daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old August 19th, 2014, 06:17 PM   #81
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Likes (Received): 49564

Quote:
Originally Posted by Maya83 View Post
Miałem odpowiadać, ale odpuszczam. To nie ma sensu. Ty wiesz wszystko najlepiej. Auapark ma być tam, gdzie ci pasuje,
Jak widzisz, nawet Pan Prezydent dał się przekonać. Przynajmniej tak ogłosił w prasie. Moje zdanie popierało ponad 1200 mieszkańców osiedla, więc może nie ograniczaj się do mojej skromnej osoby? Nie przychodzi ci do głowy, że może po prostu w niektórych sprawach mam rację? A może zdajesz sobie z tego sprawę, ale denerwuje cię to? Tak niestety bywa na tym podłym świecie...
Quote:
most jest mostem z nikąd do nikąd,
A skąd dokąd będzie prowadził? Z Lubelskiej do ronda Kuronia? Tę samą funkcję pełni most Załęski. Tę samą, a o ile taniej? Fakt - nie widać go z Nowego miasta...

Quote:
obwodnicy miejskiej nie ma, bo to ulica międzyosiedlowa,
Chyba nie uważasz, że ta wskazywana przez ciebie "obwodnica" pozwala ominąć miasto, prawda? A może tak uważasz?

Quote:
rzeka przy Wyzwolenia na pewno zaleje połowę miasta bo się nie zmieści do kanału...
O, to już do takich kłamstw się posuwasz? Przykro czytać.

Quote:
czy jest coś co ci na starość jeszcze nie przeszkadza?
Tak. Np. ty, bo w dalszym ciągu czytam, co piszesz. I odpowiadam grzecznie na twoje nieco sprzeczne z logiką posty. Mimo, że zachowujesz się w sposób mało przyjemny wobec mnie, a "adpersony" lecą z twoich wypowiedzi aż (nie)miło.

I pamiętaj. Ty też kiedyś będziesz stary.

Last edited by Hipolit; August 19th, 2014 at 06:49 PM.
Hipolit está en línea ahora   Reply With Quote

Sponsored Links
Old August 19th, 2014, 09:58 PM   #82
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6544

Quote:
Originally Posted by Hipolit View Post
Jak widzisz, nawet Pan Prezydent dał się przekonać. Przynajmniej tak ogłosił w prasie. Moje zdanie popierało ponad 1200 mieszkańców osiedla, więc może nie ograniczaj się do mojej skromnej osoby? Nie przychodzi ci do głowy, że może po prostu w niektórych sprawach mam rację? A może zdajesz sobie z tego sprawę, ale denerwuje cię to? Tak niestety bywa na tym podłym świecie...
Tylko według ciebie to ty masz rację w każdej sprawie.

Quote:
A skąd dokąd będzie prowadził? Z Lubelskiej do ronda Kuronia? Tę samą funkcję pełni most Załęski. Tę samą, a o ile taniej? Fakt - nie widać go z Nowego miasta...
Serio uważasz, że przejazd Ciepłowniczą to coś czym mieszkańcy na co dzień powinni poruszać się, by dostać się z Lubelskiej na wschód? Nie udawaj, że nie rozumiesz etapowania inwestycji i że nowy most jest jej kolejnym elementem i nie ostatnim.

Quote:
Chyba nie uważasz, że ta wskazywana przez ciebie "obwodnica" pozwala ominąć miasto, prawda? A może tak uważasz?
Boże. Obwodnica to nie tylko coś, co pozwala ominąć miasto. Kraków ma 4 obwodnice a pierwsza z nich pozwala ominąć.... rynek. Druga to Aleje. Trzecia też jest w zasadzie w środku miasta. Obwodnica jak sama nazwa wskazuje pozwala coś ominąć. Nie musi to być cale miasto.

Quote:
O, to już do takich kłamstw się posuwasz? Przykro czytać.
Tak. Wcale nie masz obaw, że znowu coś, co zostało zrobione nie spełni swojej funkcji.

Quote:
Tak. Np. ty, bo w dalszym ciągu czytam, co piszesz. I odpowiadam grzecznie na twoje nieco sprzeczne z logiką posty. Mimo, że zachowujesz się w sposób mało przyjemny wobec mnie, a "adpersony" lecą z twoich wypowiedzi aż (nie)miło.
Sprzeczne z logiką? Które? Z jednej strony mówisz o pomniku w postaci według ciebie za duzego mostu, gdzie nawet nie potrafisz się odnieść do uzasadnienia firmy, która opracowała koncepcję a później sam piszesz, że powinno wybudować się drogę na południu od razu jako 2x2 bo tak, mimo tego, że ruch na to wcale nie wskazuje.
Old August 20th, 2014, 08:29 AM   #83
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1341

Quote:
Ja jednak myślę że to nie argumenty przemówiły do Ferenca a liczba argumentujących Idą wybory. O ile budowa aquaparku w parku jest mocno dyskusyjna o tyle budowa tego mostu nie wydaję mi się już takową.

Dopięcie Trasy Południowej to jednak o wiele dłuższa perspektywa niż dopięcie Północnej Obwodnicy, na południu prócz odcinaka Podkarpacka-Przemysłowa i planów na łącznik z S19 nie mamy nic więcej, Na północy cały przebieg już jest znany.

Most Załęski, zgadza się sam w sobie jako przeprawa się nie korkuje, jednak na trasie którą on łączy mamy już takie utrudnienia, myślę tu o całej Wyzwolenia która po remoncie jeszcze bardziej zwiększy przepustowość i Generała Maczka która też się korkuje na skrzyżowaniu z Lubelską, a korki niejednokrotnie widziałem jak sięgały za most Załęski.

Załęże to dzielnica przemysłowa z ciągle powstającymi nowymi zakładami, gdzie jeśli nie tam w chwili obecnej?
Komu będzie służył nowy odcinek z mostem.
- całe północne Staromieście zyska połączenie z wschodnią częścią Rzeszowa alternatywa dla omijania centrum, dodatkowo zyskają szybkie połączenie z autostradą w kierunku wschodnim oraz z S19 chcąc jechać na północ
- podobnie całe Trzebownisko
- i odwrotnie cała wschodnia część Rzeszowa uzyska dogodne połączenie z Trzebowniskiem i Staromieściem
To na Staromieściu buduje się obecnie największe osiedle w tym mieście, a druga jego część jest w mocno zaawansowanych planach, nowa droga zapewni tym terenom od samego początku dobre skomunikowanie.
Old August 20th, 2014, 10:01 AM   #84
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Tylko według ciebie to ty masz rację w każdej sprawie.
Mam swoje zdanie i potrafię go bronić nie uciekając się do kłamstw i argumentów ad personam.

Quote:
Serio uważasz, że przejazd Ciepłowniczą to coś czym mieszkańcy na co dzień powinni poruszać się, by dostać się z Lubelskiej na wschód?
Serio uważasz, że to jest jakikolwiek argument?
"Nie powinni" bo co? Bo będzie im przykro, że nie jadą najdłuższym mostem na Podkarpaciu?
To odwrócę to pytanie i poczekam na twoją odpowiedź - serio uważasz, że ulica 9 Dywizji Piechoty w wersji jednojezdniowej , stanowiąca przedłużenie drogi międzynarodowej to coś, czym ruch ciężarowy powinien się poruszać na co dzień by dostać się do S-19?

Quote:
Nie udawaj, że nie rozumiesz etapowania inwestycji i że nowy most jest jej kolejnym elementem i nie ostatnim.
Jakie dotychczas etapy tej niezwykle potrzebnej inwestycji wykonano?

Quote:
Boże. Obwodnica to nie tylko coś, co pozwala ominąć miasto. Kraków ma 4 obwodnice a pierwsza z nich pozwala ominąć.... rynek. Druga to Aleje. Trzecia też jest w zasadzie w środku miasta. Obwodnica jak sama nazwa wskazuje pozwala coś ominąć. Nie musi to być cale miasto.
Jasne. Na tej zasadzie Szopena, Piłsudskiego, Cieplińskiego i Lisa-Kuli, to też obwodnica. No, to już mamy dwie! Hurrra!
A poważniej. Kraków jak piszesz ma cztery. Moskwa ma jeszcze więcej. A Rzeszów - ani jednej, bo nawet tej jednej nie dokończono. Ale buduje się nowy mostek, którego największą zaletą według jego "fundatora" będzie możliwość podziwiania z Nowego Miasta.

Quote:
Tak. Wcale nie masz obaw, że znowu coś, co zostało zrobione nie spełni swojej funkcji.
Tak. Mam obawy, bo wychowałem się nad tym potokiem i wiem co potrafi. Pamiętam też całkiem niedawne remonty drogi, którą ten potok "zabierał". Ale nigdzie wbrew temu co piszesz, nie twierdzę, że
Quote:
rzeka przy Wyzwolenia na pewno zaleje połowę miasta bo się nie zmieści do kanału...
Po prostu przyłapałem cię na KŁAMSTWIE.
Nieładnie.

Quote:
Sprzeczne z logiką? Które?
Ależ służę uprzejmie, panie Hrabio, skoro pamięć szwankuje:

Quote:
Quote:
Czy ktoś za jakiś czas będzie pamiętał, że północna część powstawała etapami? Nie.
Piszesz drogi kolego, ,że za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał, że "obwodnica północna" była budowana etapami, a dwa zdania wcześniej przypominasz o etapowaniu budowy "obwodnicy miejskiej"
Już wiesz, gdzie logika twa szwankuje?

Ale jeśli jeszcze nie załapałeś - służę uprzejmie drugim kwiatkiem:

Quote:
Quote:
Czy kogokolwiek oprócz Ciebie to obchodzi? Nie. Tyle w temacie.
Czy logicznym jest uznanie, że wpisy adwersarza "nikogo nie interesują", a następnie odpisywanie na nie z dużym zaangażowaniem?

Quote:
Z jednej strony mówisz o pomniku w postaci według ciebie za duzego mostu, gdzie nawet nie potrafisz się odnieść do uzasadnienia firmy, która opracowała koncepcję
Drogi kolego. Jeżeli ktoś zamówi u mnie opracowanie, a potem każe mi uzasadnić jego rozmiary i cenę, za którą je zrobiłem - gwarantuje ci, że napiszę o tym w sposób przekonujący. Napiszę nawet szerokie uzasadnienie, dlaczego moje opracowanie było niezbędne. Mnie nie interesuje zdanie wykonawcy, bo będzie ono zawsze korzystne dla wykonawcy (pamiętasz cyrki z aureolą Ferenca i z uzasadnieniem pana architekta, z którego potem chciał się wycofać?). Mnie interesuje argumentacja zleceniodawcy. A tej jakoś nie zobaczyłem do tej pory, poza zachwytami nad tym, że będzie "najdłuższy" i "najwyższy"...

Quote:
a później sam piszesz, że powinno wybudować się drogę na południu od razu jako 2x2 bo tak, mimo tego, że ruch na to wcale nie wskazuje.
Ja napisałem, a mieszkam w tym mieście, że ruch wbrew temu co nagle (czy na pewno nagle?) ogłosił Pan Prezydent, jest duży, a będzie jeszcze większy. Ty mi zaprzeczyłeś, więc poprosiłem o argument. W zamian dowiedziałem się, że jestem brzydki, bo chcę mieć rację.

Miłego dnia.
Old August 20th, 2014, 10:18 AM   #85
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Pozwolę sobie w nowym oknie, bo pisania dużo.
Quote:
Originally Posted by letowniak View Post
Ja jednak myślę że to nie argumenty przemówiły do Ferenca a liczba argumentujących Idą wybory.
Być może, być może...

Quote:
O ile budowa aquaparku w parku jest mocno dyskusyjna o tyle budowa tego mostu nie wydaję mi się już takową.
A jednak o niej dyskutujemy
Quote:
Dopięcie Trasy Południowej to jednak o wiele dłuższa perspektywa niż dopięcie Północnej Obwodnicy, na południu prócz odcinaka Podkarpacka-Przemysłowa i planów na łącznik z S19 nie mamy nic więcej, Na północy cały przebieg już jest znany.

Most Załęski, zgadza się sam w sobie jako przeprawa się nie korkuje, jednak na trasie którą on łączy mamy już takie utrudnienia, myślę tu o całej Wyzwolenia która po remoncie jeszcze bardziej zwiększy przepustowość i Generała Maczka która też się korkuje na skrzyżowaniu z Lubelską, a korki niejednokrotnie widziałem jak sięgały za most Załęski.

Załęże to dzielnica przemysłowa z ciągle powstającymi nowymi zakładami, gdzie jeśli nie tam w chwili obecnej?
Komu będzie służył nowy odcinek z mostem.
- całe północne Staromieście zyska połączenie z wschodnią częścią Rzeszowa alternatywa dla omijania centrum, dodatkowo zyskają szybkie połączenie z autostradą w kierunku wschodnim oraz z S19 chcąc jechać na północ
- podobnie całe Trzebownisko
- i odwrotnie cała wschodnia część Rzeszowa uzyska dogodne połączenie z Trzebowniskiem i Staromieściem
To na Staromieściu buduje się obecnie największe osiedle w tym mieście, a druga jego część jest w mocno zaawansowanych planach, nowa droga zapewni tym terenom od samego początku dobre skomunikowanie.
Odniosę się zbiorczo do tych argumentów. Zakładając, że pieniądz miastu się kończy, według mnie o wiele lepszym i chyba tańszym rozwiązaniem w tym miejscu byłoby połączenie Rejtana z mostem Załęskim, plus ewentualnie druga nitka Załęskiego.
W ten sposób Staromieście uzyskałoby krótsze połączenie ze wschodnią częścią Rzeszowa (Sądy, Uniwersytet, targowisko, hipermarkety), a dodatkowo powstałby "bypass" Piłsudskiego, który razie pielgrzymek, rajdów, wypadków, czy katastrof w rodzaju namalowania buspasów, pozwalałby ominąć śródmieście ludziom zdążającym na zachód i północ. Trzebownisko ma połączenie ze wschodnią częścią Rzeszowa, bo w Trzebownisku jest most przez Wisłok. Odwrotne relacje - ja wyżej.
Połączenie Staromieścia z Autostradą - to tylko dokończenie Krogulskiego - może być jako część obwodnicy, która będzie wówczas już jako ten kawałek spełniała bardzo użyteczną funkcję. Z S-19 Staromieście de facto połączenie ma, bo przecież niedawno wyremontowano Lubelską, a stan starej 19-ki nie jest zły i jakoś puściej się tam zrobiło od pewnego czasu
Takie mam na ten temat zdanie. Trzeba robić to, co zacznie być maksymalnie wykorzystane już od chwili zbudowania, nie to, co ładnie wygląda.
Old August 20th, 2014, 11:15 AM   #86
Maya83
Registered User

Quote:
Mam swoje zdanie i potrafię go bronić nie uciekając się do kłamstw i argumentów ad personam.
W rozmowie o moście kilka osób podało ci tyle argumentów, które ty zbyłeś niczym nie podpartymi teoriami, że taki most powstaje tylko i wyłącznie bo Ferenc tak chciał i że na pewno dało się taniej. To jest obrona własnych teorii? To jest nie ubieganie się do kłamst? Profesjonalna firma wykonała opracowanie a Ty to masz gdzieś, bo Ty wiesz lepiej. Ale już jakoś pokazać wyliczenia, o które prosiłeś w innym wątku, to sam się nie pokusiłeś. Czemu? Przecież potrafisz bronić swoje zdanie.

Quote:
Serio uważasz, że to jest jakikolwiek argument?
"Nie powinni" bo co? Bo będzie im przykro, że nie jadą najdłuższym mostem na Podkarpaciu?
To odwrócę to pytanie i poczekam na twoją odpowiedź - serio uważasz, że ulica 9 Dywizji Piechoty w wersji jednojezdniowej , stanowiąca przedłużenie drogi międzynarodowej to coś, czym ruch ciężarowy powinien się poruszać na co dzień by dostać się do S-19?
Uważasz, że Cieplińskiego to wystarczająca droga dla rzeszy poruszających się samochodów na trasie północ - wschód? Że już nic nie powinno się budować, bo to ma wystarczyć? Bo jeżeli tak, to podłączmy węzeł Kielanówka drogą szutrową i też będzie ok.

Quote:
Jakie dotychczas etapy tej niezwykle potrzebnej inwestycji wykonano?
Obwodnica miejsca to ring, a jej północna część zaczyna się na rondzie Pobitno i idzie do ronda Kuronia. I to jest właśnie pierwszy etap.

Quote:
Jasne. Na tej zasadzie Szopena, Piłsudskiego, Cieplińskiego i Lisa-Kuli, to też obwodnica. No, to już mamy dwie! Hurrra!
A poważniej. Kraków jak piszesz ma cztery. Moskwa ma jeszcze więcej. A Rzeszów - ani jednej, bo nawet tej jednej nie dokończono. Ale buduje się nowy mostek, którego największą zaletą według jego "fundatora" będzie możliwość podziwiania z Nowego Miasta.
Mnie naprawde nie interesuje co mówi sobie fundator mostu, mnie interesuje, że w koncu zabrano się za dokończenie obwodnicy miejskiej. I nawet Twój prześmiewczy ton tego nie zmieni. Rzeszów nie ma dokończonej obwodnicy, Kraków też nie ma dokończonej III obwodnicy i buduje ją etapami. Jakoś tam nikt nie mówi, że chcą zbudować tunel z nikąd do nikąd, bo to tylko jeden etap i nie będzie całości. We Wrocławiu też budują obwodnicę etapami i jakoś też nikt nie mówił, że odcinki budowane były z nikąd do nikąd, Krosno buduje deogę G etapami i nikt nie mówi, że każdy nowo oddany fragment to droga z nikąd do nikąd. Tylko w Rzeszowie etap uznawany jest za most z nikąd do nikąd, bo przecież te samochody, które będą po nim jeździć będą to robić nie po to, bo im to życie ułatwni, ale dla zasady, by pokazać, że Ferenc miał racje.

Quote:
Tak. Mam obawy, bo wychowałem się nad tym potokiem i wiem co potrafi. Pamiętam też całkiem niedawne remonty drogi, którą ten potok "zabierał". Ale nigdzie wbrew temu co piszesz, nie twierdzę, że
Po prostu przyłapałem cię na KŁAMSTWIE.
Nieładnie.
Ty masz w każdym temacie obawy, możesz to ładnie w słówka ubierać, niczego to nie zmieni.

Quote:
Piszesz drogi kolego, ,że za jakiś czas nikt nie będzie pamiętał, że "obwodnica północna" była budowana etapami, a dwa zdania wcześniej przypominasz o etapowaniu budowy "obwodnicy miejskiej"
Już wiesz, gdzie logika twa szwankuje?

Czy logicznym jest uznanie, że wpisy adwersarza "nikogo nie interesują", a następnie odpisywanie na nie z dużym zaangażowaniem?
Tak myślałem, że nie znajdziesz niczego dotyczącego meritum sprawy, więc zaczniesz czepiać się drobiazgów.

Quote:
Drogi kolego. Jeżeli ktoś zamówi u mnie opracowanie, a potem każe mi uzasadnić jego rozmiary i cenę, za którą je zrobiłem - gwarantuje ci, że napiszę o tym w sposób przekonujący. Napiszę nawet szerokie uzasadnienie, dlaczego moje opracowanie było niezbędne. Mnie nie interesuje zdanie wykonawcy, bo będzie ono zawsze korzystne dla wykonawcy (pamiętasz cyrki z aureolą Ferenca i z uzasadnieniem pana architekta, z którego potem chciał się wycofać?). Mnie interesuje argumentacja zleceniodawcy. A tej jakoś nie zobaczyłem do tej pory, poza zachwytami nad tym, że będzie "najdłuższy" i "najwyższy"...
A czyli bez zadnych podstaw właśnie oskarżyłeś firmę wykonującą opracowanie koncepcji o sfałszowanie jej i przedstawienie nieprawdziwych dowodów. Polecam prokuraturę. Oni na pewno wysłuchają Twoich twardych dowodów na potwierdzenie tego. Przecież je masz? Bo jak potrafisz bronić swoich racji....

Quote:
Ja napisałem, a mieszkam w tym mieście, że ruch wbrew temu co nagle (czy na pewno nagle?) ogłosił Pan Prezydent, jest duży, a będzie jeszcze większy. Ty mi zaprzeczyłeś, więc poprosiłem o argument. W zamian dowiedziałem się, że jestem brzydki, bo chcę mieć rację.

Miłego dnia.
A tu to Ty kłamiesz. Nigdzie nie zaprzeczałem, że ruch się zwiększy. Tylko nie na tyle, by budować od razu 2x2.
Old August 20th, 2014, 12:53 PM   #87
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
W rozmowie o moście kilka osób podało ci tyle argumentów, które ty zbyłeś niczym nie podpartymi teoriami, że taki most powstaje tylko i wyłącznie bo Ferenc tak chciał i że na pewno dało się taniej.

Tak, ponieważ mamy już całkiem niedawne przykłady tego rodzaju działań Pana Prezydenta. Vide "okrągła kładka czy "wymiana" mostu Narutowicza.

Quote:
To jest obrona własnych teorii? To jest nie ubieganie się do kłamst?
Wybudowanie okrągłej kładki wbrew oczywistym przeciwwskazaniom, formułowanym ex post nawet przez jej projektanta - to kłamstwa? Przy okazji, popraw swój polski, bo dziwnie się czyta...

Quote:
Profesjonalna firma wykonała opracowanie a Ty to masz gdzieś, bo Ty wiesz lepiej.
Profesjonalna firma dokonała obliczenia potwierdzające konieczność zarobienia przez tę firmę dużych pieniędzy. Zbyt wiele takich opracowań w życiu widziałem.

Quote:
Ale już jakoś pokazać wyliczenia, o które prosiłeś w innym wątku, to sam się nie pokusiłeś. Czemu? Przecież potrafisz bronić swoje zdanie.
Poproś o to pomysłodawcę. Jakoś Pan Prezydent nie potrafił w żadnej swojej wypowiedzi publicznej podać tych argumentów. Ja podałem swoje zdanie, ty mu zaprzeczyłeś, powołując się na mityczne wyliczenia (czego - właściwie?). Ciężar dowodu spoczywa na tobie, bardzo mi przykro.

Quote:
Uważasz, że Cieplińskiego to wystarczająca droga dla rzeszy poruszających się samochodów na trasie północ - wschód? Że już nic nie powinno się budować, bo to ma wystarczyć? Bo jeżeli tak, to podłączmy węzeł Kielanówka drogą szutrową i też będzie ok.
Przepraszam, ale chyba coś ci się pomyliło. Gdzie Rzym, gdzie Krym? Przemyśl jeszcze raz to zdanie i dostosuj nazwę ulicy do swojej argumentacji, bo kolejny raz sensu w twej wypowiedzi nie widzę. Cieplińskiego, Kielanówka, północ-wschód???

Quote:
Obwodnica miejsca to ring, a jej północna część zaczyna się na rondzie Pobitno i idzie do ronda Kuronia. I to jest właśnie pierwszy etap.
Primo.
Poszukaj w słowniku znaczenia słowa "ring". Potem pokaż taki w Rzeszowie.
Secundo.
Chyba w życiu tam nie byłeś, bo tej drogi nijak obwodnicą nazwać nie można, a jeśli już, to jest ona w tej chwili połączona do Ciepłowniczą i przez most Załęski z Maczka i Wyzwolenia - i z tymi ulicami tworzy jakąś tam protezę drogi krajowej. A zainteresowanie miasta tą drogą było do tej pory tak wielkie, że nikt nawet porządnych poboczy przy niej nie zrobił, o regulacji geometrii skrzyżowania z Ciepłowniczą - nie wspomnę. A przecież można było. Odcinek dwupasmowy ulicy Rzecha - to całe 250 metrów, niecałe dwa razy tyle, co dwupasmowy odcinek ulicy Chmaja. No, ale będzie most...

Quote:
Mnie naprawde nie interesuje co mówi sobie fundator mostu,
A mnie bardzo, bo w przeciwieństwie do ciebie - jest prezydentem miasta, w którym mieszkam. Pozwól więc, ze jak to w demokracji - będę oceniał go według słów i czynów.

Quote:
mnie interesuje, że w koncu zabrano się za dokończenie obwodnicy miejskiej.
No więc własnie się nie zabierają. Na przedłużeniu Okulickiego w dalszym ciągu krzaczory...

Quote:
I nawet Twój prześmiewczy ton tego nie zmieni. Rzeszów nie ma dokończonej obwodnicy, Kraków też nie ma dokończonej III obwodnicy i buduje ją etapami.
Rzeszowska "obwodnica" budowana jest etapami od roku bodaj 1970. Szybko, prawda? Na pewno będzie spełniać te same role i tak samo dobrze wywiązywać się z nałożonych na nią zadań, jak w roku projektowania, prawda?

Quote:
Jakoś tam nikt nie mówi, że chcą zbudować tunel z nikąd do nikąd, bo to tylko jeden etap i nie będzie całości.
A mógłbyś wrócić na ziemię i do Rzeszowa, bardzo proszę..?

Quote:
We Wrocławiu też budują obwodnicę etapami i jakoś też nikt nie mówił, że odcinki budowane były z nikąd do nikąd,
Nie mieszkam we Wrocławiu.

Quote:
Krosno buduje deogę G etapami i nikt nie mówi, że każdy nowo oddany fragment to droga z nikąd do nikąd.
Nie mieszkam w Krośnie.

Quote:
Tylko w Rzeszowie etap uznawany jest za most z nikąd do nikąd, bo przecież te samochody, które będą po nim jeździć będą to robić nie po to, bo im to życie ułatwni, ale dla zasady, by pokazać, że Ferenc miał racje.
Te samochody, które będą po nim jechać, równie dobrze będą mogły jechać po moście Załęskim, który stoi do tej pory kilkaset metrów dalej i nic złego z nim się nie dzieje. Jego też budowano "etapami" jak komuna padła, dłuższy czas funkcjonował jako kładka dla pieszych.

Quote:
Ty masz w każdym temacie obawy, możesz to ładnie w słówka ubierać, niczego to nie zmieni.
A czy ja pisałem gdzieś, że coś to zmieni? Znowu wkładasz i w usta słowa, których nie wypowiedziałem! Nie, po prostu wyraziłem swoją opinię, do czego mam prawo. W odpowiednim wątku wkleiłem nawet stosowne zdjęcia, potwierdzające moje wątpliwości. Oczywiście, nie masz obowiązku ich oglądania.

Quote:
Tak myślałem, że nie znajdziesz niczego dotyczącego meritum sprawy, więc zaczniesz czepiać się drobiazgów.
Jasne, obrażasz mnie ,a potem piszesz, ze to drobiazgi. Masz ciekawy sposób argumentacji.

Quote:
A czyli bez zadnych podstaw właśnie oskarżyłeś firmę wykonującą opracowanie koncepcji o sfałszowanie jej i przedstawienie nieprawdziwych dowodów. Polecam prokuraturę. Oni na pewno wysłuchają Twoich twardych dowodów na potwierdzenie tego. Przecież je masz? Bo jak potrafisz bronić swoich racji....
Dwója ze zrozumienia tekstu. Napisałem, co jest możliwe do zrobienia w takiej sytuacji. Może nigdy w życiu nie spotkałeś się z takimi przypadkami, ale ja tak. Hipotetyczne opracowanie będzie pełne argumentów "za" (jak twoje posty) i ze zmarginalizowanymi argumentami "przeciw". I nie będzie to ani kłamstwo, ani tym bardziej fałszerstwo. Co to jest fałszerstwo - poczytaj sobie w artykule 270 KK i nie ucz prawnika, czym ono jest, bardzo proszę. Podałem ci przykład sprzecznych opinii przy budowie aureoli Ferenca. Czujnie tego nie zauważyłeś.

Quote:
A tu to Ty kłamiesz. Nigdzie nie zaprzeczałem, że ruch się zwiększy. Tylko nie na tyle, by budować od razu 2x2.
Owszem, zaprzeczyłeś, że jest duży, a teraz jeszcze brzydko manipulujesz moją wypowiedzią. Nie kłam, bardzo proszę! Chyba, że to nie ty napisałeś.
Quote:
Boże.....jak zacięta płyta... Most tak samo odciąży śródmieście jak i ten łącznik.
Zwracam uwagę na słowa "most tak samo odciąży".
Most nie prowadzący z drogi międzynarodowej na drogę ekspresową (bo na razie nie prowadzi!) będzie według kolegi tak samo odciążał miasto jak wykastrowany łącznik trasy południowej.
Coś jeszcze? Może chciał kolega przeprosić za te "adpersony" wcześniej, czy też kolega o nich zapomniał, albo uznał za "szczegóły"?

Miłego popołudnia!
Old August 20th, 2014, 02:20 PM   #88
Maya83
Registered User

Quote:
Tak, ponieważ mamy już całkiem niedawne przykłady tego rodzaju działań Pana Prezydenta. Vide "okrągła kładka czy "wymiana" mostu Narutowicza.
Byłem przeciwny tak i pierwszej jak i drugiej inwestycji. Tylko, że teraz kładka stała się świetnym miejscem spędzania wolnego czasu przez ludzi, więc sama w sobie bez sensu już nie jest, mimo tego, że nie spełnia pierwotnie zaplanowanych funkcji.

Quote:
Wybudowanie okrągłej kładki wbrew oczywistym przeciwwskazaniom, formułowanym ex post nawet przez jej projektanta - to kłamstwa? Przy okazji, popraw swój polski, bo dziwnie się czyta...
Rozmawialiśmy o moście a Ty tu z kładką wyskakujesz. Po co? To ma być argument?

Quote:
Profesjonalna firma dokonała obliczenia potwierdzające konieczność zarobienia przez tę firmę dużych pieniędzy. Zbyt wiele takich opracowań w życiu widziałem.
A to już jest pomówienie. Ty masz czelność wytykać komuś ataki ad persona a sam co robisz?

Quote:
Poproś o to pomysłodawcę. Jakoś Pan Prezydent nie potrafił w żadnej swojej wypowiedzi publicznej podać tych argumentów. Ja podałem swoje zdanie, ty mu zaprzeczyłeś, powołując się na mityczne wyliczenia (czego - właściwie?). Ciężar dowodu spoczywa na tobie, bardzo mi przykro.
Aaa czyli jak Ty coś powiesz, to jest to Twoje zdanie i masz ku temu prawo bez podawania dowodów na to. Jak ja coś powiem, to już mam podawać wyliczenia, bo ciężar dowodu spoczywa na mnie. Fajnie...

Quote:
Przepraszam, ale chyba coś ci się pomyliło. Gdzie Rzym, gdzie Krym? Przemyśl jeszcze raz to zdanie i dostosuj nazwę ulicy do swojej argumentacji, bo kolejny raz sensu w twej wypowiedzi nie widzę. Cieplińskiego, Kielanówka, północ-wschód???
Ciągle przy argumentacji powołujesz się na budowę mostu. Chyba już powinieneś się sam domyśleć, że rozmowa rozlała się trochę bardziej poza samą trase południową?

Quote:
Primo.
Poszukaj w słowniku znaczenia słowa "ring". Potem pokaż taki w Rzeszowie.
Secundo.
Chyba w życiu tam nie byłeś, bo tej drogi nijak obwodnicą nazwać nie można, a jeśli już, to jest ona w tej chwili połączona do Ciepłowniczą i przez most Załęski z Maczka i Wyzwolenia - i z tymi ulicami tworzy jakąś tam protezę drogi krajowej. A zainteresowanie miasta tą drogą było do tej pory tak wielkie, że nikt nawet porządnych poboczy przy niej nie zrobił, o regulacji geometrii skrzyżowania z Ciepłowniczą - nie wspomnę. A przecież można było. Odcinek dwupasmowy ulicy Rzecha - to całe 250 metrów, niecałe dwa razy tyle, co dwupasmowy odcinek ulicy Chmaja. No, ale będzie most...
Tak jak i w wielu miastach tak i w Rzeszowie całość nie jest ukończona, ale w założeniach ma spełniać rolę obwodnicy miejskiej. Obwodnicę miejską można podzielić na dwie części północną i południową. Punktem ich styku są ronda Pobitno i z flagami. Siłą rzeczy odcinek na północ od ronda Pobitno jest częścią północnego odcinka obwodnicy miejskiej. Możesz się czepiać semantyki, ale niczego w ten sposób nie zmienisz.

Quote:
No więc własnie się nie zabierają. Na przedłużeniu Okulickiego w dalszym ciągu krzaczory...
Jak by zrobili przedłużenie Okulickiego do Warszawskiej to byś pewne analogicznie napisał droga z nikąd do nikąd?

Quote:
Rzeszowska "obwodnica" budowana jest etapami od roku bodaj 1970. Szybko, prawda? Na pewno będzie spełniać te same role i tak samo dobrze wywiązywać się z nałożonych na nią zadań, jak w roku projektowania, prawda?
Tym bardziej powinieneś się cieszyć, że coś się ruszyło. Ta obwodnica nie ma za zadanie wyprowadzenie ruchu z miasta a ułatwienie ruchu międzydzielnicowego.

Quote:
A mógłbyś wrócić na ziemię i do Rzeszowa, bardzo proszę..?
Nie mieszkam we Wrocławiu.
Nie mieszkam w Krośnie
A co brakuje argumentów? Że jednak budowanie etapami to nie budowanie dróg z nikąd do nikąd?

Quote:
Owszem, zaprzeczyłeś, że jest duży, a teraz jeszcze brzydko manipulujesz moją wypowiedzią. Nie kłam, bardzo proszę! Chyba, że to nie ty napisałeś.
Ale co zaprzeczyłem, że jest duże? Ruch na łączniku?

Quote:
Zwracam uwagę na słowa "most tak samo odciąży".
Most nie prowadzący z drogi międzynarodowej na drogę ekspresową (bo na razie nie prowadzi!) będzie według kolegi tak samo odciążał miasto jak wykastrowany łącznik trasy południowej.
Coś jeszcze? Może chciał kolega przeprosić za te "adpersony" wcześniej, czy też kolega o nich zapomniał, albo uznał za "szczegóły"?

Miłego popołudnia!
Znowu bawisz się w semantykę. Most będzie odciążał tak samo jak łącznik, bo oba będą coś odciążać. Nigdzie nie na pisałem, że w równym stopniu.

I tak przy okazji to za co mam przepraszać?
Old August 20th, 2014, 04:08 PM   #89
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Byłem przeciwny tak i pierwszej jak i drugiej inwestycji. Tylko, że teraz kładka stała się świetnym miejscem spędzania wolnego czasu przez ludzi, więc sama w sobie bez sensu już nie jest, mimo tego, że nie spełnia pierwotnie zaplanowanych funkcji.
A przecież miejsce spędzania wolnego czasu w oparach przejeżdżających samochodów jest samo w sobie idiotyzmem. Nie zauważasz tego? Może następne miejsce rekreacji postawimy na kominie w Załężu, będzie jeszcze ciekawiej?

Quote:
Rozmawialiśmy o moście a Ty tu z kładką wyskakujesz. Po co? To ma być argument?
Rozmawialiśmy o wielu rzeczach. Ty w tym wątku zarzuciłeś mi na przykład straszenie zalaniem połowy Rzeszowa. Może więc zacznij porządki od siebie?
Poza tym – wątek i mostu, i kładki (bo most też nie jest tu na swoim miejscu) – dobitnie pokazuje sposób myślenia i działania Pana Prezydenta. Który w ten sam sposób decyduje o dalszych inwestycjach w mieście, w którym mieszkam.

Quote:
A to już jest pomówienie. Ty masz czelność wytykać komuś ataki ad persona a sam co robisz?
Kogo pomawiam, wskaż? A jak już ustalisz, to leć prędziutko do prokuratury, podam ci nawet telefon, żebyś się nie męczył: 17 858 43 02.
Oczywiście za wcześniejsze „adpersony” pod moim adresem przeprosić nie raczyłeś”. Znamienne.

Quote:
Aaa czyli jak Ty coś powiesz, to jest to Twoje zdanie i masz ku temu prawo bez podawania dowodów na to. Jak ja coś powiem, to już mam podawać wyliczenia, bo ciężar dowodu spoczywa na mnie. Fajnie...
No, cieszę się, że zaczynasz łapać logikę sporu.
Ale powtórzę jeszcze raz. Jako mieszkaniec Rzeszowa – mam takie zdanie na podstawie obserwacji i doświadczenia. Ty masz odmienne – bo?
Bo na razie żadnego argumentu nie podałeś, poza powoływaniem się na jakieś mityczne „wyliczenia”.

Quote:
Ciągle przy argumentacji powołujesz się na budowę mostu. Chyba już powinieneś się sam domyśleć, że rozmowa rozlała się trochę bardziej poza samą trase południową?
Dopiero teraz to zauważyłeś? Późno trochę... Ale to w dalszym ciągu nie tłumaczy twoich wpisów o Cieplińskiego łączącej Kielanówkę, co świadczy tylko o tym, że nie masz niestety pojęcia o czym piszesz. Przykre.

Quote:
Tak jak i w wielu miastach tak i w Rzeszowie całość nie jest ukończona, ale w założeniach ma spełniać rolę obwodnicy miejskiej. Obwodnicę miejską można podzielić na dwie części północną i południową. Punktem ich styku są ronda Pobitno i z flagami. Siłą rzeczy odcinek na północ od ronda Pobitno jest częścią północnego odcinka obwodnicy miejskiej. Możesz się czepiać semantyki, ale niczego w ten sposób nie zmienisz.
Sprawdziłeś znaczenie słowa”ring”? Dowiedziałeś się, że znowu niestety użyłeś argumentu z d...olnej szuflady?
Punkt styku „rondo z flagami”... Skoro nawet ie chce ci się zajrzeć do Googli, aby użyć poprawnej nazwy, to o czym ty tu właściwie dyskutujesz?

Quote:
Jak by zrobili przedłużenie Okulickiego do Warszawskiej to byś pewne analogicznie napisał droga z nikąd do nikąd?
I znowu kłamiesz. Powiedz, dlaczego? Znowu „adpersona” i to paskudna, bo wyjęta z czeluści czegoś brzydkiego i śmierdzącego. Ale odpowiem ci. Gdybyś zaobserwował baczniej nawet ten post, na który starasz się odpowiedzieć, zauważyłbyś, jaki mam stosunek do przedłużenia Okulickiego.

Quote:
Tym bardziej powinieneś się cieszyć, że coś się ruszyło. Ta obwodnica nie ma za zadanie wyprowadzenie ruchu z miasta a ułatwienie ruchu międzydzielnicowego.
I znowu oddalasz się od rzeczywistości. Mam się cieszyć, że ja kontynuują, skoro jej nie kontynuują? Ta „obwodnica”, gdy powstawała, miała za zadanie wyprowadzić ruch z miasta. Teraz, czemu sam najpierw mocno zaprzeczałeś, a teraz o dziwo przyznajesz – ma za zadanie zapewnić komunikację międzyosiedlową (czyli znowu gubisz się w swoich „punktach widzenia”). Czyli już nie spełni założeń, według których była projektowana. Tylko tyle i aż tyle.

Quote:
A co brakuje argumentów? Że jednak budowanie etapami to nie budowanie dróg z nikąd do nikąd?
A ty mieszkasz we Wrocławiu?
Człowieku, bo nie wiem jak do ciebie się zwracać. Tłumaczę jeszcze raz, jak komu dobremu. Mieszkam w Rzeszowie od lat. Widzę nieporadność kolejnej ekipy rządzącej miastem. Nie mieszkam we Wrocławiu, czy Krośnie. Nie mogę się wypowiadać na temat ich potrzeb i uwarunkowań. To, że ty nie mieszkając w Rzeszowie tak chętnie popierasz wszelkie pomysły ukochanej władzuchny rzeszowskiej, ma pewnie jakieś przyczyny, ale ja ich nie znam. Natomiast ty sam dajesz dowody swojej niewiedzy na tematy rzeszowskie, pisząc jakieś dziwne treści o łączeniu Kielanówki ulicą Cieplińskiego.
Więc wybacz, ale wątku rzeszowskim nie będę się wypowiadał obwodnicach i mostach Wrocławia, Paryża, San Francisco czy Mugambazi, bo miast tych nie znam, nie znam ruchu w nich występującego, nie znam czasu powstawania w nich kolejnych inwestycji i nie znam mentalności ludzi tam mieszkających. Tobie to nie przeszkadza wypowiadać się o Rzeszowie. Minie w sumie też nie, ale nie dziw się, że trafiasz na kontry ze strony człowieka miejscowego od pół wieku.

Quote:
Ale co zaprzeczyłem, że jest duże? Ruch na łączniku?
Przeczytaj jeszcze raz, powoli, w końcu to twój własny post.

Quote:
Znowu bawisz się w semantykę. Most będzie odciążał tak samo jak łącznik, bo oba będą coś odciążać. Nigdzie nie na pisałem, że w równym stopniu.
Ach, znowu te trudności z językiem polskim i brak znajomości słów „też”, również”, „także”... A potem masz jakieś pretensje, że nie zostałeś zrozumiany.

Quote:
I tak przy okazji to za co mam przepraszać?
Teraz nie wiesz za co, a sam przyznajesz się do kłamstwa.
To już nie jest śmieszne. To jest smutne.

Do zobaczenia. Za czas jakiś.
Old August 20th, 2014, 04:32 PM   #90
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

Mam do Was taką prośbę: jak już skończycie "dyskusję", to wstawcie post z jakimś tagiem, np.: "#JUZWRACAJCIE" i wtedy przywrócę sobie subskrybcję na ten temat, ok.?

rothax liked this post
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old August 20th, 2014, 04:43 PM   #91
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Quote:
Originally Posted by White Tigger View Post
Mam do Was taką prośbę: jak już skończycie "dyskusję", to wstawcie post z jakimś tagiem, np.: "#JUZWRACAJCIE" i wtedy przywrócę sobie subskrybcję na ten temat, ok.?
No dobra. Po prostu mam od jakieś czasu uczulenie na ludzi twierdzących, że władza chce tylko mojego dobra, a ja, niewdzięcznik...

Dobra.
Koniec z mojej strony!

rothax liked this post
Hipolit está en línea ahora   Reply With Quote
Old August 20th, 2014, 07:41 PM   #92
Maya83
Registered User

Quote:
No dobra. Po prostu mam od jakieś czasu uczulenie na ludzi twierdzących, że władza chce tylko mojego dobra, a ja, niewdzięcznik...

Dobra.
Koniec z mojej strony!
Widzisz akurat ja mam tą władzę gdzieś, więc nie twierdze, że chce tylko czyjegoś dobra. Wielokrotnie się z nią nie zgadzałem, więc nie rób z siebie jakiegoś męczennika, który walczy z systemem.

Ja już też kończę, bo ciężko się rozmawia z kimś, który jako jedyny argument podaje obserwacje i doświadczenia a sam wymaga na wszystko "wyliczeń".

Można już wyczyścić wątek, bo tylko zaśmieciliśmy go jałową dyskusją.
Old April 26th, 2015, 10:46 PM   #93
redzik
Registered User

Likes (Received): 423

Quote:
Nowy most między Budziowojem a Boguchwałą lekarstwem na korki

Dodano: 26 kwietnia 2015, 21:15 Autor: Bartosz Gubernat
Między rzeszowskim Budziwojem a Boguchwałą, na Wisłoku powstanie nowy most. Ma kosztować ok. 30 milionów złotych.
Nowy most ma zmniejszyć ruch w centrum Boguchwały, przez którą przejeżdża codziennie ponad 20 tysięcy samochodów.

- Dogadujemy już szczegóły porozumienia, bo inwestycję będziemy realizować wspólnie z gminami Boguchwała i Lubenia oraz starostą rzeszowskim - mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Dalej od miasta, ale taniej

Koncepcję budowy nowego mostu przygotowało Biuro Rozwoju Miasta Rzeszowa. Zakłada ona połączenie Rzeszowa i Boguchwały na wysokości granicy z Lutoryżem. Początkowo pod uwagę brano także tereny bliżej zalewu na Wisłoku, ale ze względu na olbrzymie koszty inwestycji pomysł upadł. Przed samym zalewem Wisłok mocno się rozlewa. Dlatego most musiałby być bardzo długi, a drogi dojazdowe trzeba by budować na estakadzie. Bliżej gminy Boguchwała rzeka jest znacznie węższa, dlatego wybrano taką lokalizację.

Zgodnie z koncepcją BRM nowy most połączy się z Rzeszowem w dzielnicy Budziwój, w rejonie ul. Porąbki. Stąd miasto zbuduje ok. kilometrowy odcinek drogi, który poprowadzi trasę do ul. Budziwojskiej. W kolejnych latach następny, prowadzący do al. Sikorskiego. W ten sposób powstanie kolejny fragment południowej obwodnicy Rzeszowa, której pierwszy etap to połączenie ul. Przemysłowej z Podkarpacką. Po przedłużeniu drogi ekspresowej S19 w kierunku Barwinka, obwodnica połączy Kielanówkę przez Boguchwałę i nowy most z al. Sikorskiego.

W gminie Boguchwała na inwestycję czekają z niecierpliwością. Powód? - Od strony Lutoryża, w kierunku Rzeszowa przez Boguchwałę codziennie przejeżdża ok. 20 tysięcy samochodów. Wiele z nich jedzie potem w kierunku wschodnim. Budując nowy most, stworzymy coś w rodzaju obwodnicy i od razu skierujemy je na al. Sikorskiego w Rzeszowie. Dzięki temu ruch w naszym mieście się zmniejszy. Istniejące mosty na Wisłoku, w Zarzeczu i Lubeni to przy obecnej liczbie samochodów zdecydowanie za mało - tłumaczy Piotr Klimczak, zastępca burmistrza Boguchwały. Tutaj most ma powstać od strony granicy z Lutoryżem, gdzie na tzw. Wisłoczysku gmina przygotowuje tereny inwestycyjne dla przedsiębiorców.

- Dlatego spory odcinek drogi jest tu już gotowy. Aby wykonać dojazd do nowego mostu, potrzeba dobudować tylko niewielki fragment - tłumaczy wiceburmistrz Klimczak.

Poszerzą wylotówki

Koszt budowy mostu wraz z drogami dojazdowymi szacuje się na ok. 30 mln zł. Pierwotnie Rzeszów miał zapłacić 15 mln zł, a Boguchwała i starosta po 7,5 mln zł. Ponieważ teraz do rozmów włączyła się także Lubenia, podział kosztów trzeba będzie ustalić od nowa. Równolegle z przygotowaniami do budowy mostu, Rzeszów szykuje się do poszerzenia ul. Podkarpackiej i al. Sikorskiego. Pierwsza z nich dodatkowe pasy ruchu ma zyskać na odcinku od skrzyżowania z ul. IX Dywizji Piechoty, do granicy z gminą Boguchwała.

Aleję Sikorskiego miasto poszerzy od ul. Robotniczej, do gminy Tyczyn. - Zaczynamy od kilometrowego odcinka alei Sikorskiego, na którym cztery pasy będą gotowe do października tego roku - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. Resztę miasto chce poszerzyć do 2020 roku.
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll...SZOW/150429842

humar liked this post
redzik no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2015, 10:52 PM   #94
Gekonek
Registered User

Likes (Received): 1343

czy to oznacza rezygnację z dotychczasowej południowej obwodnicy? Ul. Porąbki jest oddalona o lata świetlne od dotychczasowych planów budowy mostu łączącego ul. 9 Dywizji Piechoty z Al. Sikorskiego? Dziennikarz plecie że to to samo, że następny etap to połączenie z Al. Sikorskiego, ale spójrzcie na mapę - to dwie całkiem inne inwestycje! Koszt budowy 30 mln! Grosze w porównaniu z pomnikiem Tadeusza na Załężu... Można by 6 takich mostów sprawić...
Gekonek no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2015, 11:37 PM   #95
Maya83
Registered User

Tam zapewne będzie jednojezdniowy most. Jak i cała trasa. Moim zdaniem to dwie, całkiem inne inwestycje, tylko dziennikarz jest mocno kompetentny.
Old April 27th, 2015, 04:12 PM   #96
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1341

Ten nowy most będzie w okolicach tej kładki pieszo rowerowej na Wisłoku, na obwodnice z prawdziwego zdarzenia przyjdzie jeszcze poczekać, wiec zaplanowali coś co doraźnie pomoże
Old June 28th, 2015, 02:18 AM   #97
kornik rz
Wygnaniec z Wygnańca

Likes (Received): 239

Pojawiła się nowa koncepcja skrzyżowania Trasy Południowej z Podkarpacką: http://bip.erzeszow.pl/zamowienia-pu...-rzeszowa.html

Z idiotycznymi rondami turbinowymi.

A poza tym uważam, że kładkę należy zburzyć.

White Tigger liked this post
kornik rz no está en línea   Reply With Quote
Old June 28th, 2015, 01:55 PM   #98
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

Rondo - rozwiązanie służące spowalnianiu ruchu na danym skrzyżowaniu. Gratulacje co do wyboru rozwiązania
Old June 28th, 2015, 11:45 PM   #99
kornik rz
Wygnaniec z Wygnańca

Likes (Received): 239

Z jednej strony służy do spowalniania ruchu, a z drugiej stanowi ogromne zagrożenie dla rowerzystów. Przez to na głównej trasie do centrum znajdzie się bardzo niebezpieczny punkt, w którym będą musieli ustępować pierwszeństwa.

A poza tym uważam, że kładkę należy zburzyć.
kornik rz no está en línea   Reply With Quote
Old June 30th, 2015, 01:55 AM   #100
miqas
Registered User

Likes (Received): 218

To skrzyżowanie Trasy Południowej z Podkarpacką, to powinna być zwykła trąbka z dwoma pasami zjazdowymi od południa w stronę węzła. Nie ma pewności czy i kiedy powstanie dalsza część na wschód, na najbliższy czas by wystarczyło. Do tego nie ma problemu taki układ rozbudować. a przynajmniej na najbliższy czas zapewniłoby się spokojny zjazd i wjazd. ścieżkę rowerową i chodnik po stronie wschodniej poprowadzić po wschodniej stronie trąbki. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale unikniętoby krzyżowania się potoków ruchu.

Tak bym to widział:

z południa 2 pasy w stronę węzła z S19. Z powrotem, z S19 na południe 1 pas płynnie przechodzący w prawy. Później lewy od miasta mógłby się z prawym łączyć. Łatwe do dalszej rozbudowy i bardzo funkcjonalne.

Hipolit liked this post
miqas no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, rzeszów

Thread Tools

Posting Rules