search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 16 votes, 4.94 average.
Old November 13th, 2005, 01:56 PM   #101
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

Likes (Received): 1

o odbudowie teatru w bydgoszczy mozna juz tylko pomazyc byla szansa na odbudowe zanim zaczeli budowac opere nova ale wtedy chciano zbudowac cos ,,nowoczesnego''
no i mamy. Na teatr nie ma szansz ale na centrum handlowe w tym miejscu w ksztalcie dawnego tetru hmm czemu nie
michal1982 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 13th, 2005, 10:45 PM   #102
cubism
cubism

cubism's Avatar

Likes (Received): 0

Nie przesadzajmy....kolejne Centrum Handlowe?? Daj spokój..przecież zaraz obok będzie Astoria no i może w przyszłości centrum handlowe w Hali Targowej koło Starego Rynku! Jeśli Teatr miałby byc odbudowany(ach..marzenia..:P) to powinien pełnić swoją pierwotną funkcję.. Tylko tutaj się pojawia kolejne pytanie: czy w Bydgoszczy są potrzebne dwa teatry, gdzie ludzie są tak "uduchowieni" i w ogóle tego miejsca nie odwiedzają!! No chyba że... teatr muzyczny...to byłoby coś!! Teatr Muzyczny koło Opery(ech...marzenia..)!!
cubism no está en línea   Reply With Quote
Old November 13th, 2005, 11:40 PM   #103
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 653

Na to żeby "teatr" był odbudowany jako budynek pełniący faktycznie funkcję teatru to nie ma raczej szans bo wtedy kasa no to musi być z budżetu państwa lub (i) miasta. Więc myślę że jeśli kiedykolwiek bryła teatru będzie odbudowana to tylko jako siedziba np. jakiegoś zachodniego banku (oni mają kasę na takie inwestycje, a poza tym bardzo prestiżowa siedziba by to była, ciekawe czemu żaden inwestor o tym jeszcze nie pomyślał??).
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 12:20 PM   #104
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 97

na gdanskiej kolo numeru 130 wybudowlai cos duzego i dlugiego..wie ktos co tam bedzie? bo na blok mieszkalny to nie wyglada
Old November 14th, 2005, 12:46 PM   #105
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 276

Oczywiście, że nie musi spełniać funkcji teatru. Ważne, żeby chociaż front idealnie odtworzyć.
Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 01:40 PM   #106
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

To byl budynek wolnostojacy, zdecydowanie front to za malo. Ksztalt dokladnie taki jak pierwowzor, wnetrze zupelnie obojetnie. Moga byc nawet schody w oknie, w niczym to nie przeszkadza.
schabzkoscia no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 03:00 PM   #107
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Oczywiście że nie tylko front....cały budynek do odbudowy a w środku co tam już sobie chcą.
Old November 14th, 2005, 04:37 PM   #108
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Jutro wkleję zdjęcia z budów w Fordonie: Przy parku Millenijnym oraz apartamentowiec!!!na osiedlu Bajka. Wkleił bym dziś ale -o zgrozo!!!- pożyczyłem od brata aparat a nie wziąłem kabla ponieważ procedura załatwiania kabla potrwa do jutro do 11:00 toteż od tej godziny możecie się spodziewać tych zdjęć.
Teraz troszkę na temat wrażeń z w/w placów budowy. Przy parku Millenijnym budowa cienko idzie...zaczęli dobrze a teraz trzech panów kręci zbrojenia (etap prac w przyziemiu budynku). Ale za to budowa apartamentowca na Bajce w okolicach biurowca MWiK ma się dobrze (z tego co widać). Ekipa większa jest na etapie końca prac zerowych (czyli piwnice i stropy nad nimi). Narazie prace trwają na pierwszym budynku docelowo ma ich być cztery połączone podziemnym tunelem!!! ). Kierownik budowy Pan Kaszowski (notabene absolwent ATR) oprowadził mnie po budowie i zgodził się abym robił fotorelacje z tej budowy (co jakiś czas będą nowe fotki). A naprawdę jest z czego (jak na Bydgoskie warunki) bo chyba nie powstaje obecnie nigdzie ciekawszy budynek mieszkalny (jutro sami zobaczycie). Może kiedyś Elektro-Bud się pokusi na wyższy budynek (powyżej 11 kondygnacji) i zdobędzie sławę na bydgoskim rynku?????Tego życzę zarówno firmie jak i nam maniakom budownictwa.
PS. Jutro do zdjęć zamieszczę szkicowe dane dotyczące apartamentowca na Bajce. A tego kabla to sobie nie wybaczę
Old November 14th, 2005, 05:28 PM   #109
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Wspolczuje kabelka Moze bys skoczyl jeszcze po innych budowach, jesli tak dobrze sie z majstrami dogadujesz Ja tam zawsze pokatnie zdjecia robie, a Ty widze masz lepsza metode
Old November 14th, 2005, 05:36 PM   #110
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Trzeba być otwartym i po prostu się pytać i wyjaśnić po co te zdjęcia dlaczego itp. z tamtych budów fotki będę zamieszczał w miarę na bieżąco tzn. jak będę widział jakieś konkretne postępy w robotach (na Bajce owe postępy są widoczne gołym okiem). Chiciałem jeszcze TBS obskoczyć ale już ciemno się robiło i na zdjęciach by było kiepsko widać zresztą te z Bajki już chyba będę musiał rozjaśnić ale to jutro. W sumie to możemy razem jedździć na te budowy gdzie będziesz miał problem z wejściem (jak nam będzie pasowało)...co ty na to??I nie z majstrami tylko kierownikami budowy...majster to się najczęsciej boi bo on nie wie w sumie czy może i takie tam. Kierownik to już człowiek wykształcony i jak się grzecznie wytłumaczy w czym rzecz to raczej nie będzie prroblemów a jeszcze można się ciekawych rzeczy dowiedzieć... o budownictwie pogadać...mnie to pasi :P
Old November 14th, 2005, 07:17 PM   #111
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 276

A co mi tam. Pochwalmy się chociaż historią

Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 08:31 PM   #112
MartBDG
Registered User

MartBDG's Avatar

Likes (Received): 97

ehh..to był przepiękny teatr...wielkia szkoda ze sa zerowe szanse na jego odbudowe
Old November 14th, 2005, 09:13 PM   #113
cubism
cubism

cubism's Avatar

ehh..jedyne co nam pozostaje to tylko powzdychać...
cubism no está en línea   Reply With Quote
Old November 15th, 2005, 11:52 AM   #114
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Obiecane zdjęcia z budów:

Przy Parku Millenijnym:
a)wizualki:

b)budowa:

zbrojenie ścian takich jak wyżej:

tu chyba mają być podziemne garaże bo jest sympatyczne zbrojonko pod słypy i sporo miejsca:

Dobra a teraz apartament na Bajce:
a)wizualki:

b)budowa: było już ok 16tej więc ciemno troszkę ..rozjaśniłem jak się da, żeby jakość była w miarę:
Na zdjęciu poniżej stemplowanie i zbrojenie pod strop na części głównej budynku:

widok na część przyziemia głównej części budynku:

belki do zalania na strop na głównej części budynku:
Old November 15th, 2005, 08:01 PM   #115
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Bardzo ladne zdjecia

BTW Bajka to bardzo ladne osiedle, a teraz bedzie jeszcze ladniejsze Jak na Fordon to maja tam calkiem przytulnie, a do tego bardzo cicho, dobrze sie bedzie mieszkalo w nowym bloku
Old November 15th, 2005, 11:51 PM   #116
Olbergiusz
vel Michka

Dobre miejsce.

Elo,

jestem nowy. Właśnie się zarejestrowałem, po wcześniejszej lekturze całego wątku dot. Astorii. Podobnie, jak Wy, i ja miewam nierzadko wypieki na twarzy, gdy czytam o tym, jak rośnie Bydgoszcz. I chciałbym oczywiście, by rosła jak najśmielej. Czy w górę, czy wszerz, mniejsza o to, byleby nowe cieszyło nasze oczy. Choć marzy mi się, aby to było jednak w górę

Zdradzę się, że ta moja słabość do wypieków (na twarzy) tyczy się także Warszawy, w której spędziłem ostatnie pięć lat, i która dosłownie rosła na moich oczach dzień w dzień. Chciałbym bardzo, aby te najlepsze doświadczenia z mądrego rozwoju stolicy były wykorzystywane przez naszych włodarzy. Dysponują zdecydowanie mniejszą kasą, tym bardziej więc trza nam być wyczulonymi na ich wrażliwość przestrzenną, zmysł estetyczny, a nade wszystko - rozumność. Im mniej mamy kasy, tym lepszej architektury nam trzeba; im kasy jest więcej, tym śmielsze miejmy wizje.

A po wstępie i niniejszej refleksji z lekka mądrzalskiej napiszę wreszcie, że się bardzo cieszę, że się w końcu zmobilizowałem, zapoznałem z forum, przebrnąłem przez formalności i jestem tu obecny, zapisany i mam nadzieję, że jak najbardziej wśród swoich

Co zaś do meritum, to - na to akurat nie starczyło mi już dziś czasu - nie wiem, czy w tym wątku poniższe info się znalazło; wybaczcie więc, jeśli powielam to, co już Wam wiadome. Otóż dzisiaj wdepnąłem na stronę Parkridge, które budować nam będzie Focus Park, a na ich stronie przejrzałem zakładkę poświęconą i bydgoskiej inwestycji, i pozostałym czterem, które będą realizować w innych miastach. Bydgoski projekt jest wedle podawanychy przez nich danych drugim, co do wielkości, po gliwickim, a od pozostałe mają być znacząco mniejsze, fajnie

Link do strony:
http://www.parkridge.pl/pl/index.php...ojekty&m=2.htm

Przy okazji, w jaki sposób mógłbym wstawić tutaj kilka wizualizacji (nazywacie je renderami, czy tak? ), bo próbuję przez 'insert image', ale nie potrafię poradzić sobie z okienkiem dialogowym.

Pozdrawiam,
Olberg
Old November 16th, 2005, 04:42 PM   #117
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

OLBERG welcome to hell hehehehehhahahahaha (śmiech przeczytaj złowieszczo) :P A tak na serio to witam i cieszy nas kolejny bydziak na forum. Szukaj info o inwestycjach a jak znajdziesz coś nowego i ciekawego to na rękach Cię nosić będą..... Tak tu jest ale pewnie już wiesz skoro śledzisz nasze paplaniny.

Last edited by Iron; November 16th, 2005 at 05:28 PM.
Old November 16th, 2005, 05:15 PM   #118
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Olberg, na dole strony glownej FPW masz watek 'Spis tresci' tam znajdziesz linki do kilku watkow o Bydgoszczy

Pozdrawiam
Old November 16th, 2005, 06:53 PM   #119
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2167

Bydgoska brac na skyscrapecity rosnie w sile

Fajnie wiedziec, ze nie jestem jedynym, ktory troszczy sie o miasto i jest zywo zainteresowany jego sprawami, bo czasem jak gadam o Bydgoszczy z moimi znajmymi, to moge odniesc takie wrazenie (wyjatkiem jest pan Jurek )

Szkoda, ze w miescie nie dzieje sie wiecej, bo ta nasza grupka moglaby bardziej poszalec, a tak pozostaje zachlystywanie sie planami i budowami paru bloczkow
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old November 16th, 2005, 10:13 PM   #120
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Olac zadluzenie, cieszy mnie mega budzet Dombrowicza Moze w przyszlym roku bedzie co fotografowac Oby, trzymam kciuki

Reply

Tags
bydgoszcz, inwestycje

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules