search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Transport miejski i regionalny

Transport miejski i regionalny Komunikacja zbiorowa oraz rowerowa

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 30th, 2010, 02:06 PM   #61
_tomakow_
mmm skyscraper i love you

_tomakow_'s Avatar

Likes (Received): 45

W ostatni weekend wiozłem rower auobusem do deworca PKP. Miałem ze sobą duży plecak, śpiwór, kilka drobnych rzeczy. Temperatura dochodziła do 30st. a ja na dworzec PKP mam ok 45 minut jazdy rowerem więc skasowałem bilet normalny [!] i ruszyłem w drogę, bo nie wyobrażam sobie jazdy z pełnym ekwipunkiem. Na szczęście przez 20 minut jazdy nie wsiadł żaden kanar. Czy wyrzuciłby mnie z ważnym skasowanym za rower biletem normalnym? Dałby mi mandat? To by był dopiero absurd... Zarówno autobusy i tramwaje mają wystarczającą ilość miejsca na rowery wózki itp. Może drogowcy niech najpierw pomyślą o ścieżkach rowerowych bo w niektóre miejsca łatwiej dojechac z rowerem autobusem niż na rowerze Nawet w PKP promują wyjazdy rowerowe dalej poza miasto pociągiem i stosują różne promocje a w mieście ciągle rzucają kłody pod koła...
_tomakow_ no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old June 30th, 2010, 07:06 PM   #62
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Likes (Received): 754

Quote:
Originally Posted by _tomakow_ View Post
skasowałem bilet normalny [!]
A jaka to sensacja, że skasowałeś bilet normalny? Możliwe, że się mylę, ale prawdopodobnie już za sam plecak + śpiwór powinieneś go skasować (suma wymiarów >120 cm), a ulgowy w tej sytuacji = mandacik

Quote:
Czy wyrzuciłby mnie z ważnym skasowanym za rower biletem normalnym? Dałby mi mandat?
To już zależy od kanara - w regulaminie nie jest zdefiniowany zakaz przewożenia rowerów, a 'przedmiotów mogących stanowić zagrożenie dla innych pasażerów' (czy jakoś tak). Rower akurat może do takich należeć - ma sporo wystających krawędzi i nie idzie go idealnie zakotwiczyć w autobusie - więc gdybyś trafił na upierdliwego służbistę, to pewnie byłby problem...

Jakoś w marcu czy kwietniu widziałem osobiście sytuację, gdzie kierowca (którego w dodatku znam osobiście) na 94 wyrzucił z autobusu chłopaka, który wsiadł na Igrzyskowej z rowerem, bo poszła mu dętka. Tego dnia był to przedostatni 94 w stronę miasta. I nie wiem, jak dalej potoczyły się losy tego rowerzysty, ale i tak miał przechlapane: w najlepszym wypadku pół godziny czekania przy coraz niższej temperaturze, a w najgorszym: spacerek ładnych parę km z buta...

truman-lodge no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2010, 08:04 AM   #63
_tomakow_
mmm skyscraper i love you

_tomakow_'s Avatar

Likes (Received): 45

Quote:
Originally Posted by truman-lodge View Post
A jaka to sensacja, że skasowałeś bilet normalny?
A taka, że ogólnie kasuje się bilet ulgowy a ja poświeciłem całe 1,30zł zeby na pewno nikt mnie nie wyrzucil
Quote:
Możliwe, że się mylę, ale prawdopodobnie już za sam plecak + śpiwór powinieneś go skasować (suma wymiarów >120 cm), a ulgowy w tej sytuacji = mandacik
Na szczęscie plecak i śpiwór nie nalezały do tych najwiekszych jeszcze jakby mi za to mandat wlepili to byłby szczyt złośliwości.

Quote:
Jakoś w marcu czy kwietniu widziałem osobiście sytuację, gdzie kierowca (którego w dodatku znam osobiście) na 94 wyrzucił z autobusu chłopaka, który wsiadł na Igrzyskowej z rowerem, bo poszła mu dętka. Tego dnia był to przedostatni 94 w stronę miasta. I nie wiem, jak dalej potoczyły się losy tego rowerzysty, ale i tak miał przechlapane: w najlepszym wypadku pół godziny czekania przy coraz niższej temperaturze, a w najgorszym: spacerek ładnych parę km z buta...
Dlatego zapis o mozliwości przewożenia rowerów niezdatnych do jazdy jest sporym osiagnięciem naszych drogowców
_tomakow_ no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2010, 12:43 PM   #64
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Quote:
A taka, że ogólnie kasuje się bilet ulgowy a ja poświeciłem całe 1,30zł zeby na pewno nikt mnie nie wyrzucil
I tak by Cię wyrzucili - za rower

Quote:
Originally Posted by _tomakow_
jeszcze jakby mi za to mandat wlepili to byłby szczyt złośliwości.
No byłby. Ale wszystko w majestacie prawa

Old July 1st, 2010, 12:44 PM   #65
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Quote:
Gdzie w Bydgoszczy ustawić stojaki na rowery?

Minął termin zgłaszania wniosków w sprawie miejsc na stojaki rowerowe. Bydgoszczanie przysłali ich kilkadziesiąt. Jeszcze w tym miesiącu mają stanąć na ulicach naszego miasta.
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz...a_rowery_.html

Tym razem podali poprawny adres...

Old July 1st, 2010, 12:51 PM   #66
ka__zet
yet another transit geek

Likes (Received): 599

Quote:
Za bagaż kasuje się normalny, zawsze.
ka__zet no está en línea   Reply With Quote
Old July 1st, 2010, 01:43 PM   #67
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Quote:
Zielone światło dla rowerów w autobusie

Bydgoszczanie będą mogli od połowy września przewozić rowery miejskimi autobusami i tramwajami bez żadnych ograniczeń - zdecydowali radni. Jedyny warunek to skasowanie biletu za 1,3 zł.

[...]

Nowe przepisy zaczną obowiązywać 16 września.
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz...autobusie.html

No i proszę. Raz dwa, szast prast i już jest. Ile to minęło, kilkanaście godzin? Magia wyborów Tylko dlaczego przepis nie może obowiązywać od 15 lipca? Albo chociaż 1 sierpnia...

Old July 11th, 2010, 12:01 PM   #68
johny..byd
Registered User

johny..byd's Avatar

Likes (Received): 1941

Gazeta.pl:
Rowerzyści proponowali, Siuda nie chciał słuchać

Drogowcy dokonają pomiaru ruchu pieszych i rowerów na ul. Gdańskiej, by zbadać, czy można udostępnić chodnik rowerzystom - to efekt czwartkowej, burzliwej debaty w "Gazecie".

W redakcji z naszej inicjatywy spotkali się: Jan Siuda - szef Zarządu Dróg Miejskich i jego pracownicy oraz przedstawiciele organizacji rowerowych - głównie Masy Krytycznej i Bydgoszczy Rowerowej. Mieli rozmawiać o możliwości wytyczenia ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Gdańskiej. "Gazeta" walczy o to wspólnie z rowerzystami.

Choć szef drogowców chętnie zgodził się na debatę i - gdy umawialiśmy się na spotkanie - był otwarty na propozycje cyklistów, wczoraj nagle zmienił zdanie.

Już na początku debaty zapowiedział, że budowa ścieżki z centrum do Myślęcinka jest niemożliwa. - Całkowitej modernizacji ul. Gdańskiej można spodziewać się może za siedem, a może za 17 lat - zaczął. - Proszę spojrzeć na ul. Gdańską od rana do godz. 15. Wyznaczając ścieżkę, czy to na chodniku, czy pomiędzy chodnikiem a torem tramwajowym, tracimy miejsca postojowe. A one są potrzebne. Nie będziemy wypowiadali wojny kierowcom, którzy dojeżdżają tu do pracy czy na zakupy - dodał.

A potem, wspierany przez swoich pracowników, przez ponad godzinę odrzucał wszystkie argumenty rowerzystów, nawet nie próbując z nimi dyskutować.

Ci próbowali cierpliwie tłumaczyć drogowcom, że drogę rowerową do Myślęcinka można wytyczyć bez ponoszenia gigantycznych kosztów, tworzenia skomplikowanych projektów i robienia wielkich remontów.

Zaangażowany w rowerowe akcje Karol Zamojski z Wyższej Szkoły Gospodarki wyliczał, że pomiędzy ul. Kamienną a Mickiewicza w godzinach szczytu stoi ok. 220 samochodów. - Gdyby zlikwidować parking na chodniku z jednej strony i tam gdzie można wyznaczyć miejsca postojowe równolegle do jezdni, zmniejszamy ich liczbę o ok. 30 proc. Czyli dosłownie o kilkadziesiąt. Chyba nie grozi to wojną? - dopytywał.

Jednak dyrektor Zarządu pozostawał nieugięty. - Polityka miasta sprowadza się do dopuszczania ruchu rowerowego, a nie jego promocji - stwierdził.

Z kolei Łukasz Juszczak z Bydgoszczy Rowerowej zaproponował, aby dopuścić ruch rowerzystów po chodniku, ale bez wyznaczania specjalnego pasa.

- Na początku chodnika wystarczyłoby postawić znak "droga dla pieszych" z tabliczką "nie dotyczy rowerzystów" - mówił. - To rozwiązanie praktykowane w innych miastach. Co dzięki temu osiągamy? Ci rowerzyści, którym się spieszy, nie boją się jeździć między samochodami, korzystają z ulicy. A np. osoby starsze, które jeżdżą powoli, przemieszczałyby się chodnikami. I tak robią to teraz, ale z tym znakiem nie łamaliby prawa i byliby bezpieczniejsi. To tymczasowe rozwiązanie, ale dzięki temu miasto pokazałoby, że rowerzysta nie jest wrogiem - wyjaśniał.

Zdaniem Juszczaka wyznaczanie pasa na chodniku wymusiłoby na wszystkich rowerzystach korzystanie ze ścieżki. A to mogłoby powodować np. konflikty pomiędzy pieszymi a cyklistami, gdy ci spiesząc się, jechaliby za szybko.

Drogowcy jednak i w tym pomyśle dopatrzyli się problemów. Siuda i towarzyszący mu urzędnicy nie byli pewni, czy to propozycja zgodna z prawem. Argumentowali, że ruch na chodniku ul. Gdańskiej jest za duży, żeby jeszcze wpuszczać rowery.

Po długiej dyskusji w końcu jednak zadeklarowali: - W ciągu miesiąca dokonamy pomiarów, jaki jest ruch pieszych i rowerzystów i czy nie dochodziłoby do kolizji między nimi. Policzymy, ile dokładnie osób korzysta z poszczególnych odcinków ul. Gdańskiej - zapowiedział Maciej Gust z ZDMiKP.

Udostępnienie chodnika dla rowerzystów wymusiłoby też likwidację parkingu przynajmniej po jednej stronie Gdańskiej, pomiędzy Świętojańską a Kamienną. Dlatego drogowcy zbadają, ilu kierowców dotknąłby ten problem.

Kolejne spotkanie drogowców z rowerzystami zaplanowaliśmy w sierpniu. Wtedy dyrektor Siuda i jego pracownicy mają przedstawić nam swoje obliczenia.

"Polityka miasta sprowadza się do dopuszczania ruchu rowerowego, a nie jego promocji" - i tyle w temacie. Podobnie robią z tramwajami.
johny..byd no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2010, 12:15 PM   #69
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2187

Podobnie robią ze wszystkim. Siuda to powinien w klatce siedzieć i powinni go pokazywać w objazdowym zoo. Mam nadzieję, że ten osobnik pójdzie na dno razem z KD jesienią.
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old July 11th, 2010, 04:55 PM   #70
saakaszwili
Registered User

saakaszwili's Avatar

Likes (Received): 245

Quote:
Nie będziemy wypowiadali wojny kierowcom, którzy dojeżdżają tu do pracy czy na zakupy - dodał.
A od kiedy to Siuda dba też o kierowców? Każąc im jeździć autobusami?
Dojeżdżam codziennie do pracy rowerem ponad 15 km, cześć ścieżkami, część nie. Ta część bez ścieżek jest do wykonania prawie bez inwestycji - na razie przynajmniej - farba i wyznaczenie ścieżki. Ale trzeba otwarcia na ludzi.
Ta rozmowa pokazała, że podejście "niedasię" panuje w ZDMiKP.
saakaszwili no está en línea   Reply With Quote
Old July 12th, 2010, 12:55 AM   #71
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Quote:
Originally Posted by johny..byd, ale tak naprawdę to Siuda Jan View Post
Polityka miasta sprowadza się do dopuszczania ruchu rowerowego, a nie jego promocji
!!!!

Siuda Jan słynie ze swoich złotych myśli; to zdanie pokazuje, że utrzymuje wysoką formę. Może nie best of the best, ale czołówka. Opadła mi szczęka.

To jest kolejny argument do przeprowadzenia wielkiej, ale to wielkiej, wielkiej, WIELKIEJ mobilizacji przed listopadowymi wyborami. By całą tą bandę posłać na zieloną trawkę raz na zawsze!!

Old July 30th, 2010, 01:10 PM   #72
saakaszwili
Registered User

saakaszwili's Avatar

Likes (Received): 245

Quote:
Rowerzysta: Trzeba wykształcić kompetentnych drogowców
Rozmawiała Anna Tarnowska2010-07-30, ostatnia aktualizacja 2010-07-30 12:32

- Władze Amsterdamu mówią wprost, że gdyby nie rowery, trzeba by wyburzyć pół miasta pod ulice. Bo rower to najbardziej efektywny środek transportu: zajmuje dziesięć razy mniej miejsca niż samochód, nie truje i nie hałasuje - mówi Aleksander Buczyński*

Anna Tarnowska: Co to są miasta rowerowe?

Aleksander Buczyński: To miasta, w których poruszanie się rowerem jest łatwe, przyjemne i przede wszystkim bezpieczne. Dzięki temu są czystsze, cichsze, zdrowsze i przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i turystów. Kiedy byłem na wizycie studyjnej w Berlinie, pierwsze wrażenie ludzi z różnych miast Polski było: "Jak tu cicho...". A to przecież trzymilionowa, tętniąca życiem stolica.

Czy w Polsce stworzenie takich rowerowych miast jest w ogóle możliwe?

- Oczywiście, ale trzeba pozbyć się kompleksów i wykształcić kompetentnych drogowców, nastawionych na rozwiązywanie problemów, a nie znajdowanie usprawiedliwień. Pretekst do tego, żeby nie tworzyć udogodnień dla rowerzystów, zawsze można znaleźć. Ale przegląd miast rowerowych, w których infrastruktura drogowa jest znakomicie przystosowana do potrzeb cyklistów, pokazuje, że są to tylko preteksty, a nie obiektywne uwarunkowania. Najbardziej rowerowymi miastami są oczywiście te holenderskie i duńskie. Ale gonią je też niemieckie, austriackie, szwajcarskie, szwedzkie, fińskie, niektóre brytyjskie, irlandzkie czy włoskie. Są tak różne, że obalają wszelkie przesądy, np. na temat wpływu klimatu czy wielkości miasta na popularność rowerów. A same miasta na tym zyskują.

W jaki sposób?

- To oszczędność miejsca i pieniędzy. Władze Amsterdamu mówią wprost, że gdyby nie rowery, trzeba by wyburzyć pół miasta pod ulice. Rower jest jak siedmiomilowe buty: zajmuje dziesięć razy mniej miejsca niż samochód, zarówno kiedy jedzie, jak i parkuje. Nie smrodzi, nie truje środowiska, nie hałasuje i przejeżdża przez centrum szybciej niż auto, które stoi w korkach.

Ale i rowerowe miasta jakoś muszą sobie radzić z ruchem samochodowym.

- Ułatwienia dla rowerzystów niekoniecznie muszą oznaczać utrudnienia dla kierowców. Ale 70-80 proc. sieci ulic w tych miastach to strefa "Tempo 30", w której samochód po prostu musi dostosować swoją szybkość do rowerów. Zwłaszcza w centrum i na trasach dojazdowych do niego ruch samochodowy ogranicza się do minimum. Dużo jest elementów, które nie uniemożliwiają korzystania z samochodu, ale do niego zniechęcają - tam, gdzie rower może przejechać na wprost, auto musi nadkładać drogi.

Czyli można budować ścieżki rowerowe, nie przekopując całej ulicy.

- W niektórych miejscach, zwłaszcza w centrum, wystarczy umiejętne wyznaczenie pasów na jezdni. Najważniejsze jednak to pamiętać o rowerach przy każdej inwestycji miejskiej - od budowy nowej ulicy po remont chodnika czy sygnalizacji na skrzyżowaniu. W ścieżkach rowerowych najwięcej kosztuje poprawianie tego, co zostało spartaczone przy okazji innej inwestycji - zdarza się na przykład, że przeprowadzenie ścieżki wymaga przestawienia niedawno wyremontowanych sygnalizatorów lub latarni, co wielokrotnie zwiększa koszty. Nie rozumiem tłumaczeń drogowców, że miasta nie stać na budowę dróg rowerowych, bo one są jednym z najtańszych rodzajów infrastruktury. Miasta może nie być stać na drogi dla samochodów, które są faktycznie drogie, ale pieniądze na ścieżki rowerowe zawsze można znaleźć w budżecie.

Wspólnie z rowerzystami walczymy o ścieżkę rowerową wzdłuż ulicy Gdańskiej. Jakie rozwiązanie z tych, które zaproponowaliśmy wcześniej, jest najlepsze?

- Jest to ulica prowadząca do ścisłego centrum miasta. Dlatego podobają mi się pomysły z wyznaczaniem pasów dla rowerów z jezdni. W ten sposób zniechęcamy do wjazdu samochodem do centrum, a jednocześnie oferujemy alternatywę.

Ile można zaoszczędzić dojeżdżając do pracy rowerem, a nie samochodem?

- Koszty i czas przejazdu samochodem bardzo różnią się w zależności od miasta i marki. Jeśli do pracy mamy 10 km, rowerem pokonamy ten dystans w 40 minut, a w przypadku osób wysportowanych nawet w pół godziny. Jeżeli pracujemy w centrum, autem zejdzie nam tyle samo. Ale półgodzinne siedzenie w samochodzie to tylko strata czasu. A jadąc 30 minut na rowerze, fundujemy sobie niezbędną codzienną dawkę ruchu. Nie wspominam o kosztach benzyny, AC, OC i przeglądów technicznych.

*Aleksander Buczyński - ekspert ds. komunikacji rowerowej Centrum Zrównoważonego Transportu. Projektant koncepcji sieci tras rowerowych m.in. dla Warszawy, Olsztyna, Białołęki, powiatu hajnowskiego i gminy Wołomin. Autor pierwszego w Polsce kompleksowego opracowania wypadków drogowych z udziałem rowerzystów. Teraz zajmuje się pomiarami ruchu rowerowego i analizą danych o zdarzeniach drogowych z udziałem rowerzystów w Zespole ds. Ścieżek Rowerowych w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad

źródło

"- Oczywiście, ale trzeba pozbyć się kompleksów i wykształcić kompetentnych drogowców nastawionych na rozwiązywanie problemów, a nie znajdowanie usprawiedliwień." - zna Siudę czy jak?
saakaszwili no está en línea   Reply With Quote
Old August 6th, 2010, 08:58 AM   #73
UncleLion
Registered User

UncleLion's Avatar

Likes (Received): 0

Stowarzyszenie Bydgoszcz Rowerowa przygotowało kolejny projekt:
Bydgoska mapa Rowerowa.

"Projekt jest obecnie w fazie rozwojowej. Do tej pory wprowadziliśmy kompletną sieć dróg rowerowych Bydgoszczy, szlaków rowerowych i pieszych z okolic miasta. Uzupełniamy bazę sklepów, serwisów, parkingów rowerowych oraz przeszkód na drogach rowerowych. W planach jest dodanie informacji o atrakcjach turystycznych dostępnych dla rowerzystów, miejscach postojowych i innych.

Jest to bardzo czasochłonny proces, dlatego bardzo prosimy o pomoc w dodawaniu nowych punktów! Na stronie znajduje się formularz, dzięki któremu dodanie nowego punktu do mapy zajmie kilka sekund. Jeśli znasz parkingi, sklepy lub usterki na drogach rowerowych, których nie ma na mapie, po prostu je dodaj."
źródło

Last edited by UncleLion; August 6th, 2010 at 09:03 AM.
UncleLion no está en línea   Reply With Quote
Old August 10th, 2010, 11:39 PM   #74
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Likes (Received): 409

Przedłużają ścieżkę rowerową nad kanałem .... o jakieś 100m, w sumie to nie wiem po co, bo po zjeździe ze ścieżki i tak trzeba się cofnąć kilkanaście metrów Po drugiej stronie kanału jest ks gwiazda.

Dobre i to
krajan no está en línea   Reply With Quote
Old August 11th, 2010, 12:05 AM   #75
Din Sevenn
Stop cymbałom w KP!

Din Sevenn's Avatar

Likes (Received): 2187

Szkolenie dla ZDMiKP na podstawie widoków z tzw. "normalnego kraju":

Szok toż to! 2 (słownie DWA) pasy!
Bydgoszcz to 8. największe miasto w Polsce. Trzeba zrobić wszystko, żeby nasze miasto było przynajmniej 8. nie tylko pod względem ludności, ale również nauki, biznesu i innych, ważnych dziedzin życia.
PLATFORMA MULTIMODALNA W BYDGOSZCZY
Din Sevenn no está en línea   Reply With Quote
Old January 31st, 2011, 02:37 PM   #76
UncleLion
Registered User

UncleLion's Avatar

Likes (Received): 0

W ubiegły czwartek odbyło się spotkanie prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego z organizacjami rowerowymi z Bydgoszczy.

Relacja ze spotkania ze strony:
Stowarzyszenia Bydgoszcz Rowerowa

Obiecano nam m.in.
-podjęcie prac nad standardami technicznymi i wykonawczymi infrastruktury rowerowej;
-pełnomocnika rowerowego w mieście
-społeczną radę konsultacyjną która ma mieć wgląd w plany zdmikp.
UncleLion no está en línea   Reply With Quote
Old May 27th, 2011, 11:55 PM   #77
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Co powiecie na przekwalifikowanie tematu na np. Rowerowa Bydgoszcz? Inwestycji zbyt dużo nie ma, a imprezy się odbywają, jak choćby dzisiejszy przejazd Masy Krytycznej (w sumie dwa były). Jakieś zapowiedzi, fotorelacje, bo inaczej temat będzie martwy
Old May 28th, 2011, 12:18 AM   #78
truman-lodge
Człowiek-instytucja

truman-lodge's Avatar

Masa Krytyczna ma akurat swój wątek, gdzieś w czeluściach trzeciej strony, nikt się nie kwapi, by z niego korzystać. Jestem za status quo.

Last edited by truman-lodge; May 28th, 2011 at 12:24 AM.
Old June 2nd, 2011, 10:52 AM   #79
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Powiedziało się A to trzeba powiedzieć też i B

Quote:
To będzie największy rowerowy przejazd przez Bydgoszcz. zgłoszenie on-line.
4 czerwca 2011r. - dużo pozytywnej energii. Rowerowy - słoneczny i muzyczny przejazd przez Bydgoszcz

Zaczynamy o godz.9 - parking przy Galerii Pomorskiej. Start godz.12.

Zobacz listę startową.

Zapoznaj się z regulaminem.

Zobacz trasę rajdu.

Na uczestników rajdu czekają:
  • pamiątkowe -t-shirty dla pierwszych 600 uczestników którzy się zarejestrują przez Internet,
  • czapeczki dla następnych 400 uczestników którzy się zarejestrują przez Internet,
  • kamizelki i gadżety odblaskowe dla dzieci biorących udział w rajdzie,
  • dla każdego uczestnika nr startowy , pierwsza 500 osób zarejestrowanych przez Internet otrzyma imienne nr startowe.

Trasa ulicami Bydgoszczy , start godz.12.00 przy Galerii Pomorskiej.
Przejazd przez Bydgoszcz , dystans ok. 10km, meta rajdu Wyspa Młyńska.

Rajd dla każdego, nie ważne umiejętności, weź rodzinę, znajomych, rower i dołącz do nas !!!
Impreza z udziałem dla osób niepełnosprawnych.
Losowanie wśród uczestników rajdu w roweru turystycznego oraz wielu innych nagród.
Źródło

Dopiero wczoraj przeczytałem o tym w expressie i jestem dopiero 1100+ na liście
Old June 2nd, 2011, 11:04 AM   #80
krajan
in the brick

krajan's Avatar

Jeszcze powiem C

Quote:
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków BUNKIER oraz
Bydgoska Masa Krytyczna zapraszają na

III Rajd Rowerowy z BUNKREM - "Przedmoście Bydgoskie", który odbędzie się 5 czerwca 2011 roku.

Rajd skład się z trzech etapów. Pierwszy etap obejmuje linię polskich umocnień obronnych z 1939 roku oraz kilka innych ciekawych obiektów. Drugi etap - ognisko u Leśniczego w Zielonczynie (prosimy o zabranie prowiantu we własnym zakresie - możliwość kupienia po drodze). Trzeci etap - powrót malowniczą trasą wzdłuż Kanału Bydgoskiego. Przewidujemy postoje przy każdej ze śluz. Łączna długość przejazdu w jedną stronę to 25 km. Czasami będzie trzeba rower poprowadzić.

Do udziału w rajdzie zapraszamy wszystkich posiadających cokolwiek wyposażonego w dwa kółka (mogą być trzy), siodełko, łańcuch, szprychy i co tam jeszcze składa się na sprzęt zwany rowerem! Zakładamy rekreacyjne tempo przejazdu

Miejsca zbiórek:

1. Godzina 10:00 --> ul Artyleryjska - brama na Cmentarz Nowofarny
2. Godzina 10:30 --> ul. nad Torem - Kościół św. Antoniego na Czyżkówku
3. Godzina 11:20 --> ul. Rekinowa - pętla autobusowa

W plecaku warto by znalazła się zapasowa dętka, sprzęt do jej wymiany, latarka.
Prosimy również o kontakt (sms, telefonicznie, email) z osobą prowadzącą, aby zapewnić komunikację w razie "losowych wypadków".

Namiary:
Paweł Warlinski
[email protected]
tel kom 605-125-175

Rajd kończymy przed Rondem Grunwaldzkim

Wszystkie osoby biorące udział w imprezie zobowiązane są do zapoznania się z treścią regulaminu imprez:
viewtopic.php?f=55&t=2242

Zapraszamy do wspólnej zabawy i aktywnego poznawania historii !

Fotorelacja z ostatniej wyprawy

Na bieżąco o wyprawie będziemy pisać na forum.

trasa na ognisko:

Tutaj mam zamiar się pojawić, zresztą w sobotę też spróbuję

Reply

Tags
bydgoszcz, infrastruktura rowerowa, komunikacja rowerowa, kujawsko-pomorskie, rower, rowery

Thread Tools

Posting Rules