search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 4.94 average.
Old November 6th, 2005, 01:33 AM   #61
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 732

Dobra a czy ktoś z Was ma wizualki jak mają wyglądać nowe obiekty WSG bo ponoć mają budować jeszcze siedzibę sowjej biblioteki i audytorium.
Iron no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 6th, 2005, 01:42 AM   #62
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Ja nie mam, na swojej stronie tez sie nie chwala, ale maja jeszcze kawal ziemi, ktora akualnie sluzy za parking. Na marginesie, to nie spodziewalem sie ze WSG jest az tak malowniczo polozona. Tam jest po prostu rewelacja. Pierwszy raz w zyciu dzis bylem i bardzo mi sie podobalo.
schabzkoscia no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2005, 12:20 AM   #63
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Zauwazylem ze bardzo duzo kamienic zaczelo sie remontowac Moze ktos obskoczylby miasto i uwiecznil to 'ku pamieci' Jesli nie, to ja znow bede musial znalezc czas i checi
Old November 9th, 2005, 03:44 PM   #64
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Jesli bede mial pomysl na cel, to w weekend najprawdopodobniej tez sie wybiore z aparatem
Old November 10th, 2005, 01:57 PM   #65
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 280

Ludzie! Jasiakiewicza chwalicie?

Przecież przez właśnie takich ludzi nie ma w Bydgoszczy odbudowanej Zachodniej Pierzeji, murów miejskich, odbudowanego teatru.

Troszke kontaktu z rzeczywistością. To komunizm tak obrzydził Stare Miasto. Ci ludzie nie wywodzą się z Paryża. To oni i ich znajomi podejmowali decyzje o budowanie Kaskady, przedszkola na miejscu zamku bydgoskiego.

Nam na pewno nie jest potrzebny Jasiakiewicz - człowiek który trfonił miejska kasę. Nam jest potrzebny człowiek kichający miasto. A tacy nie wyjdą do polityki, bo ta w Bydgoszczy to jedno wielkie bagno.

Pozdrawiam!
Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2005, 04:03 PM   #66
ivica
praktitioner

ivica's Avatar

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Bydgoszczak

Przecież przez właśnie takich ludzi nie ma w Bydgoszczy odbudowanej Zachodniej Pierzeji, murów miejskich, odbudowanego teatru.

Troszke kontaktu z rzeczywistością. To komunizm tak obrzydził Stare Miasto. Ci ludzie nie wywodzą się z Paryża. To oni i ich znajomi podejmowali decyzje o budowanie Kaskady, przedszkola na miejscu zamku bydgoskiego.

dobrze prawi piwa mu dajcie
ivica no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2005, 11:02 PM   #67
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bydgoszczak

Nam na pewno nie jest potrzebny Jasiakiewicz - człowiek który trfonił miejska kasę. Nam jest potrzebny człowiek kichający miasto. A tacy nie wyjdą do polityki, bo ta w Bydgoszczy to jedno wielkie bagno.

Pozdrawiam!
A skąd kase na to było brać???Bydgoszcz to nie Gdańsk czy Warszawa lub Poznań Bydgoszcz to miasto przemysłowe czy chcesz czy nie i tak o nim myślano. Odnośnie Zamku to głupotą jest jego odbudowanie!!!To może odbudujmy mury, koszry wojskowe na miejscu Opery Nova odbudujmy wszystko i cofnijmy się do XVIII wieku...było tak pięknie..... A kaskada owszem brzydka i trzeba ją zburzyć najlepiej ale nie mówi że prawica jest cacy w Bydgoszczy bo tak nie jest!!!!! Koniec tematu bo na SSC nie mówi się o polityce a o budownictwie i architekturze.
Old November 10th, 2005, 11:25 PM   #68
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Wieści z Kauflanda w Fordonie: Będą obiekt rozbudowywać w szerz (pewnie na tą galerię małą bo małą ale Fordonowi starczy kto chce większą ma Auchan) no i ogólnie to w środku nieźle rąbią bo słychać młoty pneumatyczne i jakieś tam cięcia metalu. Parę fotek ale było bardzo pochmurnie więc ciemne kapkę są niestety:

No i jutro idę na budowę pewnych budynków mieszkalnych w Fordonie bo jak jechałem drogą w pobliżu mignął mi bilboard z wizualką bloku i całkiem fajnie to wygląda.....ciekawe balkony duże i okrąglawe :P (jadąc wydawały się naprawdę dobre a Wy zobaczycie i ocenicie jutro jak pogoda dopisze) i 6-7 kondygnacji
Old November 11th, 2005, 01:19 AM   #69
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Quote:
No i jutro idę na budowę pewnych budynków mieszkalnych w Fordonie
Mowisz o nowym osiedlu na Bajce? Na billboardzie jest calkiem ladne, ale pamietam juz kiedys byly o tym wiesci i zdawalo mi sie ze mieli tam budowac osiedle z blokow i domkow, szkoda ze porzucono ten pomysl.

Jest jakies zapotrzebowanie na zdjecia z Bydgoszczy? Co chcielibyscie zobaczyc, bo moze jutro bede szalal
Old November 11th, 2005, 10:34 AM   #70
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Taaaaa mówię o tym na Bajce i o tym przy Parku Millenijnym.
Old November 11th, 2005, 10:36 AM   #71
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Quote:
Originally Posted by zonc
z komorki??? kaufland mnie nie cieszy... bo mieli budowac na szwederku i nic :P
A tak ....z komórki lepsze to niż nic. Wiesz przecie że do świąt czekam bo już list do Santy napisałem .... teraz ino czekać pozostaje
Old November 11th, 2005, 11:07 AM   #72
gdynianin8
Registered User

gdynianin8's Avatar

Likes (Received): 595

A ja mam male pytanko do bydgoszczan.....co prawda nie sledze tego watku ale jestem bardzo ciekaw jak przedstawia sie u Was sytuacja w mieszkaniowce...ile rocznie oddaje sie mieszkan i jak przedstawiaja sie obecne inwestycje....Polowa mojej rodziny pochodzi z Bydgoszczy w zwuaku z czym czesto tam bywam....i widze bardzo duze postepy zwlaszcza jesli chodzi o budowe centrow handlowych...drogi za to macie tragiczne..
gdynianin8 no está en línea   Reply With Quote
Old November 11th, 2005, 04:35 PM   #73
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Zdjęć dziś nie będzie bo cholernie od rana ciemno jest......
Old November 12th, 2005, 12:36 AM   #74
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 280

Quote:
Originally Posted by Iron
A skąd kase na to było brać???Bydgoszcz to nie Gdańsk czy Warszawa lub Poznań Bydgoszcz to miasto przemysłowe czy chcesz czy nie i tak o nim myślano. Odnośnie Zamku to głupotą jest jego odbudowanie!!!To może odbudujmy mury, koszry wojskowe na miejscu Opery Nova odbudujmy wszystko i cofnijmy się do XVIII wieku...było tak pięknie..... A kaskada owszem brzydka i trzeba ją zburzyć najlepiej ale nie mówi że prawica jest cacy w Bydgoszczy bo tak nie jest!!!!! Koniec tematu bo na SSC nie mówi się o polityce a o budownictwie i architekturze.
Nie chcę odbudowy zamku, ale zniszczenia tego przedszkola co tam stoji.

Był pomysł na podniesienei ISTNIEJĄCYCH murów miejskich wzdłóz Wałów Jagiellońskich, ale pomysł został WYŚMIANY (tak wyśmiany) i odrzucony przez tak lubiana w naszy mieście lewicę.

Zmieniając temat.
Usłyszałem ostatnio (nieśmiałe, ale zawsze) głosy za odbudową kamienic wzdłóż mostowej. Nie chodziło o te które beda budowane przez Sowę, ale na skwerze Barciszewskiego oraz obok spichrzy. Patrząc na widokówki z czasów jak one istniały to całkiem ładnie wyglądają. Mostowa nabrała by niepowtarzalnego uroku.

Co o tym myślicie?
Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2005, 01:07 AM   #75
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2217

Heh, no byloby super. A gdzie to slyszales? Niestety od plotek, lub informacji plotkopodobnych jeszcze dluga droga do realizacji, ale mysle, ze bylaby to super sprawa, a w pelni odrestaurowana Mostowa stalaby sie jedna z najpiekniejszych ulic w miescie.
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2005, 01:21 AM   #76
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Quote:
ale na skwerze Barciszewskiego oraz obok spichrzy.
Niestety to miejsce upatrzyla sobie Gwincinska na pomnik Kazia. Probowalem ja zapytac jak to sobie wyobraza, ale to pokretna osoba :/ Usprawiedliwia sobie, ze pomnik musi stac tam gdzie Krol zakladal miasto. Nie interesuje jej, ze to zamyka droge do odbudowy w przewidywalnej przyszlosci kamienic, ktore tam staly

A co do murow miejskich, to lewica miala racje, to glupota i porywanie sie z motyka na slonce. Nie ma co robic z naszego XIX-wiecznego miasta skansenu sredniowiecza.
Zgadzam sie za to, ze nie ma miejsca dla przedszkola na starym miescie.
Old November 12th, 2005, 01:01 PM   #77
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Odbudowa tamtych kamienic z wejścia w ul. Mostową od strony mostu powinno być jednym z priorytetów miasta podobnie jak odbudowa Zachodniej Pierzeji Starego Rynku. A Kaziu może stanąć na Grodzkiej bo jak sama jej nazwa wskazuje znajduje się w miejscu gdzie kiedyś było podgrodzie zamkowe.
Old November 12th, 2005, 04:52 PM   #78
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

Likes (Received): 1

iron zgadzam sie z toba w 100%
michal1982 no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2005, 07:08 PM   #79
JaCeK !
BANNED

Likes (Received): 2

Nalezy ożywic okolice Brdy- pomnik moglby stanac na Rybim Rynku, kiedys zwl. w czasach przedrozbiorowych kluczowym dla rozwoju miasta miejscu. ( czyli w sumie kolo Grodzkiej).
JaCeK ! no está en línea   Reply With Quote
Old November 12th, 2005, 08:27 PM   #80
cubism
cubism

cubism's Avatar

Likes (Received): 0

Fajna fotorelacja... ale mam pytanie...napisałeś że odbudowane kamienice na Mostowej będą sięgały tych środkowych donic(tzn tam gdzie są latarnie)...to aż tak zwęża Mostową?? czy może cos pomyliłem??
cubism no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz, inwestycje

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules