search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old January 30th, 2006, 04:25 PM   #81
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Na pierwszej stronie tego watku macie cos takiego:

[Na seledynowo dodatkowe wyburzenia przy warinacie drugim]

Juz to wszystko pisalem wczesniej, ale niech bedzie :/. Jesli chodzi o mnie to moga wyburzyc cala polnocna strone Zbozowego Rynku, nie ma tam nic wartego uwagi. Szkoda mi parku przy ATeeRze i to tyle Mam nadzieje, choc nie widze szans na jej zrealizowanie, ze nowy uklad drogowy zyska zabudowe pierzejowa. Nie akceptuje zadnej opcji unikajacej wyburzen, jak juz pisalem, sredniowiecze sie skonczylo i w miejscach, gdzie wartosc architektoniczna budynkow jest zadna, nie ma co sie bawic w tunele, tylko wywalic wszystko wokol...
Co do laczenia przystankow, nie ma takiej opcji, bo w Bydgoszczy brakuje odpowiednich autobusow, to jakas niedoroba projektanta. Moze te projekty sa wziete z Muratora za 1000 zlotych ?

Last edited by schabzkoscia; January 31st, 2006 at 12:27 PM.
schabzkoscia no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old January 30th, 2006, 10:14 PM   #82
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 1770

Po co chcesz wyburzać Wierzbickiego i jaki to ma zwiazek?
Bakos no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2006, 12:27 PM   #83
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Quote:
Originally Posted by Bakos
Po co chcesz wyburzać Wierzbickiego i jaki to ma zwiazek?
Czepiasz sie Pomylilem ulice. Piszac Wierzbickiego mialem na mysli budynki przy Zbozowym Rynku.
Old January 31st, 2006, 01:25 PM   #84
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Likes (Received): 762

schab - pocisnąłeś!
Szkoda by było zabudowy Wierzbickiego.
Phelot no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2006, 06:47 PM   #85
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Bo mnie zmyliliscie wrzucajac do dyskusji Wierzbickiego i stracilem orientacje przestrzenna :P Blad poprawiony :P
Old February 3rd, 2006, 08:43 PM   #86
Jareckic
Registered User

Jareckic's Avatar

Likes (Received): 17

Moze troche stary artykul, ale jak wiemy tunel wciaz jest w budowie i nie zanosi sie ze szybko go skoncza więc w ramach ciekawostki....:

Tunelem do Geanta
Czy na Grunwaldzkim będzie bezpieczniej?

EXPRESS BYDGOSKI - wtorek 30 marca 2004 - Express Ludzie

Rondo Grunwaldzkie w Bydgoszczy pomimo przebudowy związanej z otwarciem hipermarketu Geant nadal należy do najbardziej niebezpiecznych. W 2003 roku statystyki policyjne odnotowały 3 wypadki, w których 4 osoby zostały ranne oraz 67 kolizji. Na część zdarzeń wpływ ma duże natężenie ruchu pojazdów na skrzyżowaniu, które kierują się do Geanta.

Władze miasta w poprzedniej kadencji zdecydowały się na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym miejscu i rozpoczęty rozmowy z King Kross, by ten pokrył koszty modernizacji dojazdu z pominięciem właśnie Ronda Grunwaldzkiego. Już po objęciu urzędu przez prezydenta Dombrowicza opracowany został projekt przebudowy ul. Kruszwickiej oraz ul. Nakielskiej. Niestety, nie uzyskał on akceptacji w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Zdecydowana większość uwag dotyczyła niezgodnego z warunkami technicznymi i normami budowlanymi projektu tunelu.

Odciążyć rondo
W przedstawionej koncepcji poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i zwiększenie przepustowości na rondzie Grunwaldzkim uzyska się po skierowaniu części pojazdów jadących do hipermarketu inną drogą, która nie będzie prowadziła do wjazdu przy ul. Kruszwickiej przed przejściem dla pieszych (rys. A). Stąd, przewiduje się wjazd z placu Poznańskiego wydzielonym pasem ruchu prowadzącym w tunel. Również pojazdy nadjeżdżające od wschodniej i północnej strony nie będą musiały objeżdżać wyspy, tylko na ul. Nakielskiej zawrócą na nowej jezdni i pojadą na parking Geanta.

rys. A

Szerzej na Poznańskim
Istotną zmianą modernizacji dojazdu do Geanta jest wprowadzenie dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla skrętu w prawo na wschodnim wlocie na placu Poznańskim. W godzinach szczytu już teraz jeden pas ruchu jest niewystarczający. Kolejka oczekujących pojazdów w kierunku ronda Grunwaldzkiego sięga nawet przejścia dla pieszych na ul. Poznańskiej. Ta zmiana w istotny sposób wpłynie na poprawę płynności ruchu i zapewne zmniejszy czas oczekiwania na zielone światło.

Winny tunel
Prace przy przebudowie układu drogowego miały rozpocząć się w tym roku. Okazało się jednak, że projekt nie spełnia wymagań technicznych. Z informacji, jakie Express uzyskał wynika, że w projekcie tunel jest za niski i przebiega zbyt blisko różnych mediów. Projekt budowy tunelu został odesłany do poprawki, a czy prace nad nim będą kontynuowane okaże się. W Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej nikt o tej inwestycji nie chciał rozmawiać.

link: http://www.zss.pl/~moto/www_prasa/23.htm

------------------------------------------------------------------

Jak wiemy tunel sie buduje [w koncu] ale jestem ciekaw czy Nakielska tez beda w najblizszym czasie przebudowywac tak zeby mozna bylo z Focha skrecic do Geanta jadąc prosto przez Rondo Grunwaldzkie. Ma ktos jakies info na ten temat?
Jareckic no está en línea   Reply With Quote
Old February 3rd, 2006, 10:54 PM   #87
JaCeK !
BANNED

Likes (Received): 2

Quote:
Originally Posted by Jareckic
jestem ciekaw czy Nakielska tez beda w najblizszym czasie przebudowywac tak zeby mozna bylo z Focha skrecic do Geanta jadąc prosto przez Rondo Grunwaldzkie. Ma ktos jakies info na ten temat?
Osobiscie oceniam ze za minimum 10 lat w ogole Rada Miasta zacznie o takim czyms mowic, wiem przynajmniej ze w wykazie inwestycji na 2006 takiej inwestycji nie ma.

Dopiero po obejrzeniu tego planiku zorientowalem sie ze tunel bedzie mial duzy wplyw na usprawnienie ruchu w tym miejscu.

Ciekawe co z tunelem dla pieszych- a w ogole o tym wspominajac trzeba stwierdzic ze przydalyby sie przejscia podziemne -jak na R. Jagiellonow, R. Grunwaldzkim, Bernardynskim, Poznanskim.
Najmniej potrzebne byly pod r. Kujawskim- i chyba wlasnie dlatego komuna je tam zrobila
JaCeK ! no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2006, 12:16 AM   #88
ivica
praktitioner

ivica's Avatar

Likes (Received): 18

Quote:
Originally Posted by Jareckic
ale jestem ciekaw czy Nakielska tez beda w najblizszym czasie przebudowywac tak zeby mozna bylo z Focha skrecic do Geanta jadąc prosto przez Rondo Grunwaldzkie. Ma ktos jakies info na ten temat?
Niestety w najblizszym czasie nie sa planowane zadne prace na ul. Nakielskiej. A szkoda......
Ja, podejrzewam iż Pan Wiadro również, codziennie odczuwamy jak remont Nakielskiej jest potrzebny. Widać radni z naszego okręgu nie potrafią zająć się tą spawą (im tylko blokowanie budowy CH Astoria w głowie )
ivica no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2006, 12:26 AM   #89
Jareckic
Registered User

Jareckic's Avatar

Głównie chodziło mi tutaj o ten przejazd do Geanta bo ze Nakielska zostala zapomniana przez rade miasta to moge zauważyć za każdym razem kiedy musze się skupić na ratowaniu kół przed urwaniem.
Jesli już mówimy o Nakielskiej, to chyba najlepszym pomysłem byłoby zrównanie jej z ziemią i zbudowanie totalnie od podstaw nowej dwujezdniowej drogi razem z tramwajem ale tanie to nie będzie więc się pewnie nie doczekamy..
Old February 4th, 2006, 12:48 AM   #90
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 64

Na Nakielską co jakiś czas wzdycham i mam nadzieję, w to, że na ulicy, przy której mieszkam, pojawi się kiedyś asfalt nawet nie wierzę i nie rozpaczam. Na Nakielską przyjdzie czas... Za to niektóre działania (czy ich brak) z pozyskiwaniem inwestorów powodują dopiero moją rozpacz.

Jeśli chodzi o pomysł Jareckic'ego - to jeśli miałbym wybierać, czy zrobić teraz na szybko, a potem znów czekać i zrobić może jeszcze później porządnie, czy czekać dłużej, ale od razu zrobić dobrze, to jestem za drugim wariantem...
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old February 4th, 2006, 01:13 AM   #91
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Quote:
Originally Posted by JaCeK !
Ciekawe co z tunelem dla pieszych- a w ogole o tym wspominajac trzeba stwierdzic ze przydalyby sie przejscia podziemne -jak na R. Jagiellonow, R. Grunwaldzkim, Bernardynskim, Poznanskim.
Najmniej potrzebne byly pod r. Kujawskim- i chyba wlasnie dlatego komuna je tam zrobila
Tu chyba nie masz racji...
Z tego co pamiętam to budowa przejść pod rondem Kujawskim odbywała się już po zmianie ustroju
i to raczej nie był pomysł komunistyczntch władz...

Natomiast co to przydatności tych przejść, to wiadomo że dla ronda
w obecnym kształcie są one niepotrzebne i dlatego zamurowane
Jednak budowano je pod projekt który przewidywał puszczenie lini tramwajowej, bodjaże z Wojska Polskiego w Solskiego i pod tym kontem budowano te przejścia.
Tyle że projekt z linią tramwajową ostatecznie nie został zrealizowany ech....

Przejścia być może okażą się przydatne gdy zostaną położone tory od ronda kujwskiego do bernardyńskiego.
Dobrze by było, bo teraz to wszystko tylko nieszczeje...
Old February 5th, 2006, 03:05 AM   #92
Jareckic
Registered User

Jareckic's Avatar

Przejście podziemne najbardziej potrzebne jest chyba na rondzie Grunwaldzkim, przydaloby sie od razu na Bernardyńskim, ale na planach nic takiego nie widac.
Zmieniając temat, przeglądałem troche strony UM i co znalazłem:
Quote:
obwieszczenie o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na przebudowie ulicy Solskiego w Bydgoszczy na odcinku od ulicy Chołoniewskiego do Stacji Paliw STATOIL
Przygotowują się do budowy Kuflanda.
http://www.bip.um.bydgoszcz.pl/viewa...7f7d3a06a4552a
Old February 5th, 2006, 05:47 PM   #93
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Myslisz, ze sa szanse na 4 pasy? Mam nadzieje, ze jakby co to zostawia miejsce na torowisko, po co za 50 lat kuc ulice
Old February 5th, 2006, 09:08 PM   #94
Jareckic
Registered User

Jareckic's Avatar

W planach zagospodarowania Solskiego jest zapisana jako droga główna z torowiskiem więc miejsce muszą zostawić. Moim zdaniem to zrobią 4 pasy do stacji benzynowej i przystanku bo miasto nie wyłoży kasy zeby dalej zrobic [chociaż jest miejsce]. Przebudują przy okazji skrzyżowanie z ulicą Ugory [trzeba będzie chyba wywalić pare budynków] i to by chyba było na tyle. Miejmy nadzieję że nie będą robić kolejnej prowizorki.....
Old February 5th, 2006, 09:26 PM   #95
Piczer
Piczer

Piczer's Avatar

Likes (Received): 0

Ul. Solskiego jest szeroka (oczywiście wraz z sąsiadującym parkingiem) więc nie będzie problemu żeby było miejsce na torowisko (zostawione miejsce pośrodku jezdni dwupasmowych).
Także za jakiś czas przejazd tą drogą będzie miał zupełnie inny wymiar...

A propos planów - ta dwupasmówka miała ciągnąc się aż do ul. Szubińskiej, ale praktycznie od ul. Orlej (aż do Szubińskiej) nie ma na to miejsca (nowe bloki przy samej ulicy). Przy takich wolnych miejscach na Szwederowie nie wiem kto wydał zgodę na budowę tych budynków...
No, ale niech najpierw zrobią ten odcinek do Ugorów...
Piczer no está en línea   Reply With Quote
Old February 5th, 2006, 09:32 PM   #96
Jareckic
Registered User

Jareckic's Avatar

Widać ze aż do ks. Skorupki [ewentualnie Kossaka] jest miejsce na poszerzenie i nie wiem czemu tego nie ma w najbliższych planach, bo aż sie prosi o puszczenie tędy tramwaju. Co do odcinka między Kossaka a Szubińska to juz inna srpawa. Z tego co ja wiem to nie mają wyburzać strony gdzie są nowe bloki tylko drugą strone, tam gdzie są kamieniczki. A to między innym ze względu że po drugiej stronie jest staw [no przynajmniej kiedyś był]. Slyszałem kiedyś od właściciela jednej z działej naprzeciwko tego stawu że nic nie może zbudować bo ma ma zapisane już w papierach ze ma tamtędy iśc droga. Ciekawe to będzie jak będą wyburzać niemal całą pierzeję kamienic żeby sie dobić do Szubińskiej, a i tam będzie trzeba zrobić miejsce na skrzyżowanie z tramwajami.
Old February 11th, 2006, 02:38 PM   #97
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Dzisiaj po raz pierwszy od dłuższego czasu widziałem na rondzie Jegiellonów tramwaj PESY.
Ja chce więcej takich w Bydzi
Old February 18th, 2006, 05:19 PM   #98
Phelot
Phelot

Phelot's Avatar

Źródło "Kurier Ratuszowy":

Źródło "Express Bydgoski":

Fajna ta fotka z wnętrza tunelu. Jest aż taki szeroki czy to tylko złudzenie..? heh
Wie ktoś czy w tunelu będą dwa pasy czy jeden?
Old February 18th, 2006, 06:24 PM   #99
bolo
Registered User

bolo's Avatar

Likes (Received): 2

w stryszku rozpoczeli budowe dwupoziomowego skrzyzowania wczoraj jechałem i widziałem koparki spychacze w akcji
bolo no está en línea   Reply With Quote
Old February 18th, 2006, 07:27 PM   #100
Jareckic
Registered User

Jareckic's Avatar

fotki ze stryszka sa w watku o przebudowie DK5 do S5, zapraszam: http://skyscrapercity.com/showthread...=183300&page=4
niedługo wrzuce tez malutka fotorelacje z budowy węzła zachodniego

Reply

Tags
bydgoszcz, drogi, drogi miejskie, inwestycje, remonty

Thread Tools

Posting Rules