search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 87 votes, 5.00 average.
Old November 25th, 2005, 11:46 PM   #121
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 491

Po wizualu zastanawiam się nad zmianą swego stanowiska :P
Iron no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 25th, 2005, 11:51 PM   #122
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Tak ale 2,3 mln to nie oszukujmay się troszkę za mało ale dobre i to....miasto pewnie na wyspe też weźmie kredyt ...ale ostrożnie z tymi kredytami panowie bo kiedyś je trzeba będzie spłacić......
Old November 25th, 2005, 11:58 PM   #123
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Wyborcza napisala, ze ta czesc inwestycji na Wyspie bedzie kosztowala 4,6 mlna czyli UE daje polowe. Za taka kase to juz spokojnie mozna kladki postawic, nie zanizajcie wartosci pieniadza :P

Quote:
ale ostrożnie z tymi kredytami panowie bo kiedyś je trzeba będzie spłacić......
Nie poddawaj sie dombrowiczowskiej propagandzie, zadluzenie miasta jest na bezpiecznym poziomie. Dochody beda rosly i kredyty beda stanowily coraz mniejszy ich odsetek Taki mam plan
Old November 26th, 2005, 12:00 AM   #124
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Quote:
Originally Posted by Iron
Po wizualu zastanawiam się nad zmianą swego stanowiska :P
Dobrze, ze masz odwage przyznac sie do bledu Wielkie wizje na poczatku wszyscy neguja :Lol:

Quote:
Originally Posted by zonc
a potem podesle do NAMa, ucieszy sie
Czyli mowisz, ze to taki zyciowy gosc, w porzadku? Trzymam kciuki, ze to nie tylko pozory, Krupa tez sie taki wydawal...
Old November 26th, 2005, 03:37 AM   #125
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

ok przyznaję że się myliłem faktycznie to dobre miejsce na marinę. POPIERAM!!!
Old November 26th, 2005, 03:40 AM   #126
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

nie poddaje się ale nie chcę żeby przez budżet wyborczy miasto popadało w długi tylko po to bo ktoś chce się pokazać że coś dla miasta zrobił...czaisz o co mi chodzi?
Old November 26th, 2005, 10:44 AM   #127
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2138

Z tego co ja sie orientuje, to jest to dopiero pierwsza czesc przywracania Wyspy z obecnego, fatalnego stanu. Nastepne etapy obejmuja juz zdecydowanie wiecej, ale sa tez duzo drozsze. Wiadomo jednak, ze trzeba posuwac sie kroczkami, bo pieniedzy z Unii na wszystko od razu nie wystarczy. Za rok bydgoskie wladze znow maja sie bic na tarunskiej ziemi o kolejne dotacje
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old November 26th, 2005, 03:36 PM   #128
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

tak ale skoro w tym roku dostaliśmy ponad 42mln. na 75mln dla całego województwa to w przyszłym roku może być kiepsko o kasę wszak nie tylko my jej potrzebujemy.....może być ciężko, a napewno projekty będą musiały być perfekcyjnie przygotowane żeby uzyskały jak najwyższą (najlepiej najwyższą) ocenę w stosunku do innych projektów.
Old November 28th, 2005, 12:26 PM   #129
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

[Bydgoszcz] Wizje Starego Rynku....

Od dawna (co najmniej kilka lat) mówi się o uporządkowaniu Starego Rynku w Bydgoszczy powstało co najmniej parę koncepcji ale żadna jak narazie nie doczekała się realizacji. Dlaczego?? Ano dlatego że temat Starego Rynku jest nadzwyczaj delikatny i prowadzi najczęściej do gorących dyskusji. Miasto ciągle nie wie czy Zachodnią Pierzeję rynku odbudowywać czy nie,
--------------------------------------------------------------------------
Zachodnia pierzeja Starego Rynku w Bydgoszczy

podobnie się ma jeśli chodzi o pomnik Walki i Męczeństwa i szaniec stanowiący dla pomnika tło

Pomnik Walki i Męczeństwa

Szaniec

ciągłe protesty obrońców pomnika i brak z ich strony do jakichkolwiek ustępstw a z drugiej strony brak pomysłu i chęci ze strony miasta blokują ważną dla miasta inwestycję jaką jest przywrócenie Staremu Rynkowi porządnego wyglądu.
Mam w domu wizuale sprzed paru lat koncepcji przebudowy Starego Rynku i zabudowy nieszczęsnej Kaskady sprządzone przez Pracownię Architektoniczną "Arus". Oto wizuale:

Widok na ul. Mostową z zabudowaną Kaskadą

Ogólny widok na rynek (warto zwrócić na ciekawy pomysł nawierzchni rynku i fakt żprzeniesienia fontanny dzieci bawiących się z gęsią na oś ulicy mostowej.....obecnie fantanna stoi przed biblioteką miejską.....oraz zwróćcie uwagę że nie ma szańca a podstawa pomnika została sporo odchudzona i stoi na małym acz proporcjonalnym podeście

Widok na Ratusz Miejski

Szczerze mówiąc taka zabudowa kaskady z kawiarnią pod balkonami przypadła mi bardziej do gustu niż projekt Sowy (wizual niżej)

Co o tym sądzicie i jak macie jakieś inne wizualki to dołączcie do tego wątku.
PS.Założyłem osobny wątek o tym temacie gdyż jestem pewien że w końcu miasto MUSI zrobić z rynkiem oraz w celach dyskusynych dla bydgoskich (i nie tylko) forumowiczów którzy tu mogą dodawać swoje pomysły a może nawet projekty?

AHA ZONC niestety nie możesz prezentować tych zdjęć na stronie dwumiasta bez mojej lub projektanta zgody, są one dostępne na TYM forum w TYM wątku.

Last edited by Iron; November 28th, 2005 at 12:32 PM.
Old November 28th, 2005, 02:55 PM   #130
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

I po co sie bawic w taka wojenke?? Przeciez te projekty byly udostepnione publicznie, ja tez je mam...

A wracajac do tematu, pomysl z arkadami jest znacznie lepszy, ale sam wyglad tego budynku jest dla mnie nie do przyjecia. Poza tym nie ma mowy o uleganiu zadaniom jednej grupy spolecznej. Pomnik musi zostac przeniesiony, a zachodnia pierzeja odbudowana.

BTW moze amerykanie chcieliby przypadkowo zbombardowac Kaskade? Zdarzalo im sie juz 'przypadkowo' bombardowac A wiekszosc mieszkancow chyba nawet bylaby im wdzieczna
Old November 28th, 2005, 03:06 PM   #131
sirCoolek
Registered User

Rzeczywiscie arkady moglby sie przyjac, ale wyglad tych niby kamienic jest katastrofalny :/ Zupelnie sie nie komponuje i gdybym mial wybierac miedzy tymi dwoma projketami, to juz wole bardziej klasyczny projekt Sowy.

Pomnik bedzie obiektem sporow... dopoki bedzie tam stal Jak sie go ladnie przeniesie do takiej Doliny Smierci, to z czasem ludzie wyluzuja i zrozumieja, ze przenoszenie go to nie zamach na pamiec o ofiarach tragicznych wydarzen. Stary Rynek to nie jest po prostu miejsce na takie monumenty.

I ta nawierzchnia tez troche zbyt pstrokata, aczkolwiek pomysl przesunieca fontanny prezentuje sie niezle.

Last edited by sirCoolek; November 28th, 2005 at 03:30 PM.
Old November 28th, 2005, 03:39 PM   #132
Piczer
Piczer

Piczer's Avatar

Likes (Received): 0

Witam pieknie!
Ciekawy watek - trzeba zabrac glos -> niech bedzie ich wiecej...

1 sprawa - jestem jak najbardziej za odbudowa Zachodniej Pierzei. Argument
o niezaslanianiu ladnej fasady ratusza uwazam za zupelnie niezrozumialy
- bo przeciez o ile ladniej zrobi sie, gdy bedzie fronton kamieniczek z cudnie gorujacymi wiezami kosciola !!!
Argument pozostawienia szanca i pomnika tez uwazam za niewystarczajacy.
Przeciez to twor epoki "komunizmu" (wszak powstal w latach 50-tych) a tym
wszystkim zwolennikom pamieci ofiar niech daje do myslenia fakt, do ktorego
zmierzaja warszawiacy z pomnikiem Nieznanego Zolnierza - postanowiono
powrocic do pierwowzoru. I co? - tam jakos doszli do porozumienia i calosc palacu z kolumnada zostanie odbudowana.

2 sprawa - zabudowa Kaskady. Zgodze sie - projekt pana Sowy jest beznadziejny.
Wielkosc zaproponowanych kamienic nie odpowiada faktycznemu obrazowi historii
- zdecydowanie lepiej prezentuje sie projekt "Arus" (i choc tez nie odpowiada on
faktycznemu wygladowi budynkom niegdys stojacym to jednak przez swoje gabaryty
bardziej do nich nawiazuje; poza tym - interesujace arkady).
Ale tak prawde powiedziawszy powinno byc tak - Kaskada calkowicie zburzona
i dopiero na takiej powierzchni winno zaprojektowac obiekty.
Bo wlasciwie projekt pracowni "Arus" tez ma wade - po prostu Kaskada nie bedzie calkowicie zaslonieta (widac to na projekcie). No, ale dobra - nie bede tak
wybrzydzal, choc jestem zdania, ze jak juz sie cos robi to porzadnie (tym bardziej,
ze tak dlugo na to czekamy).
A tak na marginesie - pan Sowa powinien sie wstydzic -> przy takiej zasobnosci portfela zeby takie g... zaproponowac!!!

3 sprawa -usytyowanie pomnika na osi ulicy Mostowej -> ciekawe rozwiazanie
z tym, ze ja w to miejsce wlasnie zaproponowalbym postawienie krola Kazimierza
Wielkiego (proponowana przez wielu lokalizacja tegoz pomnika na Placu Teatralnym odpada moim zdaniem - to miejsce musi byc koniecznie zabudowane !!!)

POZDROWIENIA dla forumowiczow !!! :-))
Piczer no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2005, 07:25 PM   #133
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 275

Zapraszam (na razie na nie do końca uruchomioną) stronę Społecznego Komitetu Odbudowy Zachodniej Pierzeji starego Rynku w Bydgoszczy.

Adres mamy ładny:
http://www.pierzeja.pl

Wdzięczny będę za wszelkie materiały związane z tym tematem. Zapraszam do współpracy przy tworzeniu strony!

Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2005, 07:28 PM   #134
Bydgoszczak
Registered User

Bydgoszczak's Avatar

Likes (Received): 275

Jeszcze jedno Iron. Nie bardzo rozumiem Twoich ataków na Zonk'a. Zawsze wydawało mi się, że chodzi o budowanie dobrego obrazku naszego pięknego miasta na zewnątrz. W ten sposób ujawniasz cechy naszych sąsiadów...

Pozdrawiam!
Bydgoszczak no está en línea   Reply With Quote
Old November 28th, 2005, 09:17 PM   #135
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bydgoszczak
Jeszcze jedno Iron. Nie bardzo rozumiem Twoich ataków na Zonk'a. Zawsze wydawało mi się, że chodzi o budowanie dobrego obrazku naszego pięknego miasta na zewnątrz. W ten sposób ujawniasz cechy naszych sąsiadów...

Pozdrawiam!
Jezusie Chrystusie a powiedzcie mi gdzie ja Zonca zaatakowałem!!! hehehehehihihi To raczej Zonc daje złe świadectwo ale o sobie że nie pozwala forumowiczom wklejać zdjęć do "swojego" wątku mówiąc (tu cytat):
"
Quote:

o beszczeszczenie mojego watku Twoimi fotkami
" i jeszcze ten lepszy troszkę:

Quote:
....... sam utrzymam porzadek a wy zawsze rozjeb robicie :P

i z całym szacunkiem dla Zonca te wypowiedzi i taka postawa jest troszkę że tak powiem niedojrzała.....a ja się odegrałem ...hihihihi

Forumowicze z Bydzi mają dziś gorszy dzień :P hiihihhihihi

Co do nawierzchni w tym projekcie to nie zgodzę się że jest kiepska bo jest ciekawa, nie ma co wg mnie kłaść bruku bo niewygodny to raz i dwa zabudowa rynku nie jest taka znowu stara żeby nawiązywać aż do czasów gdy bruk był na topie....

Co do Sowy to ja się z tych kamienic nie cieszę bo są małomiasteczkowe i niskobudżetowe jednym słowem jestem na nie projektowi Sowy.
Old November 28th, 2005, 10:06 PM   #136
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Duze plyty granitowe bylyby bardzo fajne, ale jesli juz to wole uporzadkowany wzor, nie tak jak na projekcie. Ale najlepiej gdyby na rynku polozyc malutka kosteczke, taka jak na Niemcewicza.

Druga rzecz, kamienica Sowy odpowiada wzorcowi sprzed wojny !! Chodzilo mi to po glowie juz dluzszy czas, ale teraz poszukalem:

Kiedys:

Bydzia!

Plany:

Dlatego moze to i malomiasteczkowe, ale tak bylo i jesli odbudowa to wg tamtego wzorca Chociaz ok, na projekcie tylko szczytowy budynek ma 4 kondygnacje, a powinny miec wszystkie.
Ponawiam prosbe, niech jakis terrorysta wysadzi Kaskade w nocy, bardzo prosze

BTW Na tym zdjeciu zauwazylem cos ciekawego. Kamienice wschodniej pierzei byly kiedys duzo bardziej estetyczne. Ma ktos moze dokladniejsze zdjecia??
Old November 28th, 2005, 11:21 PM   #137
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Przecież te kamienice Sowy wogóle nie są podobne do tych sprzed wojny!!!!Ja już pisałem na forum żeby odbudowali takie jak były jiedyś przed 1939r. więc tu się zgadzamy. Co do wysadzenia Kaskady też :p ale wzór na płycie rynku jakby był uporządkowany??!! Zależy jaki wzór.... ale mi się podoba taki jak w projekcie też.
Old November 29th, 2005, 12:01 AM   #138
michal1982
Condom User

michal1982's Avatar

Likes (Received): 1

rzeczywiscie co do jednej rzeczy wszyscy sie zgadzaja i ja rowniez, mianowicie co do odbudowy tego co kiedys stalo. szczerze! te nowe projekty nie sa najgorsze ale to nic specjalnego i jezeli istnieje chociaz cien szansy by bydgoska starowka odzyskala dawny blask to walczmy o to panowie!
a tak na marginesie to nie robcie nerwowej atmosfery o jakies drobiazgi bo czyta to sie troszke nie przyjemnie pzdr.
michal1982 no está en línea   Reply With Quote
Old November 29th, 2005, 12:13 AM   #139
sirCoolek
Registered User

No ja tam zauwazam OGROMNE podobienstwo miedzy kamienica Sowy, a ta sprzed 1939r. Przypatrzcie sie uwaznie... jest tylko mniejsza, ale na wysokosc praktycznie to samo :/
Old November 29th, 2005, 12:51 AM   #140
Dziki REX
Your brain controller

Dziki REX's Avatar

Likes (Received): 5401

Ja bym się tam nie trzaskał w jakieś pruby nawiązywania do przedwojny i dopełnił wszystkie pierzeje rynku porządną nową architekturą.

Reply

Tags
bydgoszcz, rewitalizacja, stare miasto

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules