search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa > Inwestycje ukończone

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 165 votes, 5.00 average.
Old July 26th, 2015, 09:55 PM   #11101
adim0828
Registered User

adim0828's Avatar

Likes (Received): 243

Piękna droga i widoki (pomimo ekranów). Jedno zwróciło moją uwagę, mianowicie jadąc w drodze powrotnej w kierunku bielska po ES9 miałem wrażenie, że cały wiadukt jest pod lekkim kątem poprzecznym (nie wiem jak to inaczej określić) druga nie jest w poziomie i cały czas ściąga w jedną stronę. Ja rozumiem wyprofilowanie zakrętów - ale na długim prostym odcinku wiaduktu takie pochylenie?
adim0828 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old July 26th, 2015, 10:29 PM   #11102
Masterczulki
Registered User

Likes (Received): 107

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Jeszcze raz, bo może nie zrozumiałeś pytania. Pytam o korki spowodowane zbyt małą ilością pasów ruchu, a nie ilością bramek.
Pytałeś co z tego że źle oszacowali ruch na autostradach. Odpowiadam: to z tego, że przez to źle zaprojektowano bramki.

Megass liked this post
Masterczulki no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2015, 10:40 PM   #11103
Spomasz
Registered User

Likes (Received): 974

Quote:
Originally Posted by adim0828 View Post
Piękna droga i widoki (pomimo ekranów). Jedno zwróciło moją uwagę, mianowicie jadąc w drodze powrotnej w kierunku bielska po ES9 miałem wrażenie, że cały wiadukt jest pod lekkim kątem poprzecznym (nie wiem jak to inaczej określić) druga nie jest w poziomie i cały czas ściąga w jedną stronę. Ja rozumiem wyprofilowanie zakrętów - ale na długim prostym odcinku wiaduktu takie pochylenie?

Odniosłem dokładnie takie samo wrażenie, szczególnie, gdy jechałem w deszczu nachylenie było mocno odczuwalne.
Spomasz no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2015, 11:11 PM   #11104
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16427

Quote:
Ja rozumiem wyprofilowanie zakrętów - ale na długim prostym odcinku wiaduktu takie pochylenie?
Każda jezdnia powinna mieć pewne nachylenie (nawet na prostym odcinku), tak aby sprawnie odpowiednio odprowadzać deszczówkę z jezdni.

adim0828 liked this post
Luki_SL no está en línea   Reply With Quote
Old July 26th, 2015, 11:43 PM   #11105
Masterczulki
Registered User

Na estakadzie jest tylko nieznacznie większy spadek, 3% zamiast 2%. Aż tak odczuwalna jest ta zmiana?

[Edit]
W sumie w kierunku Bielska ta zmiana jest z 2% do zewnątrz na 3% do wewnątrz. To już może spowodować zmianę odczucia.

Last edited by Masterczulki; July 26th, 2015 at 11:49 PM.
Old July 27th, 2015, 12:00 AM   #11106
adim0828
Registered User

adim0828's Avatar

W tym wypadku nachylenie jest jednak dość znaczne.
Old July 27th, 2015, 12:14 AM   #11107
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4902

Na węźle Rosta pojawiło się ograniczenie do 90 km/h, które jest spowodowane bardzo dużym i bardzo niebezpiecznym uskokiem. Na pewno jest na lewym pasie - nie wiem, czy na prawym także, ale zakładam, że uskok jest na całej szerokości.

---

Na węźle Żywiec, jadąc w stronę granicy brakuje odwołania znaku ograniczenia prędkości. Zgodnie z prawem, powinno się tą prędkością jechać aż do w. Browar.
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 12:32 AM   #11108
adim0828
Registered User

adim0828's Avatar

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
Na węźle Rosta pojawiło się ograniczenie do 90 km/h, które jest spowodowane bardzo dużym i bardzo niebezpiecznym uskokiem. Na pewno jest na lewym pasie - nie wiem, czy na prawym także, ale zakładam, że uskok jest na całej szerokości.
Potwierdzam. Praktycznie od oddania tego odcinku do użytku był wyczuwalny w tym miejscu uskok (na lewym pasie zdecydowanie większy niż na prawym). W ostatnich miesiącach uskok się nasilił. Natomiast ograniczenie do 90 jest w tym miejscu już od co najmniej tygodnia. Ciekawe czy GDDKiA planuje jakiś remont w tym miejscu - czy ograniczą się do w/w ograniczenia. Swego czasu na zjeździe z dk1 na S1 w kierunku na Cieszyn też był zapadnięty fragment jezdni i tam remont zrobili (nawet dwa razy to miejsce remontowali - drugi raz póki co skuteczny).
Old July 27th, 2015, 03:16 AM   #11109
Masterczulki
Registered User

Quote:
Originally Posted by dominobb View Post
Na węźle Żywiec, jadąc w stronę granicy brakuje odwołania znaku ograniczenia prędkości. Zgodnie z prawem, powinno się tą prędkością jechać aż do w. Browar.
A połączenie jezdni w drogę jednojezdniową nie może być traktowane jako skrzyżowanie odwołujące ograniczenie?
Old July 27th, 2015, 06:12 AM   #11110
dominobb
Registered User

Likes (Received): 4902

Quote:
Potwierdzam. Praktycznie od oddania tego odcinku do użytku był wyczuwalny w tym miejscu uskok (na lewym pasie zdecydowanie większy niż na prawym). W ostatnich miesiącach uskok się nasilił. Natomiast ograniczenie do 90 jest w tym miejscu już od co najmniej tygodnia. Ciekawe czy GDDKiA planuje jakiś remont w tym miejscu - czy ograniczą się do w/w ograniczenia. Swego czasu na zjeździe z dk1 na S1 w kierunku na Cieszyn też był zapadnięty fragment jezdni i tam remont zrobili (nawet dwa razy to miejsce remontowali - drugi raz póki co skuteczny).
Tamten uskok na S1 czekał chyba z półtora roku na remont...
Na pewno pójdzie to z gwarancji.

Quote:
Originally Posted by Masterczulki View Post
A połączenie jezdni w drogę jednojezdniową nie może być traktowane jako skrzyżowanie odwołujące ograniczenie?
Hmmm. Niech się wypowiedzą specjaliści od prawa o ruchu drogowym.
dominobb no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 11:43 AM   #11111
Megass
Registered User

Likes (Received): 139

Z ustawy Prawo o ruchu drogowym:
Quote:
skrzyżowanie – przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie [...]
Tak więc od rozpoczęcia się drogi jednojezdniowej wracamy do 100km/h.

dominobb liked this post
Megass no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 01:36 PM   #11112
eterum
Registered User

eterum's Avatar

Likes (Received): 218

Quote:
Originally Posted by Megass View Post
Z ustawy Prawo o ruchu drogowym:

Tak więc od rozpoczęcia się drogi jednojezdniowej wracamy do 100km/h.
Nie do końca. Cytaty z ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Quote:
skrzyżowanie - przecięcie się w jednym poziomie dróg mających jezdnię, ich połączenie lub rozwidlenie, (...)
i teraz definicja czym jest droga:
Quote:
droga - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;
Tutaj mamy do czynienia z jedną drogą ale od dwóch jezdniach. W ramach tej jednej drogi jej jezdnie się łączą. Nie jest to zatem skrzyżowanie.

macieii, Megass, michael_siberia liked this post
eterum no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 02:59 PM   #11113
mexxo
Registered User

Likes (Received): 56

;)

Quote:
W ramach tej jednej drogi jej jezdnie się łączą. Nie jest to zatem skrzyżowanie
... no i torowiska nie ma ...
mexxo no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 03:28 PM   #11114
maly1000
Registered User

maly1000's Avatar

Likes (Received): 18

Patrzę na Google Maps i korki dziś jakby mniejsze niż w piątek - ktoś potwierdzi jak się dziś po Żywcu jeździ?
maly1000 no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 04:04 PM   #11115
marekwojcik
Registered User

Likes (Received): 28

Z tego co ja widzę, zjazd na węźle Żywiec Soła duzo lepiej, ale samo miasto stoi...

marekwojcik no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 06:08 PM   #11116
Masterczulki
Registered User

Ludzie chyba się nauczyli i dzielą się na S69 i na starą drogę Przy otwarciu stara była pusta a S69 zakorkowana
Old July 27th, 2015, 07:19 PM   #11117
John Deere
SZY

John Deere's Avatar

Lipcowe, lotnicze, ze strony nadzoru:

WIĘCEJ

Incognito8848, Rafał', los77, ABArch, Toye and 16 others liked this post
John Deere no está en línea   Reply With Quote
Old July 27th, 2015, 10:57 PM   #11118
quakus
Registered User

Likes (Received): 49

ukhm czy to było robione juz po otwarciu drogi? bo chyba jeden samochód pod prąd tu jedzie http://s69-bielsko-zywiec.pl/images/...e4cdfacf80.jpg
quakus no está en línea   Reply With Quote
Old July 28th, 2015, 01:23 PM   #11119
Luki_SL
Moderator

Luki_SL's Avatar

Likes (Received): 16427

Zdjęcia są robione przed otwarciem w momencie, gdy w okolicy węzła Żywiec Soła był puszczony ruch po zachodniej jezdni.
Dywagacje a propos braku aktualizacji google wylądowały w : [Drogi] Atlasy, mapy samochodowe, nawigacja
Old July 28th, 2015, 07:25 PM   #11120
cwaniak6666
Registered User

Likes (Received): 250

Panowie - jechałem dzisiaj o 9:00 z Żywca do Bielska i o 16 z powrotem. Czyli w godzinach szczytu.
Troche mi się śpieszyło i od Żywca jechałem starą drogą DK 69 i ...... przelot prawie bez korka. Widać wszyscy się przenieśli na S69.

Jak wracałem o 16 to też nie było korka na DK 69 może niewielkie zwolnienie od Statoil do ronda ale przelot a korek był tradycyjnie na Wesołej i na Armii Krajowej ale w kierunku od ul. Leśnianka do rondo McDonald czyli tradycyjne powroty z pracy wszyscy na most Widzyka.

A więc wszyscy jadący z Żywca do Bielska i z powrotem omijajcie węzeł Soła i uciekajcie na starą DK 69.
cwaniak6666 no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
śląskie, żywiec, bielsko, bielsko-biała, dk69, droga ekspresowa

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules