search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 1st, 2014, 11:05 PM   #1441
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by dsmieja View Post
@los a może tak wariant wzdłuż linii kolejowej aż do Kłódki?
wzdłuż linii kolejowej jest już projektowana ul. Nowa Bałtycka (odcinek Gutkowo - Olsztyn), linia która biegnie na Dobre Miasto jest już znacznie oddalona od sugerowanego przecięcia obwodnicy z DK51.

Z wariantów jakie wrysowałem naprawdę bliżej Olsztyna już się nie da, nie wyobrażam sobie aby obwodnica miała przecinać las miejski. Wszelkie warianty wykraczające jeszcze bardziej w stronę Dobrego Miasta powodują iż z obwodnicy nie skorzystają wszyscy zainteresowani. Sumując tak źle i tak niedobrze

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

rusek007 liked this post
los77 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 1st, 2014, 11:16 PM   #1442
dsmieja
Registered User

Likes (Received): 1800

A ja tam uważam że mieszkańcy Dywit i innych okolicznych miejscowości czy będzie obwodnica czy nie i tak będą jeździć starą drogą do Olsztyna, więc śmiało można ciągnąć obwodnice aż do Dobrego Miasta.
A obwodnica, ta i inne, powinna omijać miasto możliwie po jak największym okręgu, by zbytnio nie wydłużać drogi.
dsmieja no está en línea   Reply With Quote
Old April 1st, 2014, 11:23 PM   #1443
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

tylko po co w takim razie będzie niedawno wybudowany odcinek GP 1*2 Barcikowo - Spręcowo ? Ma zostać tylko dla lokalnego ruchu ?

Tak jak wcześniej wspomniałem obwodnica powinna przecinać DK51 w okolicach Dywit , Ługwałdu tak aby nie podwajać kosztów budowy nowych szlaków. Nie stać nas na budowę dwóch nowych szlaków drogowych w tym samym kierunku.

PUNK ROCK Polska - kanał youtube .................................PUNK ROCK Polska - facebook ......................................................DK 16 - co,gdzie,kiedy ?

rusek007 liked this post
Old April 1st, 2014, 11:31 PM   #1444
dsmieja
Registered User

Likes (Received): 1800

A to przeprasza, nie zauważyłem, że jest tam nowa droga, więc oczywistym jest, że obwodnica zachodnia powinna kończyć się w okolicy Spręcowa.
Tym bardziej że są tam same pola i lasy.

los77 liked this post
dsmieja no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2014, 01:13 PM   #1445
DooMeH
Registered User

DooMeH's Avatar

Likes (Received): 302

Dokładnie.
Natomiast wariant błękitny, w którym obwodnica włącza się do obecnego przebiegu DK51 jeszcze przed Dywitami, jest zupełnie bez sensu.
W samych Dywitach nie będzie możliwości rozbudowy drogi DK51, obwodnica Olsztyna powinna omijać również Dywity.

los77 liked this post
DooMeH no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2014, 04:59 PM   #1446
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Quote:
Originally Posted by dsmieja View Post
A to przeprasza, nie zauważyłem, że jest tam nowa droga, więc oczywistym jest, że obwodnica zachodnia powinna kończyć się w okolicy Spręcowa.
Tym bardziej że są tam same pola i lasy.
Trzeba jedynie pokonać znaczne różnice wysokości.

https://www.google.pl/maps/@53.86935...pD7wzVo9oQ!2e0

Ale wariant jak najbardziej można dać do konsultacji, społecznie wygrywa z pozostałymi , kosztowo może wyjść najdrożej.

Quote:
Originally Posted by DooMeH View Post
Dokładnie.
Natomiast wariant błękitny, w którym obwodnica włącza się do obecnego przebiegu DK51 jeszcze przed Dywitami, jest zupełnie bez sensu.
W samych Dywitach nie będzie możliwości rozbudowy drogi DK51, obwodnica Olsztyna powinna omijać również Dywity.
Też uważam wariant błękitny za mało realny. Oby obwodnica Olsztyna nie znalazła się w Dobrym Mieście tak jak obwodnica Augustowa w Suwałkach

rusek007 liked this post

Last edited by los77; April 2nd, 2014 at 05:08 PM.
Old April 2nd, 2014, 05:44 PM   #1447
maruch
Registered User

Likes (Received): 247

Wariant wschodni upadł , bo trzech cwaniaków (tzw. nowobogackich) wybudowało się na na terenach po byłej Spółdzielni Rolniczej(ponoć atrakcyjnie położone), a które to tereny były zarezerwowane przez GDDKiA pod obwodnicę, a w planach zagospodarowania przestrzennego gminy były ujęte pod zabudowę jednorodzinną-tak jakoś se przypominam tę sytuację z przed kilku lat, jeśli jestem w błędzie to mnie poprawcie.
Reasumując-za poprzedniego ustroju już by ktoś za takie numery poszedł pierdzieć.

rusek007 liked this post
maruch no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2014, 08:43 PM   #1448
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

"Niewolnica Isaura" odcinek 78 :

Moje pismo z dnia 18.03.2014 :
Quote:
Szanowni Państwo

W nawiązaniu do otrzymanej w dniu 5.03.2014r., korespondencji datowanej na 4.03.2014r (nr GDDKIA O/OL/I1-mk/4100-16/2.4/2014/D-5kg-01-013-20/2014) dotyczącej udostępnienia informacji publicznej w zakresie Południowej Obwodnicy Olsztyna informuję :

Ad.1 Dziękuję za informację dotyczącą kosztów związanych z udostępnieniem dokumentacji projektowej obwodnicy Olsztyna. Dziwi mnie jednak iż instytucja państwowa jaką jest GDDKiA wycenia koszt przetworzenia dokumentacji do wersji elektronicznej na kwotę ok.1800 zł. Jako Generalny Inwestor dysponujecie państwo przetworzoną dokumentacją do wersji komputerowej, ponieważ był to jeden z warunków właściwego wykonania dokumentacji Obwodnicy Olsztyna przez wybrane przez Państwa Biuro Projektowe. Dysponujecie Państwo przetworzoną wersją i aby ją od Państwa otrzymać wyceniacie Państwo koszt na ok. 1800 zł.
Nie ukrywam iż nie mam pojęcia jak zgranie plików na kilka-kilkanaście płyt DWD może kosztować tak dużą kwotę. W XXI wieku zgranie plików i wysłanie do osoby zainteresowanej , jest pracą nie wymagającą zbyt wielu poświęceń i z pewnością nie jest to koszt jaki Państwo Mojej osobie przedstawiliście w otrzymanej korespondencji.

Ubolewam nad faktem utrudniania Mojej osobie dostępu do informacji publicznej w przedmiotowej sprawie, zawyżając koszty otrzymania od Państwa informacji która w rzeczywistości powinna być już dawno opublikowana na Państwa stronie internetowej.

Wychodząc jednak naprzeciw Państwa Instytucji, którą szanuję za wiele inwestycji jakie wykonała w Naszym regionie w ostatnich latach, proponuję następujące metody przekazania wnioskowanych od 3 miesięcy dokumentacji projektowych Obwodnicy Olsztyna :

1. Przesyłam do Państwa czyste płyty DVD , Państwo odsyłają nagraną na płyty dokumentację.
2. Przesyłam do Państwa inny nośnik danych (np.pen,karta SDHD itp , Państwo odsyłają nagraną na nośnik dokumentację.
3. Osobiście odwiedzam Państwa w siedzibie GDDKiA w dniu który Państwo wyznaczycie, Państwo przekazują mi informację do jakiej osoby mam się zgłosić z nośnikiem danych i osoba ta zgrywa dane na nośnik.

Możliwości jakie przedstawiłem , nie wymagają od Państwa ponoszenia kosztów przetwarzania dokumentacji do wersji komputerowej, a Ja ze swojej strony płacę za koszt nośnika danych jaki będzie niezbędny do zgrania dokumentacji oraz ewentualny koszt dojazdu do Państwa Siedziby. Wszelkie działania stron powinny być ekonomicznie uzasadnione, dlatego też liczę na zrozumienie z Państwa strony Mojej propozycji..

Uprzejmie proszę o informację która z podanych metod zgrania danych jest akceptowana przez GDDKiA o/Olsztyn.

Z poważaniem
Dzisiejsza odpowiedź :

Dziękuję Panu Dyrektorowi Mirosławowi Nicewiczowi za odpowiedź na moje pismo.

Moje pierwsze spostrzeżenia :
Im bardziej zagłębiam się w tą sprawę tym mniej wiem. To w końcu jaka dokumentacja poszła do uzyskania ZNRID ?!?!
A materiały jakie GDDKiA opublikowała na swojej stronie internetowej to też tylko materiały poglądowe ?!?! W sumie są to materiały spójne z wersją elektroniczną dokumentacji projektowej więc powinny być opatrzone klauzulą jak w piśmie które dziś otrzymałem. Żadnej jednak takiej klauzuli tam nie widzę.

Birdmanek1985, rufix, rusek007 liked this post
Old April 2nd, 2014, 08:51 PM   #1449
kshak69
Registered User

kshak69's Avatar

Likes (Received): 21

A czy sprawdzałeś umowę na wykonanie dokumentacji projektowej? Możliwe, że tam postawili wymóg dostarczenia dokumentacji w formie papierowej i elektronicznej (chyba każdy Zamawiający już tak robi). Jeśli taki zapis jest, a GDDKiA nie ma formy elektronicznej to chyba nie muszę dlaej pisać co trzeba robić

los77 liked this post
kshak69 no está en línea   Reply With Quote
Old April 2nd, 2014, 09:42 PM   #1450
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

kshak69 zwracałem na to uwagę w moim piśmie z dnia 18.03.2014 adresowanym do GDDKiA :
Quote:
Jako Generalny Inwestor dysponujecie państwo przetworzoną dokumentacją do wersji komputerowej, ponieważ był to jeden z warunków właściwego wykonania dokumentacji Obwodnicy Olsztyna przez wybrane przez Państwa Biuro Projektowe. Dysponujecie Państwo przetworzoną wersją i aby ją od Państwa otrzymać wyceniacie Państwo koszt na ok. 1800 zł.
Niestety okazuje się po dzisiejszej korespondencji że dokumentacja którą mają w wersji komputerowej jest już nieaktualna bo inną złożyli do uzyskania ZNRID i ta "inna" nie jest już podobno w wersji przetworzonej na komputerową.

Jednym słowem tylko GDDKiA wie co faktycznie dała do uzgodnień i jak chcesz te dokumenty to płać. A na stronie internetowej wrzucili nieaktualną dokumentację projektową bez informacji że była ona później zmieniona aby uzyskać ZNRID.

EDIT :
A my możemy jedynie znaleźć suche informacje z obwieszczenia o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej Żadnych szczegółów do dnia dzisiejszego nie ujawniono.

rusek007 liked this post

Last edited by los77; April 2nd, 2014 at 09:56 PM.
Old April 3rd, 2014, 08:20 AM   #1451
kshak69
Registered User

kshak69's Avatar

Likes (Received): 21

Ale zaraz zaraz... czyli wygląda na to, że odebrali od Wykonawcy Dokumentację, której nie mogli dać do uzyskania ZNRID? Kto ją potem "przerabiał"? Bo jeśli Wykonawca, to chyba powinien dostarczyć całą dokumentację ze zmianami w foirmie elektronicznej. Nie ma co ... coś tu śmierdzi.

rusek007, los77 liked this post
kshak69 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2014, 08:40 AM   #1452
maruch
Registered User

Ale mają tupet-prawdopodobnie czegoś się wstydzą, i nie chcą żeby za wcześnie ujrzało to "coś"światło dzienne-hehehehe.
Ano-pożyjemy-zobaczymy co to za niespodzianki wyskoczą.
Albo jest druga możliwość-po prostu zwykła arogancja i buta-od takie tam: "pokażemy gościowi jego miejsce w szeregu".

rusek007, los77 liked this post
Old April 3rd, 2014, 09:25 AM   #1453
G0KU
Registered User

Likes (Received): 3581

Tzn w takiej formie w jakiej chcą dać coś nie pasuje wam?
G0KU no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2014, 09:41 AM   #1454
maruch
Registered User

G0KU-oto chodzi że "Oni" nie chcą udostępnić, czy jak piszesz "dać".

los77 liked this post
Old April 3rd, 2014, 06:58 PM   #1455
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Przepraszam że cytuję siebie ale w zaistniałej sytuacji po prostu muszę.

Wczoraj pisałem :

Quote:
A materiały jakie GDDKiA opublikowała na swojej stronie internetowej to też tylko materiały poglądowe ?!?! W sumie są to materiały spójne z wersją elektroniczną dokumentacji projektowej więc powinny być opatrzone klauzulą jak w piśmie które dziś otrzymałem. Żadnej jednak takiej klauzuli tam nie widzę.

Zobaczcie jak dziś wygląda zakładka "dokumentacja projektowa" i klauzula jaka tam się dziś pojawiła :

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/13798/...cja-projektowa

Cieszy że Szanowna GDDKiA czyta Nasze Forum
I jednocześnie martwi, że klauzula została tak późno wstawiona, a właściwej dokumentacji która poszła do ZNRID nie zna nikt poza GDDKiA o/Olsztyn.

EDIT :
Koledzy i koleżanki potrzebuję zrzut z ekranu bądź zapis strony gddkia sprzed dzisiejszej edycji. Chodzi oczywiście o tą stronę

Last edited by los77; April 3rd, 2014 at 07:06 PM.
Old April 3rd, 2014, 07:41 PM   #1456
rafano
Registered User

Likes (Received): 249

Google ma
http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=pl
http://webcache.googleusercontent.co...&ct=clnk&gl=pl

los77 liked this post
rafano no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2014, 09:09 PM   #1457
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Dziękuje gec i rafano za pomoc

Tak było jeszcze wczoraj (2014 04 02) :

A tak jest już dziś (2014 04 03) :

A więc to co miało być opublikowane w necie jako ostateczne znów nie jest ostateczną dokumentacją jaka idzie do realizacji.
Na dniach rozpocznie się drugi etap przetargu na wykonawców obwodnicy. Ile jeszcze będziemy musieli czekać aby otrzymać projekt obwodnicy jaką GDDKiA chce wybudować ?

Old April 3rd, 2014, 09:54 PM   #1458
Szejku
Registered User

Szejku's Avatar

Likes (Received): 124

Naprawdę coś tu śmierdzi i teraz każdy może to powiedzieć, bez wątpliwości!!

Przecież wszystkie dokumenty muszą być w wersji papierowej i elektronicznej w ostatecznej formie, więc Oddział nie mówi całej prawdy.

Wojewoda również nie może sobie ot tak wydać decyzję nie mają pełnej dokumentacji, więc wersja ostateczna w obu formach musiała być do niego dostarczona. Może do wojewody o udostępnienie informacji?

W ostateczności zorganizujemy kwestę i znajdziemy tą kasę!

los77, rusek007 liked this post
Szejku no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2014, 10:33 PM   #1459
los77
Obywatel Świata

los77's Avatar

Niestety potrzebuję pomocy forumowicze.

Mam w najbliższym czasie ukończenie dwóch sporej wielkości inwestycji z uzyskaniem dla Inwestorów pozwolenia na użytkowanie. Nie dam rady sam podjechać do siedziby GDDKiA o/Olsztyn w ich godzinach pracy (po prostu zaczynam i kończę swoją pracę gdy oni jeszcze nie zaczynają pracy lub już ją zakończyli).
Proszę kogoś kto może znaleźć trochę czasu w godzinach od 8.00 do 16.00 od pon. do pt. aby zarchiwizował (aparatem fotograficznym) dokumentację projektową obwodnicy w siedzibie GDDKiA o/Olsztyn.
WAŻNE aby urzędnikowi GDDKiA wytłumaczyć że ma to być dokumentacja projektowa jaka uzyskała ZNRID (Zezwolenie Na Realizację Inwestycji Drogowej), a nie ta jaka figuruje na ich stronie internetowej.
W szczególności chodzi o PZT (projekt zagospodarowania terenu) oraz POR (projekt organizacji ruchu) ale jakby było wszystko to byłoby najlepiej.

Adres :
Olsztyn, al. Warszawska 89
Osoba do kontaktu z ramienia GDDKiA w celu umówienia się na konkretny dzień - [email protected] tel 89 521-28-09 (pytać o Panią Marzennę Kamińską )

Będę bardzo wdzięczny gdy ktoś z Was koledzy i koleżanki kolejny raz pomoże

Old April 4th, 2014, 11:24 AM   #1460
Gru3
Registered User

Gru3's Avatar

Likes (Received): 732

Quote:
Originally Posted by Szejku View Post
Naprawdę coś tu śmierdzi i teraz każdy może to powiedzieć, bez wątpliwości!!

Przecież wszystkie dokumenty muszą być w wersji papierowej i elektronicznej w ostatecznej formie, więc Oddział nie mówi całej prawdy.

Wojewoda również nie może sobie ot tak wydać decyzję nie mają pełnej dokumentacji, więc wersja ostateczna w obu formach musiała być do niego dostarczona. Może do wojewody o udostępnienie informacji?

W ostateczności zorganizujemy kwestę i znajdziemy tą kasę!
Skoro śmierdzi może by tak NIK powiadomić ? (niedopełnienie procedur, niegospodarność związana np. z wyrzuceniem pieniędzy publicznych na nierzetelną dokumentację, podmiana dokumentów udostępnianych publicznie) oraz ewentualnie Rzecznika praw obywatelskich (nienależyte wypełnianie obowiązków związanych z dostępem do informacji publicznej). A jak już zainteresuje się NIK, to na etapie raportu koncowego zainteresują się media. Z tym, że przygotowanie i przeprowadzenie kontroli NIKu trwa zazwyczaj kilka tygodni. Rozważcie...może pomoże.

Najważniejsze jednak żeby zamienili według zapowiedzi nieszczęsne ronda na węzęł i nie brneli dalej w ten bubel. Nieprawidłowości w Gdace będą owszem ważne, ale zejdą na dalszy plan - grunt by obwodnica Olsztyna była porządna

Reply

Tags
dk16, dk51, obwodnica, olsztyn, warmińsko-mazurskie

Thread Tools

Posting Rules