwycać? Dopuszczalny jest pewien eklektyzm stylów - o ile jest to dobra architektura, a ten biurowiec jest ok.

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 12:12 AM   #83
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 480

Quote:
Originally Posted by Jankiel View Post
MrShab stare miasto to teren który niegdyś był otoczony murem obronnym. Sprawdź prosze dokąd sięga granica... http://pl.wikipedia.org/wiki/Stare_Miasto_w_Bydgoszczy
Wszystkie budynki na tym obszarze powinne obejmować kanon przymiotnika... STARE miasto. Proste... Na nowe architektoniczne idee macie miejsce POZA tą malutką przestrzenia, a jest jej naprawde duuuuużo.
Jednym miejscem gdzie wiernie odtworzyłbym zabytkową tkankę jest Zachodnia Pierzeja Starego Rynku...nie dlatego, że była wyjątkowa pod względem walorów architektonicznych (bo nie była) ale dlatego że jest ważna jako wartość kulturowa miasta (pierwsze dni września 1939 i wydarzenia jakich tłem była ZP) To byłby najlepszy "pomnik" i sposób na upamiętnienie ofiar zbrodni...odbudowanie tego co okupant chciał zniszczyć i póki co uznaje się że z sukcesem zniszczył. "Koszykarze" do wywózki...lub do wnętrza kubatury która niegdyś była kościołem Jezuitów, no i wartość urbanistyczna, pierzeja rynku z dominantą znaczeniową i wysokościową, a nie podmiejski biurowiec, który wygrał w konkursie.
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 12:35 AM   #84
Jankiel
Registered User

Jankiel's Avatar

Quote:
Nie ma więc tak wielkiej potrzeby, jak choćby w Toruniu, by tej unikatowej architekturze nie szkodzić.
Mam rozumieć, że sam uważasz eklektyzm za coś szkodliwego dla starego miasta? Bo już niewiem....

Czy biurowiec jest ok, nie powiedziałbym ale to kwestia gustu...
Nie podoba mi się zestawianie klocków ze starą architekturą, nie moge sobie wyobrazić zestawienia owego budynku z kościołem na placu...
Eklektyzm właśnie powinien być ograniczony do minimum w starym mieście.
Niewiem, czy przykład katedry krakowskiej z kamieniczkami jest tu adykwatnym porównaniem. Współczesna architektura zrywa z kanonem (konstrykcji fasad) w sposób zdecydowany co wtedy było nie do pomyślenia.
Wiem, że nasze stare miasto nie ma nic ciekawego do zaoferowania jeżeli chodzi o architekture ale MOŻE mieć jeżeli ktoś wpadłby na pomysł zaprojektowania czegoś stylowego.

Czy w dzisiejszym świecie budowanie w starym stylu to grzech że temat atrakcyjności kamienic w naszym starym mieście jest zamknięty?
Warszawską starówke zbudowali od zera. Wiem że przykład z kosmosu, bo sytuacja zupełnie inna ale zdajcie sobie sprawe, że moglibyśmy mieć jeszcze piękne stare miasto gdyby ktoś zaczął przedstawiać naprawde dobre projekty. Podkreślę jeszcze raz, że chodzi mi tylko o rewir starego miasta.
Old June 19th, 2012, 01:01 AM   #85
ka__zet
yet another transit geek

Likes (Received): 598

Quote:
Warszawską starówke zbudowali od zera.
Nie, z obrazków.
ka__zet no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 01:07 AM   #86
Jankiel
Registered User

Jankiel's Avatar

lol ... fakt, ale nas stać na bardziej dokładne projekty
Old June 19th, 2012, 01:14 AM   #87
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 754

Z BRE Bankiem było przecież tak samo. Kto to widział, kto to słyszał, a potem wszyscy wielkie gały i deszcz nagród. Nie oczekuję żadnych nagród w tym wypadku, bo świat poszedł do przodu i ten projekt jest przyzwoity, ale nie wybitny. Ale uprzedzenia niektórych może się kiedyś zmienią.

truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 01:33 AM   #88
ka__zet
yet another transit geek

Likes (Received): 598

Quote:
lol ... fakt, ale nas stać na bardziej dokładne projekty
Chodzi o to że nie tworzyli sobie od zera kawałka miasta tak żeby im do jakiegoś klimatu pasował, tylko odtwarzali to co już było. I to nie to co było bezpośrednio przed zburzeniem, żeby było śmieszniej.

Wracając do tego kawałka miasta: to co, rozbieramy kościół, sypiemy wzgórze i stawiamy na nim zamek?
ka__zet no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 01:49 AM   #89
Jankiel
Registered User

Jankiel's Avatar

Wyolbrzymiacie to co napisałem panowie. Nie chce niczego burzyć, chce aby projekty rewaloryzacyjne w starym mieście były adykwatne do miejsca w którym są realizowane, ten projekt nie jest (według mnie).
Fakt, że mam lekkie uprzedzenie do nowszej architektury i przepraszam za ciągłe używanie określenia "klocek". Poprostu widziałem już o wieeele więcej złych projektów niż tych dobrych ( do jakich niewątpliwie można zaliczyć wspomniany Bank ), a mamy dużo do stracenia budując nieciekawe budynki w centrum miasta. Pozatym ciągle pozostaje przy opinii że w starym mieście powinien obowiązywać stary styl.
Powtarzam - nie mam nic przeciwko ażeby budować tego typu budynki 400 metrów dalej. Chodzi o pewien porządek, który z roku na rok się zaciera przez tego typu inwestycje.
Old June 19th, 2012, 08:54 AM   #90
Davideck
Registered User

Davideck's Avatar

Likes (Received): 454

Quote:
w takim razie plac Kościeleckich nie był częścią starego miasta. Był zdecydowanie poza "murem", gdzies między miastem a zamkiem. Murem w cydzysłowie bo tam muru nigdy nie było.
Davideck no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 11:12 AM   #91
Dadam91
Poland/France/Denmark

Dadam91's Avatar

Likes (Received): 212

Quote:
vaqurelotirie ale przyznasz racje że lepiej wygląda szyściutki garbusik, niż szyściutki duży fiat... ;p
KIEDYŚ to były bryki, teraz to raczej poruta jeździć fiatem chyba 0o
Tylko nie czepiajcie się porównania, wiecie o co chodzi XD
Poruta to nie wiedzieć, że najbardziej należy dbać u nas o secesję. Stare Miasto nie jest niestety perłą architektury i nawet najbardziej wypieszczona bydgoska Starówka nie pobije innych.
Cieszkowskiego, Aleje Mickiewicza i inne - tutaj mamy większe pole do popisu.

Poza tym nikt nie stawia tego 'klocka' przy samym rynku.
Dadam91 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 11:15 AM   #92
Registered User

Likes (Received): 97

Quote:
Cieszkowskiego, Aleje Mickiewicza i inne - tutaj mamy większe pole do popisu.
Nie przesadzałbym, w porównaniu z innymi (często nawet mniejszymi) miastami te ulice to nic szczególnego.

A co do projektu - godny. Szkoda, że nie powstanie.
Old June 19th, 2012, 04:52 PM   #93
Davideck
Registered User

Davideck's Avatar

Likes (Received): 454

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
Nie przesadzałbym, w porównaniu z innymi (często nawet mniejszymi) miastami te ulice to nic szczególnego.

A co do projektu - godny. Szkoda, że nie powstanie.
Al. Mickiewicza byłyby popisem gdyby odtworzyć detale na kilku kamienicach.
Davideck no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 05:13 PM   #94
Dadam91
Poland/France/Denmark

Dadam91's Avatar

Likes (Received): 212

No jeżeli nasze Śródmieście to nic ciekawego, to nie wiem jak można piać z zachwytu nad naszą starówką.
Dadam91 no está en línea   Reply With Quote
Old June 19th, 2012, 05:19 PM   #95
MrShab
Registered User

MrShab's Avatar

Likes (Received): 101

Quote:
Originally Posted by Dadam91 View Post
No jeżeli nasze Śródmieście to nic ciekawego, to nie wiem jak można piać z zachwytu nad naszą starówką.
Popieram całkowicie. Może wyburzmy 3-piętrowe pruskie kamienice w zamian za zachowanie parterowych budynków wymieszanych ze sobą? Na moje to i tak Starówka jest zdecydowanie za mocno przereklamowana, patrząc na obecność secesyjnego Śródmieścia.
Mimo tego, uważam, że lokalizacja Makrum Office jest dobra, nikt nie powinien mieć pretensji, to są naprawdę obrzeża zabytkowej zabudowy.
Przy planach nowoczesnego budynku przy placu Teatralnym nie było takich głosów jak tu.
MrShab no está en línea   Reply With Quote
Old June 21st, 2012, 05:23 PM   #96
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 275

Hm, wiecie czy Makrum jest już właścicielem tego terenu, gdzie planowana jest inwestycja? Nie mogę znaleźć potwierdzenia.
Old September 4th, 2012, 11:36 AM   #97
lenovo200
Registered User

lenovo200's Avatar

Likes (Received): 83

Quote:
MAKRUM S.A. z siedzibą w Bydgoszczy zawiadamia, iż Zarząd MAKRUM S.A. oraz Zarządy spółek zależnych od Emitenta podjęły decyzję o zamiarze sprzedaży nieruchomości niezwiązanych z podstawową działalnością prowadzoną przez Emitent

5. Nieruchomość gruntowa położona w Bydgoszczy przy ul. Pl. Kościeleckich – Magdzińskiego, stanowiąca własność Immobile Sp. z o.o., spółki zależnej Emitenta, składająca się z działek 71 i 72 o łącznej powierzchni 2 255 m2 (KW BY1B/00170840/9).

Szacowana wartość nieruchomości wynosi 7 mln PLN.
Puls biznesu
lenovo200 no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2012, 11:59 AM   #98
0maniek0
BANNED

0maniek0's Avatar

Likes (Received): 71

to by bylo na tyle z calej tej imprezy Jerzykowej
jak nic beda $$ na balustrade
0maniek0 no está en línea   Reply With Quote
Old September 4th, 2012, 12:06 PM   #99
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 275

Ciekawe czy bardziej potrzebują gotówki czy napotkali problemy w realizacji projektu. A może por postu tak planowali, narobić szumu i sprzedać?
Old September 4th, 2012, 12:11 PM   #100
0maniek0
BANNED

0maniek0's Avatar

Likes (Received): 71

Quote:
Gospodarka w dół, MAKRUM w górę
Prawie 7 mln złotych zarobiła Grupa Kapitałowa Makrum w pierwszym półroczu 2012 roku. Wynik jest niezwykle korzystny, zwłaszcza że w analogicznym okresie roku 2011 grupa odnotowała stratę w wysokości ok. 1,5 mln złotych.
http://www.skyscrapercity.com/showpo...1&postcount=16

w tym roku radza sobie nie najgorzej wiec nie sadze, ze nagle ogarnela ich potrzeba wyprzedazy majatku
opcja druga bardziej prawdopodobna
0maniek0 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
biurowiec, bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules