search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 87 votes, 5.00 average.
Old October 23rd, 2005, 04:15 PM   #41
cubism
cubism

cubism's Avatar

Likes (Received): 0

Żeby wyspa odzyskała pełen blask trzeba też się zająć Wenecją..odremontowanie(a w niektórych przypadkach nawet odudowa) kamieniczek jest priorytetem!!! Wyspa i Wenecja są tak silnie ze sobą powiązane, że odremontowanie jednej części bez drugiej nie ma sensu!!
cubism no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old October 23rd, 2005, 04:34 PM   #42
bolo
Registered User

bolo's Avatar

Likes (Received): 2

Sowa ma tyle siana ze mógłby wszytko odbudowac razem z teatrem ostatnio otworzył cukiernie w londynie
bolo no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2005, 10:36 PM   #43
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 652

To może tak zrobi?????? Ja gdybym wygrał w totka w USA 200mln dolców strzelił bym miastu taką kamienicę jakiej tu jeszcze nie było!!!!!!!!!!!!TAK KOCHAM BYDGOSZCZ.
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old October 23rd, 2005, 10:38 PM   #44
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

No i tutaj projekt azbudowy Kaskady.....małomiatsteczkowo.....

Old October 23rd, 2005, 10:40 PM   #45
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Ale to się rozumie samo przez się i chyba władze zdają sobie z tego sprawę.......
Old October 24th, 2005, 12:17 AM   #46
cubism
cubism

cubism's Avatar

Likes (Received): 0

Faktycznie ten projekt za okazały nie jest...mogliby chociaż zrobić wszystkie kamienice na jednym poziomie..a nie jedna jest 3 kondygnacyjna a inna dwu...nie podoba mi się
cubism no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 09:03 AM   #47
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2160

Co prawda niewiele na tym projekcie zabudowy widac, ale fakt faktem, ze nie beda to zbyt efektowne kamienice. Wydaje sie jakies takie, hmmm, po prostu male? Natomiast trzeba rwoniez przyznac, ze gdyby zbudowali 3-4 pietrowe molochy, to by najzwyczajniej w swiecie nie pasowaly do naszego, co by nie mowic, bardzo skromnego Starego Rynku.

Aczkolwiek wydaje mi sie, ze kamienice zalaczone na jednym z wczesniejszych zdjec, ktore ukazywalo przedwojenna zabudowe ul. Mostowej prezentowaly sie lepiej, chociaz niby wszystko to samo. Coz, trzeba poczekac i przekonac sie na wlasne oczy!

Coolek
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 09:53 PM   #48
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Pokazałeś strony rynku które faktycznie są niskie. Ale po stronie z biblioteką są już bardziej okazałe kamienice ..i jeszcze strona z kościołem Jezuickim który tam winien być. Wcześniej zabudowa Mostowej była wyższa czemu więc teraz ją obniżyli o jedną kondygnację???I czemu te kamienice są tak skąpe w zdobiena???!!!!! nowoczesne są zbytnio jak na mój gust...mogły by powstać pod blankami albo na przedmieściu gdańskim ale przy Starym Rynku takie domeczki????i jeszcze się cieszysz????błaaaaaaaaagam
Old October 24th, 2005, 10:23 PM   #49
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

Likes (Received): 1

ooo kur... czemu ja dopiero teraz odnalazlem ten watek !!!! ale jestem w szoku!!! no nareszcie z ta kaskada zroboia porzadek!!! a projekt fajny podoba mi sie i wcale nie jest malomiasteczkowy w wielkim londynie takiej zabudowy jest pelno
michal1982 no está en línea   Reply With Quote
Old October 24th, 2005, 10:33 PM   #50
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

cholera ale ta czesc rynku bydgoszczy byla fajna!!! cholera czy to tak trudno odbudowac!! prosze ja tez jestem za odbudowa ale to raczej nie realne!! a ten nowy projekt tez nie jest najgorszy
Old October 24th, 2005, 10:39 PM   #51
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

Quote:
Originally Posted by Iron
Pokazałeś strony rynku które faktycznie są niskie. Ale po stronie z biblioteką są już bardziej okazałe kamienice ..i jeszcze strona z kościołem Jezuickim który tam winien być. Wcześniej zabudowa Mostowej była wyższa czemu więc teraz ją obniżyli o jedną kondygnację???I czemu te kamienice są tak skąpe w zdobiena???!!!!! nowoczesne są zbytnio jak na mój gust...mogły by powstać pod blankami albo na przedmieściu gdańskim ale przy Starym Rynku takie domeczki????i jeszcze się cieszysz????błaaaaaaaaagam
zgadzam sie z taba ze te nowe kamieniczki do tych starych sie nie umywaja ale na odbudowe nie ma szans wiec chyba lepiej zastapic klocek zwany kaskada tym nowym projektem ktory jest calkiem przyzwoity i naprawde znosny!!
Old October 24th, 2005, 10:55 PM   #52
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Oczywiście cieszę się że kaskada będzie zabudowana (osobiście nadałbym nakaz jej rozbiurki i odtworzenia tego kwartału Starego miasta) ale jak już robią niech zrobią tak zby za następne 10 lat się nie okazało że ta inwestycja to jednak bubel......przypomnę że Kaskada również miała być nadzieją na ożywienie Starego Rynku i wówczas również sądzono że nowoczesna bryła będzie ciekawie uzupełniać czy kontrastować ładnie z istniejącą zabudową ...jak jest dziś wiemy.
A główny mój zarzut to taki że nie zostaną odbudowane kamienice wg oryginalnych przedwojennych planów tylko jakieś pseudo kamienice ..bardziej nowoczesne tylko z nutką charakteru zabudowy staromiejskiej i tego w życiu nie popre i nie zaakceptuję. PROJEKT DO POPRAWKI.
Old October 24th, 2005, 11:01 PM   #53
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Ja widzę zoncu jednak troszkę bardziej okazałe kamienice przed wojną niż te co mają być zbudowane.
TAK MA WYGLĄDAĆ MOSTOWA A NIE JAKIEŚ PSEUDO KAMIENICE O PSTROKATYCH KOLORKACH!!!!!!
Old October 24th, 2005, 11:50 PM   #54
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

Quote:
Oczywiście cieszę się że kaskada będzie zabudowana (osobiście nadałbym nakaz jej rozbiurki i odtworzenia tego kwartału Starego miasta) ale jak już robią niech zrobią tak zby za następne 10 lat się nie okazało że ta inwestycja to jednak bubel......przypomnę że Kaskada również miała być nadzieją na ożywienie Starego Rynku i wówczas również sądzono że nowoczesna bryła będzie ciekawie uzupełniać czy kontrastować ładnie z istniejącą zabudową ...jak jest dziś wiemy.
A główny mój zarzut to taki że nie zostaną odbudowane kamienice wg oryginalnych przedwojennych planów tylko jakieś pseudo kamienice ..bardziej nowoczesne tylko z nutką charakteru zabudowy staromiejskiej i tego w życiu nie popre i nie zaakceptuję. PROJEKT DO POPRAWKI.
gdyby istaniala szansa odbudowy to jak najbardziej jestem za wyrzuceniem tego nowego projektu do kosza ....szczerze mowiac tez sie troszke dziwie ze nie wyburzja tego tylko obudowuja jakby wyburzyli mieli by wieksze mozliwosci projektowania czegos lepszego
Old October 25th, 2005, 09:26 AM   #55
sirCoolek
Registered User

Przczytajcie sobe dzisiajeszy artykul w pomorskiej, tytul "Zakonczmy najpierw spichrze". Przewijaja sie tam wypowiedzi, ze tak naprawde na Wyspie nic sie nie zmieni i nie nie bedzie sie dzialo.

Strasznie jestem zawiedziony:-( I wnerwiony tez, mam nadzieje, ze Urzad Marszalkowski wreszcie sie odezwie i, co najwazniejsze, wyda korzytstna dla Bydgoszczy decyzje.
Old October 25th, 2005, 12:14 PM   #56
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Dopóki marszałkiem będzie Achramowicz nic sie nie zmieni
Old October 25th, 2005, 12:17 PM   #57
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Dokładnie masz rację Michale. Przez to że Kaskada zostanie są zmuszeni do tego żeby długość ściany kamienicy miała nie więcej niż 6-7 metrów. CO TO ZA KAMIENICA PYTAM JA SIĘ????!!!!!!To u mnie koło bloku stoją sklepiki o długości ściany 4-5 metrów.
Old October 25th, 2005, 12:26 PM   #58
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Oto ten artykuł:"Jeżeli miasto do przyszłego roku nie wyremontuje spichrzy, Muzeum Okręgowe może mieć problemy lokalowe. Dlaczego?

Wciąż nie wiadomo, czy Bydgoszcz dostanie unijne pieniądze na rewitalizację Wyspy Młyńskiej. - Wniosek do Urzędu Marszałkowskiego złożyliśmy 1 kwietnia i do dziś nie mamy odpowiedzi. Jest już też gotowa dokumentacja - mówi Małgorzata Szemiot-Połoczańska, dyrektor wydziału rozwoju gospodarczego i inwestycji bydgoskiego ratusza.
- To smutne, że na razie na Wyspie Młyńskiej nic nie będzie się działo - mówił podczas wczorajszej komisji kultury radny Józef Eliasz. - Tak przynajmniej mielibyśmy się czym pochwalić. Podobnego zdania jest Elżbieta Krzyżanowska, wiceprzewodnicząca Rady Miasta: - Od pewnego czasu pojawiały się informacje, że na Wyspie Młyńskiej wkrótce będzie pięknie, a to nieprawda.
Jednak prace na Wyspie Młyńskiej mogą spowodować komplikacje dla Muzeum Okręgowego. Na wyspie są dwa budynki muzeum: Czerwony i Biały Spichrz. - Jeżeli rewaloryzacja budynków na Wyspie Młyńskiej ruszy w przyszłym roku, nie będziemy mieli gdzie wyprowadzić naszych pracowników oraz zgromadzonych w budynkach zbiorów - mówi Iwona Loose, dyrektor Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy.
- A eksponatów na wyspie mamy kilkadziesiąt tysięcy - dodaje dyrektor Loose.
Pracowników i zbiorów nie można przenieść na przykład do spichrzy, bo ich remont wciąż się nie zakończył. Tymczasem okazuje się, że na dokończenie inwestycji potrzeba jeszcze 1,5 miliona złotych. - Powinniśmy zrobić jedną inwestycję do końca, a nie zostawiać wszystko rozgrzebane jak jest teraz - uważa Felicja Gwincińska, przewodnicząca Rady Miasta. - Zróbmy najpierw spichrze, a potem zabierzemy się za inne, na przykład remont Biura Wystaw Artystycznych.
Radni z komisji kultury przegłosowali wniosek do prezydenta Elżbiety Krzyżanowskiej, by remont spichrzy zakończyć w przyszłym roku. Oznacza to jednak, że pieniądze na ten cel trzeba będzie przenieść z innych inwestycji. Czy to się uda, nie wiadomo. W planach jest między innymi remont Teatru Polskiego czy kupno klimatyzacji dla BWA za milion złotych. "
Źródło : Gazeta Pomorska
Naprawdę UM powinien być przeniesiony do Bydgoszczy a na pewno Achramowiczowi trzeba podziękować!!!! :/
Old October 25th, 2005, 02:55 PM   #59
bolo
Registered User

bolo's Avatar

Likes (Received): 2

Quote:
No i tutaj projekt azbudowy Kaskady.....małomiatsteczkowo.....

jakie tam małomiasteczkowe niech zabuduja bedzie jakos wyglądac a co do małomiasteczkowosci to bydgoszcz to małe miasteczko zobaczcie jaki rynek ma koronowo bydgoszcz bez fabryki domów i blokowisk byłaby koronowem
bolo no está en línea   Reply With Quote
Old October 25th, 2005, 10:11 PM   #60
sirCoolek
Registered User

Koronowo ma troche ponad 10 tysiecy mieszkancow i jest bardzo urokliwym miasteczkiem :P

Co do tych kamienic, to ja i tak uwazam, ze nawet takie przykurczowate moga byc, bo akurat na Starym Rynku nie ogladamy jakiejs nadzwyczajnej zabudowy, jesli chodzi o budynki tego typu. Po prostu wszystko bedzie sie ladnie komponowalo.

A efektowne kamienice w tym miescie sa, ale akurat nie w tym miejscu.

Ostatnio jednak cosik zaczynam powatpiewac w ten boom inwestycyjny miasta, ktory mial mial przyniesc ostatni rok prezydentury Domborwcza. Po prostu nie dzieje sie nic, a jak juz cos sie dzieje, to sie robi wszystko, by nic z tego nie wyszlo (Astoria czy plany rewitalizacji Wyspy Mlynskiej).

Mowie Wam, lipa

Reply

Tags
bydgoszcz, rewitalizacja, stare miasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules