search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Wielkopolska, Kujawy, Lubuskie > » Bydgoszcz

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 4 votes, 5.00 average.
Old April 28th, 2010, 12:55 PM   #41
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 528

^ Wyżej wzmiankowana inicjatywa nie zmieniła nic. Przynajmniej w zauważalny sposób i przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego mieszkańca miasta - być może grupa jest zbyt mało medialna i nie informuje o swoich sukcesach. Być może (głowy nie dam) ich zasługą są zmienione szyldy dwóch żabek w kamienicach - kute, solidne, nawet ładne (chyba że to inicjatywa samej żabki).Pan plastyk zaliczył sam dość kontrowersyjne posunięcia więc trudno od niego wymagać żeby pomagał w faktycznym dbaniu o estetykę miasta. Do jego "najznamienitszego" posunięcia zaliczyłbym zasugerowanie by modernistyczny budynek Pałacu Młodzieży pomalować na pomarańczowe pasy...

Podsumowując - sama inicjatywa na pewno cenna i potrzebna ale może w innym składzie osobowym.

Sponsored Links
Old April 28th, 2010, 12:58 PM   #42
a_weirdo
łowca hotdogów

Likes (Received): 64

Poza premiami dla urzędników nic z tego nie wyszło.
a_weirdo no está en línea   Reply With Quote
Old July 7th, 2011, 06:42 PM   #43
[email protected]
Registered User

Likes (Received): 97

Myślę, że najwyższy czas, żeby odświeżyć ten, bo wątek, bo dużo jest w tej kwestii do zrobienia w mieście. Na pierwszy ogień: żółte barierki

Widać wyraźnie, że żółty kolor w tym miejscu zupełnie nie pasuje, aż się prosi o zmianę. Moglibyśmy się wzorować na innych miastach, np. Poznaniu czy Gdańsku, gdzie takie elementy są w kolorze ciemno zielonym i wygląda to znacznie lepiej.
Dla odmiany można podać dobry przykład z naszego miasta, czyli ujednolicenie kolorów latarni i słupów sygnalizacji w Centrum:

Poważnym problemem są u nas bazgroły na ścianach, zwłaszcza w Śródmieściu, które jest przecież wizytówką miasta...Tu macie przykład ze świeżo wyremontowanych bulwarów:

Poza tym bohomazy pojawiły się ostatnio na Copernicanum i wyremontowanej kamienicy na 3 Maja.

Myślę, że wątek trzeba przenieść do Inwestycji, bo tu nikt do niego nie zagląda, co Wy na to?
Old July 9th, 2011, 10:25 AM   #44
[email protected]
Registered User

Chyba dobry miałem pomysł z tym przeniesieniem, bo jak widzę tu nikt nie zagląda. Zgłoszę do moda wniosek o przesunięcie tematu do inwestycji. Jeśli się nie uda, bo w końcu to nie mój wątek, to założę nowy w dziale inwestycje.
Old July 9th, 2011, 04:01 PM   #45
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Likes (Received): 15

Daleko od nas robią takie ławki z betonu Co myślicie? Pięknie wyglądałyby np. nad bulwarami

Łucznik z Bydgoszczy no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 11:10 AM   #46
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Quote:
Originally Posted by [email protected] View Post
Zgłoszę do moda wniosek o przesunięcie tematu do inwestycji.
Miejsce wątków o estetyce jest w tym dziale.

Quote:
Originally Posted by Łucznik z Bydgoszczy View Post
Daleko od nas robią takie ławki z betonu Co myślicie? Pięknie wyglądałyby np. nad bulwarami
To jest z betonu? Czad.

Gdzie takie rzeczy robią?

Na forum istnieją wątki ogólne:
Dlaczego skasowano mojego posta w dziale drogowym ->
Ogłoszono program budowy dróg ->
Odwołano ministra ->
Nie zaśmiecaj takimi sprawami wątków dotyczących poszczególnych inwestycji.

Naprawdę ważne informacje do zamkniętych wątków można dodać (w dokładnie taki sposób).
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 10th, 2011, 02:30 PM   #47
[email protected]
Registered User

Szczerze mówiąc nie przemawiają do mnie za bardzo te ławki, chociaż musiałbym się zastanowić gdzie by dobrze pasowały...może na wyremontowanej Dworcowej?
Old July 11th, 2011, 11:42 AM   #48
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3575

Fajne te ławki Pasowałyby na Dworcowej, bo do bulwaru chyba niekoniecznie, tak samo nie do Wyspy, tam jest już za duży balagan...

Dodałam tag bydgoski, może frekwencja się zwiększy, bo część ludzi czyta wg tagu
Co do estetyki, ostatnio GW ekscytuje się Pomnikiem Czynu Społecznego i przyległościami:
wywiad z Matowską w sprawie ożywienia skweru

Sam pomysł nie jest taki najgorszy, bo teraz to jest i tak tylko trawnik poprzecinany alejkami plus betonowe UFO, pytanie, co by powstało tam w zamian...

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2011, 07:44 PM   #49
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
To jest z betonu? Czad.
Gdzie takie rzeczy robią?
W Buenos Aires. Poważnie

Napisałem do nich nawet maila, z prośbą o cennik, ale tylko z ciekawości. Koszt transportu tego, zabija sens, bo o masowym zamówieniu, w przypadku takich freaków, nie ma mowy.
Quote:
Szczerze mówiąc nie przemawiają do mnie za bardzo te ławki, chociaż musiałbym się zastanowić gdzie by dobrze pasowały...może na wyremontowanej Dworcowej?
Myślęcinek?!

Quote:
Originally Posted by partyzantka View Post
Fajne te ławki Pasowałyby na Dworcowej, bo do bulwaru chyba niekoniecznie, tak samo nie do Wyspy, tam jest już za duży balagan...
Zgoda
Quote:
Co do estetyki, ostatnio GW ekscytuje się Pomnikiem Czynu Społecznego i przyległościami:
wywiad z Matowską w sprawie ożywienia skweru

Sam pomysł nie jest taki najgorszy, bo teraz to jest i tak tylko trawnik poprzecinany alejkami plus betonowe UFO, pytanie, co by powstało tam w zamian...
Nie rozumiem tego usilnego szukania formuły dla tego miejsca.
Jest ładny, ale zaniedbany teren, który trzeba zrewitalizować. Lepiej połączyć go z 3 maja i Dzielnicą Muzyczną, wyburzyć ten pomnik i będzie pięknie. Prosto i ładnie. Zwykłe też może być piękne.

Jak czytam o pomysłach "oddania tego artystom", to mam dreszcze.

Last edited by Łucznik z Bydgoszczy; July 11th, 2011 at 07:52 PM.
Old July 11th, 2011, 08:09 PM   #50
ethanak
Registered User

ethanak's Avatar

Likes (Received): 528

Ja tam mam dreszcze jak sobie pomyślę co mogli wymyślić plastycy dla elewacji na Liceum Plastycznym...
Old July 11th, 2011, 08:13 PM   #51
partyzantka
o mój Śląsku

partyzantka's Avatar

Likes (Received): 3575

Może nie mogą, może to jest zabytek?

Mnie bardziej interesuje, czy jeśli jest kamienica w pierzei [mam na myśli Świętojańską], to kto pozwala wynajmującemu pomieszczenie na sklep na przemalowanie sobie ściany przy witrynach. Mam na myśli konkretnie sklep z artykułami skejciarskimi [?] i wymalowany tematycznie fragment fasady.

Ta piosenka powstała za z Unii Europejskiej pieniądze. Zawiera wiele ułatwień i udogodnień. Napisana została w taki sposób, aby nieprzeczytanie jej nie uniemożliwiało zabrania w tej sprawie głosu i wypowiedzenia się na forum. Na koniec proponujemy państwu praktyczną w formułowaniu krytycznych uwag pomoc, proponujemy kilka poglądów do posiadania gotowych, które głos krytyczny w dyskusji internetowej lub towarzyskiej zabrać pozwolą, należy wyłącznie za pomocą wytnij/wklej opcji uważać te, które wydają nam się najbardziej swoje.
partyzantka no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2011, 08:47 PM   #52
Łucznik z Bydgoszczy
Registered User

Quote:
Może nie mogą, może to jest zabytek?

Mnie bardziej interesuje, czy jeśli jest kamienica w pierzei [mam na myśli Świętojańską], to kto pozwala wynajmującemu pomieszczenie na sklep na przemalowanie sobie ściany przy witrynach. Mam na myśli konkretnie sklep z artykułami skejciarskimi [?] i wymalowany tematycznie fragment fasady.
Nikt i nikt nie pyta. Malujom.
Old July 12th, 2011, 04:07 PM   #53
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9123

Quote:
Chyba dobry miałem pomysł z tym przeniesieniem, bo jak widzę tu nikt nie zagląda. Zgłoszę do moda wniosek o przesunięcie tematu do inwestycji. Jeśli się nie uda, bo w końcu to nie mój wątek, to założę nowy w dziale inwestycje.
Quote:
Dodałam tag bydgoski, może frekwencja się zwiększy, bo część ludzi czyta wg tagu
No i to wystarcza, żeby trafić do wątku... w każdym wątku powinno się dodawać tagi

---
Jeśli chodzi o żółte barierki - z tym to ciężko wygrać (patrz Szczecin - długo walczyli, pojawiły się nawet szare, ale ostatnio znowu żółte wstawili)

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowe zdjęcia (obecnie Goerlitz) -> Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2011, 04:17 PM   #54
Czapka
Registered User

Likes (Received): 180

Obawiam się, że jeśli chodzi o barierki, to wszelkie propozycje odnośnie ich malowania rozbite zostaną argumentem oficjeli, że muszą one być w barwach oczo... (tzn. rzucającym się w oczy ;-)).
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2011, 04:53 PM   #55
[email protected]
Registered User

Chyba ten argument jest jednak chybiony, dlaczego w Poznaniu, czy Gdański można, a u nas nie? Barierki ciemno zielone lub czarne, lub w jeszcze innym stonowanym kolorze o wiele lepiej komponują się z jakimkolwiek otoczeniem i prawie wszędzie pasują, natomiast żółte prawie nigdzie. Jaki może być argument przeciw?
Jeśli można było u nas przemalować słupy sygnalizacji świetlnej z szarego na "czarny", to dlaczego nie można by przemalować barierek?
Old July 12th, 2011, 05:56 PM   #56
Czapka
Registered User

Likes (Received): 180

Starałem się przedstawić potencjalny argument jakim posłużą się osoby odpowiedzialne za tę kwestię w naszym mieście. A tak swoją drogą, to z punktu widzenia kierowcy, chyba jednak wolę by tego typu barierki nie komponowały się zbytnio z otoczeniem (nie mówię, że musi być to koniecznie "żarówa", ale trzeba znaleźć jakieś pośrednie wyjście).
Czapka no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2011, 07:47 PM   #57
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda miasto ofajdane żółtymi barierkami, to zachęcam do poczytania wątku o estetyce Szczecina. Mamy spore doświadczenia.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2011, 06:00 PM   #58
[email protected]
Registered User

Quote:
Originally Posted by Czapka View Post
Starałem się przedstawić potencjalny argument jakim posłużą się osoby odpowiedzialne za tę kwestię w naszym mieście. A tak swoją drogą, to z punktu widzenia kierowcy, chyba jednak wolę by tego typu barierki nie komponowały się zbytnio z otoczeniem (nie mówię, że musi być to koniecznie "żarówa", ale trzeba znaleźć jakieś pośrednie wyjście).
Hmm, wydaje mi się w Poznaniu, czy Gdańsku nie ma więcej kolizji czy wypadków spowodowanych tym, że barierki są ciemno zielone i mniej rzucają się w oczy w otoczeniu. Myślę, że jeśli zmieniły się władze w ZDMiKP to można by wyjść z taką propozycją do zarządu. Po coś mamy chyba plastyka miejskiego...
Old July 13th, 2011, 08:44 PM   #59
User04
Registered User

Likes (Received): 0

..

Last edited by User04; March 31st, 2012 at 05:44 PM.
User04 no está en línea   Reply With Quote
Old July 13th, 2011, 09:01 PM   #60
krystiand
ВАИNЕD

Likes (Received): 9123

Ale on nie napisał, że wygrali z żółtymi barierkami... on napisał, że mają spore doświadczenie w walce z tym (jak dobrze pamiętam to SENS dużo robi), ale po kilku wstawkach szarych znowu zamontowali żółte

Wątki zdjęciowe na skyscrapercity: Nowe zdjęcia (obecnie Goerlitz) -> Europa, Czarnobyl, Maroko
krystiand no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz

Thread Tools
Rate This Thread
Rate This Thread:

Posting Rules