search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 87 votes, 5.00 average.
Old November 9th, 2005, 12:48 AM   #81
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 486

Owszem zgadzam się....mówiliśmy o tym na w/w spotkaniu ale zero odpowiedzi ze strony zaproszonych gości. Jedynym który nas słuchał i traktował na poważnie był Pan Mariusz Krupa dyrekor Wydziału Kultury i Promocji Miasta. Ale będzie lepiej.
Iron no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 9th, 2005, 12:51 AM   #82
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Dobrze wiemy Jurku że kasa którą dostało miasto na te kładki nie starczy na trzy kładki...co najwyżej na jedną....chyba że będą wątpliwej urody....oby nie.
Old November 9th, 2005, 02:42 PM   #83
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Powiedzieli, ze Bydgoszcz dostala 3 miliony. Niestety nie doslyszalem, albo nie mowili czego. Jesli euro to miom zdaniem spokojnie starczy, jesli zlotowek to gorzej. Swoja droga trzeba wziac pod uwage, ze sa juz wykonane projekty, czyli znaczne koszty zostaly poniesione. Mozliwe ze na sama budowe 3. drewnianych kladek wystarcza 3 miliony zlotych. Oby
Mimo wszystko
schabzkoscia no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2005, 06:35 PM   #84
bolo
Registered User

bolo's Avatar

Likes (Received): 2

kaskada nie raz mnie uratowała na nocnych eskapadach
bolo no está en línea   Reply With Quote
Old November 9th, 2005, 09:47 PM   #85
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2138

Tylko zeby teraz chlopaki zwawo ruszyli do roboty, bo jeszcze nam sie prezio zmieni i nowy (nie daj Boze jakis z PiS-u) wstrzyma te inwestycje, jak i wiele innych :P
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old November 10th, 2005, 12:40 AM   #86
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Ale nikt nie kwestionuje że tego typu lokal na Starym jest potrzebny.....tylko nam chodzi o "opakowanie".
Old November 14th, 2005, 02:58 PM   #87
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

[Bydgoszcz] Odbudowa spichrzów

Express Bydgoski

Miasto zdecydowanie woli styl retro

Jarosław Jakubowski, Poniedziałek, 14 Listopada 2005

Rekonstrukcja starej zabudowy czy architektoniczna fantazja, luźno nawiązująca do historii? Okazuje się, że odtworzenie dwóch spichrzy na Rybim Rynku ma bardzo ciekawą alternatywę.

W 1960 roku spłonęły dwa z pięciu zabytkowych spichrzy przy ul. Grodzkiej. Od 45 lat miasto nie potrafi zapełnić tej luki. Za tzw. retrowersją optuje miejski konserwator zabytków, Sławomir Marcysiak. - Chodzi o to, by z użyciem nowoczesnych materiałów odtworzyć historyczną bryłę spichrzy i, oczywiście, nadać im nową funkcję - wyjaśnia.

Długie podejścia

Jeszcze za kadencji poprzedniego prezydenta miasta działkę, przylegającą do trzech istniejących spichrzy, kupiła firma deweloperska „Euro-Marc” z Włocławka. Według Katarzyny Łaskarzewskiej-Karczmarz, zastępcy dyrektora wydziału administracji budowlanej, deweloper zaproponował projekt odpowiadający wymogom miejskiego konserwatora zabytków. Podobno ma tu powstać bank.

Trudno jednak powiedzieć, na ile ta informacja jest pewna. - Podejścia do tej inwestycji trwają od dłuższego czasu. Decyzja o warunkach zabudowy, którą wydaliśmy, zdążyła już stracić ważność. Deweloper wystąpił o wydanie nowej decyzji, ale nie przedłożył wszystkich wymaganych dokumentów. Dopiero niedawno je dostarczył - mówi Katarzyna Łaskarzewska-Karczmarz.

Dobra-zła wizja

Ostrożny w deklaracjach jest Marek Marciniak, właściciel firmy „Euro-Marc”. - Gwarancji tego typu inwestycji nikt i nigdy dać nie może, dopóki nie ma inwestora - powiedział „Expressowi”. Tymczasem bank mieszczący się w odbudowanych spichrzach to niejedyna propozycja dla Rybiego Rynku. Autorem alternatywnego projektu jest Artur Maciejewski. W 2003 roku na jego podstawie bydgoszczanin obronił pracę magisterską na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Praca uzyskała ocenę bardzo dobrą i pochlebne recenzje ludzi z branży.

- Mój projekt był odpowiedzią na ówczesną ofertę miasta, które widziało w tym miejscu centrum wielofunkcyjne. Nie sądzę, aby bank, który jest zamykany o godzinie 17.00, a potem stoi pusty, był właściwym rozwiązaniem. Niestety, nie zdołałem zainteresować moją wizją władz Bydgoszczy - mówi architekt.

Projekt Artura Maciejewskiego to wariacja na temat dawnych spichrzy, choć - podobnie jak budynek BRE Banku - nawiązuje do ich formy. Budynek jest osłonięty siatką „bezszwową”, a cała elewacja - podświetlona. Uwagę zwraca tunel, wychodzący z budynku na poziomie II oraz III piętra, przeznaczony na galerię.

Moze troche na wyrost zakladam nowy watek, ale to jest sprawa do wiekszej dyskusji Perspektywy na odbudowe sa przecietne, ale moze jakims cudem , dlatego warto sie zastanowic co byloby lepsze w tym miejscu. Moim zdaniem zdecydowanie cos zyjacego po 18.00. Co prawda banki maja wiecej pieniedzy i moglibysmy sie cieszyc spichrzami szybciej, ale chyba szkoda usmiercac kolejny fragment miasta.

PS Gdyby ktos mogl zeskanowac zdjecie z expressu, bo to umieszczone w internecie jest malawe

----
Edit: dodalem logo Expressu

Last edited by schabzkoscia; November 14th, 2005 at 03:17 PM.
Old November 14th, 2005, 03:09 PM   #88
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Spichrza jeśli mają być odbudowane to tylko tak żeby wyglądały jak dawniej ...ŻADNYCH WARIACJI i przeszkleń!!!!!!!!!!!!!A w środku galeria wystawiennicza, (malarska itp.) z wykwintną restauracją taka ekskluzywna że wystawienie tam prac to byłby zaszczyt dla artysty.A może jakiś teatr z kameralną sceną, lub tylko restauracja??????
Old November 14th, 2005, 03:16 PM   #89
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Ja bym tam zrobil cos dla ludu pracujacego miast i wsi Jesli restauracja to dla wszystkich. A moze cos typu food court? Ze w spichrzach bylyby restauracje wszelakich typow, a w piwnicy pub? Zeby to zylo! Jak wiadomo galerie sztuki nie zyja
Jesli zostaloby miejsce to mozna sie pokusi o kinoteatr, w naszym miescie sam teatr to instytucja niszowa, a jak powiedzialem ma byc dla wszystkich !

Jesli projekt bedzie dobry to zadne przeszklenia nie beda mi przeszkadzac, tak przy okazji
Old November 14th, 2005, 04:44 PM   #90
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Chryste Panie Jurku widziałem ten projekt z Expressu i oby w życiu nie powstał!!!!!!To był dobry temat na pracę magisterską ale nie można z symbolu miasta robić takich "bochomazów" taki obiekt może sobie powstać dalej w okolicach mostu Bernardyńskiego ale w ŻYCIU nie może zastąpić spalonych spichrzy!!!!!!!!!!3xNIE!!!!!!
Old November 14th, 2005, 06:50 PM   #91
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 275

Widziałem projekt Mulandy na spalone spichrze. Ładnie uzupęłnią soba i instalacją (coś w rodzaju fal) artystyczna przestrzeń rybiego rynku.

A co myślicie o "parkingu" pomiędzy BRE Bankiem, a kolejnym budynkiem /tez jakiś bank/. Tam też można by dorzucić ze dwa spichrze
Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 06:56 PM   #92
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2138

Cos na pewno mozna dorzucic, ale ze spichrzami nie przesadzajmy

Express pisze jedynie, ze jest szansa na odbudowe spalonych budynkow, ale ton tej wypowiedzi rodzi pewien pesymizm. Zdaje sie, ze Zonc niedawno informowal, iaz ta inwestycja jest juz zaklepana, czego jednak nie potwierdza ten artykul.

To mnie wlasnie w tym miescie drazni. Gdyby realizowano co drugi pomysl, o ktorym pisze sie w gazetach bylibysmy scisla czolowka krajowa :/
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 07:14 PM   #93
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

3 lata temu dokładnie tę samą informację podała Wyborcza. W tym roku robi to po raz kolejny jak by to była nowa inwestyacja. A to ta sama firma z Włocławka...
Old November 14th, 2005, 08:13 PM   #94
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Tak. Bo te dwa spalone wystawały z szeregu. Czy nie lepiej żeby były w jednej linii?
Old November 14th, 2005, 09:07 PM   #95
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Ja mam Express mam pożyczony aparat ale kabelka nie mam zamieszczę to zdjęcie jutro. A tak wogóle to udowodnię Wam że spichrza nie stały nad Brdą bo mam pocztówki stare (rysunek piórkiem) gdzie wyraźnie widać że dwa spichrza były wysunięte do przodu najwyżej o 2 metry i wcale nie nad wodą!!Co jest logiczne bo przecież wozy musiały się zmieścić i dźwigi wyładunkowe, bo przecież spichrza te nie miały wbudowanego żurawia to też bezpośrednio z barek towaru nie mogły pobierać.
Old November 14th, 2005, 09:21 PM   #96
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Tak. To mogły być 2 -3 metry.
Old November 14th, 2005, 09:28 PM   #97
cubism
cubism

cubism's Avatar

Likes (Received): 0

Cóż ja uważam, że odbudowane spichrze nie musiałyby byc identyczne jak ich pierwowzory... Nie jestem za zbyt futurystyczną wizją(tzn,asymetrie i w ogóle plastik-fantastik), ale np. przeszklone ściany i dach jak najbardziej. Nie jestem też za tym aby znajdował się tam bank...wtedy ten rejon całkowicie by umarł, bo co można robić w takim miejscu wieczorami?? Koncepcja restauracyjek z widokiem na Brdę i jakiegoś pubu/clubu w piwnicy wydaję mi się najodpowiedniejsza... Aha i broń Boże kolejna galeria handlowa!!!
cubism no está en línea   Reply With Quote
Old November 14th, 2005, 09:41 PM   #98
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Zgadzam się co do przeznaczenia ale nie co do przeszkleń itp. wszystko tylko nie TE spichrza. BŁAGAM!!!!!!
Old November 15th, 2005, 11:56 AM   #99
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Pomnik Kazimierza Wielkiego ..zamiast parkingu skwer z alejkami i już!!
Old November 15th, 2005, 11:58 AM   #100
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Jejku chyba nam przenieśli ten wątek i dali do zbiorczego!!.....co się go naszukałem.
Mam większe zdjęcie tego projektu spichrzy:

To zdjęcie jest chyba lustrzanym odbiciem bo spichrza są nie po tej stronie co trzeba.....I CO PODOBA SIĘ?????

Reply

Tags
bydgoszcz, rewitalizacja, stare miasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules