search the site
 daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 2nd, 2009, 08:37 AM   #21
rborowik
Drogowy Marzyciel

Likes (Received): 0

Tranzyt jadący obecnie północną obwodnicą Poznania faktycznie zniknie, natomiast dla wielu jazda przez Kostrzyn do Gniezna będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż jazda przez Pobiedziska DK 5. Myślę, że wielkich zmian w Swarzędzu nie będzie, bo już obecnie korki generowane są przez ruch lokalny.
rborowik no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 2nd, 2009, 09:29 PM   #22
Patryjota
DROGI TO MOJA PASJA

Patryjota's Avatar

Likes (Received): 25

Przetarg na "wschodnią obwodnicę" Poznania

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Poznaniu ogłosiła właśnie przetargi na budowę drogi S5 Gniezno - Poznań (węzeł "Kleszczewo") odcinek 1: Gniezno - Czachurki oraz odcinek 2: Czachurki - Kleszczewo.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Poznaniu ogłosiła właśnie przetargi na budowę drogi S5 Gniezno - Poznań (węzeł "Kleszczewo") odcinek 1: Gniezno - Czachurki oraz odcinek 2: Czachurki - Kleszczewo.

W ciągu mającej powstać dwujezdniowej drogi ekspresowej S5 powstanie 7 węzłów (Odcinek 1 - Kleszczewo, Kostrzyn, Iwno i Chorzałki i Odcinek 2 - Woźniki, Fałkowo i Wierzyce) oraz 6 miejsc obsługi podróżnych. Długość obwodnicy to 34,6 km + 4,5 km planowanej przebudowy drogi krajowej nr 5 pod Gnieznem do parametrów S5.

Głównym celem obwodnicy Poznania będzie odciążenie drogi krajowej nr 5 i wschodniej części miasta. W konsekwencji ulegnie przyśpieszeniu ruch w samym mieście jak i na tranzycie przez pojazdy korzystające z obwodnic. Duże znaczenie ma, także obniżenie emisji spalin i hałasu na terenie Poznania i przez takie miejscowości jak Łubowo, Pobiedziska i Kobylnicę , przez które obecnie przebiega droga krajowa nr 5 . Natężenie ruchu przy wylocie z miasta wynosi 16898 pojazdów na dobę , a prognozowana na 2020r. wynosić będzie 33733 pojazdów na dobę.

źródło:GDDKiA O/Poznań

O dziwo Gdaka nie rzuciła żadnym terminem
Old April 3rd, 2009, 09:25 AM   #23
revolta
BANNED

Quote:
Originally Posted by Rusonaldo View Post
O czym Ty gadasz?? Tranzyt zniknie całkowicie ze Swarzędza więc korki się zmniejszą.
A2 prawie nikt nie jezdzi - to absurd na skale swiatowa. Ruch na poznanskiej Baltyckiej, Lutyckiej i Lechickiej zamiast sie zmniejszyc raczej wzrasta. Moze po wybudowaniu S11 cos sie zmieni ale nie sadze ze bedzie to wielka rewolucja - Poznan to nie Pcim Dolny i obwodnica niczego nie zmieni - bezposredni tranzyt stanowi niewielka czesc ruchu w Poznaniu i okolicach.

Last edited by revolta; April 3rd, 2009 at 09:30 AM.
revolta no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 10:14 AM   #24
wachu1511
Registered User

wachu1511's Avatar

Likes (Received): 121

Quote:
Originally Posted by revolta View Post
A2 prawie nikt nie jezdzi - to absurd na skale swiatowa. Ruch na poznanskiej Baltyckiej, Lutyckiej i Lechickiej zamiast sie zmniejszyc raczej wzrasta. Moze po wybudowaniu S11 cos sie zmieni ale nie sadze ze bedzie to wielka rewolucja - Poznan to nie Pcim Dolny i obwodnica niczego nie zmieni - bezposredni tranzyt stanowi niewielka czesc ruchu w Poznaniu i okolicach.
Zgadzam sie z Tobą revolta. Dopóki nie wybudują S11 tranzyt nadal będzie szedł starym tropem przez Poznań. na pewno po wybudowaniu WOP zmniejszy się ruch na starej Dk w Pobiedziskach. Dla mnie najlepszym dojazdem do stolicy wojewódzctwa bedzie eska i pózniej przeciskanie się przez Swarzędz. Moje kółko na A2 raczej szybko nie wjedzie
wachu1511 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 10:33 AM   #25
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1169

Oj bez paniki panowie. Wszystko zależy do jakiej części miasta chcecie dojechać.Mając na uwadze fakt, że A2 będzie darmowa od Kleszczewa do Głuchowa , to ja jadąc do centrum Poznania wybrałbym zjazd na węźle Dębina. W planach dla m. Poznania jest dołożenie drugiej nitki na Dolnej Wildzie. Wcześniejszy zjazd na węźle Krzesiny też prowadzi do centrum. I proszę jest wybór , albo dojedziecie do Ronda Śródka po serii świateł , gdzie pierwsze są w Paczkowie, albo do Ronda Rataje bez żadnych świateł. Stanem przepustowości oba ronda są podobne. Najważniejsze ,że pojawi się wreszcie jakaś logiczna alternatywa i ruch się rozłoży na różne trasy.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 12:01 PM   #26
Rżnijdrzwi
Registered User

Rżnijdrzwi's Avatar

Niby tak, ale dla mieszkańców północnej części Poznania WOP nic nie wnosi, dalej trzebabędzie jeździć przez Pobiedziska
Rżnijdrzwi no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 12:17 PM   #27
sunsethorn
Registered User

sunsethorn's Avatar

Likes (Received): 1169

A może jednak na DK5 i DK92 ruch będzie mniejszy.

Irytujące są dla mnie polemiki , gdy najpierw jedne głosy krytykują ,ze nic się nie robi , nie buduje , a później gdy od lat wyczekiwane inwestycje ruszają , to się marudzi. Niestety wszystkich opóźnień w rozowju infrastruktury nszaego kraju nie da się nadrobic w parę lat. Pewnie, że ja też oprócz WOP i ZOP i A2 , chciałbym jeździć III ramą , tyle że realnie patrząc jako kraj , miasto nie jesteśmy wystarczająco zasobni, aby inwestować w tyle projektów jednocześnie.
sunsethorn no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 12:24 PM   #28
torunczyk
Registered User

torunczyk's Avatar

Likes (Received): 9827

Quote:
Originally Posted by Rżnijdrzwi View Post
Niby tak, ale dla mieszkańców północnej części Poznania WOP nic nie wnosi, dalej trzebabędzie jeździć przez Pobiedziska
Zdecydowanie lepiej będzie jechać S5 do Dk92, a potem Bałtycką. Obecnie i tak sporo ludzi wybiera zjazd w Łubowie na Kostrzyn, niż jazdę DK5 przez te wszystkie mieściny.
torunczyk está en línea ahora   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 12:55 PM   #29
Rżnijdrzwi
Registered User

Rżnijdrzwi's Avatar

Po to są fora żeby wyrażać swoją opinie na dany temat. Oczywiście dobrze się stało że przyspieszono pracę nad WOP i że za kilka lat się doczekamy obwodnicy. Szkoda tylko że nie udało się jej przeprowadzić bliżej Poznania i Swarzędza. To wszystko.
Old April 3rd, 2009, 01:43 PM   #30
rborowik
Drogowy Marzyciel

Ja myślę, że poprowadzenie ZOP i WOP realizowanymi śladami jest ze wszech miar właściwe, bo rozwiązuje problemy, do rozwiązania których są, czyli tranzyt. Dla mnie, mieszkańca Swarzędza, tłok na DK92 to po prostu cena, jaką płacę za bliskość dużego miasta. Pewnie, że przydałoby się tam kilka rzeczy poprawić, np. zbudować kilka węzłów, lub choćby przejść podziemnych. Ale S5 ma rozwiązać problemy tranzytu dla Poznania i wraz z S11 zrobią to znakomicie. Także w bezpłatnym ciągu DK92.
Old April 3rd, 2009, 05:27 PM   #31
Poznańczyk
Registered User

Likes (Received): 31

nikt nikomu nie każe wyprowadzać się poza Poznań. Zauważcie, że w samym Poznaniu w porównaniu do dróg dojazdowych ruch jest względnie mały. (sam też mieszkam poza Poznaniem i nie narzekam na korki, gdyż jak Przedmówca stwierdził jest to cena za mieszkanie pod miastem)
Poznańczyk no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 06:54 PM   #32
pmaciej7
Cooperator Veritatis

pmaciej7's Avatar

Mi się wydaje, że północny odcinek S5 jest zbyt daleko od Poznania, więc dla ruchu wokółpoznańskiego nie będzie miał wielkiego znaczenia.

Z mapek Smara wynika, że Pobiedziska podłączone są co prawda do dwóch węzłów, za to znajdujących się w sporej odległości i w dodtku jakimiś drogami gminnymi. Swarzędz jest w ogóle odcięty od systemu obwodnic. Ruch Poznań-Gniezno będzie odbywał się najprawdopodobniej po dotychczasowej DK5, bo tak jest bliżej niż pchać się przez DK92 lub w dół do A2 i dalej S5.

Nie wiem jak tam jest z N200 i innymi atrakcjami, ale czy nie lepiej byłoby pociągnąć S5 wzdłuż obecnej DK5 do miejscowości Huby, a potem spuścić w dół do A2?

No ale teraz to mogę sobie już tylko pogdybać.
pmaciej7 no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 07:16 PM   #33
smar
Infrastrukturnik drogowy

smar's Avatar

Quote:
Ruch Poznań-Gniezno będzie odbywał się najprawdopodobniej po dotychczasowej DK5, bo tak jest bliżej niż pchać się przez DK92 lub w dół do A2 i dalej S5.
Ano właśnie nie do końca - ja mieszkam ok. 4 km od węzła Dębina i zdecydowanie będzie mi się opłacało dojechać do A2 i dalej S5 do Gniezna. Tak więc ruch się zdywersyfikuje

Quote:
Swarzędz jest w ogóle odcięty od systemu obwodnic.
Dlatego planowana jest (w dalekiej przyszłości) północna obwodnica o charakterze wdrogi wojewódzkiej (widoczna w mojej sygnaturce - S5, S11).

Quote:
Nie wiem jak tam jest z N200 i innymi atrakcjami, ale czy nie lepiej byłoby pociągnąć S5 wzdłuż obecnej DK5 do miejscowości Huby, a potem spuścić w dół do A2?
No ale teraz to mogę sobie już tylko pogdybać.
Tu zdecydował chyba czynnik ekonomiczno-czasowy - po prostu jest krótsza droga i nie trzeba robić obwodnicy Pobiedzisk.
Tak czy inaczej droga ta będzie miała charakter mocno tranzytowy, w niewielkim stopniu podmiejski, na pewno nie miejski.
Moje 'DROGOWE MARZENIA': OBWODNICE EKSPRESOWE:S5+S11/obwodnica północno-wschodnia/S11 obwodnica Obornik/III rama
smar no está en línea   Reply With Quote
Old April 3rd, 2009, 09:51 PM   #34
rborowik
Drogowy Marzyciel

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Swarzędz jest w ogóle odcięty od systemu obwodnic.
S5 właśnie pozwoli Swarzędzowi dopiąć się do tego systemu, a w szczególności do A2. Najbliższy węzeł będzie 9 km w Kleszczewie z drogi powiatowej Swarzędz - Środa Wlkp. Obecnie najbliższy węzeł to Krzesiny - dłuższa droga, o przeciskaniu się przez niedokończoną III ramę nie wspomnę.
Old April 4th, 2009, 12:54 AM   #35
krystiand
BAN NED

Likes (Received): 8151

Jakiś czas temu ktoś z władzy Żnina stwierdził, że trzeba ograniczyć drogi dojazdowe do przechodzącej przez miasto DK5, ponieważ jest to droga ekspresowa. Chce się was spytać czy to możliwe, żeby droga jednopasmowa (po jednym w każdym kierunku) mogła być drogą ekspresową (z tego co mi wiadomo aktualnie nie jest przecież ekspresówką na tym fragmencie)? Czy może to jest tylko tłumaczenie się, żeby nie postawić większej ilości sygnalizacji świetlnej (jest jedna i to w miejscu mało potrzebnym)?
krystiand no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2009, 03:09 AM   #36
Sucharek
Registered User

Piątka w Żninie to eska, nie no ktoś ma nieżle nawalone w bani.
Ten kawałek piątki (przez Żnin) jest tak wąski, ma skrzyżowania oraz światła że eską nigdy nie będzie. Nawet jakby zaorali chodniki i zrobili pas awaryjny (2 po obu stronach się nie zmieszczą) to i tak do eski ten kawałek piątki ma zbyt daleko.
Old April 4th, 2009, 09:19 AM   #37
bula
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by pmaciej7 View Post
Mi się wydaje, że północny odcinek S5 jest zbyt daleko od Poznania, więc dla ruchu wokółpoznańskiego nie będzie miał wielkiego znaczenia.

Ruch Poznań-Gniezno będzie odbywał się najprawdopodobniej po dotychczasowej DK5, bo tak jest bliżej niż pchać się przez DK92 lub w dół do A2 i dalej S5.
Tak!
Wszyscy będą jeździć starą DK5, obok mając 2 pasy i 15 no może 20 minut do wjazdu w każdą część Poznania bez żadnych skrzyżowań kolizyjnych!
Proszę Cię nie pisz głupot, bo albo jesteś masochistą, albo rzadko jeździsz polskimi drogami.
Ten odcinek będzie miał ogromny wpływ dla ruchu około poznańskiego, bo cały tranzyt pójdzie nową S5. Jeżdżę tamtędy bardzo dużo i mówienie że tranzyt jest mały to jakiś śmiech. Dzięki WOP ludzie np. z Pobiedzisk spokojnie dojadą do Poznania po starym szlaku.
Po zrobieniu (daj Boże możliwie szybko) całej S5 to będzie główna droga z dolnośląskiego nad morze (Trójmiasto). DK15 przestanie być alternatywą dla tej dwupasmowej trasy.

Last edited by bula; April 4th, 2009 at 09:30 AM.
bula no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2009, 09:22 AM   #38
Wujekdobrarada
I'm so-so

Wujekdobrarada's Avatar

Likes (Received): 60

Quote:
Originally Posted by smar View Post
Ano właśnie nie do końca - ja mieszkam ok. 4 km od węzła Dębina i zdecydowanie będzie mi się opłacało dojechać do A2 i dalej S5 do Gniezna. Tak więc ruch się zdywersyfikuje
I tak będzie podejrzewam w obie strony w relacji Poznań<>Gniezno. Często rozmawiam ze znajomymi nt. preferencji dojazdu do Poznania po budowie S-5. Wszyscy jak jeden mąż chcą jechać eSką. Co prawda DK5 zrobi się bardziej przejezdna ale poszatkowanie trasy skrzyżowaniami z sygnalizacjami i zurbanizowanie sporego fragmentu trasy (obszary zabudowane) staje się męczące.
Wujekdobrarada no está en línea   Reply With Quote
Old April 4th, 2009, 04:13 PM   #39
Rżnijdrzwi
Registered User

Rżnijdrzwi's Avatar

Zgadzam się z pmaciej7. Mieszkam na Piątkowie, to nie wyobrażam sobie jechać do Gniezna czy Bydgoszczy przeciskając się przez całe miasto do A2 w Krzesinach. Pozostanie stara dk5.
Old April 4th, 2009, 05:19 PM   #40
vox tt
Registered User

vox tt's Avatar

Likes (Received): 26

Ponawiam pytanie: czy ktos wie kiedy zacznie się budowa odcinka A2- Łubowo?? Dopiero rozpisano przetarg, do wyników zapewne daleko a gdzie tu jeszcze odwołania i protesty. Czy jest szansa na rozpoczęcie budowy w tym roku??
vox tt no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
bydgoszcz, droga ekspresowa, ekspresówka-s5, gniezno, grudziądz, poznań

Thread Tools

Posting Rules