daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old April 7th, 2016, 07:47 PM   #121
podbieszczadzki
Registered User

Likes (Received): 2

Kiepsko to widzę temat przewala się od lat ale w tym kierunku niewiele się robi a tylko mówi. Na dzień dzisiejszy nie ma jeszcze wykonawcy połączenia do S19. Nie mówiąc już o kompletnym projekcie reszty trasy czy nawet jej przebiegu. Miasto chce łączyć lubelską z warszawską i dalej z krakowską ponadto traktuje to jako priorytet, więc nie bardzo wiem skąd weźmie pieniądze na południową obwodnice. Skoro na dzień dzisiejszy nie jest realizowana rozbudowa fragmentu ul. Jana Pawła II bo nie mia pieniędzy.
podbieszczadzki no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old April 7th, 2016, 09:17 PM   #122
Maya83
Registered User

Likes (Received): 6545

No raczej trasa południowa to nie temat na obecną perspektywę i każdy zdaje sobie z tego sprawę, no poza tym fragmentem do węzła Rzeszów Południe.
Old April 19th, 2016, 08:49 PM   #123
SoryGregory
Registered User

SoryGregory's Avatar

Likes (Received): 788

Jakie śmiałe szacunki
Quote:
Droga ma mieć ok. 4,5 km długości, dwie jezdnie, cztery pasy ruchu. Koszt inwestycji szacuje się na razie na ok. 450-500 mln zł
100mln za 1km

Dobrze że to tylko Nowiny.

Rok, dwa, czekania dłużej na A4 niż planowano, jest niczym na przeciw wieczności
SoryGregory no está en línea   Reply With Quote
Old April 19th, 2016, 09:08 PM   #124
Maya83
Registered User

W tych kosztach zapewne wchodzą jeszcze wykupy gruntów, jest tu też dodatkowy most na Wisłoku, co jak co, ale tanie to nie będzie.
Old April 20th, 2016, 10:29 AM   #125
PzD91
Registered User

Likes (Received): 388

Dodatkowo most ma iść pod skosem gdzie Wislok ma najszersze koryto.
PzD91 no está en línea   Reply With Quote
Old April 24th, 2016, 10:55 PM   #126
Gustav94
Registered User

Likes (Received): 8

Nareszcie!!!!!!
Miasto ogłosiło przetarg na budowę łącznika

Quote:
Działając na podstawie art. 16 ust. 1 i 5 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2015 r. poz. 2164) Gmina Miasto Rzeszów - Miejski Zarząd Drógw Rzeszowie i Województwo Podkarpackie - Podkarpacki Zarzad Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłaszają przetarg nieograniczony na zadanie pn.:

Budowa DW na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK 19) do węzła Rzeszów-Południe (S 19) realizowana w ramach zadań inwestycyjnych pn.:
1. „Przygotowanie i realizacja budowy odcinka drogi wojewódzkiej od granicy Rzeszowa do drogi krajowej nr 19 (ul. Podkarpacka w Rzeszowie)”
2. „Przygotowanie i realizacja budowy odcinka drogi wojewódzkiej pomiędzy granicą Rzeszowa a węzłem w Kielanówce drogi ekspresowej S-19”

źródło: bip.erzeszow.pl/zamowienia-publiczne/zamowienia-publiczne-jednostek-organizacyjnych-miasta/powyzej-30-000-euro/mzd/zamowienia-aktualne/22318,budowa-dw-na-odcinku-od-skrzyzowania-ul-podkarpackiej-z-ul-9-dywizji-piechoty-w-rzeszowie-dk-19-do-wezla-rzeszow-poludnie-s-19-realizowana-w-ramach-zadan-inwestycyjnych-pn-1-przygotowanie-i-realizacja-budowy-odcinka-drogi-wojewodzkiej-od-granicy-rzeszowa-do-drogi-krajowej-nr-19-ul-podkarpacka-w-rzeszowie-2-przygotowanie-i-realizacja-budowy-odcinka-drogi-wojewodzkiej-pomiedzy-granica-rzeszowa-a-wezlem-w-kielanowce-drogi-ekspresowej-s-19. html

Nie mam wystarczającej liczby postów więc aby wyświetlić link musicie usunąć spację przed "html"

W materiałach do pobrania znajduję się informacja że termin oddania łącznika to 15.11.2017, czyli później niż oddanie S19-ki.
Otwarcie ofert jest ustalone na 30.05.2016.
Ponadto ten przetarg obejmuje również budowę węzła przy skrzyżowaniu ulic Podkarpackiej oraz 9 Dywizji Piechoty
Dziwi mnie że nigdzie w wiadomościach nie ma informacji o ogłoszeniu przetargu. Czyżby to dlatego że miasto wie że nie zdąży przed oddaniem S19?

To jest mój pierwszy post więc witam na forum

White Tigger, humar, mr1120, fazer, skurcz and 3 others liked this post

Last edited by Gustav94; April 25th, 2016 at 01:17 AM.
Gustav94 no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2016, 01:07 PM   #127
SoryGregory
Registered User

SoryGregory's Avatar

Likes (Received): 788

Jaki to numer będzie mieć ta przyszła DW? Nie zagłębiałem się nigdy w ten łącznik, ale myślałem że miasto to buduje, a nie ZDW.
Jeśli chodzi o daty oddania to prawie się nakładają na papierku, a w praktyce się okaże. S-ka też jest na listopad 2017 po odliczeniu okresów zimowych.

edit; już sie doszkoliłem; DW 878

Rok, dwa, czekania dłużej na A4 niż planowano, jest niczym na przeciw wieczności

Last edited by SoryGregory; April 25th, 2016 at 01:25 PM.
SoryGregory no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2016, 02:02 PM   #128
Gustav94
Registered User

Zgodnie z mapami ssc oraz igorsela data ukończenia budowy S19 to sierpień 2017 ale budowa idzie bardzo sprawnie więc spodziewałbym się wcześniejszego ukończenia tak więc przez kilka miesięcy będziemy mieć drogę donikąd
Old April 25th, 2016, 03:19 PM   #129
Hipolit
Registered User

Hipolit's Avatar

Likes (Received): 49595

Quote:
Originally Posted by Gustav94 View Post

Zgodnie z mapami ssc oraz igorsela data ukończenia budowy S19 to sierpień 2017 ale budowa idzie bardzo sprawnie więc spodziewałbym się wcześniejszego ukończenia tak więc przez kilka miesięcy będziemy mieć drogę donikąd
Nie pierwszy raz.
Old April 25th, 2016, 05:25 PM   #130
letowniak
orendż dżus jabłkowy

Likes (Received): 1341

delete

Last edited by letowniak; April 25th, 2016 at 06:18 PM.
letowniak no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2016, 06:28 PM   #131
Maya83
Registered User

Ten termin listopadowy to chyba trochę na wyrost jest, bo w zasadzie cała trasa jest strasznie prosta i możliwa do wykonania w jeden rok, najwięcej zabawy będzie na węźle z ul. Podkarpacką, gdzie trzeba będzie wybudować pod ruchem dwujezdniową estakadę. I to właśnie ona pewno będzie determinować termin zakończenia całości.

tomek707, White Tigger liked this post
Maya83 no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2016, 09:20 PM   #132
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Likes (Received): 2799

Dokładnie. Może okazać się, że otworzenie podpięcia węzła Kielanówka na S19 do ul. Przemysłowej odbędzie się razem z otworzeniem nowego odcinka S19, a tylko węzeł z ul. Podkarpacką będzie realizowany troszkę dłużej.
Old April 25th, 2016, 10:02 PM   #133
Maya83
Registered User

Przyznam się szczerze, że trudno mi sobie wyobrazić tymczasową organizację ruchu na czas budowy tej estakady.
Old April 25th, 2016, 10:21 PM   #134
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Podejrzewam, że budowane będą dwa wiadukty: południowo-wschodni w nowym śladzie drugiej jezdni ul. Podkarpackiej i północno-zachodni "prawie" w obecnym śladzie (który trzeba będzie tymczasowo (pewnie po płytach) przesunąć w jeden z docelowych śladów). To pozwala zbudować je w dwóch turach. Nie ma takiej podpowiedzi w materiałach na stronie?

Last edited by White Tigger; April 25th, 2016 at 10:28 PM.
White Tigger no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2016, 10:24 PM   #135
Maya83
Registered User

Gdzieś to ściągnąłem, poszukam tam, może coś będzie.
Old April 25th, 2016, 10:27 PM   #136
White Tigger
Nadszedł czas Wolności

White Tigger's Avatar

Też muszę znaleźć chwilkę by poznać szczegóły
Old April 25th, 2016, 10:28 PM   #137
skaczacy
Registered User

Likes (Received): 106

heh, a ja sobie wyobrażam ... ulica przy której mieszkam to 2,5 metrowy asfaltowy baypass podkarpackiej, a mój dom jest położony 2,5 metra od krawędzi jezdni - masakra. W dodatku nie ma chodników a ja mam małe dzieci ... już raz dostałem lusterkiem.

Ja lubię jak budują się nowe drogi, nawet niedaleko mnie. Tylko denerwuje mnie taki brak działania władz z głową, a u nas niestety większość robi się na jakoś to będzie.

Nie wiem jak pdf umieścić ale mam taką mapę, nie jest to mapa łącznika ale obrazuje skrzyżowanie na podkarpackiej http://docdro.id/HmxKcVh

Gustav94, White Tigger liked this post

Last edited by skaczacy; April 25th, 2016 at 10:51 PM.
skaczacy no está en línea   Reply With Quote
Old April 25th, 2016, 11:32 PM   #138
Gustav94
Registered User

Za to ja umieszczam mapkę łącznika:

ebin.josm.pl/uploads/03_PZT_t2_rys_01.01_pl_orient_[624]_20131024. pdf

I ponownie musicie usunąć spację przed "pdf"
Old April 26th, 2016, 02:14 AM   #139
skurcz
Registered User

Likes (Received): 801

To jest plan orientacyjny z projektu budowlanego (działający link)
A tutaj dokładniejszy plan tego węzła - link

W opisie WD-1 jest:
Quote:
Niniejszy projekt obiektu inżynierskiego nie przewiduje etapowania budowy. Należy wykonać
w jednym etapie pełny zakres przewidziany dla stanu docelowego.

noah_pl liked this post

Last edited by skurcz; April 26th, 2016 at 10:54 AM.
skurcz no está en línea   Reply With Quote
Old April 26th, 2016, 08:00 AM   #140
miqas
Registered User

Likes (Received): 218

Węzeł z ul. Podkarpacką to jakiś masochosta projektował, nie znający jak rozkłada sie ruch w mieście. Albo miasto jak zawsze biedo drogę zaplanowało by uciąć koszty, zamiast dołożyć i mieć docelowe rozwiązanie. przede wszystkim
- Brak łącznicy Podkarpacka(od miasta) w stronę S19;
- Brak łącznicy od S19 na południe;

rondo południowe nie dość że dostanie cały ruch od strony łącznika, to będzie jeszcze wstrzymywało ruch od miasta, które będzie najpierw musiał przepuścić tych od S19.
miqas no está en línea   Reply With Quote

Reply

Tags
drogi miejskie, rzeszów

Thread Tools

Posting Rules