daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old June 26th, 2014, 11:55 AM   #61
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6690

A teraz masz ile? Po jednym pasie na wprost plus jeden do jazdy na bok. A jak się wyeliminuje światła to przepustowość wzrośnie. Zwróć uwagę, że to jest docelowe rozwiązanie, które bierze pod uwagę S19 do Babicy, które jak powstanie sprawi, że Podkarpacka będzie ulicą o lokalnym charakterze.

Sponsored Links
Old June 26th, 2014, 12:08 PM   #62
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

Problemy powodują światła na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i Jarową. Ulica Podkarpacka będzie przebudowana do 2x2, więc z każdej strony dojazd i wyjazd będzie w kształcie 2x2, ale na samym węźle będzie 2x1. W praktyce z każdego kierunku przetestujemy jazdę na suwak... To jest błąd koncepcyjny tego węzła.
Z czasem światła trzeba będzie postawić na skrzyżowaniu ulic 9 Dywizji Piechoty i Przemysłowej - inaczej ul. Przemysłowa będzie stała w korku.

Hipolit liked this post
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old June 26th, 2014, 12:23 PM   #63
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by White Tigger View Post
Problemy powodują światła na skrzyżowaniu ul. Podkarpackiej z ul. Beskidzką i Jarową. Ulica Podkarpacka będzie przebudowana do 2x2, więc z każdej strony dojazd i wyjazd będzie w kształcie 2x2, ale na samym węźle będzie 2x1. W praktyce z każdego kierunku przetestujemy jazdę na suwak... To jest błąd koncepcyjny tego węzła.
Z czasem światła trzeba będzie postawić na skrzyżowaniu ulic 9 Dywizji Piechoty i Przemysłowej - inaczej ul. Przemysłowa będzie stała w korku.
Już było mówione, tylko nie wiem przez kogo, chyba kogoś z zarządu dróg, że jak uda się wywalczyć budowę S19 dalej do Babicy to odstąpią od poszerzania podkarpackiej do 2x2 bo nie będzie to miało sensu. Moim zdaniem i bez tego przebudowa podkarpaciej do 2x2 jest bez sensu, ale to tylko moje zdanie i inny temat.
Old June 26th, 2014, 01:37 PM   #64
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

No to mam inne zdanie, niż ktoś tam z "zarządu dróg", ponieważ nie można zakładać, że miasto samo w sobie przestanie się rozwijać i ruch na ulicach przestanie stale rosnąć. Popatrz na projekt tego węzła: by pojechać na wprost wolniejsze samochody będą musiały wjechać na pas szybszego ruchu - kto tak dzisiaj projektuje? Ale ja fatalną opinię o tym biurze projektowym mam nie od dzisiaj.

LaPlagne liked this post
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2014, 02:14 PM   #65
bombardier_kowalski
Registered User

Likes (Received): 10

Na skrzyżowaniu Przemysłowej i 9 Dywizji Piechoty też szykuje się rondo turbinowe, jak na węźle z Podkarpacką - czyli to zwężenie łącznika do ekspresówki ma szansę nastąpić wcześniej...
bombardier_kowalski no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2014, 02:44 PM   #66
kornik rz
Wygnaniec z Wygnańca

Likes (Received): 296

Jakieś źródło tych rewelacji?

A poza tym uważam, że kładkę należy zburzyć.
kornik rz no está en línea   Reply With Quote
Old July 20th, 2014, 03:07 PM   #67
Gekonek
Registered User

Likes (Received): 1343

na węźle z Podkarpacką była mowa o wiadukcie!
Gekonek no está en línea   Reply With Quote
Old July 23rd, 2014, 12:16 AM   #68
bombardier_kowalski
Registered User

Likes (Received): 10

Bo też i będzie to dwupoziomowe skrzyżowanie, z ulicą Podkarpacką biegnącą na wiadukcie - ale zamiast koniczynki będą dwa ronda turbinowe, jedno na górze i jedno na dole.
bombardier_kowalski no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2014, 10:09 PM   #69
podbieszczadzki
Registered User

Likes (Received): 2

Quote:
Łącznik Rzeszowa z drogą S19 będzie węższy
Nie dwiema, ale jedną nitką miasto połączy ul. Podkarpacką z nowym węzłem drogi S19 w Kielanówce - taką decyzję podjął prezydent Tadeusz Ferenc.- Podjąłem taką decyzję, aby ograniczyć koszt inwestycji. W tym miejscu nie ma potrzeby budowy szerokiej drogi, ruch nie będzie tu aż tak duży. Dodatkowy pas zbudujemy natomiast w ciągu ul. Podkarpackiej, poszerzając ją aż do granicy z gminą Boguchwała – zapowiada prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Droga ekspresowa S19 łączy w tej chwili okolice Stobiernej ze Świlczą i ma 12,7 km. Najnowszy odcinek między autostradą A4 a Świlczą został oddany do ruchu w grudniu. Kolejna część prowadząca do nowego węzła w Kielanówce ma powstać do 2017 roku. Będzie miała 6,3 km, a w przyszłości zostanie przedłużona w kierunku Barwinka. Na razie ma jednak służyć jako następny etap autostradowej obwodnicy Rzeszowa. Aby spełniała takie zadanie, trzeba będzie połączyć ją z ul. Podkarpacką.

- W tym celu zaprojektowaliśmy ok. 3,5 km nowej drogi, która powstanie między łącznikiem ul. Podkarpackiej i Przemysłowej a ekspresówką. Wybudujemy ją równolegle z inwestycją Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, która zleciła już budowę S19. Otwarcie obu dróg nastąpi w tym samym czasie – zapowiada Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Na terenie miasta będzie przebiegać 2/3 nowej drogi. Reszta przetnie gminę Boguchwała, dlatego do współpracy miasto zaprosiło marszałka województwa.

– Koszt budowy całego łącznika szacujemy na ok. 160 mln zł. Liczymy, że 85 procent, czyli ok. 140 mln zł uda się pozyskać z Unii Europejskiej, w nowym rozdaniu. Połączenie miasta z S19 to numer jeden na liście projektów, jakie chcemy dofinansować z programu Polski wschodniej – mówi Lesław Kornak, dyrektor departamentu dróg i publicznego transportu zbiorowego urzędu marszałkowskiego. Zapewnia, że jego urząd jest gotowy do współfinansowania swojej części inwestycji. Koszt budowy może być jeszcze znacznie niższy od zakładanego, bo decyzja Tadeusza Ferenca oznacza, że zakres robót będzie o ok. połowę mniejszy.

Na budowie łącznika miasto nie zamierza jednak poprzestać. Trasa z Kielanówki przez ul. Podkarpacką w kolejnych latach ma być przedłużona przez Wisłok aż do al. Sikorskiego. Taki przebieg drogi na mapie miasta szkicują już planiści.

Cały tekst: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...SZOW/140819666
Trasa według mnie będzie miała większe obciążenie niż nowo budowany most. Zwlaszcza po połączeniu w przyszłości z Sikorskiego.

sonofthebluesky liked this post
podbieszczadzki no está en línea   Reply With Quote
Old August 18th, 2014, 10:29 PM   #70
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by podbieszczadzki View Post
Trasa według mnie będzie miała większe obciążenie niż nowo budowany most. Zwlaszcza po połączeniu w przyszłości z Sikorskiego.
No właśnie, zwłaszcza po przedłużeniu do Sikorskiego. Do tego czasu pewno same 1x2 wystarczy.
Old August 18th, 2014, 11:22 PM   #71
rysiuncio
Registered User

rysiuncio's Avatar

Likes (Received): 68

Póki nie będzie podciągnięcia na wschód, to 1x2 dla łącznika wystarczy, ważne, żeby była rezerwa w terenie i na ewentualnych obiektach. Jak eska by poszła dalej niż do kielanówki, to pewnie i tak tranzyt by na miasto nie zjeżdżał.
rysiuncio no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 12:38 AM   #72
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1346

Mało tego ten łącznik powinien być zaprojektowany jak normalna miejska droga, powinno się tam uwolnić tereny pod inwestycje a nie robić jakiś obity ekranami bezkolizyjny tunel, na takich odizolowanych drogach gospodarka miasta niewiele zyskuje.
Old August 19th, 2014, 09:47 AM   #73
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Likes (Received): 50632

Tak mnie to zastanawia. Most znikąd donikąd będzie full - wypas, ale droga rzeczywiście mogąca odciążyć śródmieście - będzie wykastrowanym kawałkiem, na który Tiry wjeżdżać będą niechętnie, a jeśli już - w dalszym ciągu rozwalać będą krawężniki na ciasnych zakrętach. Perspektywiczne myślenie, nie ma co.
Old August 19th, 2014, 12:41 PM   #74
Maya83
Registered User

Quote:
Originally Posted by Hipolit View Post
Tak mnie to zastanawia. Most znikąd donikąd będzie full - wypas, ale droga rzeczywiście mogąca odciążyć śródmieście - będzie wykastrowanym kawałkiem, na który Tiry wjeżdżać będą niechętnie, a jeśli już - w dalszym ciągu rozwalać będą krawężniki na ciasnych zakrętach. Perspektywiczne myślenie, nie ma co.
Boże.....jak zacięta płyta... Most tak samo odciąży śródmieście jak i ten łącznik.
Old August 19th, 2014, 01:38 PM   #75
Aalecki
Registered User

Aalecki's Avatar

Likes (Received): 1779

Most niczym okrągła kładka to inwestycja bardziej prestiżowa dlatego dla Ferenca ważniejsza..

Hipolit liked this post
Aalecki no está en línea   Reply With Quote
Old August 19th, 2014, 03:04 PM   #76
Maya83
Registered User

Budowa północnej części obwodnicy miejskiej ma byc inwestycją prestiżową? A ja myślałem, że ma za zadanie odciążyć ścisłe centrum. A już porównanie jej do kładki to czysta ignorancja.
Old August 19th, 2014, 03:38 PM   #77
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Budowa północnej części obwodnicy miejskiej ma byc inwestycją prestiżową?
A kto mówi o jakiejś obwodnicy? Ktoś jakieś plany ogłosił? Terminy? Wykonawców? Na razie jest to most znikąd donikąd.

Quote:
A ja myślałem, że ma za zadanie odciążyć ścisłe centrum. A już porównanie jej do kładki to czysta ignorancja.
Tak? No to miej pretensje Pana Prezydenta bo sam jako jeden z ważnych argumentów za budową mostu (Mostu! Nie obwodnicy!) uznał to, że "...widać go będzie aż z Nowego Miasta". A most "połnocny" w swej obecnej formie, czyli bez obwodnicy - odciąży co najwyżej most Załęski (który bardzo przeciążony nie jest).
Old August 19th, 2014, 03:56 PM   #78
Maya83
Registered User

Twoje argumenty powalają. Aż żal je czytać. Na całym świecie buduje się różne inwestycje etapami, bo nie na wszystko starcza a tu trzeba napisać, że most z nikąd do nikąd. Czy obecna południowa obwodnica miejsca powstała w całości? Nie. Czy ktoś sobie wyobraża życie w mieście bez niej? Nie. Czy ktoś za jakiś czas będzie pamiętał, że północna część powstawała etapami? Nie. Czy kogokolwiek oprócz Ciebie to obchodzi? Nie. Tyle w temacie.
Old August 19th, 2014, 04:26 PM   #79
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Twoje argumenty powalają. Aż żal je czytać.
Twoje za to są dla odmiany pełne rzeczowych informacji. Przy okazji. Nie ma obowiązku czytania moich postów. Jeśli ci przeszkadzają - odpuść sobie, a świat od razu zda ci się piękniejszy.

Quote:
Na całym świecie buduje się różne inwestycje etapami, bo nie na wszystko starcza a tu trzeba napisać, że most z nikąd do nikąd.
Oczywiście, że etapami. Czyli najpierw stawiamy najmniej potrzebny element obwodnicy, którą kiedyś, w przyszłości, jak będzie przechodzić tędy wasze dziecko (sprawdzić, czy nie ksiądz)...

Quote:
Czy obecna południowa obwodnica miejsca powstała w całości?
Jeśli masz na myśli "obwodnicę miejską", to owszem, nie powstała od razu w całości, bo nie powstała w ogóle. To co miejscowi i ty nazywasz "obwodnicą miejską" jest de facto drogą międzyosiedlową. Tak ją nazwał kiedyś w wywiadzie dla GW pewien inżynier drogowiec.
A pierwszym elementem, nigdy nie dokończonym tej "obwodnicy" była obecna ulica Okulickiego, która stała się ulica zbiorczą dla całego nowego osiedla - Baranówki I (potem II). Element porównywalny pod względem przydatności z obecnym mostem północnym, który z pewnością posłuży do płynnego przemieszczania się pracowników oczyszczalni do Agrohurtu po świeże jabłka.

Quote:
Nie.
No, masz rację, nie powstała. Do tej pory - bo most ważniejszy...
Tak to bywa w tym miasteczku, po co kończyć coś, co się zaczęło, lepiej walnąć pomnik.

Quote:
Czy ktoś sobie wyobraża życie w mieście bez niej? Nie.
Ja sobie wyobrażam. Przy założeniu innego układu prawdziwych obwodnic i innym rozwiązaniu ruchu kolejowego (co było planowane blisko sto lat temu). Ale to nie temat SF. Mamy to, co mamy. Kwestia, by dalej planować z sensem,a nie dla poklasku. Vide - syndrom okrągłej kładki.

Quote:
Czy ktoś za jakiś czas będzie pamiętał, że północna część powstawała etapami? Nie.
Tak jak ty dzisiaj nie pamiętasz, że "obwodnica miejska" powstawała etapami... Czy byłbyś łaskaw nie przeczyć sam sobie, bo aż głupio się człowiekowi robi, gdy czyta twoje wewnętrzne sprzeczne wywody?

Quote:
Czy kogokolwiek oprócz Ciebie to obchodzi? Nie. Tyle w temacie.
Jasne. Nikogo to nie obchodzi i dlatego skwapliwie mi odpowiadasz. No, chyba, że ci za to płaca, ale wówczas, też cię to niestety obchodzi...
Old August 19th, 2014, 05:35 PM   #80
Maya83
Registered User

Miałem odpowiadać, ale odpuszczam. To nie ma sensu. Ty wiesz wszystko najlepiej. Auapark ma być tam, gdzie ci pasuje, most jest mostem z nikąd do nikąd, obwodnicy miejskiej nie ma, bo to ulica międzyosiedlowa, rzeka przy Wyzwolenia na pewno zaleje połowę miasta bo się nie zmieści do kanału.... czy jest coś co ci na starość jeszcze nie przeszkadza?

Reply

Tags
drogi miejskie, rzeszów

Thread Tools

Posting Rules