search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie

Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie » Bydgoszcz » Poznań » Toruń

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 98 votes, 5.00 average.
Old November 16th, 2007, 10:35 PM   #41
m_ino
Registered User

Likes (Received): 0

Jeśli chodzi o Inowrocław:

Najpierw trzy małe sprostowanka do postu pit1233. Wybaczam oczywiście jako osobie spoza tego miasta.

"Na plus trzeba oddać, że Ino ma dużo potencjalnych terenów pod inwestycje, w przeciwieństwie np do Bydgoszczy."

Nieprawda. Jest mało terenów nawet na budownictwo mieszkaniowe. Inowroclaw dusi się w swoich granicach, a Gmina Inowrocław ani mysli o współpracy czy przekazaniu jakieś wolnej działeczki (których ma mnóstwo nawet przy głównych drogach). Dzięki temu może istnieć takie wrażenie, że terenów dookoła jest duzo np. przy wjeździe od strony Bydgoszczy, ale to gminne tereny.

"W ostatnich latach buduje się parwie wyłącznie markety."

Nie, bo jeszcze stacje benzynowe

"W Inie nie ma praktycznie parków."

No chyba żart. Pomijając oczywiście Solanki, to jeszcze duży teren pomiędzy osiedlem Rąbin a centrum, są też parki na osiedlu Piastowskim i w pobliżu centrum. Myślę, że z ilością zieleni jest rozsądnie. Do tego megahektary ogródków działkowych, które powoli będą przeznaczane na inne cele.

A teraz parę inwestycji, które niebawem ujrzą światło w mieście:
Z unijnych projeków prawie na bank będą to:
- przedłużenie dwupasmowej ulicy Wojska Polskiego od al. Niepodległości do Górniczej
- dokończenie budowy takiej małej wewnętrznej północnej obwodnicy od ulicy Dworcowej do ulicy Toruńskiej
- odnowienie starówki, placu Klasztornego (też w centrum)
- poszerzenie Solanek

W najbliższych planach są:
- budowa na osiedlu Rąbin (naprzeciwko hali wid.) nowej siedziby Urzędu Skarbowego
- aktualnie trwa budowa nowego stylowego hotelu z basenem i restauracją przy ulicy Solankowej, blisko ul. Staszica
- budowa niestety jakiegoś lidlopodobnego marketu przy ul. Staszica
- galeria handlowa przy ul. Wojska Polskiego
- kontynuacja budowy osiedla budynków wielorodzinnych niedaleko ul. Szymborskiej
- budowa trzech bloków (76 rodzin każdy) przez miasto na osiedlu Rąbin
- obwodnica miasta realizowana przez GDDKiA - ale nie wiadomo kiedy, pewnie jak wybudują wszystkie możliwe stadiony w Polsce
i może coś jeszcze
m_ino no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 21st, 2007, 01:48 PM   #42
mabiel
Marzyciel :P

mabiel's Avatar

Likes (Received): 31

Tam na razie jest ściernisko...

4 mln 800 tys. euro otrzyma powiat włocławski na utworzenie parku technologicznego z podstrefą ekonomiczną w Lubieniu Kujawskim.

Park technologiczny z podstrefą ekonomiczną to projekt, który wymaga zainwestowania 14 mln 75 tys.euro. Chodzi o tereny po byłym lotnisku w Lubieniu Kujawskim, które wymagają dozbrojenia - m.in. doprowadzenia energii elektrycznej, budowy sieci kanalizacyjnej, wytyczenia nowych dróg.

Większość terenów uzbrojonych w Lubieniu Kujawskim już zostało sprzedanych. Pierwszą firmą, która na tym terenie zdecydowała się na inwestycję była "Su-perfos", produkująca opakowania z tworzyw sztucznych, szczególnie do farb. Grunty na terenie dawnego lotniska kupiła także firma niemiecka "Kreiser", producent klejów, zapraw, fug. Kilka tygodni temu ruszyła tutaj budowa fabryki. Wiosną przyszłego roku ma rozpocząć się produkcja.

Kolejną po "Superfosie" i "Kreis-lerze" firmą, która zdecydowała się na zakup gruntów w Lubieniu Kujawskim i postawienie nowej fabryki jest produkująca środki czystości "Suli-ma". Tymczasem tereny uzbrojone na dawnym lotnisku kończą się.

Dlatego potrzebne są pieniądze na rozwój infrastruktury technicznej. Uzyskanie dotacji na ten cel z Regionalnego Programu Operacyjnego jest ważne także dlatego, że są plany utworzenia w Lubieniu Kujawskim podstrefy Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Tereny inwestycyjne w Lubieniu Kujawskim to 150 hektarów gruntu. Grunty te przylegają do drogi krajowej nr 1, w sąsiedztwie biegnie linia kolejowa Kutno - Toruń. Blisko jest także planowany zjazd z autostrady A-1. Jeśli tereny te zostaną dozbrojone, to będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla inwestorów.

- A nowe inwestycje to szansa na zmniejszenie bezrobocia nie tylko w Lubieniu Kujawskim, ale i w powiecie - mówi burmistrz Paweł Wiktorski. Nadzieję z tym związane są duże. Szacuje się bowiem, że na terenie parku technologicznego może tu powstać od 1,5 do 3 tysięcy miejsc pracy.

Źródło: pomorska.pl

mabiel no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2007, 02:08 PM   #43
mabiel

mabiel's Avatar

Unia dołoży na obwodnice i baseny

Rypin, Brześć Kujawski i Lipno mogą liczyć na zaledwie 25 proc. unijnej dotacji na budowy obwodnic. W Rypinie i Radziejowie unijna kasa wspomoże w połowie wybudowanie basenów.

Projekty te znalazły się w grupie inwestycji kluczowych, współfinansowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego do 2013 r. Na wybudowanie obwodnic, Rypin, Brześć Kujawski i Lipno dostaną po półtora miliona euro.

To zaledwie jedna czwarta kosztów budowy obwodnic, które w przypadku każdego z miast wyceniono na 6 mln euro.

- Będziemy tak przesuwać wydatki w budżetach na najbliższe lata, żeby wygospodarować brakującą kwotę. Musimy wyprowadzić ruch ciężkich pojazdów z centrum miasta, bo sytuacja jest tragiczna - mówi Paweł Małas, zastępca burmistrza Brześcia Kujawskiego.

- Jestem przerażony, że taką kwotę trzeba będzie wyasygnować z budżetu - mówi Janusz Dobroś, burmistrz Lipna. - Do tej pory zapewniliśmy 300 tysięcy złotych na wykonanie dokumentacji. Liczę, że inwestycję będzie można wykonać przy współpracy gminy i powiatu.

Za jedyną inwestycję kluczową, firmowaną przez powiat włocławski, uznano park technologiczny z podstrefą ekonomiczną w Lubieniu Kujawskim. W RPO zapisano na jej utworzenie 4,8 mln euro. To jedna trzecia kosztów.

- Dotacje przyznano tam, gdzie jest pewność, że jedno zainwestowane euro przyniesie najwięcej korzyści. To dopiero początek wielkiego rozdania, mam nadzieję, że wnioski powiatu i wchodzących w jego skład gmin zdobędą uznanie w konkursach - mówi Jan Ambrożewicz, starosta włocławski.

Z większą hojnością potraktowano plany uzbrojenia terenów pod inwestycje powiatów lipnowskiego i radziejowskiego oraz miasta Rypina. Koszty utworzenia stref przedsiębiorczości w tych powiatach mają szansę na 50-proc. dofinansowanie. Nieco więcej niż połowę kosztów będzie musiał pokryć Rypin budując, wart 7 mln euro, rypiński park przemysłowy. Miastu temu przyznano też połowę kwoty potrzebnej na budowę hali z basenem za 7 mln euro. Unijna dotacja w połowie wspomoże Radziejów w budowie basenu za 2,75 mln euro. 800 tys. euro będzie kosztowało gminę Dobrzyń nad Wisłą wybudowanie Dobrzyńskiego Centrum Sportu i Turystyki. Unia dołoży do tej inwestycji 1,2 mln euro.

Samorządy Lipna, Radziejowa i Rypina otrzymają też dotacje na rewitalizację. Miasta mogą liczyć na pokrycie przez Unię około 80 proc. kosztów tych inwestycji.

www.nowosci.com.pl

Old November 25th, 2007, 12:00 AM   #44
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by paig1 View Post
Uwazam, ze jezeli Torun dostal na sale, to Bydgoszcz powinna dostac na lodowisko. Skromne 10 mln euro by wystarczylo.
Tu Ci blix i marszałek już odpowiedzieli, na przyszłość czytaj wcześniejsze posty
Quote:
Originally Posted by blix View Post
Całbecki: - Hala nie mogła się znaleźć na liście z bardzo prostej przyczyny: ponieważ w uszczegółowieniu do RPO czytamy, że nie będziemy finansować obiektów sportowych poza tymi, które powstają przy szkołach. Proszę pamiętać, że w województwie są gminy, gdzie jeszcze nie ma ani jednej najmniejszej sali gimnastycznej, a co mówić o halach.

Quote:
Uważasz, że nie ma w takich krajach jak np. USA czy UK przemysłu?
A gdzie ja to stwierdziłem?!
Quote:
Obecnie w Toruniu na starówce jest 100 pubów i tłumów nie ma w nich, myślisz że Toruń stać na utrzymanie 200 pubów?
blixie ośmieszyłeś się!

Quote:
Myślisz, że jaka dziedzina przynosi największe zyski do budżetów miast i województw? To popatrz na Płock, Orlen przynosi co roku 100 mln zł do budżetu województwa! Myślisz, że jest gorzej rozwinięty od Torunia? Błąd, bo np. dużo mniejsze miasto już dawno wybudowało drugi most przez Wisłę.
Wow, ale mnie powaliłeś! Toruń ma przychód do budżetu ponad 650 mln
Znam wielu ludzi z Płocka, mam tam nawet rodzinę - wszyscy z tej metropolii wieją.
Nowy most długo sobie tylko wisiał, bo ich na dojazdowe stać nie było...
Jeszcze mi nakreśl płockie fantastyczne połączenia kolejowe, bo ja jechałem 1 linią do Kutna, ale pewnie im Petrochemia już od 70 lat planowane połączenia z Wawą i Włocławkiem w międzyczasie wybudowała????

Quote:
Potrzeba dywersyfikować źródła dochodu dla budżetu miasta i województwa.
Budżet RPO tak właśnie wykorzystują!

Quote:
A co powstało w Toruniu w parku przemysłowym?

W innych regionach jakoś te parki przyciągają dlaczego u nas ma być inaczej?
Ty mi powiedz dlaczego w Bydgoszczy jest inaczej??!! - winny Toruń??!!

Quote:
Więcej SSE? Jeżeli jakiś postrzelony polityk znów umieści SSE w strefie o niskim bezrobociu to będziemy mieli takie cyrki jak w Łysomicach, kiedy nikt nie chcę pracować za najniższą krajową...
W całym kraju nikt nie chce za najniższą pracować, wierz mi, znam biedniejsze i bardziej bezrobotne rejony.
Jeśli uważasz, że bezrobocie powyżej 20% jest niskie to współczuję perspektywy.
W całym kraju brakuje rąk do pracy za takie pieniądze. Myślisz, że we Włocławku znajdą 10 000 pracowników za najniższą krajową??!!
Szkoda, że niepowaleni bydgoscy politycy nam SSE przez ponad 20 lat nie załatwili.
We Wrocku bezrobocie od zawsze było mniejsze niż w Toruniu a SSE przy autostradzie mają.
Ciesz się, że Japońcy nam jak Wrockowi do Słowacji nie czmychnęli!!!

Quote:
Originally Posted by paig1 View Post
popatrz na Grecje? kraj o wielkiej kulturze i bardzo rozwinietej turystyce (i to nie jednodniowej jak w Toruniu) a gospodarczo to tam slabiutko i w ogolnym zestawieniu Grecja jest daleko w tyle w UE.
Jeśli Ateny nie są jednodniową atrakcją to chyba nic o nich nie wiesz.
Nie stawiaj sprawy na ostrzu noża! Ktoś tu mówi o likwidowaniu przemysłu w regionie??!!

Quote:
W Polsce dobrym przykladem jest Poznan. Jest to ladne miasto, ale na pewno nie jest to I liga w Polskiej turystyce. A jest to jedno z dwoch miast ktore tworza uksztaltowana aglomeracje (jeszcze W-wa) i dzieki "pracy u podstaw" wielkopolska jest jednym z najsilniejszych regionow. Male bezrobocie, wysokie place, wspaniale szkolnictwo, duze inwestycje, kultura itp....
Tu mi przyznajesz rację - kultura!
A Toruń ponadto wpisany na listę UNESCO i starówka autentyczna a nie powojenna.

Chłopaki, generalnie dyskusja dla samej dyskusji nie ma sensu, przemyślcie swoje argumenty.
Prezentujecie klasyczne polskie wyświechtane myślenie '...nie chce dostać krowy - chcę żeby sąsiadowi zdechła'. Ratunku!!!

Last edited by mistaPL; November 27th, 2007 at 05:43 AM.
mistaPL no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2007, 02:58 AM   #45
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

Quote:
Ciekawe w jaki sposób?
Poniżej odpowidź:
Quote:
Obecnie w Toruniu na starówce jest 100 pubów i tłumów nie ma w nich, myślisz że Toruń stać na utrzymanie 200 pubów?
Sugerujesz, że Toruń będzie chciał dla tych pubów dotacji?! One działają na zasadach wolnego rynku, ich upadanie to proces naturalny.
Masz tu też odpowiedź dlaczego Toruń inwestuje w kulturę - by kosić większy pieniądz przy mniejszym wysiłku. Snob zostawi tu więcej kasy, jeśli miasto będzie miało większy prestiż dzięki randze wydarzeń kulturalnych dla wymagającego klienta tu dostępnych.
Quote:
A z Torunia nie uciekają zagranicę?
No jak na razie wolniej niż z innych miast regionu i rzeczonego Płocka.
Quote:
...Toruń jaki ma amfiteatr???
Toruń ma do tego fosę zamkową, no i przede wszystkim piękny teatr
Amfiteatry się u nas nie sprawdzają. Podejrzewam, że płocki będzie większą część roku niszczał. W zimę szału nie zrobi
Quote:
Budżet RPO to nie dywersyfikacja źródeł dochodu, bo raz każda inwestycja musi być współfinansowana (czyli coś trzeba mieć, żeby móc wydać). Poza tym refundacją środków jest zazwyczaj po inwestycji, więc wcześniej musi miasto zaciągnąć kredyt, a zadłużonemu Toruniowi nikt nie da kredytu. Poza tym środki z RPO, kiedyś się skończą. Zaraz jak nie będziemy spełniać kryteriów do pomocy. Może to trwać kilka lat, ale przecież inwestorów nie ściągnie się z dnia na dzień.
Tu sobie sam zaprzeczasz. Skoro Toruń jedzie na kredytach tzn., że roztropnie wykorzystuje dobrą koniunkturę. Zwróć uwagę, że chłopacy z Bydzi stawiają sobie politykę finansową Torunia za wzór!
Studiujesz w Toruniu, wiec widzisz, że starówka zmienia się w oczach, bynajmniej nie na gorsze. Działa jak magnes. Ludzie z Trójmiasta sr... za Toruniem, a Gdańsk przecież taki wspaniały. Już dzisiaj inwestycje miasta w starówkę procentują. Inwestorzy zwiedziwszy miasto chcą tu inwestować. Myślę, że Japończycy nieprzypadkowo wybrali Toruń - to naród estetów.

Każdy grosz, który zarobi Toruń służy regionowi. Sam przytaczasz przykład Płocka, który stać na budowę mostu z własnych dochodów. Most Toruniowi niezbędny, zarobimy więcej kasy na turystach - mniej kasy ze środków dla regionu na niego weźmiemy. Kasa pójdzie na inne miasta. Chyba, że Bydgoszcz będzie dalej tak się z genialnymi projektami wyrywać - wtedy kas nam inne miasta z Unii czapną, Rumuni, Bułgarzy, Niemcy.
Quote:
Nie znam bydgoskiego projektu, ale wiem, że w innych miastach to się sprawdza.
Generalnie sugeruję Ci, że fakt zainwestowania w taką instytucję nie musi się od razu przekładać na nowe technologie i przedsięwzięcia. Bydgoszcz pokazuje, że mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto i pogrzebane nadzieje.
Quote:
Napewno liczba bezrobotnych chętnych do pracy byłaby wyższa w Grudziądzu niż Łysomicach, chociażby ze względu na większą liczbę osób zdesperowanych i mniejsze koszty dojazdu.
Grudziądz zdaje sie już ma jakąś specjalną strefę... widziałem tam jakąś fabrykę perfum...
W każdym razie pamiętaj, że Całbecki nie powiedział, że SSE będzie tylko w Toruniu - powstaną też w innych miejscach regionu i dobrze o tym wiesz, bo sam w tym wątku o tym pisałeś.

Toruń z powiatem ma 300 tyś. mieszkańców, Grudziądz z powiatem grudziądzkim, włocławskim i wreszcie Włocławkiem ma razem 340 tyś. - widzisz tę piorunującą dysproporcję(??!!), bo ja nie...
Quote:
Tylko, że toruńskie SSE powstała przy ogromnym udziale takich panów jak Achramowicz....marszałek województwa...
Weź, przestań, chłopaki z Bydgoszczy powiedzą Ci kto najwięcej się do tego przyczynił i to przeciwko Bydgoszczy
Quote:
Pod Wrocławiem, ale czy w Dolnośląskim są jakieś 100 tys. miasta z wysokim bezrobociem i bez SSE?
No Wałbrzych, Jelenia, Legnica to rzeczywiście mają równie atrakcyjne SSE jak Wrocek...
I powtarzam, dlaczego nam się Bydzia o SSE nie wystarała i musiał to Toruń wbrew interesowi całego regionu do siebie ściągnąć??!!
Quote:
Jestem ciekaw twoje reakcji, gdyby Włocławek dostał więcej od Torunia.
A teraz dzieci powtarzamy: które miasto w regionie dostało najwięcej dotacji z RPO - Byyyyyyyyyddddggggoooooosszzccccccczzzzzzz!!!
Poza tym już pisałem - nie jestem zawistny, jeśli we Włocławku będą niezbędne i sensowne inwestycje wymagające większych nakładów ze wspólnej kasy - chętnie poprę.
Nie możemy zapominać, że rywalizacja w regionie jest drugorzędna wobec rywalizacji z innymi regionami!!!
Old November 25th, 2007, 02:07 PM   #46
mabiel

mabiel's Avatar

Quote:
Originally Posted by mistaPL View Post
A teraz dzieci powtarzamy: które miasto w regionie dostało najwięcej dotacji z RPO - Byyyyyyyyyddddggggoooooosszzccccccczzzzzzz!!!
I to jest jak najbardziej zrozumiałe!!! Dziwne, żeby prawie 2 razy mniejszy Toruń dostał tyle samo lub więcej. I tak Toruń w przeliczeniu na jednego mieszkańca dostał zdecydowanie najwięcej, bo o polowe wiecej niz Bydgoszcz i prawie 2 razy wiecej niz Włocławek!!

Old November 25th, 2007, 02:37 PM   #47
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Likes (Received): 117

Będę złośliwy

Nie dla każdego jest to zrozumiałe. Czytałem już wypowiedzi, że najwięcej powinny dostać Włocławek, Grudziądz ... Bodajże sam Blix o tym mówił
Mariusz_tor no está en línea   Reply With Quote
Old November 25th, 2007, 08:32 PM   #48
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

blixie, nie wiem o ile Toruń jest bogatszy od Włocka, czy Grudziądza (na łepka), ale wiem, że jest biedniejszy od wielu miast Polski i Europy, a fundusze europejskie mają na celu wyrównywanie różnic nie tylko w najbliższym regionie, ale przede wszystkim w skali całej Europy. Co byś powiedział, gdyby urzędnicy unijni stosowali Twoją hierarchię i wybrali najbiedniejsze miasto regionu i jemu przyznali wszystkie środki, pomijając wszystkie pozostałe, mimo iż w szerszej perspektywie kraju, czy Europy są one biedne... Grudziądz jest biedniejszy od Włocławka, więc powinni się sprzeciwiać przyznawaniu Wam jakichkolwiek środków, bo należą sie tylko najbiedniejszym!...

A do wcześniejszych kwestii odniosę sie tylko częściowo, bo uważam, że roztrząsamy kwestie co do których jesteśmy w zasadzie zgodni.

Popieram rozwój przemysłu w regionie, na tym tle mamy w kraju największe zaległości. Ilekroć słyszałem wypowiedzi toruńskich włodarzy w przeszłości, którzy twierdzili, że Toruń ma być miastem turystów i studentów to z sił opadałem, bo przecież to jest strategia upadku. Żadne miasto z ambicjami, do których zalicza się Toruń nie może sobie pozwolić na lekceważenie przemysłu, bo jest to podstawowy czynnik miastotwórczy. Nie chcę mieszkać w skansenie, tylko w mieście, które swoją rangą w kraju i za granicą przynajmniej dorównuje pozycji z czasów świetności Polski.

Powtarzam po raz enty - jestem za zrównoważonym rozwojem całego regionu i wzajemnym wspieraniu się naszych miast, celem równania do lepiej rozwiniętych ośrodków w kraju i Europie!!!
Fakt, że udało się w regionie w końcu otworzyć SSE jest dużym sukcesem i początkiem rozmieszczenia kolejnych.
Wytykanie, że wybrano Toruń to myślenie schematem: '...nie chce dostać krowy - chcę żeby sąsiadowi zdechła'.
To Japończycy zadecydowali, a narzucanie im innych lokalizacji mogło się skończyć 'Toyotą'...
Dziwię się, że nie widzisz nielogiczności swoich argumentów - w jednym miejscu krytykujesz otwarcie SSE pod Toruniem, a w drugim zauważasz, że Elana ledwo przędzie i Toruń nie myśli o miejscach pracy dla zwalnianych stamtąd pracowników -> wypadną z Elany - pójdą do Sharpa! (Lada dzień stracą też pracę pracownicy Metronu, a poupadały u nas już dawno takie duże zakłady jak Polchem, Merinotex, Tormięs, młyny. Kiepsko też Apator wygląda. SSE to ratunek dla miasta - bo było już bardzo kiepsko.)

Teraz mi powiedz, co to mają być za wyżyny logiki: 'Nawet nie chcę wspominać ile musimy dokładać do jednego miejsca pracy w Łysomicach.'
- a ty chcesz biednych Grudziądzan i Włocławian na te dopłacanie skazać??!! i generalnie jakie dopłacanie??!! kto do czego dopłaca??!!

Myślisz, że nasi politycy z premedytacją przeganiają stąd inwestorów?! Jak Twoim zdaniem powinno sie wydać środki Unijne - czekam na Twoją listę RPO, która to zmieni!!!

Z amfiteatrami się wygłupiłeś
'Zobacz największe imprezy w Sopocie, Kołobrzegu, Koszalinie' - no faktycznie - Oskary w Sopocie, nagrody Grammy w Kołobrzegu i last but not least MTV Music Awards w Koszalinie
Nie są na nasz klimat tylko grecki!!! Stare socjalistyczne i narodowo-socjalistyczne myślenie! Niby czemu Sopot stawia z Gdańskiem halę sportowo-widowiskową?! W tych amfiteatrach ma miejsce 1 impreza rocznie a utrzymanie kosztuje. Są ładne, ale ja wolę całoroczną salę koncertowo-konferencyjną w Toruniu i na nią warto wydać kasę z Unii.

Dla celów kulturalnych bywam w Warszawie a nie w Bydgoszczy, natomiast Opera Nova bywa w tych samych celach w fosie w Toruniu, bo sali koncertowej u nas nie ma i niektórzy w regionie kwestionują celowość jej budowy w 200 tyś. mieście m.in. naukowców, studentów i ludzi kultury...

Bardzo dobrze znam Trójmiasto ale to temat na inny wątek.

I wreszcie most włocławski. Powiedz mi jakie DK i międzynarodowe przebiegają po moście i tamie włocławskiej, czy tak jak np. w Toruniu jest to DK1, czy DK15, czy E75??!! Jak wielu mieszkańców mają prawobrzeżne dzielnice Włocławka - powyżej, czy poniżej 10 tyś. mieszkańców(toruński Podgórz ma ok 30 tyś. i ta liczba stale rośnie)... jakie jest natężenie ruchu na moście, może tak jak w Toruniu 43 tyś. pojazdów dziennie???!!!
Gdzie więc uważasz budowę mostu za pilniejszą???
W Toruniu, czy Włocławku, bo Toruń wziął jakąś kasę na salę koncertową z RPO??
Old November 26th, 2007, 02:20 PM   #49
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

Quote:
Dlatego powinny być zachowane proporcje . Tj. najwięcej dostają najbiedniejsze powiaty ( pod względem wytwarzanego PKB).
To jest myślenie wschodnioniemieckich postkomunistów - nieważne czy projekt jest dobry i rokuje sukces, ważne by wszystkim dać po równo, nawet jeśli w błoto to pójdzie. Na takim myśleniu wszyscy stracimy.
Quote:
I tu się właśnie mylisz, bo były propozycje zainwestowania między innymi część inwestycji także we Włocławku, jednak samorząd wojewódzki skutecznie zniechęcił Japończyków.
U nas też są inwestorzy zainteresowani budową lotniska, i popatrz co w Bydgoszczy się dzieje, jak nas w tym chcą wesprzeć...
Quote:
SSE jest dobre dla naprawdę biednych miast. Toruniowi bardziej przydałby się przemysł, gdzie płace są wyższe od najniższej krajowej. SSE mógłby mieć lepsze oddziaływanie w Grudziądzu, bo więcej tam ludzi przyjdzie pracować za najniższą. W Toruniu nie każdy się zdecyduje pracować, bo z dojazdami to nawet nie za bardzo się to opłaca.
Dobra, jak się zjawią ci lepiej płacący, to z chęcią Japońców komukolwiek odstąpimy.
Quote:
Dosyć głośno było o tym w mediach. Każda ulga/utrata zysku w budżecie to dopłacanie do stanowiska pracy. Sumy nie samowicie wysokie, a inne firmy niestety muszą płacić haracz państwu ( to na ich barkach jest opłacanie tego co służy np. w Łysomicach).
Tego już nie skomentuję - ręce opadają!!!
Quote:
Więcej inwestycji, które realnie przyciągałyby inwestorów. Tramwaj nie przyciągnie nikogo, poprawi jedynie wygodę studiującym.
Ponownie o Twój projekt RPO proszę!!!
Quote:
Postawmy na granicy dawnego województwa włocławsko-toruńskiego, albo we Włocławku. Czy wtedy też będzie okey?
Komu ty chcesz sale koncertowe na granicy województw stawiać, krowom??!!
Jeśli we Włocku będzie sala koncertowa potrzebna chętnie wesprę, jednak póki co, wasz samorząd nie zgłaszał takiego projektu.
Quote:
Jeżeli byś sprawdził dokładnie to byś wiedział, że most włocławski jest drogą kluczową nie tylko dla mieszkańców Zawiśla, ale także oddziałuje na dość spory kawałek powiatu ( podwojenie ludności okolicznych gmin). Natężenie też jest dosyć potężne (według ekspertyz z dawnego ATR za 10 lat Włocławek będzie całkowicie nie przejezdny), a mimo to słabo jesteśmy wspierani. Acha most nie jest z RPO tylko PO IiŚ. Droga krajowa nr 1 we Włocławku jest w jeszcze bardziej fatalnej sytuacji i nic się nie ruszyło. Jeszcze żaden poseł z Torunia nie wsparł naszej inwestycji, podczas gdy Włocławscy posłowie poparli zarówno most jak i Europejską Stolicę Kultury.
Proponuję wrócić do tematu za jakieś osiem lat!!! U nas miasto już teraz jest nieprzejezdne.

Last edited by mistaPL; November 26th, 2007 at 05:19 PM.
Old November 27th, 2007, 02:19 AM   #50
paig1
Registered User

Jacy inwestorzy chca budowac lotnisko w Toruniu?

ktos tam chcial, mowil, ze za wlasna kase wybuduje.
UE powiedziala, ze nie da dofinansowania na nowe i inwestor przepadl.

Co do silnego wojewodztwa. Zobacz Wielkopolske. Tam silny jest Poznan i trzeba darzc do jak nawiekszego wzmocnienia najwazniejszych miast. Tylko czy to musi byc sam Torun|?
paig1 no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2007, 06:52 PM   #51
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

blixie, a z małych to niby nie wieją??!! - najprędzej!
Old November 27th, 2007, 07:26 PM   #52
Handsome by nature
Metropolia bydgoska? TAK!

Handsome by nature's Avatar

Likes (Received): 30

Quote:
... usług metropolitarnych Torunia ...
Gleboka mysl... Chyba ja sobie zapisze.
Old November 27th, 2007, 07:43 PM   #53
Mariusz_tor
O_o

Mariusz_tor's Avatar

Likes (Received): 117

Quote:
wieją i to jest problem. Zobacz ile codziennie ludzi korzysta usług metropolitarnych Torunia, a nie jest z samego miasta. Jeżeli ludzie będą zagranicę uciekać z takich miast Aleksandrów Kujawski czy Chełmża to Toruń to odczuje. Przejdź się kiedyś na dworzec i zobacz ile osób przyjeżdża np. w celach edukacyjnych i usługowych. Pchanie jak najwięcej do swojego miasta za wszelką cenę to myślenie zaściankowe i nierozważne, pełne kompleksów. Proste pytanie...czy lepiej być dużym miastem z aglomeracją czy bez...
Tak samo jak Toruń odczuje to Bydgoszcz, odczuje Poznań, odczuje Gdańsk. Każde miasto stara się pchać jak najwięcej do siebie czy to jest Włocławek, Bydgoszcz czy Toruń.
W interesie każdego miasta jest pozyskanie jak najwięcej środków na poprawę infrastruktury, na rozbudowę obiektów użyteczności publicznej i budowę nowych.
W interesie jest przyciąganie zamożnych mieszkańców, przyciąganie biznesu i inwestorów dających pracę nie tylko za 936 brutto.
W interesie miasta jest lokowanie instytucji o charakterze publicznym, dążenie do bycia ośrodkiem ponadregionalnym.

Uważasz, że to myślenie zaściankowe, pełne kompleksów? Nie zgodzę się z tobą. Sam dążysz aby Włocławek był takim miastem
Mariusz_tor no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2007, 07:57 PM   #54
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

Quote:
wieją i to jest problem. Zobacz ile codziennie ludzi korzysta usług metropolitarnych Torunia, a nie jest z samego miasta. Jeżeli ludzie będą zagranicę uciekać z takich miast Aleksandrów Kujawski czy Chełmża to Toruń to odczuje. Przejdź się kiedyś na dworzec i zobacz ile osób przyjeżdża np. w celach edukacyjnych i usługowych. Pchanie jak najwięcej do swojego miasta za wszelką cenę to myślenie zaściankowe i nierozważne, pełne kompleksów. Proste pytanie...czy lepiej być dużym miastem z aglomeracją czy bez...
Migracja naszej ludności to problem w skali całego kraju i z czasem, w miarę bogacenia się naszego społeczeństwa w naturalny sposób zaniknie. Warunkiem jest utrzymanie dobrej koniunktury. Jeszcze większym problemem jest starzenie się społeczeństwa i z tym będziemy się musieli zmierzyć, bo lekarstwa nawet bogata Europa nie znalazła.

Masz rację z aglomeracją Torunia, tyle, że u nas nikt nie zdaje sobie sprawy z bliskości i potencjału rozwojowego Aleksa i Ciechocinka (uzdrowisko)- mamy świetne połączenie kolejowe, Chełmża ma fantastyczne walory turystyczne (katedra b. duże jezioro) - przyszłość tych miast leży w ścisłej współpracy z Toruniem. I w Toruniu powinno się o tym konkretnie pomyśleć. Kluczem do sukcesu jest rozwój przemysłu w Toruniu w harmonii z turystyką, kulturą, ekologią. A z miasteczkami w okolicy musimy mieć dobrze komunikację rozwiązaną. Ja bym postawił na szynobusy do wymienionych miast + jeszcze Golub Dobrzyń, Gniewkowo, Kowalewo Pom., bo połączenia kolejowe są w miarę dobre.

Podpisuję się pod spostrzeżeniami Mariusza.
Old November 27th, 2007, 08:20 PM   #55
damaged_one
cognosce te ipsum

Likes (Received): 38

/\ Metropolitalne, jeśli już...
damaged_one no está en línea   Reply With Quote
Old November 27th, 2007, 09:55 PM   #56
Handsome by nature

Quote:
Dla pewnych miast Toruń pełni usługi metropolitalne, tak samo jak Bydgoszcz czy Grudziądz albo Włocławek.
Jasne, jasne metropolitarny (sic!) oligarcho...
Old November 27th, 2007, 11:20 PM   #57
Handsome by nature

Quote:
Wiem, wiem...wszystko co toruńskie to cię razi. Zauważ jednak, że występują funkcje metropolitarne, które pełni Toruń dla innych miast. Nie jest tożsame z bycia metropolią, bo tego nie jest w stanie utworzyć nawet dwumiasto.

A ten swoje...
Old December 4th, 2007, 12:12 AM   #58
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

Quote:
W sąsiedztwie "Anwilu” SA będzie strefa

We Włocławku powstanie Park Przemysłowy

We Włocławku powstanie Park Przemysłowy. Będą tereny pod inwestycje i nowe miejsca pracy.

Dziś prezydent Andrzej Pałucki podpisze akt notarialny potwierdzający zakup terenów.
Park Przemysłowy obejmie swoim zasięgiem 40 hektarów gruntu w sąsiedztwie Zakładów Azotowych "Anwil”. Tu obok Ko-reańczyków, Niemców i Skandynawów ulokują się przedsiębiorcy z Włocławka. Na utworzenie Parku przyznana została Włocławkowi unijna dotacja w wysokości 5,8 mln euro.

- Utworzenie Parku Przemysłowego jest bardzo ważne, gdyż w mieście brakuje atrakcyjnych terenów inwestycyjnych - podkreśla prezydent Andrzej Pałucki. Atutem Parku Przemysłowego będzie m.in. bogata infrastruktura techniczna, dostępność do wszelkich mediów, bliskość drogi krajowej nr 1. Park to między innymi sposób na zatrzymanie we Włocławku przedsiębiorców, którzy rozwijają swoją działalność i często szukają terenów pod inwestycje poza miastem.

Niedaleko "Anwilu” powstanie też Włocławski Inkubator Przedsiębiorczości. Tu będzie można rozpocząć działalność na własny rachunek uzyskując wsparcie przy stawianiu pierwszych kroków. Początkujący przedsiębiorcy będą mogli wynajmować tu powierzchnię na działalność gospodarczą. Na utworzenie Włocławskiego Inkubatora Przedsiębiorczości miasto dostało 2,67 mln euro dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Oba projekty dają nadzieję na rozwój przedsiębiorczości i nowe inwestycje, a także nowe miejsca pracy. Utworzenie Parku Przemysłowego oz-nacza też uproszczenie procedur inwestycyjnych.
Za Gazetą Pomorską
Old December 7th, 2007, 08:13 PM   #59
tylko_bydgoszcz
BANNED

Quote:
Originally Posted by mistaPL View Post
Za Gazetą Pomorską
Gratulacje dla Wloclawka!

a Bydgoszcz nadal w letargu
tylko_bydgoszcz no está en línea   Reply With Quote
Old December 12th, 2007, 08:22 AM   #60
mistaPL
My city has my heart

mistaPL's Avatar

Quote:
Obwodnica na "jedynce" w Kowalu
caj 2007-12-11, ostatnia aktualizacja 2007-12-11 17:29

Zachodnia obwodnica Kowala zostanie w poniedziałek oficjalnie oddana do ruchu.
Trasa będzie częścią drogi krajowej nr 1 i odciąży ruch w zamieszkanej przez 3,5 tys. osób miejscowości. Do tej pory "jedynka" biegła przez centrum miasteczka. Ok. 4-kilometrową obwodnicę budowała firma Skanska od maja 2007 r. Inwestycja kosztowała budżet państwa ok. 40 mln zł. W ramach kontraktu wykonawca wyremontował też 3 km "jedynki" w okolicy Kowala.
Źródło: Gazeta Wyborcza Toruń

Reply

Tags
bydgoszcz, grudziądz, inowrocław, toruń, włocławek

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules