daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Inwestycje w Polsce > Śląsk > » Wrocław

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools Rating: Thread Rating: 239 votes, 5.00 average.
Old November 20th, 2017, 08:21 PM   #38061
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Likes (Received): 1545

Quote:
Originally Posted by koloko.sdk View Post
Przy pierwszym przetargu gdzie wygrała Pesa też tak miało być
Jak wiemy życie zweryfikowało.
Tam miało być tylko z godne z normą. Tramwaj z zgody z normą chyba jest, ale infrastruktura już nie bardzo W ostatnim przetargu był już wymóg 27-centymetrowego prześwitu pod poszyciem lub wykonania skosu zwężającego pudło. No chyba, że ktoś w ofercie Pesy tego szczegółu nie zauważył
bystrzak2000 no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old November 21st, 2017, 01:33 AM   #38062
skansen
not interested

skansen's Avatar

Likes (Received): 1993

A ja bym wszędzie wciskał tramwaje i dawał im priorytet, i dogęszczał sieć, wydzielał torowiska oraz zwiększał częstotliwość kursowania. I zrobiłbym to tak, że większość wrocławian przesiadłaby się do nich, bo byłoby po prostu lepiej. Miasto by odetchnęło. A więcej pasów to zrobiłbym na krajówkach wokół Wrocławia, może bezpieczniej by było na drogach do Kłodzka czy Wałbrzycha.
Old November 21st, 2017, 09:36 AM   #38063
koloko.sdk
Dyżurny Ruchu

koloko.sdk's Avatar

Likes (Received): 92

Nie wiem czy kogoś jeszcze interesuje ten temat, ale...
Kminkowa przesunięta na 9 grudnia

Sulej, Admc, macrose, Kuba.wro, capello23 liked this post
koloko.sdk no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2017, 09:44 AM   #38064
bombastik
Registered User

Likes (Received): 42

Quote:
Originally Posted by macrose View Post
Czy można wysłać jakąś prośbę o stałe patrole Straży Miejskiej w konkretnych lokalizacjach miasta? Patrole Straży Miejskiej powinny stać codziennie na ul. Suchej, na ul. Szewskiej i na Mostach Młyńskich, aż do odwołania.
Rok czy dwa lata temu jeszcze stali na Szewskiej i MM.
Lepiej szukać studentów pijących na Słodowej czy w innym miejscu...
bombastik no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2017, 05:39 PM   #38065
breslauwianin
Registered User

breslauwianin's Avatar

Likes (Received): 24

Już któryś raz mój post zostaje usunięty. Drogi adminie, to że Ty masz zbyt ograniczony umysł by pojąć i zaakceptować moje poglądy nie znaczy, że masz ograniczać mi możliwość wypowiedzi.
Już od dawna zauważam, że na tym forum istnieje jeden główny pogląd, który wszyscy podzielają, a jak ktoś widzi sprawę inaczej to w najlepszym przypadku inni użytkownicy go wyśmieją, a w najgorszym jego posty zostaną usunięte.
Już pomijam sposób w jaki admin odzywa się do użytkowników i ich traktuje, reprezentując samemu niski poziom. Żenada.
breslauwianin no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2017, 06:01 PM   #38066
625
Administrator

625's Avatar

Likes (Received): 5425

Exclamation

Quote:
Originally Posted by breslauwianin View Post
Już któryś raz mój post zostaje usunięty. Drogi adminie, to że Ty masz zbyt ograniczony umysł by pojąć i zaakceptować moje poglądy nie znaczy, że masz ograniczać mi możliwość wypowiedzi.
Jak się rejestrowałeś, zaakceptowałeś regulamin. Nie odpowiadam za czytanie bez zrozumienia.
Jednocześnie wydaje się nam, że poszerzenie miasta, jeśli takowe nastąpi, przyczyni się do jego upiększenia: nie powinno się bowiem pozwolić na to, by poszczególni budowniczowie kierowali się tu jedynie własnymi potrzebami, przypadkiem, kaprysem czy samowolą, niech plan i intelekt zapanują nad ich poczynaniami, a więc tam, gdzie w zgodzie z prawem panować powinny i muszą!
Schlesische Provinzialblaetter 1808, s. 528

Proszę o zgłaszanie do mnie wszelkich niewłaściwych materiałów na forum (szczególnie zdjęć o charakterze erotycznym).
Please report any inappriopriate content to me.

pabloo06 liked this post
625 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2017, 07:04 PM   #38067
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17235

Pisałem już jak koło Wroclavii światła za wiaduktem w stronę Ślężnej zatrzymują autobusy i tramwaje? Przed przebudową było tak, że w kierunku południowym w tym samym momencie samochody i KZ dostawały zielone. Ci nieudacznicy czy może wręcz dywersanci fundują teraz dodatkowych 15 s z MPK Wrocław mianowicie teraz, gdy samochody jadą na południe to KZ stoi by włączyła się relacja Borowska-Sucha. Dopiero jak ona zgaśnie to jedzie KZ. Ja PRDL

Postawiono nie wiadomo komu potrzebną sygnalizację świetlną na północnej części przystanki autobusowego DA jakby komuś przez 6 lat nie przeszkadzało, że jej nie ma a nie było wypadków.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.

wessig, Kuba.wro, pabloo06 liked this post
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2017, 11:13 PM   #38068
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Quote:
Originally Posted by mlodyy1985
Przed przebudową było tak, że w kierunku południowym w tym samym momencie samochody i KZ dostawały zielone. Ci nieudacznicy czy może wręcz dywersanci fundują teraz dodatkowych 15 s z MPK Wrocław mianowicie teraz, gdy samochody jadą na południe to KZ stoi by włączyła się relacja Borowska-Sucha. Dopiero jak ona zgaśnie to jedzie KZ. Ja PRDL
Trzeba dodać, że wcześniej ten lewoskręt też był, tylko zapalał się jednocześnie z lewoskrętem z przeciwnej strony. Teraz program zmieniono, pewnie by samochody czekające na lewoskręt nie blokowały tych jadących na wprost. I niestety jest to coraz częstsza praktyka we Wrocławiu, a najbardziej obrywają na tym tramwaje, bo mają krótszą fazę. Takich skrzyżowań z tak ustawioną sygnalizacją kilka się już znajdzie, np. Legnicka/Kwiska, Grabiszyńska/Zaporoska, Sienkiewicza/Wyszyńskiego, Curie-Skłodowskiej/Chałubińskiego/Łukasiewicza, Hallera/Mielecka.
Quote:
Originally Posted by mlodyy1985
Postawiono nie wiadomo komu potrzebną sygnalizację świetlną na północnej części przystanki autobusowego DA jakby komuś przez 6 lat nie przeszkadzało, że jej nie ma a nie było wypadków.
Możesz uściślić o jaki przystanek dokładnie chodzi?
Old November 21st, 2017, 11:34 PM   #38069
mlodyy1985
Registered User

Likes (Received): 17235

Tak, wcześniej było sensownie- najpierw na wprost(gdzie jechały tramwaje) a teraz dodatkowy postój.Pewnie by przepuścić samochody w Suchą gdzie połowa kierowców łamie podstawowy znak-zakaz ruchu drogowego a SM/policja udaje, że problemu nie ma.

Między przystankiem autobusowym "Dworzec Autobusowy" gdzie zatrzymują się 112,113,K,145,146 itd. a tramwajowym w kierunku południowym. O tutaj dostawili kolejną sygnalizację.
Wczoraj tramwaje były najsprawniejszym środkiem lokomocji po Olsztynie.Gdy na Sikorskiego korek sięgał w najgorszym momencie ronda na os. Generałów, tramwaje spokojnie jeździły.O godz. 8 rozmawialiśmy z rodzicem uczennicy ze szkoły na Nagórkach, który widząc sytuację, zostawił samochód na parkingu koło przystanku "Płoskiego" i przesiadł się na tramwaj.Córka wysiadła koło szkoły, a ja za chwile pojechałem dalej. Nie planowałem tego.Zobaczyłem, co się dzieje i zamiast w kierunku centrum skręciłem na pierwszy przystanek. Samochód na mnie poczeka.
mlodyy1985 no está en línea   Reply With Quote
Old November 21st, 2017, 11:42 PM   #38070
Anzans
Fotopolska

Likes (Received): 2001

Ustawili ją już kilka miesięcy temu, na tymczasowych słupkach, po czym zaczęli ryć pod docelowe. Najfajniejsze jest to, że w tym miejscu mało kto przechodzi.

Quote:
Originally Posted by koloko.sdk View Post
Nie wiem czy kogoś jeszcze interesuje ten temat, ale...
Kminkowa przesunięta na 9 grudnia
Kminkową robi ten sam dobry wykonawca, przez którego jest przestój na budowie S3.
Anzans está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 09:25 AM   #38071
placek13
Registered User

Likes (Received): 609

I tak tam nie ma czym pojechać. To by trzeba było z sześć brygad na to 111.
placek13 no está en línea   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 10:17 AM   #38072
Anzans
Fotopolska

Likes (Received): 2001

Przypominam, że MPK oddało od września 133 i 114 Michalczewskiemu. To około 11 brygad.
Anzans está en línea ahora   Reply With Quote
Old November 22nd, 2017, 10:34 AM   #38073
placek13
Registered User

I odstawiło od tego czasu wszystkie trzyosie oraz kilka siedmiotysięczników (np. 8048 od stycznia nie wyjeżdża, 8063 widziany raz w październiku, 8079 stoi od początku miesiąca), do tego 8600 jeździ naprawdę sporadycznie.
Wskutek eksploatacyjnej polityki zarządu MPK nie ma na częsci zamienne.
Old November 22nd, 2017, 10:05 PM   #38074
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Quote:
Originally Posted by placek13 View Post
do tego 8600 jeździ naprawdę sporadycznie.
Tego ostatnio widuję nawet dość często, głównie na szczytowych brygadach 148, dzisiaj także pojawił się na tej linii. Poza tym do ruchu wróciło testowe srebrne Conecto.

PS. Od kilku dni we Wrocławiu jest już Moderus 2821, więc został jeszcze jeden do dostarczenia.
Old November 22nd, 2017, 10:59 PM   #38075
placek13
Registered User

Quote:
Originally Posted by bystrzak2000 View Post
Tego ostatnio widuję nawet dość często, głównie na szczytowych brygadach 148, dzisiaj także pojawił się na tej linii. Poza tym do ruchu wróciło testowe srebrne Conecto.
Dwa autobusy. To znajdź jeszcze 4. Patrząc na uruchomienie to nie ma tam pojazdów, które by się nudziły na zajezdni przez kilka dni z rzędu.
Old November 22nd, 2017, 11:57 PM   #38076
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Jakby się uparli, to by z tych pozostałych trzyosiek te cztery sprawne sztuki sklecili No ale musi być stosowna odgórna wola...
Old November 23rd, 2017, 12:55 AM   #38077
Krzych-Prezydent
Krzych-Prezydent

Likes (Received): 951

Quote:
Originally Posted by placek13 View Post
I odstawiło od tego czasu wszystkie trzyosie oraz kilka siedmiotysięczników (np. 8048 od stycznia nie wyjeżdża, 8063 widziany raz w październiku, 8079 stoi od początku miesiąca), do tego 8600 jeździ naprawdę sporadycznie.
Wskutek eksploatacyjnej polityki zarządu MPK nie ma na częsci zamienne.

Może ktoś potwierdzi, bo wydaje mi się, że Volvo 8048 jeździ, tylko nie widać go na iMPK. A 8600 widuję też na linii D.
Krzych-Prezydent no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 10:28 AM   #38078
macrose
Registered User

Likes (Received): 605

Ostatnio spotkałem Skode 19T na linii 17, ale domyślam się, że to był jakiś wyjazd z Borka i potem przebieranka na 33 na Sępolnie. Na następny dzień spotkałem jednak Skode 19T na linii 7.
macrose no está en línea   Reply With Quote
Old November 23rd, 2017, 10:57 AM   #38079
placek13
Registered User

Quote:
Originally Posted by bystrzak2000 View Post
Jakby się uparli, to by z tych pozostałych trzyosiek te cztery sprawne sztuki sklecili No ale musi być stosowna odgórna wola...
Odgórne pieniądze.
Old November 23rd, 2017, 12:46 PM   #38080
bystrzak2000
Registered User

bystrzak2000's Avatar

Na jedno wychodzi...

Reply

Tags
komunikacja, komunikacja indywidualna, komunikacja zbiorowa, transport, wrocław