daily menu » rate the banner | guess the city | one on oneforums map | privacy policy | DMCA | news magazine | posting guidelines

Go Back   SkyscraperCity > European Forums > Forum Polskich Wieżowców > Infrastruktura i Technologia > Infrastruktura drogowa

Infrastruktura drogowa Autostrady, trasy, tunele, estakady i mosty
» Ukończone » Petycje i akcje

Global Announcement

As a general reminder, please respect others and respect copyrights. Go here to familiarize yourself with our posting policy.

Reply

Thread Tools
Old February 12th, 2006, 12:29 PM   #101
Slavekk
Registered User

Likes (Received): 855

Quote:
Originally Posted by hermit
słowacy to chyba za wiele w tej sprawie nie zawojują - przecież granica jest zaraz za Bratysławą, większa część tej trasy leży na terenie Austrii.
Slowacy co mieli zrobić to zrobili. Są dwa przejścia graniczne do Austrii: Bratislava-Berg i Bratislava-Kittsee. Do obu od strony słowackiej dojeżdża się autostradą
Slavekk no está en línea   Reply With Quote

Sponsored Links
Old February 12th, 2006, 04:49 PM   #102
jacekq
Registered User

Likes (Received): 3548

glicek - Czesi nie lubią Pragi jak cholera. Co do Twoich uwag do Wrocławia i Poznania - powiem tak albo metro albo autostrady - co wybierasz?

Slavekk - Słowacy zdaje się wzięli się za poszerzanie swoich autostrad
jacekq no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2006, 06:29 PM   #103
Jaracz
Registered User

Likes (Received): 1

Quote:
Originally Posted by glicek
Swoją droga ciekaw jestem czy Czesi na Morawach albo Sląsku też nie lubią swojej stolicy?
W Niemczech nikt nic nie ma do Berlina (a raczej wszedzie jest darzony sympatia i szacunkiem), a to dlatego iz kazdy Land stanowi o sobie i jest tzw. "Freistaat", czyli "wolnym panstwem". Gdybysmy w Polsce tez mieli ustroj federalny, to by ludzie tez mieli duzo mniej pretensji do Warszawy.. Ale wyobraz sobie, ze wtedy zagraniczne firmy nie lokalizowalyby juz swoich siedzib tylko w Warszawie i dopiero by sie u Was zaczal lament i bezrobocie :P

No offence, sorry za offtopic

pozdr!

Last edited by Jaracz; February 12th, 2006 at 11:07 PM.
Jaracz no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2006, 06:33 PM   #104
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Likes (Received): 0

Quote:
hehe mówisz tak jakbyś nie wiedzial jak bardzo Warszawa jest "uwielbiana" w wielu wielu miastach np. na literę W (druga R), P (druga O). Na K też mogę? Bo gdyby np. kasę jaką władowano w A4 przesunąć na Warszawę toby dopiero sie raban podniósł.

No ale jakbyś wziął mapę między miastami Wr-Op-Gl-Ka-Kr w 1986, 1996 i w 2006 to byś zobaczył różnicę

Swoją droga ciekaw jestem czy Czesi na Morawach albo Sląsku też nie lubią swojej stolicy?
(...)

Jak widze jak ktos pisze takie zeczy to musze tez cos na ten temat napisac. Ciekaw jestem czy zastanowil sie ktos dlaczego Warszawiacy nie sa lubiani bo przeciez nie dlatego ze mieszkaja w Warszawie. Moze za cwaniactwo i brak kultury na drodze napewno ludzie ktorzy jezdza duzo po Polsce podziela moje zdanie. Napewno nie wszyscy ale macie tam kilku poglowkow ktorzy robia Wam taka renome. A co do drog to sami mieszkancy Warszawy stwierdzili ze nie sa im potrzebne dobre drogi poprzez prtesty odwolania itd. wiec o co chodzi??
Przepraszam za OT.
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old February 12th, 2006, 09:05 PM   #105
HTP
Advanced user

Likes (Received): 11

@Jaracz zgadzam się...federacja, automonia dla GOPu ale to należało po 89 zrobić...teraz jakie jest zainteresowanie mieszkańców swoimi radnymi, samorządem to widac zwłaszcza podczas wyborów samorżądowych nie wspominając już o uzupełniających.
Dla Warszawiaka mam szacunek - rodowitego Warszawiaka z korzeniami powstańczymi, ale nie cierpię tych przyjezdnych z wiosek, pomieszkają i juz doopne Warszawiaki z nich jak to się określają, a słona z gumofilców wyłazi. Jak na Śląsk przyjechali z wiosek ludzi nikt na siłę Ślązakiem się nie stawał, na siłe gwary nie uczył...poprostu dalej był sobą.

Co dowładz woj mazowieckiego - nei znam się, ale moze tam są wybierani ludzi którzy żyja w Warszawie od skończenia studiów, nie obchodzi ich interes stolicy, na weekendy wyjeżdząją do Gdańska, Krakowa a 4 lata władzy po witk i opierunek. Niech w GOPie rządza Ślązkoki kochające region, wiedzące czego on potrzebuje, w Warszawie swoi, Gdańsku swoi...

Co do Czeskich autostrad - nie zauważacie jednej waznej rzeczy oni mają autostrady od granicy do granicy, od stolicy do Austrii, wkrótce do Niemiec - a to jest prawdziwy sens autostrad zwłaszcza w krajach leżących na szlakach tranzytowych; a u nas ....A2 w polu, jedynie A4 pełni juz jakąs rolę tranzytową i moze nei ogólnopolską ale makroregionalną łączącą największe miasta płd Polski

Last edited by HTP; February 12th, 2006 at 09:13 PM.
HTP no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 03:35 AM   #106
michal-skoczen
Guest

Likes (Received):

Quote:
hehe mówisz tak jakbyś nie wiedzial jak bardzo Warszawa jest "uwielbiana" w wielu wielu miastach np. na literę W (druga R), P (druga O). Na K też mogę? Bo gdyby np. kasę jaką władowano w A4 przesunąć na Warszawę toby dopiero sie raban podniósł.
hehe Ja tam Wawę lubię Macie wieżowce, metro, kilka dobrych dróg czyli to co lubię

Gdyby kaskę przesunięto to bym się czepiał A tak na poważnie to trzeba wywazyć sysyem finansowania. Obwodnice np wg mnie powinno współfinansowac miasto i państwo an tych odcinkach na których są one drogami krajowymi. Inna sprawa ze wg obecnego prawa krajówkami są również wszystkei obwodnice większych miast ale to jest głupota, bo np jaki ruch krajowy będize na zachodniej obwodnicy Szczecina? Że krajówek ejst za duzó to tz inna kwestia. Np trasy krajowy mogłyby finansować zarówno powiaty, województwa jak i kraj. Ale zeby część pieniedzy byłą rozdzielana z budżetu centralnego, a część zostawała w województwie. Dla mnie np takim samy bezsensem jest zabieranie pieniedzy z Krakowa i dawanie dla Wawy jak i na odwrót. Inwestycje sa potrzene i tu i tu.

Quote:
No ale jakbyś wziął mapę między miastami Wr-Op-Gl-Ka-Kr w 1986, 1996 i w 2006 to byś zobaczył różnicę
To tak, ale to jest chyba jesyna trasa w krjau na której sie coś dzieje. Pomijam A2 bo tam to sie dopiero niedawno zaczeło coś dziac, no a A1 czy S7, S8, S3 to się dopiero zaczyna coś dziać.

Quote:
To nie jest głupie, gdyż każda trasa ma swoje wąskie gardła i to one determinują fakt, że przekazd miedzy miastem x a miastem Y jest ileś tam minut dłuższy. Przed oddaniem odcinka A4 wokół Gliwic tym wąskim gardłem gdzie tworzyły sie korki były same Gliwice. Tak samo na trasie "7" waskim gardłem były Białobrzegi i wąski most na Pilicy, na północy na trasie "61" z Warszawy - most nad Zalewem Zegrzńskim tak wąskim że 2 cieżarówki nie były w stanie się minąć i wiecznie byly tam korki. Jak się jedzie z Warszawy na południe takimi waskimi gardłami jest wyjazd do Janek. Ja jak jadę do ciotki na wieś pod Opocznem to jadę 2 godziny PKSem - 1 godzinę z Dworca Zachodniego do Raszyna i Janek (!) a drugą godzinę - 4/5 trasy przez Grójec-Nowe Miasto do wsi do ciotki. Nie jadę do niej autostradą, tylko od Grójca średnia droga przez wioski. Po prostu tak długo trwa wyjazd z Warszawy. W tym wypadku dobra wylotówka z Warszawy byłaby jak zbawienie. Nie byłaby długa ale bardzo by usprawniła wyjazd.
No z jednej storny tak, ale z drugiej lepeij jest budować trasę etapami i zapewnić naprawdę płynny etap, a nie robić momentami prowizorkę. Np wolałbym jadąc 200km mieć na 100km zwykła krajókę a na 100km ekspresówkę 2x2, niż jakbym miał co chwile mieć krajówka/obwodnica S/krajówka obwodnica S/kra.... .

Quote:
Ja wiem, ze może efektowniej byłoby gdyby były setki km autostrad, ale gdyby każde miasto/miasteczko miało sensowną obwodnicę podróżowałoby się o niebo sensowniej i o wiele szybciej.
Powiedz to władom odnośnie północnej obwodnicy Kraka A ja powiem odnosnie autostradowego ringu Wawy No i jeszcze by nam się mogli szarpnąć na A7, lub żeby chociaż S7 była całkowicie dwujezdniowa.
  Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 09:09 AM   #107
bewu1
Registered User

Likes (Received): 1920

Quote:
Originally Posted by kogito19
Jak widze jak ktos pisze takie zeczy to musze tez cos na ten temat napisac. Ciekaw jestem czy zastanowil sie ktos dlaczego Warszawiacy nie sa lubiani bo przeciez nie dlatego ze mieszkaja w Warszawie. Moze za cwaniactwo i brak kultury na drodze napewno ludzie ktorzy jezdza duzo po Polsce podziela moje zdanie. Napewno nie wszyscy ale macie tam kilku poglowkow ktorzy robia Wam taka renome.
Co do kultury na drodze. Po Polsce jeździ dużo samochodów na warszawskich numerach (w tym samochody w leasingu oraz samochody firmowe - przedstawiciele handlowi). Część nawet prowadzą warszawiacy. Nie żeby się tłumaczył, ale zwalanie kultury jazdy tych ludzi na warszawiaków, to pewne lenistwo umysłowe. Inna sprawa, że samochody z Wawy są zwykle nowsze i mają silniejsze silniki niż w Polsce, stąd szybsza jazda. Inna sprawa, że jak mam 300-400 km do domu, to chcę przycisnąć...

Po Warszawie jeżdzi dużo samochodów na tablicach DW i PO. Czy to poznaniacy i wrocławianie - śmiem wątpić. Ale co do samochodów z tablicami na L i B, to nie mam wątpliwości, i ich puszczam przodem.
bewu1 está en línea ahora   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 05:07 PM   #108
Boris_Badenov
Registered User

Quote:
Originally Posted by Berliner
A i co tez bardzo ciekawe BA i Wieden sa stosunkowo blisko polozone a dobrego (czyt. autostrady) polaczenia drogowego miedzy nimi brak. Rozumiem, ze za komuny bylo zbedne ale teraz po 15 latach nic nie planuja ani Austriacy ani Slowacy??
Slowacy swoja czesc zadania wypelnili w 100%. Austriacy natomiast budowe A6, szumnie zwanej Nordost Autobahn choc bedacej po prostu parudziesieciokilometrowym lacznikiem do A4, przewlekali z powodów politycznych latami. Budowa wreszcie ruszyla i planowane jest otwarcie w 2007. Najbardziej irytujace jest to, ze Austriacy zbudowali wiele dróg w bardzo trudnych warunkach, radzac sobie z wiaduktami przez doliny i tunelami przez góry - ale najtrudniejsze dla drogowcow okazalo sie przewiercenie sie przed zwyklymi oporami przed otwieraniem sie na Wschod.

Niektóre najnowsze mapy drogowe juz pokazuja A6 jako autostrade w budowie. Wiecej info masz tutaj:

http://motorways-exitlists.com/europe/a/a6.htm

PS. To mój pierwszy post choc lurkam od dawna, serdecznie wszystkich pozdrawiam.
Boris_Badenov no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 05:22 PM   #109
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

Witamy Boris,
spojrzałem na tę opiskę w linku, naniosłem na mapę - gdyby Austriacy pociągnęli ją do przejścia w Rusovicach, byłaby płynna autostrada, ale nie, onu musieli pociągnąć ją kilka km na północ, do Kittsee, czyli zgodnie z moją mapą, w słowackie pole. Myślałem, że to tylko w PL takie strzały są...

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 05:32 PM   #110
kogito19
kierowCa autobusu :)

kogito19's Avatar

Quote:
Originally Posted by bewu1
Co do kultury na drodze. Po Polsce jeździ dużo samochodów na warszawskich numerach (w tym samochody w leasingu oraz samochody firmowe - przedstawiciele handlowi). Część nawet prowadzą warszawiacy. Nie żeby się tłumaczył, ale zwalanie kultury jazdy tych ludzi na warszawiaków, to pewne lenistwo umysłowe. Inna sprawa, że samochody z Wawy są zwykle nowsze i mają silniejsze silniki niż w Polsce, stąd szybsza jazda. Inna sprawa, że jak mam 300-400 km do domu, to chcę przycisnąć...

Po Warszawie jeżdzi dużo samochodów na tablicach DW i PO. Czy to poznaniacy i wrocławianie - śmiem wątpić. Ale co do samochodów z tablicami na L i B, to nie mam wątpliwości, i ich puszczam przodem.
Nie chodzi mi tu o moje podworko (malopolske) bo tutaj jezdzi malo samochodow na Warszawskich tablicach gdyz jezeli sa w leasingu to maja Krakowskie lub Slaskie rejestracje ale czesto bywalem nad morzem na polwyspie oraz w okolicach Jastrzebiej Góry ,na wypadach na narty Wisla ,Korbielow i stad takie mam zdanie. To tyle wyjasnienia a teraz zajmijmy sie czekimi autostradami
kogito19 no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 05:35 PM   #111
Boris_Badenov
Registered User

Quote:
Originally Posted by ALESSANDRO
Witamy Boris,
spojrza?em na t? opisk? w linku, nanios?em na map? - gdyby Austriacy poci?gn?li j? do przej?cia w Rusovicach, by?aby p?ynna autostrada, ale nie, onu musieli poci?gn?? j? kilka km na pó?noc, do Kittsee, czyli zgodnie z moj? map?, w s?owackie pole. My?la?em, ?e to tylko w PL takie strza?y s?...
Przejezdzalem tamtedy w te wakacje i przysiegam, ze to juz nie jest pole! Do Kittsee po stronie slowackiej jak najbardziej dojezdza sie autostrada, bardzo fajna zreszta. Po stronie austriackiej w tej chwili jest natomiast malutki kawalek oznaczony jako droga ekspresowa. Zaraz po nim widac juz poczatki prac ziemnych nad budowa autostrady i tablice informacyjna z terminem 2007. Tak wiec od chwili otwarcia A6 juz plynnie od doliny Vahu jedzie sie na poludnie autostradami i wtedy (przy wyborze wariantu slowackiego trasy na poludnie) najgorszym odcinkiem bedzie odcinek slowacki - Cadca-Povazska Bystrica.
Old February 13th, 2006, 05:59 PM   #112
ALESSANDRO
MrBlackMagicHimself

Likes (Received): 523

O, to ja mam pytanko:
zgodnie z moją archaiczną mapą, dawno temu gotowy był kawałek D18 pod samiutką granicą z PL. Z Cadca do Krasno n. Kysucou frgm. autostrady miał być gotowy w 2002 roku. Potem naniesiony jest projektowany frgm autostrady do Nove Mesto (ale bez due date). Potem zwykła szosa do Ziliny. Tymczasem na południe od Ziliny naniesiona jest projektowana autostrada A1, rozpoczynająca swój bieg w węźle Ivachnova i dalej na wschód do Tatrzańskiej Strby (frgmentami też due date 2002).
Po interesującej nas stronie, a więc na południowy zachód od Ziliny, autostrada miała być gotowa (wciąż zgodnie z moją mapą) kilka kilometrów na północ od Povazskiej Bystrzycy, due date 2003, i miała się ciągnąć aż do Bratysławy, z małym frgm. między Trencinem a Nowe Mesto n. Vahom.

No i pytanie: czy coś się zmieniło, czy to aktualne, czy rzeczywiście dziś można pojechać bez przeszkód autobanem tak jak to opisałem? Czy może tych frmentów w ogóle nie ma/ciągle je robią?
Pytam dlatego, że jeśli tam by była autostrada to na pewno wygodniej by się tamtędy jechało np. na Wiedeń, bo droga przez Novy Jicin, Olomouc, Brno, Mikulov... to niestety smętne drogi, często tragiczne płyty betonowe, na których słychać jak rzęzi całe zawieszenie

I jeszcze jedno: dlaczego Austriacy tak pociągnęli tę A6?? Kto będzie jechał z Bratysławy do Wiednia przez Neusiedl am See i Bruck, dodatkowe ile, 50km?

"Jak przestałem kochać design" Marcina Wichy
- obowiązkowa lektura dla polskich anarchitektów, projektantów wnęk, kierowników wydziałów architortury w magistratach i...
urbanistów, jeśli nauczyli się w swoim kraju j. polskiego. Polecam!

www.miasto2077.pl

twaardy haardy pyycha
ALESSANDRO no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 07:02 PM   #113
Maciej
Registered User

Likes (Received): 157

Quote:
O, to ja mam pytanko:
zgodnie z moją archaiczną mapą, dawno temu gotowy był kawałek D18 pod samiutką granicą z PL. Z Cadca do Krasno n. Kysucou frgm. autostrady miał być gotowy w 2002 roku. Potem naniesiony jest projektowany frgm autostrady do Nove Mesto (ale bez due date). Potem zwykła szosa do Ziliny. Tymczasem na południe od Ziliny naniesiona jest projektowana autostrada A1, rozpoczynająca swój bieg w węźle Ivachnova i dalej na wschód do Tatrzańskiej Strby (frgmentami też due date 2002).
Po interesującej nas stronie, a więc na południowy zachód od Ziliny, autostrada miała być gotowa (wciąż zgodnie z moją mapą) kilka kilometrów na północ od Povazskiej Bystrzycy, due date 2003, i miała się ciągnąć aż do Bratysławy, z małym frgm. między Trencinem a Nowe Mesto n. Vahom.

No i pytanie: czy coś się zmieniło, czy to aktualne, czy rzeczywiście dziś można pojechać bez przeszkód autobanem tak jak to opisałem? Czy może tych frmentów w ogóle nie ma/ciągle je robią?
Pytam dlatego, że jeśli tam by była autostrada to na pewno wygodniej by się tamtędy jechało np. na Wiedeń, bo droga przez Novy Jicin, Olomouc, Brno, Mikulov... to niestety smętne drogi, często tragiczne płyty betonowe, na których słychać jak rzęzi całe zawieszenie

I jeszcze jedno: dlaczego Austriacy tak pociągnęli tę A6?? Kto będzie jechał z Bratysławy do Wiednia przez Neusiedl am See i Bruck, dodatkowe ile, 50km?

Też pomysł opierać się na takich mapach ;-)
Jeśli chodzi o ten kawałek dawniej oznaczany D18 - to faktycznie istnieje od lat. Jadąc przez Cadcę można było sobie oglądać biegnącą obok ( czasami na wiaduktach ładną drogę ... Otworzono ją dopiero po ukończniu tunelu Horelica. Dalej zasadniczo jest zwykła droga, ale dość szeroko i dobrze się nią jedzie. Autostrada D1 zaczyna się dopiero za Povazskom Bystricom ( Sverepec). Od tego miejsaca do granicy z Austrią prujesz już autostradą.
W budowie jest już odcinek Zilina Strazov - Vratizer ( 2007 ?)
Jeśli chodzi o A6 - to będzie jechało nią 90% - nie jest wiele dalej za to o wiele szybciej ;-)

Pzdr Maciej
Maciej no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 07:50 PM   #114
Boris_Badenov
Registered User

Quote:
O, to ja mam pytanko:
zgodnie z moj? archaiczn? map?, dawno temu gotowy by? kawa?ek D18 pod samiutk? granic? z PL. Z Cadca do Krasno n. Kysucou frgm. autostrady mia? by? gotowy w 2002 roku.
I w zasadzie jest! Co prawda tylko jedna nitka, ale to juz bardzo duzo. Niestety, ten odcinek zaczyna sie w samym centrum Cadcy, wiec nie mozna go nazwac obwodnica (z Polski do niego dojezdza sie bardzo powoli przez bardzo ciasne drogi przez obszary zabudowane). Ale potem juz myk i generalnie droga jest dalej OK. Fragment tuz pod Zilina nawet ma oznakowanie drogi ekspresowej.

Quote:
Po interesuj?cej nas stronie, a wi?c na po?udniowy zachód od Ziliny, autostrada mia?a by? gotowa (wci?? zgodnie z moj? map?) kilka kilometrów na pó?noc od Povazskiej Bystrzycy, due date 2003, i mia?a si? ci?gn?? a? do Bratys?awy, z ma?ym frgm. mi?dzy Trencinem a Nowe Mesto n. Vahom.
No i pytanie: czy co? si? zmieni?o, czy to aktualne, czy rzeczywi?cie dzi? mo?na pojecha? bez przeszkód autobanem tak jak to opisa?em?
Nie. Masz jakas bardzo dziwna mape. Odcinek Zilina-Povazska Bystrica bedzie oddany w jakiejs bardzo dalekiej przyszlosci, bo waskim gardlem tutaj jest ogromny tunel. Ktory faktycznie jest robiony, ale to jeszcze ho-ho.

Quote:
Pytam dlatego, ?e je?li tam by by?a autostrada to na pewno wygodniej by si? tamt?dy jecha?o np. na Wiede?, bo droga przez Novy Jicin, Olomouc, Brno, Mikulov... to niestety sm?tne drogi, cz?sto tragiczne p?yty betonowe, na których s?ycha? jak rz?zi ca?e zawieszenie
Znam ten bol. Droga przez Brno i Mikulov jest fatalna i to jest odwieczne pytanie polskiego turysty, czy lepiej sie wsciekac jadac przez Slowacje czy przez Czechy. Moim zdaniem, od otwarcia fragmentu D18 jednak lepsza jest Slowacja, ale to wszystko wybory miedzy dzuma a cholera. Nawiasem mowiac, Niemcy planowali Reichsautobahn Wieden - Wroclaw i fragmenty tej drogi jednak powstaly:

http://www.mitteleuropa.de/kninitz01dt.htm

Quote:
I jeszcze jedno: dlaczego Austriacy tak poci?gn?li t? A6?? Kto b?dzie jecha? z Bratys?awy do Wiednia przez Neusiedl am See i Bruck, dodatkowe ile, 50km?
Na pewno ja - ja juz teraz tak jechalem. Zakladajac ze w 2007 gotowa bedzie S-69, to bedzie calkiem sympatyczne polaczenie.
Old February 13th, 2006, 07:55 PM   #115
Boris_Badenov
Registered User

Quote:
Originally Posted by Maciej
Autostrada D1 zaczyna si? dopiero za Povazskom Bystricom ( Sverepec).
Od dwoch miesiecy juz Ladce! W grudniu oddali odcinek Ladce-Sverepec:

http://www.highways.sk/highways/Ladce-SverepecE.html

Nie wiem dlaczego Slowacy potrafia oddawac kilkukilometrowe odcinki a u nas albo cale Konin - Strykow albo nic.
Old February 13th, 2006, 10:27 PM   #116
Maciej
Registered User

Quote:
Originally Posted by Boris_Badenov
Od dwoch miesiecy juz Ladce! W grudniu oddali odcinek Ladce-Sverepec:

http://www.highways.sk/highways/Ladce-SverepecE.html

Nie wiem dlaczego Slowacy potrafia oddawac kilkukilometrowe odcinki a u nas albo cale Konin - Strykow albo nic.
Pomyliłeś kierunki ;-)
Jadąc od Polski najpierw jest Sverepiec :-)
Odcinek Belusa-Ladce był oddany wcześniej ( jechałem już nim w lecie 2005 )

Pzdr Maciej
Old February 13th, 2006, 10:59 PM   #117
Castle_Bravo
Urban experience...

Castle_Bravo's Avatar

Likes (Received): 200

Mapka czeskich autostad wyglada rzeczywiscie fajnie (patrze na gestosc, bo przeciez kraj jest o wiele mniejszy i nie chce popadac w kompleksy patrzac na km ). Na Słowacji budowa autostrad ciagnie sie latami. Jezdze tam od pieciu lat i cos tej autostrady do Ruzemberoka nie ma, ba nawet do Ziliny, ale jak buduja to porzadnie, tego nie mozna im zaprzeczyc, w dodatku maja o wiele lepsze drogi krajowe z duza iloscia estakad, lepsza nawierzchnia itp.
PS: Jaka jest dokladnie roznica pomiedzy droga ekspresowa a autostrada, bo przeciez obie maja po dwa pasy i sa wielopoziomowe
PZDR
Castle_Bravo no está en línea   Reply With Quote
Old February 13th, 2006, 11:32 PM   #118
Maciej
Registered User

Quote:
Originally Posted by Boris_Badenov
Nie. Masz jakas bardzo dziwna mape. Odcinek Zilina-Povazska Bystrica bedzie oddany w jakiejs bardzo dalekiej przyszlosci, bo waskim gardlem tutaj jest ogromny tunel. Ktory faktycznie jest robiony, ale to jeszcze ho-ho.
Ta daleka przyszłość to dla odcinak Zilina Strażov - Hricovskie Podhradie to 8/2008, natomiast Hricovskie P. -Vrtizer to 6/2007.
I nie ma żadnego ogromnego tunelu po drodze.
Ogromny tunel to Visnove ale on jest kawał dalej.( w Kierunku Martina )
Kiedyś planowano tunel Velky Manin na obejściu Povazskiej Bystricy, ale w końcu przyjęto wariant wzdłuż Wagu.

Pzdr Maciej
Old February 14th, 2006, 01:44 AM   #119
doctor_
Centuś

doctor_'s Avatar

Likes (Received): 3

Czechom gratulujemy winiet. Polakom ministrów Pol*
Old February 17th, 2006, 06:45 PM   #120
Maciej
Registered User

Tunele w Pradze

Jako ciekawostkę podam, że obecnie w Pradze jest otwartych 6 tuneli. Kolejne dwa w budowie i 18 w plananch....
Niezłe ;-)

Pzdr Maciej

Reply

Tags
czechy, europejskie drogi

Thread Tools

Posting Rules