search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 2 votes, 5.00 average.
Old November 22nd, 2014, 08:45 AM   #101
rocker74
Registered User

Likes (Received): 22

W galerii pomorskiej mają nawet makietę wystawioną.
rocker74 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 22nd, 2014, 12:13 PM   #102
Galiciusz
Registered User

Likes (Received): 103

Czyli łapiemy łosi którzy sfinansują budowę, coś mi się wydaje że poczekamy sobie ...
Galiciusz no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2014, 04:41 PM   #103
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Likes (Received): 412

Podpisujesz umowę, wpłacasz zaliczkę, inwestor się rozmyśla i dostajesz z powrotem tylko połowę
krajan no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2014, 08:18 PM   #104
marboro
marboro

Likes (Received): 2512

Quote:
Originally Posted by Galiciusz View Post
Czyli łapiemy łosi którzy sfinansują budowę, coś mi się wydaje że poczekamy sobie ...
Nie rozumiem co Was tak dziwi. Przeciez tak jest wszedzie jak swiat długi I szeroki. Chcesz miec wybor to wplacasz I czekasz. Chcesz czekac az wybuduja to nie masz za bardzo wyboru. (Patrz Nordic)
Old November 23rd, 2014, 10:41 AM   #105
Zamaszysty
Kujawski łoś bezkolizyjny

Zamaszysty's Avatar

Likes (Received): 2017

Quote:
Originally Posted by krajan View Post
Podpisujesz umowę, wpłacasz zaliczkę, inwestor się rozmyśla i dostajesz z powrotem tylko połowę
Pisałem do nich w sprawie tych zaliczek - są gotowi zmienić umowę na pełny zwrot zaliczki zawsze i niezależnie od strony, która zerwała umowę, jeśli tylko ktoś się zdecyduje na rezerwację już teraz.

Zamaszysty no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2014, 11:21 AM   #106
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 762

^ ^ Tylko czy to załatwia sprawę? Nie. Ta odpowiedź oznacza bowiem, że zapisy umowy zostaną zmienione, ale tylko w przypadku tych klientów, którzy o to zawnioskuja. Pozostali wpakują się w niebezpieczną dla siebie umowę.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2014, 11:28 AM   #107
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Każy, kto ma podpisać umowę powinien ją przeczytać. Jeśli ktoś czyta umowę, to zobaczy te wszystkie zapisy i jeśli nie dopilnuje poprawek to jest tylko i wyłącznie jego wina wtedy, że się w taką umowę wpakował. Nie ma co wieszać psów na deweloperze jak winni są ludzie za niedopilnowanie swoich interesów.

ZBdg liked this post
Old November 24th, 2014, 11:39 AM   #108
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

^ ^ Idąc tym tokiem rozumowania na Amber Gold też nikt nie powinien wieszać psów. W końcu ludzie mogli sobie umowy przeczytać, więc wiedzieli co robią i sami są sobie winni. Amber Gold jest więc spoko, tak?
Old November 24th, 2014, 12:29 PM   #109
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Nie, bo różnica jest taka, że tutaj deweloper nie robi nic złego, nic niezgodnego z prawem i nie ma najmniejszych podstaw, by sądzić że cokolwiek jest nie tak. Amber Gold działało niezgodnie z prawem, nie miało pozwoleń na prowadzenie dzialanosci finansowej, a oferowane przeliczniki były kilkukrotnie wyższe od rynkowych ... to jest spora różnica. To równie dobrze możesz teraz mi porównać właścicieli River Tower z Hitlerem i zasłonić się argumentem "na początku wszyscy liczyli, że to tylko kolejny przywódca będzie". No proszę Cię.

Old November 24th, 2014, 12:46 PM   #110
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Likes (Received): 412

Takim zapisem w umowie tylko odstraszają potencjalnych klientów. Co to za łaska, że jak poprosisz to usuną ten zapis? W takim razie po co on?
krajan no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2014, 12:49 PM   #111
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

To ich zapytaj czemu pierwotnie był w takiej postaci - dla mnie ma znaczenie tylko to, że nie widzą problemu w zmianie tego zapisu na korzystny dla klienta, więc ostatecznie nie ma problemu.

Old November 24th, 2014, 01:54 PM   #112
danthebest
Metropolia Bydgoska

danthebest's Avatar

Likes (Received): 479

Nie znam sprawy, ale jeżeli jest we wzorcu umownym przedstawionym przez dewelopera taka klauzula jak piszecie, to Phelot i Krajan mają rację.
Deweloper umieszczając w swoim wzorcu umownym zapis dyskryminujący kupującego posługuje się nieuczciwą praktyką rynkową i bezwzględnie narusza prawo konsumenckie. Deweloper naraża się w ten sposób na znaczną odpowiedzialność odszkodowawczą.
Rejestr Klauzul Niedozwolonych jest przepełniony postanowieniami wynikającymi z tego rodzaju umów, a niezależnie od tłumaczeń przedsiębiorców, akty notarialne uznawane są również za wzorce umowne. Nie ma znaczenia, czy deweloper chciał to zmienić, ale mu się jednak w końcu nie chciało czy mu żona nie pozwoliła.

Ewentualnym osobom poszkodowanym polecam poczytać choćby to:

http://nieuczciwepraktykirynkowe.pl/?p=124

Phelot liked this post

Last edited by danthebest; November 24th, 2014 at 11:38 PM. Reason: trochę niegramatycznie mi wyszło :)
danthebest no está en línea   Reply With Quote
Old November 24th, 2014, 11:29 PM   #113
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

@Zamaszysty, argument z Hitlerem kompletnie od czapy więc nawet nie skomentuję. Poza tym przeczytaj sobie co napisał danthebest.

Wracając do meritum.
Quote:
Originally Posted by Zamaszysty View Post
Nie, bo różnica jest taka, że tutaj deweloper nie robi nic złego, nic niezgodnego z prawem i nie ma najmniejszych podstaw, by sądzić że cokolwiek jest nie tak.
Po pierwsze - mylisz pojęcia. To że coś jest zgodne z prawem, nie oznacza z automatu, że jest ok.

Prawnikiem nie jestem, więc nie będę oceniał, czy od strony prawnej taki zapis i takie praktyki są prawnie dozwolone. Mam co do tego wątpliwości, ale załóżmy na chwilę, dla uporządkowania dyskusji, że od strony prawnej wszystko jest ok. To jednak nie oznacza, że deweloper "nie robi nic złego". Oprócz kwestii prawnych istnieje też pojęcie etyki w biznesie. A jak pod tym względem wypada deweloper?

Moim zdaniem deweloper kalkuluje w taki sposób: "Wprowadzę w umowie kontrowersyjny zapis. Jeśli klienci zwrócą na niego uwagę, to zapis w umowie z tymi klientami bez problemu zmienię. Ale jak pojawi się kilku naiwniaków, którzy ten zapis przeoczą, to będę miał ich w garści".

Nawet jeśli powyższe jest zgodne z prawem, to na pewno nie jest etyczne. Dla mnie to bezczelna próba wmanewrowania klienta w niekorzystną dla niego umowę. Także na pewno nie dam sobie wmówić, że "deweloper nie robi nic złego".

Davideck, HTC1, Arte liked this post
Old November 25th, 2014, 12:31 AM   #114
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Ok, rozumiem Twoje podejście i faktycznie żadne z argumentów nie jest zły, po prostu osobiście nie uważam tego za złe z tego prostego powodu, że kto ni czyta umów sam jest sobie winien. Nie znaczy to, że Twój punkt widzenia jest gorszy od mojego, po prostu patrzymy na sprawę z innej strony.

Old November 25th, 2014, 12:07 PM   #115
Galiciusz
Registered User

Likes (Received): 103

Hmm ... czytać umowy - zważ że piszesz to w kraju gdzie wyzwaniem jest postawienie krzyżyka przy swojej liście

Zamaszysty, siuks1916 liked this post
Galiciusz no está en línea   Reply With Quote
Old December 4th, 2014, 11:05 AM   #116
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Za stroną http://www.rivertower.bydgoszcz.pl/:

Quote:
River Tower staje się faktem!
Ruszamy z budowa najbardziej imponującego gmachu w Bydgoszczy. Nad samą rzeką Brdą, w niezwykle urokliwym miejscu, wyrosną niebawem dwie wieże - najwyższy, najnowocześniejszy i - takie sygnały płyną od naszych klientów - najbardziej pożądany budynek mieszkalny w mieście. Miło nam zakomunikować, że plac budowy jest już gotowy do rozpoczęcia prac. Na makiecie widać natomiast jak inwestycja będzie wyglądać po zakończeniu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem mieszkania w River Tower do kontaktu z naszym biurem sprzedaży: KWK Construction Deweloper; Produkcyjna 15, Bydgoszcz
52 360 74 70

2014-12-01
Czy to nie jest już "enty" raz, kiedy zapowiada się start budowy? Tutaj wiadomość z 1 grudnia, więc zgaduję, że zbyt wielu prac nie zobaczymy z tej okazji, szczególnie jeśli lada dzień pojawi się pierwszy śnieg i tak na prawdę jedynie jakieś wstępne prace ziemne będzie można zrobić i ewentualnie postawić kontereny robotnicze czy płot.

A z jeszcze innej beczki, mam ciekawostkę - ruszył też profil FB tej inwestycji i sądząc po linkach odsyłających do niego ze strony KWK, jest to chyba profil oficjalny:
https://www.facebook.com/bydgoszczrivertower

Old January 13th, 2015, 11:42 PM   #117
HTC1
Registered User

Likes (Received): 125

niestety news z 1.12 o tym, że KWK rusza z budową RT zniknął z ich strony... na fb też... czyżby się rozmyślili?
HTC1 no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2015, 12:33 AM   #118
Zamaszysty

Zamaszysty's Avatar

Zamknęli też, zlikwidowali, albo zawiesili oficjalną stronę samego wieżowca. Obawiam się, że coś tu zaraz zacznie śmierdzieć

Old January 14th, 2015, 12:51 AM   #119
Sobol (Miki)
Urodzony bydgoszczanin

Sobol (Miki)'s Avatar

Likes (Received): 2334

Coś już dawno śmierdzi, prawie rok już ,,rozpoczynają'' budowę,tylko, że nic się nie dzieje.
Sobol (Miki) no está en línea   Reply With Quote
Old January 14th, 2015, 09:43 PM   #120
deskorolka
Registered User

deskorolka's Avatar

Likes (Received): 346

nie ma sianka, nie ma granka
deskorolka no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
60m, apartamentowiec, brda, bydgoszcz, mieszkaniówka

Thread Tools