search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 17 votes, 5.00 average.
Old September 7th, 2006, 07:32 PM   #81
IVAZIKOV
made in Poland

IVAZIKOV's Avatar

Likes (Received): 134

dzieki za foto!
ładna
Przy Operze będzie dużo większa

Ciekawi mnie czy te elementy mają jakieś zastosowanie ?

Wiecie coś o tym ?
IVAZIKOV no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old September 7th, 2006, 08:41 PM   #82
sirCoolek
Registered User

Likes (Received): 2138

Moze kwiatki doniczkowe na tym powiesza?
sirCoolek no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2006, 08:51 PM   #83
JaCeK !
BANNED

Likes (Received): 2

Przypominaja mi te elementy kladki w Birmingham- tam sluzą po prostu do ozdoby
Mam nadzieje ze tak jak w tamtejszych kladkach w tej tez trzeszczy pod nogami, bo milo sie słucha z czego kladka jest wykonana- czy to z drewna czy z metalu- tzw. klimacik

I jak juz pisalem ja na kladce przy Operze juz byłem- w jej Birminghamskim wydaniu - naprawde świetna
JaCeK ! no está en línea   Reply With Quote
Old September 7th, 2006, 09:45 PM   #84
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Likes (Received): 118

Nic nie trzeszczy Kladka cala metalowa. Na slupy oswietleniowe sa miejsca w filarach. Wyglada dobrze, zmienilbym konstrukcje schodow co najwyzej.

A Ethanak i Coolek bali sie wejsc na kladke
Old September 7th, 2006, 10:27 PM   #85
sirCoolek
Registered User

Ja sie nie balem, jestem po prostu porzadnym obywatelem :P Kladka jest zamknieta, a Ty dopusciles sie aktu wandalizmu :P
Old September 7th, 2006, 10:52 PM   #86
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Niepomalowane wnetrza barierek wygladaly lepiej.
Old September 7th, 2006, 11:07 PM   #87
sirCoolek
Registered User

Potrzeba jeszcze tylko stylowych latarni na kladce i odnowienia elewacji kamienic

Ale to juz pikus

Nie no, podoba mi sie. Nie moge sie doczekac chwili, gdy Wyspa bedzie miejscem dopieszczonym w najdrobniejszym nawet elemencie. Mam nadzieje, ze dlugo czekac nie trzeba bedzie.
Old September 8th, 2006, 02:24 AM   #88
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Likes (Received): 486

Sympatyczna kładeczka...ale nie chciałbym być niepełnosprawnym...oni całyczas naokoło muszą się tyrać (schody). Jutro akurat będę na Wyspie to sobie zobaczę to cudo...

PS. Ta przy Operze będzie biła pod względem "ładności" dwie pozostałe podobno ma być super!!
Iron no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2006, 02:41 AM   #89
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 1414

Niepelnosprawni i tak mieliby problem z przesmykiem do Dlugiej. Dodali schody, ktorych nie bylo na wizualkach i dzieki temu prześwit jest wiekszy niz w renderach. Pozostale kladki beda bez schodow.

Mam nadzieje, ze ta do opery nie bedzie czarna tylko stalowa. Srednie niestety bedzie do niej dojscie od strony wyspy - widac to na planach.

P.S. Na tej kladce chce zielone podswietlenie bez latarni.
Old September 8th, 2006, 02:46 AM   #90
schabzkoscia
بيدغوشتش / 大学本部

Co oznacza "podobno"? Wizualki sa w tym watku, czyli w sumie wszystko wiemy. Istniejaca juz kladke zmodyfikowano tylko o schodki, btw Moim zdaniem ja popsuli
Old September 8th, 2006, 09:56 AM   #91
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bakos
Niepelnosprawni i tak mieliby problem z przesmykiem do Dlugiej. Dodali schody, ktorych nie bylo na wizualkach i dzieki temu prześwit jest wiekszy niz w renderach. Pozostale kladki beda bez schodow.

Mam nadzieje, ze ta do opery nie bedzie czarna tylko stalowa. Srednie niestety bedzie do niej dojscie od strony wyspy - widac to na planach.

P.S. Na tej kladce chce zielone podswietlenie bez latarni.

Przecież niepełnosprawny nie musi zaraz po schodkach na Długą chcieć wjechać...może chciałby krótszą drogą do restauracyjek na drugim brzegu dorzeć np. Olimpu...można było zachować ten prześwit i nie robić schodów wystarczyło odpowiedno ukształtować teren w pobliżu przyczułków.
Old September 8th, 2006, 10:34 AM   #92
ABYSS
Abyss... Quo vadis?

ABYSS's Avatar

Likes (Received): 390

W celu przypomnienia - Express Bydgoski:

Budujemy mosty

Rozpoczęła się modernizacja Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy. Jej celem jest generalny remont i nadanie nowych funkcji użytkowych temu miejscu.

Prace rozpoczęły się w połowie maja. Remont odbywał się będzie w trzech etapach. Najpierw przebudowane zostaną trzy kładki poprawiające dostęp do Wyspy Młyńskiej. Wszystkie mają być gotowe już w październiku. Połączą wyspę z bulwarem przy Operze Nova oraz ulicami Świętej Trójcy i Długą. Przewidziany jest także remont budynku przy ulicy Mennica 6, w którym zorganizowane będzie Centrum Pracy i Przedsiębiorczości.

Wykonawcą robót jest konsorcjum budowlane. Inwestycja ma kosztować 9 milionów zł, z czego jedna trzecia będzie sfinansowana z funduszy unijnych. W drugim etapie planowany jest remont muzeum. Natomiast trzeci obejmie budowę amfiteatru, placu, na którym organizowane będą imprezy masowe. Rewitalizacja zakończy się w 2011 roku. Całkowity jej koszt szacowany jest na 40 milionów zł.
Old September 8th, 2006, 03:11 PM   #93
Bakos
Registered User

Bakos's Avatar

Likes (Received): 1414

Quote:
Originally Posted by Iron
Przecież niepełnosprawny nie musi zaraz po schodkach na Długą chcieć wjechać...może chciałby krótszą drogą do restauracyjek na drugim brzegu dorzeć np. Olimpu...można było zachować ten prześwit i nie robić schodów wystarczyło odpowiedno ukształtować teren w pobliżu przyczułków.
To bylaby dla niego dluzsza droga, bo i tak musiałby się wrócić - w pewnym miejscu nabrzeże jest za wąskie na wózek. Do restauracji musi wejść od Długiej - no chyba, że planuje wspinać po spirarlnych schodach. Pub Olimp i tak jest bardzo blisko mostu.
Old September 8th, 2006, 06:47 PM   #94
ABYSS
Abyss... Quo vadis?

ABYSS's Avatar

Likes (Received): 390

Gazeta Wyborcza:

Kładka na dobry początek

Pierwsza z kładek łączących Wyspę Młyńską ze światem już stoi. A powstaną jeszcze dwie.

Postawiony mostek umożliwi dojście z Wyspy do ul. Długiej. Marek Gotowski - prezes firmy "Gotowski", która wykonuje prace na Wyspie Młyńskiej - zapewnia, że pierwsi bydgoszczanie będą mogli nim przejść już w przyszłym tygodniu. - Roboty wykończeniowe potrwają jeszcze kilka dni. Pozostałe prace wykonamy, kiedy przejście będzie już otwarte - mówi.

Trwa również budowa dwóch kolejnych kładek. Jedna z nich połączy Wyspę z ul. Świętej Trójcy, druga przebiegnie nad Brdą do nabrzeża przy Operze Nova. Jeżeli pogoda dopisze, roboty mają zakończyć się na przełomie października i listopada.

Rekultywacja jednego z najpiękniejszych zakątków naszego miasta będzie kontynuowana w przyszłym roku. Wówczas powstanie kanał, który przetnie Wyspę na dwie części i połączy Młynówkę z Brdą. Pojawią się też nowe alejki spacerowe i ławki. W tym samym czasie rozpocznie się remont kamienicy przy ul. Mennica 6. Te inwestycje pochłoną w sumie niemal 10 mln zł.

Ale to nie koniec planowanych prac. Miasto stara się pozyskać pieniądze z Unii Europejskiej na remont budynków przy ul. Mennica 4 i 7, Białego i Czerwonego Spichlerza, Domu Młynarza oraz na budowę placu zabaw i ogródka jordanowskiego. W sumie zabiega o 10,4 mln zł na ten cel.

- Wnioski z polskich instytucji zostały już przesłane do Biura Mechanizmów Finansowych w Brukseli. Czekamy na ich pozytywne rozpatrzenie. Mamy nadzieję, że wkrótce to nastąpi - informuje Paweł Retkowski, pełnomocnik prezydenta ds. Unii Europejskiej.
Old September 8th, 2006, 06:55 PM   #95
Maciej_Bydgoszcz
BANNED

Likes (Received): 27

Na zdjęciu z jednej strony widoczne jest zaniedbane betonowe nadbrzeże. W
Maciej_Bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote
Old September 8th, 2006, 06:58 PM   #96
Maciej_Bydgoszcz
BANNED

Likes (Received): 27

Oj Enter i poszło. Pytanie co z tym nadbrzeżem, kiedyś pidali, ze ma być wzmocnione i podobne do tego z prawej strony fotografii!
Maciej_Bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2006, 08:50 AM   #97
arivald
Registered User

arivald's Avatar

Likes (Received): 0

Kładka mi się bardzo podoba!!! Wczoraj byłem i oglądałem - chociaż coś jedno się udało w Bydgoszczy
arivald no está en línea   Reply With Quote
Old September 9th, 2006, 10:37 PM   #98
Van der Rohe
mies fan

Van der Rohe's Avatar

Likes (Received): 211

Quote:
Originally Posted by schabzkoscia
Mam nadzieje, ze wrzucisz gdzies fotorelacje z remontu
hehe, fotorelacja z remontu to dobry pomysł ;-) może wrzucę do Wieści z budowy ;-)
Van der Rohe no está en línea   Reply With Quote
Old September 10th, 2006, 02:18 AM   #99
Iron
Somewhere Back In Time

Iron's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bakos
To bylaby dla niego dluzsza droga, bo i tak musiałby się wrócić - w pewnym miejscu nabrzeże jest za wąskie na wózek. Do restauracji musi wejść od Długiej - no chyba, że planuje wspinać po spirarlnych schodach. Pub Olimp i tak jest bardzo blisko mostu.

hehe wygrałeś...cóż ja mogę że jestem czepialski
Old September 10th, 2006, 08:47 PM   #100
IVAZIKOV
made in Poland

IVAZIKOV's Avatar

Likes (Received): 134

ok, kładka bardzo przyzwoita i ładna
Ale zastanawia mnie coraz bardziej dlaczego nie jest przystosowana dla niepełnosprawnych (wózków dziecięcych i rowerzystów także)

Czy nie ma czasami przepisów które nakazują budowę takich 'publicznych obiektów' z przystosowaniem dla niepełnosprawnych ???

Czyżby kolejna fuszera ?
IVAZIKOV no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules