search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old May 31st, 2014, 06:46 PM   #21
vaqurelotirie
<>

vaqurelotirie's Avatar

Likes (Received): 323

Może trzeba wystąpić o przeszkloną budkę na dachu i łapać słońce z każdej strony?
Widziałem takie rzeczy na Zachodzie.

Słońce latem od wschodu i zachodu świeci prosto w zęby i potrafi dać popalić. Oj potrafi.
No ale preferencje, wiadomo.

Ceny zweryfikuje zasobny, bydgoski rynek.

Schodki w NH od ul. Focha to taka mądrość urbanistyczna jak ustawienie Klarysek o 180 stopni. Dupą do ulicy.
Schodki odbijają mi się codziennie czkawką też jak widzę Campanille na styku w willą.
Bydgoska myśl urbanistyczna- Schodki drogą do lepszego jutra.

A tak poza tym. Po co te wieżowce?

Last edited by vaqurelotirie; May 31st, 2014 at 07:16 PM.
vaqurelotirie no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old May 31st, 2014, 07:40 PM   #22
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 2108

To, ze w Bydgoszczy pojawiają się konkretnie mieszkalne wieżowce jakoś mnie specjalnie nie dziwi. Mieszkanie z widokiem na rzekę zawsze się prędzej, czy później sprzeda i założę się, że raczej wcześniej w tym przypadku. Rzecz w tym, że nabrzeży mamy ograniczoną ilość, a takich, gdzie może stanąć mieszkaniówka jest jeszcze mniej. Takie warunki sprawiają, że firmy i deweloperzy będą dążyli do zbudowania jak największej ilości mieszkań na swoich działkach, a to oznacza, że jak nie można iść na boki, to trzeba iść w górę.

Zamaszysty está en línea ahora   Reply With Quote
Old May 31st, 2014, 07:53 PM   #23
marboro
marboro

Likes (Received): 2720

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post

To, ze w Bydgoszczy pojawiają się konkretnie mieszkalne wieżowce jakoś mnie specjalnie nie dziwi. Mieszkanie z widokiem na rzekę zawsze się prędzej, czy później sprzeda i założę się, że raczej wcześniej w tym przypadku. Rzecz w tym, że nabrzeży mamy ograniczoną ilość, a takich, gdzie może stanąć mieszkaniówka jest jeszcze mniej. Takie warunki sprawiają, że firmy i deweloperzy będą dążyli do zbudowania jak największej ilości mieszkań na swoich działkach, a to oznacza, że jak nie można iść na boki, to trzeba iść w górę.
Troszke mamy tych dzialek do zagospodarowania. Dzialka na pprzeciwko opery. Dzialka Noedika na Babiej Wsi przejeta za mlyny. Dzialka na Floriana. No I tereny od Tesco w dol ktore powinny zaczac byc cywilizowane. Takze spokojnie z tym brakiem terenu.
Old May 31st, 2014, 08:38 PM   #24
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

No i ile to jest działek?
- 1 Babia Wieś
- 1 Przy operze

Za Tesco może by coś powstało gdyby wygonili działkowców, to wtedy można by zbudować ze dwa budynki równie blisko tramwaju, co RT, ale to już nie jest aż tak atrakcyjna okolica, to w przeciwieństwie do powyższych od starówki jest już dalej, więc mniej prestiżowa lokalizacja, więc i mniejsze ceny można narzucić.

Może ten prestiż wzrośnie gdy na przeciwnej stronie rzeki, przy samym rondzie, powstaną zapowiadane biurowce od Arkada Invest (12 do 14 pięter, więc też nie jakieś tam znów płaskie parki biurowe) i okolica zacznie się inaczej prezentować, może kiedy bulwary nad Brdą z DDR będą szły dalej, niż tylko do Tesco, ale w tej chwili to jeszcze nie jest to.

Gdzie jeszcze można "szukać okazji" do budowy? Są dwie działki na zachód od Media Markt, ale to wymaga wykupu od prywatnych właścicieli i wyburzenia. Tak, są tam jakieś bieda-budy parterowe, które prędzej czy później zostaną sprzedane, ale to już nie jest pusta działka, którą miasto może swobodnie sprzedać i liczyć kasę.

W drugą stronę?
1 działka przy Unii Lubelskiej, ale prawdopodobnie nie będzie jej miasto planowało sprzedać do czasu aż nie rozstrzygną się losy planowanego w tamtej okolicy mostu drogowego. Okolica też nie jest już tak prestiżowa, jak w przypadku babiej wsi i okolic Łuczniczki. Jeszcze dalej na północ znów masz tereny ogródków działkowych po obu stronach rzeki, ale tam ani jakoś specjalnie "super" skomunikowane te tereny nie są, ani też nikt chyba aż tak bardzo nie marzy by mieszkać z tak dużą magistralą kolejową "za plecami", nawet mimo fajnej lokalizacji nad rzeką.

W tej ostatniej lokalizacji miasto, by okolica stała się na prawdę atrakcyjna dla inwestorów musiało by:
- Zasłonić tory ekranami akustycznymi (przezroczystymi, bo pasażer też człowiek :P)
- Przenieść ogródki działkowe gdzieś indziej, a wszyscy wiedzą jak wygląda "współpraca" z działkowcami, którzy raczej nie są zbyt chętni do jakichkolwiek przenosin.
- Uzbroić te tereny i poprawić dojazd.
- Zbudować kładkę dla pieszych i rowerzystów, żeby południową "stronę" tego działkowego eldorado połączyć z ulicą Żeglarską, po której jeździ jakaś komunikacja miejska.

Podsumowując mamy:
- 2 działki na prawdę fajne, bardzo dobrze położone
- 3 działki położone niewiele gorzej (1 przy Unii Lubelskiej i 2 przy Jagiellońskiej), ale za to z różnymi problemami sprawiającymi, że budowa już nie jest taka prosta w tych miejscach.
- miejsce na 4-5 budynków na miejscu ogrodów działkowych (na północ od magistrali kolejowej i przy planowanym moście tramwajowym), które są już sporo dalej od centrum, a do tego działkowcy i ich działki to wieczny i nieustający problem.

Jedyne czego pewny nie jestem, to (coś mi świta) jakaś działka też przekazana Nordic-owi przy Wrocławskiej bodajże nad starym kanałem, ale to nie ma potencjału na stworzenie przy budynku nabrzeża itd.

Old May 31st, 2014, 08:46 PM   #25
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2255

Parę fajnych miejsc można odzyskać zakopując stojące obecnie linie energetyczne.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old May 31st, 2014, 09:01 PM   #26
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Poskładałem na podstawie swojego wcześniejszego wpisu mapkę, gdzie pozaznaczałem miejsca o których mowa:

https://mapsengine.google.com/map/ed...k.kAhkqqs4a5Q8

1K, 2K, 3K to odpowiednio pierwsza, druga i trzecia kategoria jeśli chodzi o atrakcyjność terenu pod inwestycje budujące "waterfront". Ja bym tam widział wysoką zabudowę 10+, albo nawet jakieś wieżowce, byle wszystkie miały przynajmniej nabrzeża, przystanie, albo inne tego typu przybytki. Gdyby tak się stało, byłbym zachwycony

Niestety wiemy tylko o trzech z czego tylko jeden zaczęto już fizycznie budować, a drugi dopiero ma ruszyć. Te są oznaczone na niebiesko.

EDIT:
W tej "trzeciej kategorii" wyszło mi więcej miejsc, niż się początkowo spodziewałem :P

Old June 1st, 2014, 01:28 AM   #27
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2217

del
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2014, 11:59 AM   #28
bartko6600
Registered User

bartko6600's Avatar

Likes (Received): 153

Czy wielmożny Krystiand mógłby umieścić zdjęcia trawnika / rumowiska lub innych miejsc, gdzie ten budynek powstanie (zanim wbiją pierwszą łoaptę)?
Old June 1st, 2014, 05:53 PM   #29
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9380

Quote:
Originally Posted by bartko6600 View Post
wielmożny Krystiand
?

Przed budową na pewno będą zdjęcia. Może i w tym tygodniu, muszę mieć czas żeby tam podjechać, nie zawsze jest mi tam po drodze.

Edit
Bydgoszcz chwali się tą inwestycją jako realizowana w 2014 w programie na meczu Polonii.

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowość: Astana (Kazachstan), Europa, Czarnobyl, Maroko

Last edited by krystiand; June 1st, 2014 at 06:00 PM.
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2014, 07:12 PM   #30
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Likes (Received): 429

Przewalone, nikt poza Krystiand'em nie może focić :-P
krajan no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2014, 08:29 PM   #31
MISIO-JUL
Registered User

MISIO-JUL's Avatar

Likes (Received): 5533

Zaraz coś wrzuce.
MISIO-JUL no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2014, 08:43 PM   #32
MISIO-JUL
Registered User

MISIO-JUL's Avatar

01-06-2014

Mam pytanko jak daleko sięgnie budowa i czy ten budnek też jest do wyburzenia.

krystiand, _tomakow_, Zamaszysty liked this post
Old June 1st, 2014, 09:20 PM   #33
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9380

Tu akurat będzie się związek wędkarski(?) rozbudowywał

Quote:
Originally Posted by krajan View Post
Przewalone, nikt poza Krystiand'em nie może focić :-P
No właśnie, ja tylko aparat mam?

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowość: Astana (Kazachstan), Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old June 1st, 2014, 09:31 PM   #34
MISIO-JUL
Registered User

MISIO-JUL's Avatar

no to mała ta działeczka
Old June 1st, 2014, 10:38 PM   #35
obserwator:
Registered User

Likes (Received): 138

Tak, RT będzie budowane na działce nr 8/4, która ma 3,9 tys.m.kw.
Ta działka nie obejmuje piętrowego budynku Polskiego Związku Wędkarskiego, tylko będzie z nim graniczyć.
Cały obszar (od Brdy do torów tramwajowych na ul.Żupy), który byłby idealny dla takiej inwestycji ma ok 7,5 tys.m.kw.

Mieszkańcy południowej Wieży będą więc mieć widok na dach budynku PZW i tory tramwajowe.
Ale za to pełne nasłonecznienie

Zamaszysty liked this post
obserwator: no está en línea   Reply With Quote
Old June 2nd, 2014, 05:27 PM   #36
danthebest
Metropolia Bydgoska

danthebest's Avatar

Likes (Received): 482

Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
Poskładałem na podstawie swojego wcześniejszego wpisu mapkę, gdzie pozaznaczałem miejsca o których mowa:

https://mapsengine.google.com/map/ed...k.kAhkqqs4a5Q8

1K, 2K, 3K to odpowiednio pierwsza, druga i trzecia kategoria jeśli chodzi o atrakcyjność terenu pod inwestycje budujące "waterfront". Ja bym tam widział wysoką zabudowę 10+, albo nawet jakieś wieżowce, byle wszystkie miały przynajmniej nabrzeża, przystanie, albo inne tego typu przybytki. Gdyby tak się stało, byłbym zachwycony

Niestety wiemy tylko o trzech z czego tylko jeden zaczęto już fizycznie budować, a drugi dopiero ma ruszyć. Te są oznaczone na niebiesko.

EDIT:
W tej "trzeciej kategorii" wyszło mi więcej miejsc, niż się początkowo spodziewałem :P
Zamaszysty, myślę, że dla chcącego znalazłoby się co najmniej trzykrotnie więcej miejsc na zabudowę wieżowcową wzdłuż Brdy. Także równie prestiżowych co NH.

Należy jedynie przypomnieć, że wieżowce nie zajmują jedynie przestrzeni wolnych, a zastępują również istniejącą, niższą zabudowę. A wiele zdegradowanej lub niewielkiej zabudowy w rejonach nadrzecznych dałoby się wyburzyć.
danthebest no está en línea   Reply With Quote
Old June 3rd, 2014, 10:36 AM   #37
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Tak, masz oczywiście rację, że miejsc, gdzie można by wcisnąć wieże jest więcej, ale ja brałem tylko pod uwagę takie, które są albo pustymi działkami, albo miejscami gdzie stoją pustostany, albo ogródki działkowa. Nie liczyłem miejsc, które są w aktywnym użytkowaniu, bo tam zawsze "coś jest" i nie jest to samo w sobie dziurą w tkance miasta, która stoi sobie bezproduktywnie.

Natomiast myślę, że gdyby liczyć wyburzenia wszelkiego typu, to pierwsze i najważniejsze, moim zdaniem, miejsce to tereny obecnego dworca PKS, ale to jest materiał na biurowce, a nie mieszkaniówkę (estakada/most za oknami). W innych miejscach już mniej efektowne inwestycje można wcisnąć, bo i niewiele jest tak wielkich powierzchniowo działek, jak ta zmarnowana przez PKS.

Old June 17th, 2014, 12:05 PM   #38
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Update "zdziś"

Quote:
Informujemy, iż dnia 17.06.2014 firma KWK Construction Sp. z o. o. złożyła dokumenty do pozwolenia na budowę River Tower. Udało nam się przejść wszystkie procedury związane z uzyskaniem odpowiednich dokumentów - jest to nasz kolejny mały sukces. Pozostało już tylko poczykać na wydanie decyzji z Urzędu i ruszamy z budową :-)
http://www.kwk.bydgoszcz.pl/106,l1.html

Teraz tylko czekamy na przyklepanie w urzędzie i będzie druga budowa wieżowca do obserwowania

Old June 17th, 2014, 12:12 PM   #39
MJ_BDG
Registered User

MJ_BDG's Avatar

Likes (Received): 302

To która koncepcja - biało-czarna czy szara jest aktualna?
MJ_BDG no está en línea   Reply With Quote
Old June 17th, 2014, 01:28 PM   #40
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Ta z pierwszego wpisu w tym wątku. Białej koncepcji też były ze trzy wersje, różniące się wypełnieniem ceglanym i ilością samych cegieł na elewacji.

Reply

Tags
60m, apartamentowiec, brda, bydgoszcz, mieszkaniówka

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules